Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

pianka do woblerow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   artmio

artmio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • Lokalizacjagdansk

Napisano 03 grudzień 2012 - 21:11

witam
Mam takie pytanie nie dalej jak kilka dni temu kupilem pianke w Prodex w Warszawie ta do woblerow CP 4090 i zabralem sie do odlewania woblerow ale chyba robie cos nie tak poniewaz pianka nie do konca rosnie dobrze wystepuja po wyschnieciu miejsca twarde i twardsze dodam ze dokladnie jest mieszana formy probowalem podgrzewac dla lepszego ruchu i nic to ne dalo pianka w temperaturze ok 21C wiec nie mam pojecia o co chodzi moze macie jakies praktyczne uwagi co do tego produktu wyprubowane w praktyce jesli tak to z gory dziekuje za opowiedzi a moze jakies adresy gdzie mozna nabyc jaks twarda pianke na uzutek osobisty :)

#2 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 21:43

www.kauposil.com/sklep

#3 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 04 grudzień 2012 - 12:09

witam
Mam takie pytanie nie dalej jak kilka dni temu kupilem pianke w Prodex w Warszawie ta do woblerow CP 4090 i zabralem sie do odlewania woblerow ale chyba robie cos nie tak poniewaz pianka nie do konca rosnie dobrze wystepuja po wyschnieciu miejsca twarde i twardsze dodam ze dokladnie jest mieszana formy probowalem podgrzewac dla lepszego ruchu i nic to ne dalo pianka w temperaturze ok 21C wiec nie mam pojecia o co chodzi moze macie jakies praktyczne uwagi co do tego produktu wyprubowane w praktyce jesli tak to z gory dziekuje za opowiedzi a moze jakies adresy gdzie mozna nabyc jaks twarda pianke na uzutek osobisty :)


Z pianki to już lata nie robiłem, ale chyba znam powód - wilgoć, a raczej jej brak. Spróbuj dodać kropelkę wody, powinno pomóc.

#4 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 04 grudzień 2012 - 13:20

@artmio - ćwicz, ćwicz i nie przestawaj. Na pewno wszystko jest ok, tylko Ty coś robisz nie tak. Wylej 100szt i każdego inaczej (metoda, temperatura...) szukaj tego czegoś co wpływa na twardość, na równe rozmieszczenie pianki. Różnica (przykładowo) 0,1ml pianki przy wobku 5cm jest zauważalna.
  • eRKa lubi to

#5 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Imię:andy

Napisano 04 grudzień 2012 - 13:22

Jaz napisał wszytko :) Piana jest dobra,złe jest jej przetwarzanie,kombinuj z nim a będzi gitara.

#6 OFFLINE   bielik

bielik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Kamil

Napisano 04 grudzień 2012 - 15:24

a czym to mieszasz? na wysokich obrotach? bo ja mam taka sama i u mnie jest ok

#7 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 16:04

Witam! wydaje mi sie że powodem jest błędne mieszanie składników....skoro po podgrzaniu nie ma zadowalajacego efektu to chyba żle mieszasz.....trzeba uzywać mieszadeł mechanicznych (jakiś urządzenie szyboobrotowe z silnikiem-np. stary mikser...) mieszanie ręczne jest do bani....

#8 OFFLINE   artmio

artmio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • Lokalizacjagdansk

Napisano 04 grudzień 2012 - 17:57

Z pianki to już lata nie robiłem, ale chyba znam powód - wilgoć, a raczej jej brak. Spróbuj dodać kropelkę wody, powinno pomóc.

tego przyznam nigdy nie slyszalem co to jest ta kropelka w ktorym momencie ja dodac i co ona zmieni w calym procesie wzrastania lub samego utwardzania a moze cos zupelnie innego stanie sie w pracy pianki :)

#9 OFFLINE   artmio

artmio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • Lokalizacjagdansk

Napisano 04 grudzień 2012 - 18:08

dzieki Jaz za wskazowki mam do ciebie pytanie czy samo mieszanie powinno byc plynne na wysokich obrotach2500obr/min a moze na bardzo wysokich obrotach 25 000 obr/min no i samo zalewnie formy czy w jakiejs czesci wlew nazwe to otwor przez ktory wlewamy piane(tu kolejne pytanie szybko czy raczej plynnie tak aby za duzo nie zapowietrzyc) czy moze otwieramy i leza dwie polowki do jednej wlewamy rosnaca piane i szybko zamykamy i odstawiamy do alkowitego wzrosniecia no ico do tej pianki jaki czas a rozformowanie bedzie optymalie najlepszy :)

#10 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 05 grudzień 2012 - 21:14

Wczoraj napisałem się i kupa, zamknęli jerkbaita, a nie skopiowałem tego. Teraz nie mam czasu i ... mam wiertarkę o obrotach 10.000-30.000 i te najmniejsze są wystarczające. Szybciej wymieszasz, masz więcej czasu na myślenie.

#11 OFFLINE   artmio

artmio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • Lokalizacjagdansk

Napisano 05 grudzień 2012 - 22:57

dzieki za odpowiedzi i jeszcze pytanie do Jaza czy to moze polegac na szybkosci obrotow chodzi mi o prawidlowy wzrost pianki a pozniej o jej twardosc czyli im wiksze tym lepiej + do tego odpowiednia proporcja i sukces gotowy czy jeszcze cos napotkam po drodze co doprowadzi mnie do kompletnego zalamania

#12 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 05 grudzień 2012 - 23:01

Do załamania?? To dopiero początki :-))))))))))).
Mieszanie, to mieszanie, a twardość to następne załamania :-)))))
Wymieszaj dobrze i temat jeden załatwiony, zostanie setka następnych (problemów). Twardość - tak jak pisałem ćwiczenia w boju, sam musisz sobie przećwiczyć kiedy, ile dać jej urosnąć i takie tam.
Zawsze piszę "Trening czyni Mistrza" i tak też jest tutaj, nikt nie poda konkret receptury, to nie przepis na chleb.
  • eRKa lubi to

#13 OFFLINE   artmio

artmio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • Lokalizacjagdansk

Napisano 05 grudzień 2012 - 23:18

wlasnie jakies 15minut temu wymieszalem jakies 20 000 obr/min 25sekund wlew do formy otwieram i wciaz ten sam problem ksztalt ok ale pianka jakas nazwe to lekko plastyczna nie ma charakterystycznego dzwieku jak powinna miec forma miala temperature jakies 40C co jest grane zachodze w glowe i nic mi na mysl nie przychodzi kolejna zalamka powoli trace nadzieje ze ta pianka bedzie kidykolwiek twarda

#14 OFFLINE   Vaymona

Vaymona

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 02:56

Takie objawy miałem tylko przy niedokładnym odmierzeniu składników (na wszelki wypadek doczytaj karcie technologicznej jakie powinny być dokładne dawki)
Nie bawię się w podgrzewanie, mieszadełkiem 12k obrotów mieszam około 6-10s, w formie zostawiam na max 15 minut i nigdy żadnych problemów (z winy pianki) nie miałem :)

Ewentualnie pianka może być przeterminowana (tylko gdybam nigdy takiej nie miałem), nic innego już mi do głowy nie przychodzi.

Pozdawiam

Oczywiście nie "karta technologiczna" tylko "techniczna" za dużo tych technologicznych mam w robocie :P

Użytkownik Vaymona edytował ten post 06 grudzień 2012 - 16:58


#15 OFFLINE   Vaymona

Vaymona

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 16:54

Jeżeli nadal nie będzie wychodzić to spróbuj tej piany:
http://allegro.pl/pi...2826374698.html
Miałem i odlewałem, jedyną jej wadą (dla mnie) jest za szybki start (już w momencie mieszania) - momentalnie blokowała mi kanaliki dolotowe przez co musiałem z niej zrezygnować, jeżeli masz formy jedno gniazdowe to nie ma problemu do wielogniazdowych się nie nadaje :/

Powodzenia

Edit: Teraz dopiero doczytałem że masz tą samą pianę którą zlinkowałem, ewidentnie coś z tą Twoją jest nie tak prawdopodobnie przeterminowana.
Kup u sprawdzonego sprzedawcy (np. tego z linku ja się nigdy na nim nie zawiodłem)

Użytkownik Vaymona edytował ten post 07 grudzień 2012 - 18:22


#16 OFFLINE   WobleryHegemon

WobleryHegemon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaIskrzynia

Napisano 22 styczeń 2013 - 17:31

Witam Panowie. Tak się składa, ze mam do sprzedania dobrą piankę do odlewania woblerów - Izopianol 30/60. Używa jej wiekszość producentów. Dawniej Zachem sprzedawał małe ilości a teraz w Purinovie trzeba kupic minimum 50 kg. No ale u mnie można kupić 1kg w cenie 40zł. Pianki CP40/90 też używałem i jest za miękka.


Użytkownik WobleryHegemon edytował ten post 22 styczeń 2013 - 17:31


#17 OFFLINE   BartoszS

BartoszS

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 22 styczeń 2013 - 17:39

Jaki jest okres przydatności tej piany ?



#18 OFFLINE   madpaw

madpaw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Plesiak

Napisano 22 styczeń 2013 - 20:05

Witam na forum WobleryHegemon :) jeśli dobrze kojarzę to jesteś producentem woblerów boleniowych ?



#19 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 27 styczeń 2013 - 19:06

tego przyznam nigdy nie slyszalem co to jest ta kropelka w ktorym momencie ja dodac i co ona zmieni w calym procesie wzrastania lub samego utwardzania a moze cos zupelnie innego stanie sie w pracy pianki :)

Z tą wodą bym polemizował.Jak spadnie kropla potu pianka wychodzi jaśniejsza i bardzo miękka


  • eRKa lubi to

#20 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 27 styczeń 2013 - 20:20

Różne są pianki i różnie się je przetwarza ;)

Co woda daje raz nic innym razem...

Załączony plik  foam.jpg   20,29 KB   188 Ilość pobrań

 

Wszystko zależ jakiej piany używasz :D .


  • spinnerman i eRKa lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych