Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Phenix

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
658 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   ramzes102

ramzes102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 22 wrzesień 2016 - 19:12

Wielkie dzięki. Chyba wezmę tą wędkę bo, zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Sandaczowa kosa.


  • Jankaraś lubi to

#462 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 22 wrzesień 2016 - 20:16

Pomimo, ze nie ma takiego blanku w ofercie Phenixa to nic innego jak TX684c/714c, tyle, ze ciut dłuższy od pierwszego i ciut krotszy od drugiego ;)

Blanki przekozackie! (sam mam 684c ;) )

#463 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 19 marzec 2017 - 13:35

Ktoś mógłby powiedzieć coś na temat wędki na tym blanku MXS-802-H.   



#464 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 19 kwiecień 2017 - 09:55

Witam

 

prośba  o  radę w wyborze  pomiędzy  BCX  7'8"  14  lbs    a  SP 742  14 lbs    przeznaczenie   szczupak   na  średnio / lekko   woda stojąca   5/7-10 g max   ale  większa  guma  ca 10-12 cm  czyli  w sumie  gdzieś ca 20 g

 

masy , raczej  do ciągania   niż  opadu   granie  w toni  wody  praca  także   z żyłką  - uzupełnienie    mocą  w górę  do  suzuki  762 8   -12 lbs  ten  obsługuje  tak  do ca 12/14 gramów  masy całkowitej  ...Ktoś  używa   któregoś  z tych  dwóch 

 

jakieś  opinie  , rady  , sugestie  ?  Tak  jeszcze   w wyborze  jest brany pod  uwagę  kraag  XF  7"6"  11  lbs  ktoś  porówna    do zastosowań  j/w ?

 

pozdrawiam

Maciej



#465 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1883 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 19 kwiecień 2017 - 11:33

Miałem BCX 14lb i nie jest to blank pod szczupaka.

#466 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 19 kwiecień 2017 - 11:52

Patryk  napisz  coś  więcej   jak  się  nim  łowiło  jakie  przynęty  itd ....  rozumiem  że  bardziej  opad  guma /sandacz ..?



#467 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1883 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 19 kwiecień 2017 - 15:54

Patryk napisz coś więcej jak się nim łowiło jakie przynęty itd .... rozumiem że bardziej opad guma /sandacz ..?


Dokładnie. W moim odczuciu to idealny blank pod opad sandaczowy. Ogarnie komfortowo wabiki od 7 do 22g.
Pod linkiem madz filmik z sp742, ten blank wydaje się że będzie bardziej odpowiedni

https://youtu.be/KU2KNgI5vnk

Użytkownik Patryk1125 edytował ten post 19 kwiecień 2017 - 15:59


#468 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 20 kwiecień 2017 - 06:41

dzięki  Patryk



#469 OFFLINE   krzysiek1

krzysiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.

Napisano 23 kwiecień 2017 - 07:30

Ktoś mógłby powiedzieć coś na temat wędki na tym blanku MXS-802-H. 

Podłącze się do pytania, interesuje mnie ten blank pod kątem łowienia na dorożkę z woblerem ewentualnie duża guma. Może któryś z kolegów jest w stanie odpowiedzieć czy ten blank się nada do takich zastosowań?



#470 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 06 maj 2017 - 13:23

Pomóżcie Panowie
Potrzebuję wędeczki xul na okonie i białoryb. Przynęty na które chcę łowić to jigi max. do 1.5g, najczęściej 0.5 - 1g. Długość wędki nie większa niż 220cm, dwuskład, i nie za bardzo lubię wklejki. Wpadł mi w łapki ostatnio XF862-2 i strasznie mi się podoba ale to nie ta liga a jest seria MIRAGE 671-2,711-2 i...... No właśnie, dadzą radę?
Z góry dziękuję za pomoc

Użytkownik RUDI75 edytował ten post 06 maj 2017 - 13:55


#471 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 06 maj 2017 - 13:45

Dadzą radę,tylko Phenix Mirage,a nie Phoenix,bo to inna firma ;)



#472 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 06 maj 2017 - 13:54

Ups, już poprawiam

Użytkownik RUDI75 edytował ten post 06 maj 2017 - 13:55


#473 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 08 maj 2017 - 17:35

Phenix Sp742 ML

Panowie czy ktoś miał ,ew ma kij na tym blanku ? Interesują mnie Wasze opinie na temat tego ustrojstwa - do jakiego typu lowienia jest on przeznaczony itp ?

Będe bardzo wdzięczny za info ...wszelkie info.

 

Pozdrawiam Paweł S.



#474 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 08 maj 2017 - 21:24

Phenix Sp742 ML

Panowie czy ktoś miał ,ew ma kij na tym blanku ? Interesują mnie Wasze opinie na temat tego ustrojstwa - do jakiego typu lowienia jest on przeznaczony itp ?

Będe bardzo wdzięczny za info ...wszelkie info.

 

Pozdrawiam Paweł S.

 

Posiadam ten kijek od kilku miesięcy, jest po prostu świetny. Używam go do łowienia szczupaków na lekko i na dużego okonia. Zawsze na łodzi mam ze sobą trzy lub cztery kije ale odkąd go nabyłem kolega się ze mnie śmieje, że robią tylko za balast bo 95% czasu i tak łowię na ten patyk( Sp742 ML).

Najbardziej leży mi (szczególnie ostatnio na szczupakowych płyciznach) z czterocalwym easy shinerem na pięciogramowej główce- bajka :rolleyes:. Kij świetnie nadaje się do wolnego prowadzenia gumy w toni ale jest również super do klasycznego opadu -w styczniu, lutym powiłem tą własnie metodą grube okonie. W mojej opinii ogarnie zakres od 4 do 20 gr plus guma 2,3 cale ale spokojnie używam go nawet do czterocalowych ES plus główka do 10gr. Pewnie da się ciężej ale jakoś nie czuje potrzeby.... .

Dlaczego bym polecił? Przed wszystkim bardzo czuły blank - czuć każde puknięcie, świetnie przenosi brania w czym duża zasługa forumowego kolegi Artura  @mrWhite7, który złożył dla mnie ten kijek. Po drugie, to jak pracuje pod rybą - naprawdę duży zapas mocy, świetne ugięcie, wyjąłem już w tym roku sporo szczupłych(sezon w IRL jest cały rok) w tym  kilka ryb 80 - 90+ i własnie na takich rybach widać jaki komfort daje ten kij, można spokojnie dać mu popracować bez strachu, że zaliczę spad albo coś trzaśnie.

Podsumowując, moim zdaniem jeśli ktoś lubi łowić gumami na lekko, w toni, delikatnie poszarpując gumę to jest ideał, świetnie nadaje się również do klasycznego opadu. W zimie fajnie mi się sprawdzał na podwodnych stokach teraz spokojnie obławiam nim szczupakowi łąki.

NIe widzę powodu dlaczego nie miał by się sprawdzić jako klasyczna sandaczówka ale tego nie jestem w stanie stwierdzić z autopsji, gdyż sandaczy brak w Irlandii niestety :(

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem  :)


Użytkownik robbertzam edytował ten post 08 maj 2017 - 21:29


#475 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 08 maj 2017 - 21:51

Posiadam ten kijek od kilku miesięcy, jest po prostu świetny. Używam go do łowienia szczupaków na lekko i na dużego okonia. Zawsze na łodzi mam ze sobą trzy lub cztery kije ale odkąd go nabyłem kolega się ze mnie śmieje, że robią tylko za balast bo 95% czasu i tak łowię na ten patyk( Sp742 ML).

Najbardziej leży mi (szczególnie ostatnio na szczupakowych płyciznach) z czterocalwym easy shinerem na pięciogramowej główce- bajka :rolleyes:. Kij świetnie nadaje się do wolnego prowadzenia gumy w toni ale jest również super do klasycznego opadu -w styczniu, lutym powiłem tą własnie metodą grube okonie. W mojej opinii ogarnie zakres od 4 do 20 gr plus guma 2,3 cale ale spokojnie używam go nawet do czterocalowych ES plus główka do 10gr. Pewnie da się ciężej ale jakoś nie czuje potrzeby.... .

Dlaczego bym polecił? Przed wszystkim bardzo czuły blank - czuć każde puknięcie, świetnie przenosi brania w czym duża zasługa forumowego kolegi Artura  @mrWhite7, który złożył dla mnie ten kijek. Po drugie, to jak pracuje pod rybą - naprawdę duży zapas mocy, świetne ugięcie, wyjąłem już w tym roku sporo szczupłych(sezon w IRL jest cały rok) w tym  kilka ryb 80 - 90+ i własnie na takich rybach widać jaki komfort daje ten kij, można spokojnie dać mu popracować bez strachu, że zaliczę spad albo coś trzaśnie.

Podsumowując, moim zdaniem jeśli ktoś lubi łowić gumami na lekko, w toni, delikatnie poszarpując gumę to jest ideał, świetnie nadaje się również do klasycznego opadu. W zimie fajnie mi się sprawdzał na podwodnych stokach teraz spokojnie obławiam nim szczupakowi łąki.

NIe widzę powodu dlaczego nie miał by się sprawdzić jako klasyczna sandaczówka ale tego nie jestem w stanie stwierdzić z autopsji, gdyż sandaczy brak w Irlandii niestety :(

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem  :)

Piękna recenzja - takich postów oczekiwalem . Bardzo Ci dziękuję kolego :)



#476 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 09 maj 2017 - 10:03

Tak  też  myślę  o tym  modelu   właśnie  szczupak  na gumę  na średnio / lekko  ale  jest  tylko  nieco  mocniejszy  od suzuki 762 8  który, łowię  , ale  jeśli typowo  pod  sandacza  to oczywiście  też  się  nada  , ale  myślę

 

że  inne  konstrukcje  spiszą  się  lepiej   np SS ML/ M   elita M ............

 

pzdr

 

Maciej



#477 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 09 maj 2017 - 17:31

to ma byc kij pod szczupaka na lekko es 3 plus max 10gram olowiu - nie lowie ciezej. M SS ml moze byc juz za mocny - tak na upartego ogarne to nawe swoim ss ll , ale po co :)


Użytkownik "Paweł" edytował ten post 09 maj 2017 - 17:32


#478 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 09 maj 2017 - 18:54

to ma byc kij pod szczupaka na lekko es 3 plus max 10gram olowiu - nie lowie ciezej. M SS ml moze byc juz za mocny - tak na upartego ogarne to nawe swoim ss ll , ale po co :)


Phenix SP69L ;)

#479 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 10 maj 2017 - 07:30

A  to rozumiem   wobec tego  ten   SP  74 ML   doskonale  sobie  z tym poradzi  z zapasem   ,ew   suzuki  762 8   , ew  SS L   , ew SP 722 L i  jak wyżej  SP 69 L   itd  przed  Tobą  wiele  przyjemności  związanych  z wyborem ;)



#480 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 11 maj 2017 - 14:29

Zostane przy sp 74ML miałem to w łapach i mi pasuje ,,,, ewentualnie , nawet można tym za boleniem polatać . Do wobków takich ok 10 gramowych bedzie w sam raz :) No i te 14Lb w zupełności dla mnie wystarczy ...Matagi L to typowy kij pod gumę a z tego co widzialem ten Sp nada się i pod boleniowego wobka :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych