Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

A jednak stało się ... CASTINGOWA KAFEJKA :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7253 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 30 listopad 2012 - 23:40

Witam

Zapierałem się rękami i nogami a jednak stało się ... od nowego sezonu chcę zacząć zabawe z multikami . Wiem ze pewnie była tu masa takich tematów ale wierzę w waszą cierpliwość i wyrozumiałość . Wydawało się to proste - wywalasz zestawy spiningowe na alledrogo czy do działu sprzedam ale pojawiły się wątpliwości i pytania :

- Jak dobrać odpowiedzni zestaw dla mnie ? (długość kija , wielkość młynka , kształt itp)
- Jak stawiać pierwsze kroki - nikt z moich znajomych się w to nie bawi (sama teoria to za mało)
- Sam multik to dla mnie maszyna o stopniu zaawansowania technicznego na poziomie promu kosmicznego (jakieś ustawienia , dociski , hamulce itp)
- Ile wydać na sprzęt (nie chce kupić jakiegoś gów... , a z drugiej strony jak wydam kupe sałaty i mi się to nie spodoba albo się nie odnajde? )
- Plecionka czy żyłka do takiego młynka

Ja bawię się w kleniowanie na małej rzece , nie potzrebuje długości rzutu potrzebuje mega opanowania i precyzji w podawaniu woblera pod różnego rodzaju nawisy , zwalone do wody drzewa i takie tam tematy . Przynęty to głównie woblery od 3 do 10 cm wagowo powiedzmy od 3 do 15 g - u mnie wobler 20 g to juz cegla i zadko kiedy mi sie zdarza takim łowić . Brzeg to czesto pokrzywy i wszelakie zielstwo po same jaja wiec kij krótki ulatwia dotarcie do łowiska ale za to długi ułatwia życię podczas prowadzenia wiec sam nie wiem jakie było by optimum :) Panowie liczę na waszą pomoc w koncu to wy mnie do tego przekonaliście ( odrazu mówie ze mimo wszystko bardziej podobają mi się multiki okrągłe) Z góry dziękuje każdemu za pomoc i liczę na ciekawą wymiane zdań :)

Pozdrawiam Rafał - niegdyś ortodoksyjny spiningista maniak teraz ateista bez określonej metody powoli dający się omamić baitcastingowi :D


Użytkownik RafałWrocław edytował ten post 11 wrzesień 2013 - 22:54

  • zander78, krzysiek gżybek, fajnymaniek i 1 inna osoba lubią to

#2 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 06:23

No nauki to bym nie zaczynał Rafale od precyzyjnych rzutów pod nawisy.Na początek to jeden multik przychodzi mi do głowy np.Chronarch 51E z zestawem avail.Szpula ta najpłytsza i najlżejsza.Zdecydowanie plecionka na początek np.Power Pro 3lb biała.Mekamil ostatnio mi sprowadził z USA i jest naprawdę świetna.Jak już musi być round to Calcutta Conquest 51 bez literki "S" na końcu i do niej system Avail.Wędka mógłby być np.CTS ELR 2,60m 6-20g skoro długość ułatwi Ci życie.Mam ten patyk i łowię nim Klenie,Jazie.Ładuje się w miarę od 4g szczytówkę ma w miarę podatną co ułatwia rzuty spod kija-choć do tego to by był lepszy krótszy patyk-no i obsłuży zakres przynęt które podałeś.Całe to ustawianie multika to demonizowanie tematu.Ustawiasz hamulec Availa i jedziesz z koksem,płytka szpula o b.niskiej wadze i bezwładności ogranicza niemiłe niespodzianki {brody itp.}

#3 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 grudzień 2012 - 10:21

Witaj na forum. Ja też zapierałem się...o wiele dłużej niż Ty masz lat i teraz mam pierwszy sezon z castem za sobą. (Tylko żałuję że zdecydowałem się tak późno) Ostrzegam - ten wirus bywa NIEULECZALNY! Tym bardziej rozumiem twoje dylematy. Jestem pewien ż bardziej doświadczeni koledzy udzielą Ci sensownych i praktycznych rad. Ja moge zaoferować praktycznie nowy (gwarancja) Team Dragon 2,3 5-18g
Miłej zabawy ;)
  • woblerek48 i Alexspin lubią to

#4 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 01 grudzień 2012 - 13:03

witam!!! z czasem przekonasz sie do tej metody i nie bedziesz chcial odwrotu,pozdrawiam!!! :D

#5 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 01 grudzień 2012 - 22:27

Padło na Shimano Calcutta Conquest 51 co o nim myślicie ? jak dobrac do niego kij ? z czasem chce kupic jeszcze Availa


Użytkownik RafałWrocław edytował ten post 29 maj 2013 - 22:22


#6 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 01 grudzień 2012 - 23:30

Jeśli zdecydowałeś się na łowienie kleni na małej zakrzaczonej rzeczce przy użyciu casta, powinieneś zbudować zestaw w wąskim zakresie rzutowym, i zapomnieć o szerokich możliwościach rzutu woblerem od 3 do 10cm w zakresie od 3 do 15gr. Powinieneś ustalić możliwie najwęższy zakres wagowy i rodzajowy przynęt jakich używasz. Myślę, że warto byłoby abyś zarysował jak łowisz, jak trudne technicznie są miejsca które obławiasz, jakimi przynętami, jakich odległości rzutu oczekujesz w przypadku casta UL to ma znaczenie.

#7 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 01 grudzień 2012 - 23:45

jak rzuce na 20 m to juz cud zazwyczaj wale woba z jednego brzegu pod nawisy na drugim 10-15 m zadko zdaza mi sie rzucac na 30 m mniejsze woby moge z pradem puszczac mysle ze optimum u mnie to 5-15 g woblery , zadko gumy 5 cm na glowkach 7 g

#8 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 06:39

Moim zdaniem jednym patykiem bez problemu ogarniesz ten temat.Co do CC51 miałem z Availem i jest to dobry wybór choc są lepsze alternatywy.
Załączony plik  PICT0439.JPG   84,09 KB   331 Ilość pobrańZałączony plik  PICT0440.JPG   92,13 KB   349 Ilość pobrańZałączony plik  PICT0445.JPG   87,86 KB   334 Ilość pobrańZałączony plik  PICT0447.JPG   74,35 KB   296 Ilość pobrań

Użytkownik Tomy edytował ten post 02 grudzień 2012 - 06:44


#9 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 02 grudzień 2012 - 15:58

Wrzuce pare migawek z mojej rzeki :

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#10 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 02 grudzień 2012 - 16:09

Fajna rzeka, mam też podobną ;) Celowałbym w kij 2,5-2,7m, na 10-12 funtowym blanku o akcji mod-fast, tutaj krótkim kijem w maju-czerwcu chyba się nie uda.

#11 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 02 grudzień 2012 - 17:14

Za takie widoki lubie małe rzeki nienawidze Odry ... masakra

#12 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 17:23

Jak można nienawidzić Odry :huh: ? Przecież to cud, miód, malina rzeka.

#13 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 02 grudzień 2012 - 17:25

Jak masz łódke i mocna yamahe z brzegu raczej nie przepadam ...

#14 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 grudzień 2012 - 10:58

mozna wiedziec co to za rzeczka ;p ?
  • Maciej W. lubi to

#15 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 03 grudzień 2012 - 11:13

mozna wiedziec co to za rzeczka ;p ?


Taka jedna :)

Ja wlasnie zmienilem casta na ul spin przy takich rzeczkach.

#16 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 11:27

Tam masz warunki extra na casta.Spokojnie 2,60m może oczko niżej 3-15g.Piękna rzeczka.Kurcze Rafał trochę daleko ale na wiosnę dla tej rzeczki to zastanawiam się czy nie podjechać do Ciebie w celach przeszkolenia co do rzutów.Zabiorę wspomagacze.Zobaczysz jak gładko Ci po nich pójdzie.Tylko kierowca nam będzie potrzebny hehe :)

Użytkownik Tomy edytował ten post 03 grudzień 2012 - 11:31

  • Tomek_N lubi to

#17 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 03 grudzień 2012 - 17:21

Jak coś to zapraszam :D ja po pijaku świetnie prowadze na czysto się boje :D

#18 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 17:33

Po pijaku może i tak. :)

#19 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 03 grudzień 2012 - 19:58

U mnie Tomku oregano pod dostatkiem :D

#20 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 20:27

No to będę na 100% Załączony plik  112.gif   1,41 KB   61 Ilość pobrań




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych