Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spodniobuty Lemigo czy inne?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 30 listopad 2012 - 10:34

Witam, w planuje zakup na przyszly sezon spodniobutow.
Znalazlem oferte Lemigo. Czy ktos z Was uzytkuje takowe spodniobuty,wodery, jakie sa wasze opinie?Szukac czegos innego?Dolozyc kilkadziesiat zlotych wiecej a byc zadowolonym?
Bylbym najbardziej zadowolony ze spiochow, ale to nie na moja kieszen.
Chodzi mi o to by nie wygladac jak przyslowiowy worek ziemniakow w spodniobutach, te maja jakis pasek, wiec moze zniweluja ten efekt?

Załączony plik  156005c5baf40ff51a327f1c34f2975b.jpg   83,06 KB   70 Ilość pobrań

Uzywam woderow firmy Premium,po 3sezonach!!! uwadzilem gdzies o korzen i powstalo rozciecie, oczywiscie zakleilem i dalej mi sluza, lecz spodniobuty tej firmy sprawiaja wrazenie "worka".

Użytkownik obcy91 edytował ten post 30 listopad 2012 - 10:37


#2 OFFLINE   rapia

rapia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Baranowski

Napisano 30 listopad 2012 - 10:55

Witaj.Ja miałem już kilka takich lemigo i nie wytrzymują za długo.Po jakimś czasie zaczynają same z siebie przeciekać i strasznie się człowiek w nich poci jak się dużo chodzi i jest trochą ciepło.Może poszukaj czegoś innego.A i faktycznie są wielkie jak worek na ziemniaki.

#3 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 30 listopad 2012 - 11:04

Cos czuje ze to nie bedzie latwy wybor. :) aby dostac cos w dobrej cenie i w dobrej jakosci. Ale poczekamy,moze ktos napisze cos jeszcze na temat.

#4 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 30 listopad 2012 - 11:04

Mam wodery cormorana chyba od 2007 roku.Sa jak nowe, przedzieralem sie w nich przez wszystko co rosnie nad wisla.Ostatnia zime lezaly na podworku,poprostu zapomnielem o nich.O ile torba posypala sie jak papier to wodery sa w super stanie.Schna w super szybkim tempie, lekkie.Natomist jesli nie bedwiesz brodzil do pasa to lepsze wodery bo jak sie cieplo robi to masz kisiel w majtach

#5 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 30 listopad 2012 - 11:29

Wlasnie chodzi mi spodniobuty, mozliwosc brodzenia do pasa. Czy Cormoran ma w swojej ofercie spodniobuty, moglbys ewentualnie podeslac link?

#6 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 30 listopad 2012 - 11:37

http://allegro.pl/co...2781175260.html
poszukaj jeszzce w sklepach internetowych a najlepiej wygogluj spodniobuty cormoran i szukaj :) Pzdr

Użytkownik grunwald1980 edytował ten post 30 listopad 2012 - 11:38


#7 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 30 listopad 2012 - 11:39

Chodzilo mi bardziej o przyklad spodniobutow modelu Twoich woderow. (tzw. przedluzenie woderow) wiesz zeby nie trafic na inny model ktory okaze sie bublem.

#8 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 30 listopad 2012 - 11:58

Teraz to tak do konca nie wiesz co kupujesz,jesli cchesz kupic najtaniej.Kupisz tani kolowrotek co pieknie wyglada i bedziesz czul przekladnie i bicie,kupisz tania kamizelke to zamki szlag trafi i bedzie sie prula,kupisz tani ponton to bedziesz dopompowywal na srodku zbiornika,kupisz tanie spodniobuty to sie beda rwaly i przecieraly.Sam nie wiem, ktos madry powiedzial nie stac mnie na to zeby tanio kupowac i chyba mial racje.

#9 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 30 listopad 2012 - 12:12

To jesli mam wybierac pomiedzy tanioscia - szajsowoscia, a wyzsza cena - lepsza jakoscia wybiore to drugie.
Powiedzmy 250zl.

#10 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 30 listopad 2012 - 15:27

Ja akurat na wytrzymalosc moich lemigo nie narzekam 4sezony ciezkiej orki, krzaki, chaszcze i zero przetarc i nieszczelnosci. Z wad to oddychalnosc marna i sa dosyc ciezkie no a kroj faktycznie bardzo luzny ;)

#11 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 30 listopad 2012 - 15:34

Ale piszesz o tym przykladzie ze zdjecia ktore zamiescilem?

#12 OFFLINE   fireblood

fireblood

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaBelgium
  • Imię:Robert

Napisano 30 listopad 2012 - 17:32

Ja mam od 4 lat JAXONY AB-WPB spodniobuty oddychajace przeszły bardzo wiele trzciny,krzaki nawet przez zagajniki sie przedzierałem jezyny tez zaliczone pełen surwiwal jedynie zmienił sie kolor kalosza z ciemnej na jasna zielen polecam

#13 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 30 listopad 2012 - 18:21

Ja akurat na wytrzymalosc moich lemigo nie narzekam 4sezony ciezkiej orki, krzaki, chaszcze i zero przetarc i nieszczelnosci. Z wad to oddychalnosc marna i sa dosyc ciezkie no a kroj faktycznie bardzo luzny ;)

Ja też, kończę w nich 3 sezon, bez żadnej taryfy ulgowej. Wyglądają jak te:
http://www.fishing-m...-p134-k691.html

#14 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 30 listopad 2012 - 19:15

Moim zdaniem bardzo dużo zalezy od tego, gdzie będziesz w tych spodniobutach chodził :) Kiedyś (chyba) na tym forum znalazłem wpis, ze "nie warto wydawać kasy, bo niezależnie od tego, ile sie wyda, i tak co roku trzeba kupić nowe spodniobuty" :P No i coś w tym jest - tzn, jeśli będziesz dużo chodził po chaszczach, trzcinowiskach, dzikich różach itp, to moim zdaniem żadne spodniobuty nie wytrzymają za długo. Jeśli większość łowienia jest z wody, to lemiego są fajne. Jak dla mnie wcale nie były ciężkie. Co do "wyglądania" lub "niewyglądania" to sie nie wypowiadam, bo mało mnie interesuje, jak wyglądam na rybach :) Moje lemiego wytrzymały dwa i pół sezonu - gdy zaczałem chodzić po trzycinowiskach dosyć szybko pojawiły się przetarcia i dziury, aż przestało się opłacać ich klejenie...

Aktualnie używam spodniobuty firmy pat-ma. W mojej ocenie są mocniejsze od lemiego, ale też cięższe. Zaletą jest natomiast to, że można w internecie znaleźć numer do producenta i przy odrobinie szczęscia zamówić u niego spodniobuty na zamówienie, np kilka centymetrów wyższe, niż standardowe albo węższe w pasie albo z niestandardowym numerem buta. Tych używam 1,5 sezonu. Starcia z trzcinami nie przetrzymały :D

#15 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 30 listopad 2012 - 20:51

Ja mam model 997 ;)

#16 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 listopad 2012 - 21:56

Ja bym Ci jednak polecał jakieś śpiochy oddychające. Gwarantuję, że jak raz spróbujesz i nie będziesz chciał innych ;)

#17 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 01 grudzień 2012 - 17:58

No tak ale spiochow za 300pln. nie dostane :(

#18 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 01 grudzień 2012 - 18:06

Kupie te spodniobuty co podalem zdjecie, a noz wytrzymaja kilka sezonow.

#19 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 03 grudzień 2012 - 23:41

Za 300 nie, ale niewiele więcej. Śpiochy Taimienia zaczynają się od czterystuparu złotych, można znaleźć inne w podobnych cenach, czy ciut taniej. Buty w wariancie ekonomicznym to nieźle spawdzają się wyższe sportowe za 50 zł z jakiegoś marketu w rozmiarze z poprawką na skarpetę neoprenową. Jeśli ktoś może Ci przywieźć ze stanów to i w 300 zł się zmieścisz.

#20 OFFLINE   JimbeamPK

JimbeamPK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaKalisz

Napisano 16 czerwiec 2020 - 09:19

Witam, przymierzam się do kupna pierwszych spodniobutów. 

Mam kalosze i wodery Lemigo, sa ok. Ostatnie posty są tutaj sprzed 8 lat, czy coś się zmieniło jeśli chodzi o nowe modele? 

Będę łowił na jeziorach dość płytkich, potrzebne są do tego żeby wyjść za pas trzcin jakieś 3-4m i rzucać wzdłuż pasa a nie jak do tej pory tylko w kierunku środka jeziora. :/

Czy na 1-2 sezony, łowię praktycznie tylko w weekendy, dadzą rade Lemigo 997 czy może z firmy Pros lub z Decathlonu?

Szukam takich do około 150zł. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych