Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na pstrągi - co wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
496 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 13 styczeń 2018 - 23:19

Team dragon brown trout. Pstrągów nią nie łowiłem, ale to baaardzo przyjemna wędeczka o opisywanych przez Was właściwościach.


  • J-O-K-E-R lubi to

#42 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 13 styczeń 2018 - 23:36

Potwierdzam sławkowe.
TD Brown Trout. Wędka ma 2,45 m, wyrzut 6-21 gr. Ugięcie środkowe, akcja szybka. Opisana poprawnie. Dość mocny kijek, moze się podobać zwłaszcza łowcom normalnych pstrągów, a nie kropkowanych przedszkolaków.

Dla porównania mam też osławionego Diaflexa Light Spin 2,40 o tym samym cw. Wędka oszukana na cw. Może i rzuci, ale z komfortem nie poprowadzi większych woblerów pstrągowych.


  • Daniel13 lubi to

#43 OFFLINE   Davv1d

Davv1d

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 30 styczeń 2018 - 12:13

Kupiłem TD Brown Trout 

W czwartek będę testował na wodzie, ale na pierwszy rzut oka wędka warta była zapłaconych pieniędzy:)


  • J-O-K-E-R lubi to

#44 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 31 styczeń 2018 - 05:54

Z własnego doświadczenia mogę polecić Talon VI Plus 80 Trout. Tylko większy budżet, ale czasami lepiej wydać raz a dobrze.

Użytkownik tom3 edytował ten post 31 styczeń 2018 - 06:48

  • Jozi lubi to

#45 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 31 styczeń 2018 - 07:22

Z własnego doświadczenia mogę polecić Talon VI Plus 80 Trout. Tylko większy budżet, ale czasami lepiej wydać raz a dobrze.

Jak widać Davv1d już kupił... ;)

Kupiłem TD Brown Trout

W czwartek będę testował na wodzie, ale na pierwszy rzut oka wędka warta była zapłaconych pieniędzy:)



#46 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 31 styczeń 2018 - 07:42

Oj tam zaraz, może kupi jeszcze parę :lol:


  • Luckyguliver i Alexspin lubią to

#47 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 31 styczeń 2018 - 08:58

TD Brown Trout a Talon Trout to zupełnie inne wędki!

#48 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 31 styczeń 2018 - 09:41

TD Brown Trout a Talon Trout to zupełnie inne wędki!

I tu się zgadzam.

#49 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 31 styczeń 2018 - 10:06

Jak Pan Bóg dopuści, to i z kija wypuści


#50 OFFLINE   Muszka

Muszka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaMalbork
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Muszyński

Napisano 31 styczeń 2018 - 14:11

Cormoran TX4 Struuga 196 cm 4-18. Czuciem kładzie wiele droższych pozycji. Pięknie ładuje i ma głębokie ugięcie podczas holu, co przekłada się na to, że ryb praktycznie nie gubi. Fajny, elektryczny patyk. U nas seria nie odbiła się o dziwo jakimś większym echem, a widziałem, np. te kije podczas Trout Union Cup w ekipie Słowaków. Reklamować chyba nie trzeba :)

Użytkownik Muszka edytował ten post 31 styczeń 2018 - 14:16


#51 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 31 styczeń 2018 - 22:11

Nie jestem zwolennikiem marki, ale może ktoś miał styczność z tym nisko budżetowym travelem i może wyrazić opinię? Chodzi konkretnie o 2,70. Producent deklaruje, że wędzisko opracowane specjalnie do łowienia pstrągów. 

http://www.fishingta...on-m-5-28g.html


  • Dokuś lubi to

#52 OFFLINE   v1to

v1to

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie

Napisano 09 luty 2018 - 22:45

Tak jak w temacie, nadchodzi wiosna powoli, jeszcze troche czasu zostalo, musze uporzadkowac swoj sprzet :D

 

Generalnie ryby jakie polawiam to pstrag okon szczupak sandacz i to w zasadzie tyle, moze kiedys przelamie sie i wyskocze na trotke.

 

Obecnie jestem w posiadaniu:

 

-shimano catana cx300h 20-50g 300cm - nie uzywam tego kija od dluzszego czasu, raz zaliczyl hol metrowki i fajnie sie holowalo, ale metrowki czesto sie nie zahacza :(

 

-dragon viper sl jig 4-21g 245cm - moj w zasadzie uniwersal, akcja x-fast, lowie na niego okonie, fajnie czuc brania, sandacza tak samo, szczupaki tez wyjmuje, zabralem go pare razy na pstragi, niestety za duzo jest z niego spadow 

 

-cormoran carb'o'star 10-40g 270cm - rowniez nie uzywam kiedys lowilem na niego wszystko, doslownie. Odkad kupilem sl jiga lezy na polce w pokoju.

 

Problem jest taki ze catana i carb'o'star maja za duzy cw, zalozenie u mnie wahadla 15g jest swietem, jezeli chodzi o szczupaka to polawiam kopytami 3/4 cale + glowka 5/6g, okon jakies maly twisterki, kopyta do 3cali obrotowki w rozmiarze 1/2 max 3, od czasu do czasu zaloze jakiegos woblerka, ale tez nie jest to sumowy wobler. Potrzebuje 2-3 wedziska ktore bede mogl zabrac ze soba, najlepiej zeby to byly 2. Sandacza lowie na glowkach do 15g.

 

Viperem sl jigiem w zasadzie moge lowic sandacza, okonia, co do szczupaka nie jestem pewien czy nie byloby lepsze wedzisko o akcji parabolicznej. 

 

Czyli potrzebuje cos na pstraga, jezeli pstrag to pewnie tez pod okonia by sie sprawdzilo.

 

Budzet na 1 wedzisko do 200zl max.


Użytkownik v1to edytował ten post 09 luty 2018 - 22:46


#53 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 10 luty 2018 - 00:39

 

 

Czyli potrzebuje cos na pstraga, jezeli pstrag to pewnie tez pod okonia by sie sprawdzilo.

 

Budzet na 1 wedzisko do 200zl max.

 

Czyli szukasz wedki na pstraga, wiec twoje pytanie laduje w takim wlasnie watku :)



#54 OFFLINE   v1to

v1to

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie

Napisano 10 luty 2018 - 00:41

Czyli szukasz wedki na pstraga, wiec twoje pytanie laduje w takim wlasnie watku :)

nie jestem pewien czy cechy wedziska pod pstraga beda odpowiadaly w lowieniu okoni, dotychczas lowilem okonie na x-fasta, z x-fasta niestety pstragi spadaja.


  • Alexspin lubi to

#55 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 10 luty 2018 - 07:53

nie jestem pewien czy cechy wedziska pod pstraga beda odpowiadaly w lowieniu okoni, dotychczas lowilem okonie na x-fasta, z x-fasta niestety pstragi spadaja.


Jeśli wybierzemy wędkę o akcji x-fast i płynnym ugięciu, a do tego przy pstrągach zastosujemy żyłkę, to nic nie będzie spadać ;) Takim idealnym blankiem pod kij okoniowo-pstragowy jest np FA Kraag SKXF705-2N.
  • lefrajt lubi to

#56 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 699 postów
  • Imię:K

Napisano 10 luty 2018 - 09:02

Do 200zl? Catana do 10 g. Pstragi nie spadaja, fajnie obsługuje pstragowe przynety, 7cm minnow to juz duzo dla niego. Za duzo. Tak w kwestii przynet. Generalnie jestem ekstra zaskoczony.
  • popper i Alexspin lubią to

#57 OFFLINE   artur1983

artur1983

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 11 luty 2018 - 23:58

Hej,

Trudno jest coś doradzić gdyż dla jednego jeden patyk jest super a dla kogoś innego ta sama wędka będzie zupełnie nie udaną konstrukcją. Jest bardzo wiele opinii i każdy będzie chwalił czy też poleci to z czym miał przyjemne odczucia podczas wędkowania. Osobiście wychodzę z założenia że wędka którą się posługujemy na łowisku musi przede wszystkim odpowiadać nam i musimy się z nią dobrze czuć przecież jakby nie było to przedłużenie naszej ręki, następna sprawa to warunki jakie panują na łowisku, kolejna przynęty jakie będziemy stosować. A wiadomo kluczem do wszystkiego są umiejętności jakie posiadamy, w jaki sposób obławiamy, jak podajemy przynętę, czy obławiamy w górę czy też chodzimy w dół, i to też jest względne bo dla jednego paproch na 2 gramowej główce na kiju dł 2,7 do 25 gr jest ok, tak akurat łowi i w niczym to nie przeszkadza.

Ja akurat jestem zwolennikiem bardzo lekkiego łowienia łowię głównie jigami, gumkami, różnego rodzaju robactwem, używam krótkich szybkich w szczycie wędek które pod rybą fajnie idą w parabole. Na co dzień jest to phenix 661-2, i 701-1,mam też karabele 794-2 jednak nie jest to wędka moim zdaniem na moje rzeki, jest zdecydowanie za mocna. Nie będą to jednak wędki w podanym przez ciebie budżecie.

​Miałem okazję kilka lat temu łowić przez chwilkę 1 serią savagegear parabellum 213 do chyba 8gr?. Kijek budżetowy, lekki, nie jest to xfast jednak nie jest to też typowy krowi ogon. Pstrągi do 47cm bo takiego miałem największego na tą wędkę nie robiły na nim jakichś wielkich wrażeń, hole bardzo szybkie i pewne. łowiłem nim również na bardzo cienkie plecionki na małej rzece nizinnej okonie i szczupaki jesienią. Pamiętam że z rybami do 60cm nie miałem najmniejszych problemów, okonie nie spadały.  Od 1,5 grama już gada ta wędka a max co łowiłem to 4-5 gr plus 2,5 cala. Jednak nie jest to jakieś super finezyjne łowienie. 

Reasumując to tylko i wyłącznie moje prywatne odczucia, napisałem bo zobaczyłem że szukasz czegoś pod Pstrąga i wspominasz również o Okoniu, ciężko jest to pogodzić jednak sądzę że nie jest to niewykonalne. W razie pytań pisz, jeśli tylko będę mógł z pewnością spróbuję pomóc. 


  • xyzzvpc, Hubert_S i v1to lubią to

#58 OFFLINE   ivar

ivar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 18 luty 2018 - 15:04

Sashima trout spin, ja mam dłuższą i jestem bardzo zadowolony. Dobra jakość za rozsądną cenę, przy okazji obsługuje mi tez kleniowo- jaziowe łowy .



#59 OFFLINE   makarony7

makarony7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:jan

Napisano 18 luty 2018 - 15:16

Może to:  Dragon Nano Lite XT80C Spinn 10 1-10g 2.35m lub większa gramatura. Przepraszam, nie mogę usunąć posta. Dopiero po napisaniu posta zobaczyłem cenę do 200 zł.


Użytkownik makarony7 edytował ten post 18 luty 2018 - 15:16


#60 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 luty 2018 - 15:21

Może to:  Dragon Nano Lite XT80C Spinn 10 1-10g 2.35m lub większa gramatura. Przepraszam, nie mogę usunąć posta. Dopiero po napisaniu posta zobaczyłem cenę do 200 zł.

 

Cięta i relatywnie sztywna szpada na pstrąga ... no można i tak :D


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 18 luty 2018 - 15:30





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych