Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

A jednak stało się ... CASTINGOWA KAFEJKA :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7253 odpowiedzi w tym temacie

#6741 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 26 grudzień 2017 - 16:04

Używał ktos casta Dragon nano core 7-21g? Jakie opinie?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik pikeft edytował ten post 26 grudzień 2017 - 16:05


#6742 OFFLINE   Yamakato

Yamakato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 13 styczeń 2018 - 21:39

ma ktoś wędkę na blanku suzuki rxf 6lb 602 ? 



#6743 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 13 styczeń 2018 - 23:57

Czy miał ktoś z Was w użyciu wędki Abu Garcia z rynku japońskiego?
Interesuje mnie ciekawy model Bass Beat II 672MHz cw7-42g
http://www.purefishi...ss_beat_ii.html

Wysłane z telefonu

#6744 OFFLINE   bartuch5473

bartuch5473

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 317 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 14 styczeń 2018 - 01:22

ma ktoś wędkę na blanku suzuki rxf 6lb 602 ?


Ja mam

#6745 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 14 styczeń 2018 - 09:21

Ja mam

Bartek nie bądź taki lakoniczny i napisz coś więcej, do jakiego łowienia używasz ,z jakimi przynętami i co podpiołeś do kija.

#6746 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 14 styczeń 2018 - 10:56

Też jestem ciekawy... Przymierzam sie do RXF-8lb-702.



#6747 OFFLINE   bartuch5473

bartuch5473

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 317 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 14 styczeń 2018 - 11:55

Bartek nie bądź taki lakoniczny i napisz coś więcej, do jakiego łowienia używasz ,z jakimi przynętami i co podpiołeś do kija.



Troche pozno juz bylo ale juz sie poprawiam.
Ogolnie bardzo lubie te blanki mam dwa kije na tych blankach. 4lb 602 w spinie i wlasnie ten 6lb 602 cast. Spina opisywal nie bede bo nie ten dzial, ale moge na priv jakby ktos chcial. Co to tego casta to zbrojony przez Skalka. Przelotki po calosci torzite w spirali. Blank dosc szybki i sprezysty. Podoba mi sie w nich to, ze przy wyrzucie zachowuje sie jak typowy fast. Gasnie szybko. Pod ryba mam uczucie jakbym zmienil kij na taki z akcja moderate. Bardzo przyjemnie przechodzi w parabole. Ryby sie od niego nie odbijaja ani nie spadaja. Uzywam go tylko do jigowania. Tego jak nisko wystartuje to nie wiem mam do tego inny kij. Ale 4g plus kajtek 2” juz lata bardzo ladnie. Gora moj max 9g plus 3” smuklej gumy. Mysle ze nie wiele wiecej sie da ale to juz lowienie nisko przy dnie. Ostre jigowanie moze juz byc zbyt ciezkie dla niego. 9g tez juz tak na granicy. Najlepiej sprawdzi sie w przedziale 4-8g plus gumeczka. Parowalem z dwoma multikami. Pierwszym byla calcutta conquest 101DC a drugim byla ul zabawka daiwa liberto pixy px68 z lekka szpula. Z jednym i drugim pracuje dobrze. Z daiwa lepiej z dolu bo ona rzuca na prawde waga papierowa a z shimano od 5g w gore rzucalem i tez bylo bardzo fajnie. Gdyby jeszcze jakies pytania chetnie odpowiem tutaj lub na priv. Yamakato masz moj numer jak cos dzwon. Mozna sie ustawic i sobie pomacasz porzucasz
  • Paweł J, ManieQ i Rodu lubią to

#6748 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 14 styczeń 2018 - 11:57

Używał ktos casta Dragon nano core 7-21g? Jakie opinie?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Ja używam od niedawna tego kija (1.98, do 21g, dwa składy). Blank jest bardzo smukły, jak nim machałem pierwszy raz zastanawialem sie jak ta witka niby rzuca 21g. Używam glowek 7-10g + guma 7-12cm. Spasowany z tatula, fajnie sie ładuje i rzuca 7g + greedy shad 8cm. Delikatny szczyt i sztywny z dołu. Dobrze czuc branie. Po sezonie 2018 będę mógł napisać cos wiecej :)

Użytkownik Przemek. edytował ten post 14 styczeń 2018 - 12:00


#6749 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 14 styczeń 2018 - 12:16

Ja używam od niedawna tego kija (1.98, do 21g, dwa składy). Blank jest bardzo smukły, jak nim machałem pierwszy raz zastanawialem sie jak ta witka niby rzuca 21g. Używam glowek 7-10g + guma 7-12cm. Spasowany z tatula, fajnie sie ładuje i rzuca 7g + greedy shad 8cm. Delikatny szczyt i sztywny z dołu. Dobrze czuc branie. Po sezonie 2018 będę mógł napisać cos wiecej :)

Ja zakupiłem ten kijek w jednoskładzie,co prawda nieświadomie ale nie przeszkadza mi to a nawet uważam za zaletę.
Byłem z nim na razie raz nad wodą tak jak piszesz smukły blank malutkie i przelotki,rzucalem od 6g+guma 8cm do 20g +guma 8cm i zdaje się dawać radę, czułość jest nawet miał już pierwszego szczupaka na sobie co prawda spadł przy brzegu ale to już z mojej winy,myślę że w nowym sezonie więcej połowie takim kijkiem jak tylko na grubo.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin lubi to

#6750 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 14 styczeń 2018 - 13:13

Widac jednosklad jest mocniejszy, przy 20gramach + shaker 8cm, moim zdaniem nie było juz komfortu.

#6751 OFFLINE   Yamakato

Yamakato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 14 styczeń 2018 - 16:05

Troche pozno juz bylo ale juz sie poprawiam.
Ogolnie bardzo lubie te blanki mam dwa kije na tych blankach. 4lb 602 w spinie i wlasnie ten 6lb 602 cast. Spina opisywal nie bede bo nie ten dzial, ale moge na priv jakby ktos chcial. Co to tego casta to zbrojony przez Skalka. Przelotki po calosci torzite w spirali. Blank dosc szybki i sprezysty. Podoba mi sie w nich to, ze przy wyrzucie zachowuje sie jak typowy fast. Gasnie szybko. Pod ryba mam uczucie jakbym zmienil kij na taki z akcja moderate. Bardzo przyjemnie przechodzi w parabole. Ryby sie od niego nie odbijaja ani nie spadaja. Uzywam go tylko do jigowania. Tego jak nisko wystartuje to nie wiem mam do tego inny kij. Ale 4g plus kajtek 2” juz lata bardzo ladnie. Gora moj max 9g plus 3” smuklej gumy. Mysle ze nie wiele wiecej sie da ale to juz lowienie nisko przy dnie. Ostre jigowanie moze juz byc zbyt ciezkie dla niego. 9g tez juz tak na granicy. Najlepiej sprawdzi sie w przedziale 4-8g plus gumeczka. Parowalem z dwoma multikami. Pierwszym byla calcutta conquest 101DC a drugim byla ul zabawka daiwa liberto pixy px68 z lekka szpula. Z jednym i drugim pracuje dobrze. Z daiwa lepiej z dolu bo ona rzuca na prawde waga papierowa a z shimano od 5g w gore rzucalem i tez bylo bardzo fajnie. Gdyby jeszcze jakies pytania chetnie odpowiem tutaj lub na priv. Yamakato masz moj numer jak cos dzwon. Mozna sie ustawic i sobie pomacasz porzucasz

szukam czegoś na pstrąga.mam seekera ale nie rzuca się nim celnie i przynęty lądują na drzewie🤣 blank suzuki na sucho podoba mi się ale chętnie zobaczę uzbrojony no i jak będzie współpracował z CC bfs.

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

#6752 OFFLINE   bartuch5473

bartuch5473

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 317 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 14 styczeń 2018 - 17:11

Zatem zapraszam na privie dogadamy szczegoly😀

#6753 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 18 styczeń 2018 - 15:34

Pilot masz już nowa Ryoge :D ?
  • ManieQ lubi to

#6754 OFFLINE   wesoływędkarz

wesoływędkarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 18 styczeń 2018 - 21:01

Drodzy koledzy
Sezon 2017 był dla mnie pierwszym poważnym testem metody castingowej i łowienia na jerki w gramaturze 20-50g. Nie zraziłem się pomimo trudnego początku. Pomóżcie mi proszę rozwiązać pewien problem. Zauważyłem, że po godzinnym łowieniu znacznie zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia brody. Czuję pod kciukiem i słyszę wyraźnie jak linka jest wyrywana z pomiędzy zwojów ze szpuli. Czy problemu szukać w nasiąkniętej lince? Gdy odłożę sprzęt na godzinkę, linka wyschnie i znowu rzuty oddaję bezproblemowo. Linka to powerpro żółta 0.19. Sprzęt tatula 100hsl + gawas 120-j62.
Pozdrawiam

#6755 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 19 styczeń 2018 - 07:00

Drodzy koledzy
Sezon 2017 był dla mnie pierwszym poważnym testem metody castingowej i łowienia na jerki w gramaturze 20-50g. Nie zraziłem się pomimo trudnego początku. Pomóżcie mi proszę rozwiązać pewien problem. Zauważyłem, że po godzinnym łowieniu znacznie zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia brody. Czuję pod kciukiem i słyszę wyraźnie jak linka jest wyrywana z pomiędzy zwojów ze szpuli. Czy problemu szukać w nasiąkniętej lince? Gdy odłożę sprzęt na godzinkę, linka wyschnie i znowu rzuty oddaję bezproblemowo. Linka to powerpro żółta 0.19. Sprzęt tatula 100hsl + gawas 120-j62.
Pozdrawiam

Ja jak widzę, że linka się zakleszcza lub nierówno się nawija, to odwijam kilkanaście, kilkadziesiąt metrów i nawijam ponownie. Wolę poświęcić kilka minut niż stracić kilka przynęt i później tyle samo czasu na wiązanie...
Czasami też zakładam cięższy wabik, który po rzucie wybierze dużo linki. Jednak tylko taki, który nie stawia dużego oporu w powietrzu.
Obie metody u mnie rozwiązują problem...

Wysłane z telefonu
  • Alexspin lubi to

#6756 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 22 styczeń 2018 - 18:03

Pilot masz już nowa Ryoge :D ?


Jest już w pre-order:)... marzec dopiero...

#6757 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 22 styczeń 2018 - 22:43

z Ryogi zrobili lina ciekawe co zrobią z lina :D
  • BOB lubi to

#6758 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 22 styczeń 2018 - 22:48

...zapiekankę z rusztu ? :rolleyes:


Użytkownik BOB1 edytował ten post 22 styczeń 2018 - 22:52

  • minecjusz i Alexspin lubią to

#6759 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 23 styczeń 2018 - 00:41

Musi coś wyskoczyć z MB :)


  • kondzio 77 lubi to

#6760 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 23 styczeń 2018 - 12:39

Mnie się wydaje że wsadzą łożyska w concept Z od 13 ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych