Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank pod suma w trolu - propozycje.

blank sum

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1591 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 29 listopad 2012 - 11:39

.... sorki,

Użytkownik WOBI edytował ten post 29 listopad 2012 - 11:40


#42 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 listopad 2012 - 12:05

Nic nowego: 2C80HF2

#43 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 29 listopad 2012 - 14:37

Nic nowego: 2C80HF2

Potwierdzam, bardzo fajny blank.

#44 ONLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 29 listopad 2012 - 18:05

Hej

A Ja zaproponuję SEEKERA.
Popytaj np. Zbyszka Kawalca to powie Ci trochę więcej o tych blankach ;-)
Pozdrawiam

#45 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 06 grudzień 2012 - 08:28

Witam,
dzięki za pomoc wybór padł na MHX 1086DR. Czy dobry nie wiem, a wszystko i tak wyjdzie w praniu tak za 8 miesięcy.
Pozdrawiam
Tarłoś

#46 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 23 wrzesień 2013 - 05:59

Witam !
Zamanilo mi sie zrobienie kija na suma z trolla... z szkla a co. Kij ma byc mocarny i nie do zlamania :) znalazlem taki blank batsona

SWB70XH E-glass
ilosc czesci 1
dlugosc 2,13
c.w. 42-140
moc 25-50lb X/Heavy
akcja mod/fast

i sie zastanawiam czy kij nie bedzie za mocny znajac batsony... moze brata o oczko nizej czyli do 40 lb mocy choc na suma nie ma za mocnych kijow. Moze ktos mial stycznosc z tymi blankami ? Kijek mialby obslugiwac od barylek typu doradk alaski 6 invadery 11 - 14, dt 20, mansy 30+, slamo perche12-14 i white fishe 13-18 , najwieksze hornety, jaoxony divery itp :) Zastanawiam sie czy lepiej by bylo zrobic przedluzke na rekojesc do blanku ( czyt. blank wkladany w rekojesc ) czy normalnie robic rekojesc na blanku - tylko ze wydaje mi sie ze moze troche za krotka strefa robocza by byla zaklasajac dlugosc rekojesci.

Moze jakies inne propozycje bo ja jestem bardzo ciemny w tym temacie.

Pozdrawiam meme

#47 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 23 wrzesień 2013 - 06:34

Cześć, mam RCLB 30 lb i to już jest armata, więc można założyć że ten twój 50 lb to już tęga pała :) 30lb obsługuje wszystkie przynęty które wymieniłeś a moc potworna w nim drzemie :D



#48 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 23 wrzesień 2013 - 07:12

Jeżeli SWB ma podobny rating jak RCLB, to będzie jeno-dwa oczka za ciężki. Podobno też blabki są sporo cięższe niż RCLB - może nie warto kombinować i pójść w sprawdzonym kierunku. RCLB są relatywnie lekkie i nieźle wyważone (zbieżność). Wiele osób używa i sobie chwali. Osobiście miałem tego 25lb.



#49 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 23 wrzesień 2013 - 07:41

Jeśli SWB Batsona to 30lb to już będzie kosmos. Z resztą podobnie RCLB.

Przy czym SWB 30lb to już ciężki blank (i zdaje się być sporo niedoszaczowany).

Przy normalnym użytkowaniu to i 25lb będzie ciężko połamać... Swego czasu na RCLB70XL wieszałem 10kg, a na RCLB70L 15kg.

 

Przedłużanie... no sprawa prosta nie będzie... może lepiej poszukać od razu czegoś dłuższego?



#50 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 23 wrzesień 2013 - 08:40

waga kija sie nie kieruje bo w trolu badzmy szczerzy ma to 2- rzedne znaczenie. Czyli raczej polecacie RCLB ze zwgledu na wage i dobre opinie :) a z przedluzka to tyloo pomysl bo teraz w trolu uzytkuje kijek 240 i jest ok a troche sie boje ze 213 moze byc ciut za krotki... Ze wzgledu na to ze RCLB ma domieszke wegla rx6 to rozumiem ze nada sie tez do ciezkiego jiga typu glowka 50 -100 gram ? :)

#51 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 23 wrzesień 2013 - 09:17

Moim zdaniem 213cm będzie ciut za krótki. Szukaj czegoś w przedziale min. 230cm max 260cm. Z odpowiednim blankiem będzie ciężko w podobnej cenie co batsony. Jeśli jednak pasuje Ci dł. 213cm to bierz RCLB 25lb. Moc odpowiednia, kijek po uzbrojeniu wychodzi mniej niż 250g.

choć na germine też się da...  :)

http://jerkbait.pl/t...my-2013/page-30


Użytkownik Patryk1125 edytował ten post 23 wrzesień 2013 - 09:21


#52 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 23 wrzesień 2013 - 09:23

a jeśli nie masz ograniczeń finansowych to pomyśl na Xzoga taka-g 75 12kg lub 15kg. Długość odpowiednia, mocy tyle że w Polsce każdej rybie dasz rade... . Ale to nie szklak



#53 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 23 wrzesień 2013 - 10:40

no wlasnie zdecydowalem sie na batsony bo jestem ograniczony finansowo :P dzieki za rady i chyba bedzie trzeba sie odezwac do ktoregos z mistrzow rodbuldingu z forum :)
  • harp lubi to

#54 OFFLINE   pawelG

pawelG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 08:46

Tarloś i jak po testach,Rozglądam sie za patykiem pod wiślane kijanki i chyba tez na tego padnie.I ogólne pytanie do użytkowników tego blanku da się tym porzucać w miarę komfortowo,Sebson ile wazy Twoj po skroceniu na 2,6 tez mnie takie rozwiązanie kusi.pozdrawiam


  • M&M lubi to

#55 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1591 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 05 listopad 2013 - 10:15

Mój ,po zmianie zaślepki na duża gumowa gałkę fuji waży 290g i w połączeniu ze slammerem 460 tworzy fajny ,operatywny zestaw. Miałem na niego w tym sezonie tez kilka rybek z rzutu i też się sprawdził ,zarówno w nocy przy wobkach ,jak i przy gumie. Co prawda do łowienia gumami w dzień pewnie lepsza by była krótsza ( i  o wiele czulsza) xzoga lub RCLB ,ale jak chce się mieć jeden uniwersalny sumowy kij to DR jak na razie u mnie nie ma konkurencji. jest też jedno ale ,w tym sezonie spadły mi z niego dwa sumy po kilku sekundach holu . Wyglądało to tak: strzał, kilka walnięć ogonem w linkę i luz... Podejrzewam ze były cięte w tarkę (ryski na nowym wobku) i brakowało mu mocy żeby wbić w nią ownera nr.1 st46. Choć z drugiej strony nie wiem czy xzoga bądż batson dały by radę skutecznie zaciąć,obie ryby były raczej duże...



#56 OFFLINE   sebson

sebson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:M.

Napisano 05 listopad 2013 - 10:54

Ja oprócz mhx mam zogę 16kg i mimo jej mocy też miałem kilka takich przygód , branie zacięcie krótki hol kilka walnięć ogonem i niestety spadały więc to chyba taki niefart :angry: .Co do MHX to trochę taki klusek wolę zogę  :P Ta ma moc i wiem że zatrzymam prawdziwy parowóz w razie czego.Kołowrotek to Penn Atlantis 7000 więc komplecik jest mocarny

Pozdrawiam

sebson



#57 OFFLINE   sebson

sebson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:M.

Napisano 05 listopad 2013 - 11:11

Właśnie zważyłem MHX i waga wskazała 250g

Mogę jeszcze polecić starą Germinę którą kupiłem dawno temu  na bazarku za chyba 20zł

Uzbroiłem i się bardzo sprawdziła,na dwóch wyjazdach 9 rybek a największa 196 złapana przez Piotrka Matusiaka .To taka fartowna wędka te dwa razy to moi koledzy którym ją pożyczyłem a najzabawniej było z Piotrkiem któremu klient zabrał/kupił dopiero co uzbrojoną zogę i ten został bez wędki więc się zlitowałem  :D A tu filmik i moja GERMINKA to już waga ciężka 470gram

 


Użytkownik sebson edytował ten post 05 listopad 2013 - 11:12

  • Apioo lubi to

#58 OFFLINE   mar233

mar233

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 05 listopad 2013 - 11:52

Ten filmik widziałem wcześniej oczywiście uwagę moją przykuł sum a nie wędka, a teraz przeżyłem szok że na taki sprzęt można takiego potwora wyciągną.

Jeśli możesz napisz coś o uzbrojeniu tego kija akurat posiadam taki 2,7m w 3 składach o nieznanej mocy i cw  z tym ze mój kosztował 47 zł hheh.

 

Pozdrawiam



#59 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1591 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 05 listopad 2013 - 12:08

Fakt @sebson DR1086 to taki trochę klusek ,ale dzięki temu nie ma problemu z załadowaniem i posłaniem na fajna odległość nocnego sumowego wobka o wadze 15-20g, jak i z wyholowaniem przyłowowych szczupaków,boleni czy dużych okoni. Myślę też oczywiście o xzodze czy czymś podobnym na nowy sezon (większej mocy niż MHX) ale raczej w dl.2,4-2,7m.

 

Germinka fajnie pracuje pod ryba,ale raczej nie wyobrażam sobie trzymania prze kilka godzin zestawu o masie ok.1kg. ....



#60 OFFLINE   sebson

sebson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:M.

Napisano 05 listopad 2013 - 14:16

Ten filmik widziałem wcześniej oczywiście uwagę moją przykuł sum a nie wędka, a teraz przeżyłem szok że na taki sprzęt można takiego potwora wyciągną.

Jeśli możesz napisz coś o uzbrojeniu tego kija akurat posiadam taki 2,7m w 3 składach o nieznanej mocy i cw  z tym ze mój kosztował 47 zł hheh.

 

Pozdrawiam

Ta Germinka ma coś około 2,2 i dwa składy więc myślę że Twoja trzy składowa 2,7 może być zbyt delikatna bo były różne ,poza tym było wymienione złącze bo oryginał się nie nadawał







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych