Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drut na przypony- wybrałem ale czy dobry i jak obrabiac


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mleko_1

mleko_1

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 19 czerwiec 2007 - 11:55

Witam.
Dostałem właśnie paczke z drutem na przypony z Allegro.
Åšrednica 0,8 mm
Długośc- 10 m
Chce z niego zrobic przypony do Sliderów o dlugosci 25 cm ale nie wiem czy dobry drut kupiłem. Troche probowalem wyginac juz ale ciezko jest zawijac wokol osi kilka razy. Chcialbym miec taka wprawe zeby robic tak elegancko jak ta agrafka...Jak to robic bo idzie trudno....czy drut pomalowac srebrna farba np. Dupli color.


Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  Obraz.jpg   44,24 KB   745 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  Obraz 003.jpg   40,35 KB   760 Ilość pobraÅ„


#2 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 19 czerwiec 2007 - 12:18

Takiego drutu to możesz użyć jako stelaż do woblera :D Co to za drut, dental? Ja używam, przyponów tytanowych i fluorocarbonowych. Jeśli nauczysz sie dobrze prowadzić jerki, to nie będą Ci sie czepiać i drut będzie zbędny :D

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 19 czerwiec 2007 - 12:24

Jeśli do sztywnych przyponów to dobry, ale rzeczywiście możesz mieć niemałe problemy z jego plastycznością.

Pozdrawiam
Remek

#4 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 19 czerwiec 2007 - 12:27

No właśnie nie wiem co kupił, bo może sie okazać, że będzie pękał przy próbie zawinięcia.

#5 ONLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 19 czerwiec 2007 - 12:52

przygrzej nad gazem miejsca gdzie chcesz zawijac powinno dac rade

#6 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 19 czerwiec 2007 - 13:45

Pomysł z gazem jest niezły chociaż drut robi się bardzo miękki(chyba się rozchartowywuje) i może się póżniej odkształcać.
Jedyna rada to imadło, dobre kombinerki i do roboty.
Kiedyś kręciłem na podobnym drucie wirówki i zapewniam Cię że można.
A jak był problem ze Spinwalem to z dentalu robiło sie agrawki i wcale gorzej od oryginałów nie wyglądały


#7 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 19 czerwiec 2007 - 15:34

jezeli to jest porzadny drut stalowy, zblizony jakoscia do stali sprezynowej lub tzw. struny fortepianowej, to jest OK

masz w zasadzie kilka opcji wyksztaltowania profilu:

1. potrzebujesz okragle kleszcze do wyginania drutu, robisz petle z drutu tak, zeby 5-cio cm kawalek znajdowal sie w promieniu 90° do dluzszej czesci drutu (czyli przyszlego przyponu), w tak powstala petle mozesz zalozyc kretlik lub agrafke, nastepnie ponownie mocujesz ta petle w kleszczach i krotszy kawalek drutu owijasz 3 do 5 razy do okola przyponu, reszte obcinasz, to samo robisz z drugiej strony i przypon jest gotowy

2. potrzebujesz okragle kleszcze do wyginania drutu, robisz petle z drutu tak, zeby 5-cio cm kawalek znajdowal sie w promieniu 90° do dluzszej czesci drutu (czyli przyszlego przyponu), kleszcze pozostawiasz w petli i krotszy kawalek drutu owijasz 3 do 5 razy do okola przyponu, bez mocowania agrafki lub kretlika, reszte obcinasz, to samo robisz z drugiej strony i przypon jest gotowy, zeby go zamocowac do przynety mocujesz do kazdego jerka porzadne kolko lacznikowe i przypon mocujesz, kolkiem lacznikowym, bezposrednio do przynety (to najpewniejszy sposob na to, ze nie stracisz ryby)

3. potrzebujesz okragle kleszcze do wyginania drutu, robisz petle z drutu tak, zeby 5-cio cm kawalek znajdowal sie w promieniu 90° do dluzszej czesci drutu (czyli przyszlego przyponu), ten 5-cio cm kawalek wyginasz ponownie tak, zeby biegl prawie rownolegle do przyszlego przyponu, na jego koncu wyginasz malutki zaczep, odstajacy o ca. 2 mm od osi, w ten sposob powstaje zaczep z blokada sprezynowa (oczywiscie potrzebujesz porzadna i pasujaca sprezyne, ktora tutaj 'nakrecasz' jak na gwint), druga strone przyponu wykonujesz wedlug uznania i instrukcji jak powyzej

takie przypony nadaja sie najlepiej na wode slodka i do ciezkich gliderow i pullbaitow, ciezkich tzn. ze taki slider 7-ka z takim przyponem poplywa, jezeli ten bedzie wykonany z drutu 0,5 mm ... co nie ma wiekszego sensu

acha, sztuczke z podgrzewaniem zapomnij, bo drut sie rozhartowuje i natychmiast rdzewieje!



#8 OFFLINE   SÅ‚awek

SÅ‚awek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 19 czerwiec 2007 - 15:41

Dobre rady, ale...
Co to jest za drut? W takich odcinkach zwykle widziałem na allegro drut chromoniklowy a ten jest drutem bardzo miękkim. Jeżeli to ten do robienia woblerów, to jestem niemalże pewien, że przy jerkach będzie się rozjeżdżać agrafka. Kiedyś zrobiłem przypon z dentalu a ten był sprężysty o średnicy 0,6 i 30 gramową przynętę zgubiłem podczas prowdzenia w drugim wyrzucie. Przy średnicy 0,8 było już dobrze, ale to zupełnie inny drut.
Co do zaginania oczek, to jedna rada. Owijaj zawsze dużo dłuższym drutem niż trzeba by owinąć.


#9 OFFLINE   mleko_1

mleko_1

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 19 czerwiec 2007 - 20:24

Kurde, probowalem z podgrzaniem ale nie zabardzo to pomoglo. W 4 sekundy drut robi sie czerwony, wrecz swieci. Probuje wyginac ale kiepsko mi to idzie. Fotki ponizej, pozniej dam znac jakie sa to wlasciwosci i oznaczenie drutu...sprzedawca mi powie.




Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych