Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ryby łowione dwa razy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 16:26

Myślę że będzie to dobry początek tematu. Wiadomo, że takie rzeczy to tylko w Szwecji albo w Erze. Być może ktoś mial podobna przygodę dającą megasatysfakcję z wypuszczenia ryby. Może jakis sumek albo inny duży drapieżca??
Poniżej dwie fotki tej samej ryby zlowionej przez mojego kolegę który zgodzil się je udostępnić. Szczupak 103cm zlowiony dwa razy. Pierwszy raz pod koniec października i drugi raz kilka dni temu w odległości kilkuset metrów. W miesiąc czasu ryba przybrala na wadze okolo 2 kilogramy. Dwukrotnie została złowiona i wypuszczona przez tego samego wędkarza. 2 kilogramy malych szczupaków!!

Załączony plik  znaki (1632 x 1224).jpg   67,95 KB   480 Ilość pobrań

Załączony plik  P1060805 (1632 x 1224).jpg   66,6 KB   483 Ilość pobrań

Użytkownik saalar edytował ten post 27 listopad 2012 - 16:27


#2 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 listopad 2012 - 16:32

Piękny, wygląda na większego :)

#3 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 16:36

Łeb jak sklep :lol:

#4 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 27 listopad 2012 - 16:40

Super sprawa złowić dwa razy tą samą rybę. To jest właśnie kwintesencja C&R , po prostu coś pięknego:)

#5 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 27 listopad 2012 - 16:49

Bardzo fajna inicjatywa, której brakowało do tej pory na jerkbait.pl. Brawa dla łowcy za postawę i piękną rybę ^_^

Jeśli mnie pamięć nie myli, na łamach portalu pojawiło się już kilka takich znakomitych przypadków. To bodaj jeden z mocniejszych argumentów w dyskusji ze sceptycznie nastawioną częścią wędkarzy, którzy staje ością w gardle zapiekłych mięsiarzy, rybaków i starych capów z PZW.

#6 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 listopad 2012 - 17:04

Ja kiedyś złowiłem dwukrotnie tego samego szczupaka - miał bardzo charakterystyczną deformację szczęki, bez szans na pomyłkę.
I kropka, podejrzewam ze tego samego, na Rabie. Miał ranę w pysku po haku, był taki sam jak ryba złowiona kilka dni wcześniej.

#7 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 27 listopad 2012 - 17:06

Chyba te dwa gatunki najłatwiej rozpoznać przy ponownym spotkaniu. Kiedyś, nie pomnę czy na tym forum, czy na innym, Kolega Dawid prezentował zdjęcia kropka, który został złowiony w tym samym miejscu aż 3 razy, na przestrzeni kilku bądź kilkunastu miesięcy. Może wywołany do tablicy umieści tu te 3 fotki? :)

#8 OFFLINE   Fr0ntliner

Fr0ntliner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaOsaczony przez mięsiarzy >_<

Napisano 27 listopad 2012 - 17:17

4 krotnie złowiony ten sam kropek w 1 sezonie :)
Luty,maj i 2 razy w sierpniu.Całe 50 cm (tylko o 1cm się wydłużył :( ).
Charakterystyczna blizna nad płetwą tłuszczową.Poza tym łowiony w rejonie jednego dołka +/- 20m.Raz siadł na półmetrowej wodzie.
Mam nadzieję,że nie zarobił gdzieś w czapę po tarłowym tasowaniu i liczę na styczniowe spotkanie.Swoją drogą...ciekawe czy spotkam go w tym samym miejscu.
Nie poprę mediami,za dużo widać :ph34r:

#9 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 27 listopad 2012 - 18:46

Do zbiornika Lipie koło Rzeszowa znajomi wpuścili ponad 20kg karpia i w tym roku został złowiony już kilkanaście razy. Zdarzyło się nawet, że został złowiony dzień po dniu:) Nawet ma własne imię, Eliasz:D

#10 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 27 listopad 2012 - 18:48

Pozwolę, skopiować sobie mój post z innego forum, który napisałem zresztą całkiem niedawno.

Łowiłem tą samą rybę dwu-krotnie na jednej wyprawie Dołączona grafika Był to szczupak +/- 60 cm. Pierwszy raz wziął rano w głębokim dołku znajdującym się pod nawisem gałęzi . Po raz drugi na kiju zameldował się po 6-7 godzinach podczas powrotu do domu. Tym razem stał w średniej głębokości rynnie jakieś 300 metrów dalej. Ktoś zapyta po czym poznałem?. A no po tym, że na ogonie miał ślady po pazurach norki bądź wydry. 3 wyraźne "ciachnięcia" w okolicy ogona. Także czasami takie rzeczy się trafiają...

#11 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 27 listopad 2012 - 18:53

W zeszłym sezonie również udało się nam złowić 1 bolka w przeciągu 3 dni dokładnie z tego samego miejsca i na tą samą przynętę. Wiedział, że ma do czynienia z dobrymi ludzmi to se pomyślał, że jeszcze raz z nimi powalczę :lol:

#12 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 listopad 2012 - 19:04

Łeb jak sklep :lol:


Dokładnie to miałem na myśli :)

#13 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 27 listopad 2012 - 19:47

W czerwcu złowiłem niedużego sandałka, którego kolega tydzień później wyjął kilometr dalej na tym samym zbiorniku.

Załączony plik  brzydal.jpg   61,93 KB   154 Ilość pobrań

Trudno w przypadku takiego brzydala o pomyłkę.

Użytkownik Bajzi edytował ten post 27 listopad 2012 - 19:49


#14 OFFLINE   damian22777

damian22777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 19:52

A 3 razy złowiona płotka (+-30cm) w tym samym miejscu, na ten sam zestaw, na tę samą przynętę liczy się? :lol: Jakieś 2 lata temu miałem tak- 3 dni pod rząd ;) Fajne uczucie
na spławik

Użytkownik damian22777 edytował ten post 27 listopad 2012 - 19:53


#15 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 27 listopad 2012 - 20:01

Kilka lat temu też złowiłem tego samego szczupaka.Pojechałem w piątek,na kopytko relaxa siadł taki 73cm,wypuściłem go.Pojechałem w niedziele,stanąłem w tym samym miejscu,ta sama przynęta drugi albo trzeci rzut i znowu siedzi. :)

#16 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 27 listopad 2012 - 20:14

http://jerkbait.pl/t...zupak-recydywa/

Siegajać pamiecią w swoich wedkarskich przygodach, miałem to szczescie zaliczyć 4 spotkania z rybami, ktore juz fotgrafowałem.
3 razy na Wisle Mazowieckiej.
- Sandacz 82cm - w przeciagu 8 dni i w odleglosci 30m. Na twistera z dna.
- bolen 70cm - w przeciagu miesiaca. Raz z powierzchni. Drugi raz z dna na kopyto.
- bolen mniejszy
W zeszłym roku dwukrotnie zlowiłem tego samego szczupaka. Raz dziabnał prawa stroną pyska. Za drugim razem lewa strona paszczy. W przeciagu 3 dni. Pierwszego razu wywabiłem go z 10m zwaliska, po trzech dniach byl juz prawie w tym samym miejscu, choc mogł popłynac w zasadzie wszedzie.
Do tego dwukrotnie zlowiłem ryby z przynetami w pysku. ( szczupak i okon )
W tym przypadku, okon urwał mnie twisterka 3 min wczesniej.

ps. Kiedys meczyłem pazdziernikowe boleniowe zgrupowanie.
Łowisko wymagalo stania po ,, jajka ,, w wodzie przez caly, paskudny jesienny dzien.
Procz mnie nie lowil tam nikt. Tak mnie sie wydaje, bo byłem tam non stop.
Do zdjec wychodziłem tylko dla wiekszej ryby.
Po kilku dniach wypinajac srednie ryby w wodzie, okazało sie ze czesc boleni ma juz pokłute pyski.

Użytkownik Marcel edytował ten post 28 listopad 2012 - 00:36


#17 OFFLINE   tiguss

tiguss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 27 listopad 2012 - 20:17

Mnie także zdarzyło się złowić kilka razy tą samą rybę.
Najbardziej jednak zapamiętałem szczupaka, który został złowiony 3-krotnie w tym samym miejscu w odstępie 10 dni.
Za trzecim razem powiedziałem sobie - dość! Żal mi się go zrobiło, bo nie dość, że miał lekko zdeformowaną paszczę, to na dodatek - był kuty przeze mnie 3 razy. Po drugie nie chciałem, aby ktoś zauważył, że złowiłem i wypuściłem w charakterystycznym miejscu, gdyż nie wszyscy wędkarze są wyrozumiali dla ryb.
Przez 3 miesiące więcej tam nie podpłynąłem.

#18 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 27 listopad 2012 - 20:24

Szczupak 81 cm złapany najpierw przeze mnie, 2 tyg później w tej samej zatoce złapał go kumpel rozpoznany po uszkodzonym skrzelu które wystawało z pod pokrywy skrzelowej uszkodzenie wcześniejsze tak że prawdopodobnie ryba iuż została kiedyś złapana tak ze zasada C&R się sprawdza.

#19 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 27 listopad 2012 - 21:19

W ubiegłym sezonie złowiłem pstrąga, miał ~35 cm, rok wcześniej pod tym samym korzeniem miał ~30.Nie posiadał jednej płetwy piersiowej, taką tylko wypustkę. Ciekawe czy taki się urodził czy jakiś drapieżnik jej tego pozbawił? W tym roku nawet się nie pokazał, stał w bardzo dostępnym miejscu gdyby tam był choć raz by się pokazał, pewnie ktoś go zeżarł jak nic. Mam nawet zdjęcie gdy go złapałem po raz pierwszy. Myślę jednak że takich ryb łapiemy sporo, tylko nie mają cech charakterystycznych tak by się wyróżniały spośród innych.

#20 ONLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1620 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 23:15

maly szczupak ok 45cm zlowiony jednego dnia l nastepnego dnia dwa razy drugi zaraz po wypuszczeniu (finlandia)

Użytkownik kostom63 edytował ten post 28 listopad 2012 - 23:52





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych