Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank pod suma w trolu - propozycje.

blank sum

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 30 listopad 2011 - 17:58

Jest blisko pod nosem taka woda ,na której miejscowi i nie tylko poławiają sumki.Kanał na odcinku 1km o głębokości 6-8m na pozostałej długości średnio 3-4 metry.Sumy trafiają się przeważnie w wielkości 5-20kg.Miejscowi poławiacze zżerają wszystko ,ale nie wszystko udaje im się wyjąć.Największy zamordowany w tym roku miał podobno ok 30kg.I właśnie o takie mi chodzi.Nie ukrywam nie mam doświadczenia z sumami ,ale jak każdy wędkarz zawsze myślałem ,że fajnie byłoby pomocować się z wąsatym .Szkopuł polega na tym ,że sumy łowione są na gruntówki na rosówki lub kurze flaki.Spining z brzegu nie wchodzi w grę ,gdyż porośnięty jest sporymi pochylonymi nad wodę drzewami i nie ma możliwości podążenia za rybką, o czym nie jeden gruntowiec już się przekonał, patrząc na ubywającą w kołowrotku linkę.

Przechodząc na reszcie do sedna, mam nadzieję że nie zasnęliście.Poszukuję blanku do trolingu ,nie koniecznie typowej lagi za wielkim sumem ,ale takiego który pociągnie woblery sumowo szczupacze,bo te są napewno słusznych rozmiarów.
Dla powyższego kija miałbym jeszcze jedno zastosowanie ,aby nie stał zbyt długi okres za szafą ,a mianowicie lekkie gumowanie za dorszem na Zatoce Gdańskiej, główkami 30-50gr ewentualnie nieduży pilkerek do 80 gr.

Mam na oku blanki Batsona z serii RCLB, którę pdpowiedział mi Ark70,gdyż zbudował taki kijek właśnie pod dorsze i jego zdaniem mógłby się nadać do moich potrzeb.
Stąd gorąca prśba do znawców tematu, o opinie ,podpowiedzi lub rozwianie wątpliwości

Pozdro

Rafał



#2 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 01 grudzień 2011 - 10:22

Szkoda ,że nie ma odzewu :( Może za dużo bajkopisarstwa a za mało szczegułów.Kijek zbrojony będzie pod multic i obsługowałby woblery typu Storm WW może SDR i z gum Kopyto 6 ,na wodzie stojącej.Konkretnie mam na myśli blank RCLB XL 25lb.Może jednak ktoś łowi wędką na tym blanku.

Pozdro


#3 OFFLINE   toms72

toms72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaPruszcz GD

Napisano 01 grudzień 2011 - 10:34

To zależy gdzie będziesz łowił te dorsze na zatoce powinno wystarczyć (chociaż jak napisał mi Krzysiek w przypadku dorsza ok 3 kg wygnie się po samą rękojeść). Osobiście wybrałem mocniejszy model (do 30lbs). Popatrz na wątek pepe 79 masz tam nawet na końcu ugięcia obu uzbrojonych blanków. Co do suma nie wypowiem się bo za wyjątkiem bolkowatych niewymiarów nigdy nie złowiłem suma (nigdy na niego sie nie nastawiałem).

#4 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 01 grudzień 2011 - 11:44

Ja powiginałem RCLB 70XL oraz 70L we wszystkie strony...
W mojej ocenie nawet statyczne obciążenie 5 kg nie ugina XL-a po samą rękojeść... (popatrz na fotki w mojej galerii).

Pełne ugięcia ma dopiero przy 10 kg :D (Nie wiem czy w naszych wodach w ogóle są tak silne ryby...)


Uważam, że XL będzie właściwszy pod Twoje zastosowania (znaczy przynęty). Jestem przekonany, że nawet 30kg sum nie zrobi temu blankowi krzywdy.

RCLB70L jest jeszcze mocniejszy i sztywniejszy. Do główek 30-50gr myślę, że będzie małokomfortowy. (Na nim wieszałem nawet 15kg :huh: a on jakby mówił do mnie stary... mogę więcej... ) :D

Załączone pliki



#5 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 01 grudzień 2011 - 12:49

No i co Rafał - niedowiarku,czujesz się przekonany??

#6 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 01 grudzień 2011 - 15:09

Artur ,nie wątpiłem w twoją ocenę blanku pod dorszówkę :mellow: Bardziej mi zależało na opinii użytkownika ,poławiacza sumków, gdyż to jednak XF ,a martwiłem się o pracę pod rybką :mellow:
Czyli wszystko jasne, dzęki za info ,chyba nic lepszego nie znajdę za te grosiki :D

Pozdro i dzięki

Rafał




#7 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 03 grudzień 2011 - 19:12

Na trolla sumowego gorąco polecam Ugly Stick Tiger. Moja wędka opisana jest do 50lb ale łowię dwoma plecionkami 80lb i 100lb i jestem bardzo zadowolony. Wędka gnie się jak diabli, dość miękka jak na taką moc, ale moim zdaniem nie ma ryby która złamie tą wędkę a amortyzacja jest rewelacyjna. Suma można holować na niej siłowo, jedynie mięśnie i kręciołek ogranicza. Przy braniu blisko łódki hol sumka 120cm trwa kilkadziesiąt sekund.

Na morzu i oceanie sprawdzała się rewelacyjnie, tuńczyk, barakuda, czy gropuer to dla niej nie problem. Kotwice się pogną a wędka będzie w całości. Holowałem na niej duże ryby płynąc katamaranem ok 14 węzłów i dawała radę. Ładnie widać pracę Rapalek CD 25cm i nawet w bardzo szybkim tuńczykowym trollu wędka spisuje się znakomicie.

Jest tania, jak ktoś chce to można ją przezbroić aby była bardziej trendy :D

Do spinna z ręki jak dla mnie za ciężka i za krótka, próbowałem ale do tej metody nie polecam, może innym pasuje :D

Za to w trollu, świetna amortyzacja przy braniu i genialna amortyzacja w trakcie holu i bardzo mało spadów.

Używam jej z Penn Slammerem 560 oraz klockowatym multikiem Penn Senator 116L (taka kobyłka na marliny i rekiny). Wędka nawet przy trollu 300m za łódką mimo ogromnych oporów plecionki 100lb daje radę.


  • Greg66 lubi to

#8 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 grudzień 2011 - 19:24

Dzięki ictus.Zazdroszczę Ci ryb ,na jakie polujesz ,a jeszcze bardziej miejsc ich połowu :huh: Ale ja,jednak mam na uwadze rybki i przynęty troszkę mniejszych rozmiarów :mellow:
pozdrawiam

Dąbek

#9 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 03 grudzień 2011 - 20:32

Czesc

Dorszy nigdy nie lowilem....
Przyznaje, lecz popieram idee serii blankow RCLB.

Na takie lapanie jak piszesz to siegnalbym po 25 lub 30 lb.
Ogladalem te blanki na sucho i uwazam ze na suma jest to bardzo dobry pomysl. Sam w przyszlym roku mam zamiar je sprawdzic na mokro. Pod moje zastosowania wzialem halibutowa 50tke

Wez 30 lb, moze sie trafi jakis wyrosniety na kanalku

Dorszy i Zatoki nie znam...powtarzam :D

pozdrawiam



#10 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 03 grudzień 2011 - 20:53

Może faktycznie ten mój sprzęt jest nieco przyciężki ale na polskich sumach sprawdza mi się znakomicie i jak się kiedyś trafi dwumetrowy to wiem że sprzęt da radę :D

Tak czy siak na monster sumy z trolla Ugly Sticka Tiger'a 50 lb polecam :D
Wiem ze parę osób na Ebro łowi na ten kijek :D

pozdro
Ictus

#11 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 03 grudzień 2011 - 22:56

Może faktycznie ten mój sprzęt jest nieco przyciężki ale na polskich sumach sprawdza mi się znakomicie i jak się kiedyś trafi dwumetrowy to wiem że sprzęt da radę :D

Tak czy siak na monster sumy z trolla Ugly Sticka Tiger'a 50 lb polecam :D
Wiem ze parę osób na Ebro łowi na ten kijek :D

pozdro
Ictus


Dosc czesto widze w lustrze goscia co na Ugly Sticka w tym roku wyholowal 220 i 214 cm
Natomiast ten kij NIE nadaje sie do spiningu. Trolling only...




#12 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 grudzień 2011 - 23:56

Guzu ,chodziło mi własnie o opinie takiego łowcy sumów jak Ty .Jeśli twierdzisz ,że się nadają to nie mam wiecej pytań .Jednak chyba wyceluję w XL 25lb,bo powinien sprostać średniemu sumkowi ,a i dorszowe gumowanie powinno być komfortowe. :D

Pozdro

Dąbek

#13 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 04 grudzień 2011 - 00:57

Muszę przyznać że Guzu na sumach zna się jak mało kto :D
To że do spina się Tiger nie nadaje to prawda :D

Mimo wszystko brzydka pała rządzi i ma u mnie dożywocie :D)))

#14 OFFLINE   toms72

toms72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaPruszcz GD

Napisano 08 grudzień 2011 - 14:29

Co do dorszy koledzy trochę łowię ostatnio i zobaczymy mam nadzieje sprawdzić jak sprawuje 30 funtowy. Z tego co widziałem Arek70 ocenił komfort (XL 25lbs) przy pilkerze na 80-110g z ugięcia pepe widać że gnie się już od połowy. Na zatoce może wystarczyć (chociaż jak ostatnio dryf był spory bez 150g nie było po co rzucac) Co do Władka mam zamiar przetestować w okolicach 17.12 (jak pogoda dopisze i uda mi się go uzbroić przez weekend - zostały tylko przelotki). I tu 25lbs wydaje mi się już trochę zbyt słaby (nie wiem na ile było by komfortowe podbijanie pilkera na 80m). Łowienie dorsza trochę przypomina łowienie sandaczy tylko na większej głębokości, z drobną różnicą że dorsze do bystrzaków raczej nie należą :mellow:

#15 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 03 luty 2012 - 12:42

Czy ktoś ma pomysł na travela pod sumka który po złożeniu będzie miał 80cm. Chodzi mi o blank dużej mocy pod plecionke 50lbs. Zdecydowałbym sie również na kij seryjny ale niestety nie ma za duzo na rynku takich patyków.

#16 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 03 luty 2012 - 12:44

Taki blank travel?

to sie nie wyklucza ?

Wartosci uzytkowe w takiej mocy i do tego 2 albo 3 lacza (styki) ?

No nie wiem. Dla mnie to juz jakby za duzo wszystkiego naraz

Moze lepiej pomysl o 1czesciowce i po prostu ja przechowuj w Hiszpanii ?



#17 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 03 luty 2012 - 13:07

Mam 2 CTS-y 40lbs ale ich dlgość po złożeniu to 90cm. Kije mocne ale chce coś krótszego do 250max. Jest taki CTS 8' w 4 częściach 40lbs i w 3 do 30lbs ale cena jest zaporowa na chwilę obecną jak równiez trzeba by było czekać na blank pewnie kilka miesięcy. może cośz seryjnych firmówek? jakiś penn?

#18 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 03 luty 2012 - 13:09

Witam,
a te blanki nadadzą się ?

CTS Elite LR SD907-3 albo ten SD807-4
Pzdr.
Tarłoś

#19 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 03 luty 2012 - 13:10

no bajka ale tak jak mowię troche za dużo kaski no i tym bardziej że dwa już mam. ewentualnie jakbym sprzedał tego pod multika to może..

#20 OFFLINE   Darc

Darc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Wesoła

Napisano 03 luty 2012 - 13:19

A może coś takiego?

http://www.acidrod.com/jaws.html
pozdr.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych