Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakup pływadełka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
284 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Dominik.kdp

Dominik.kdp

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 13 maj 2016 - 22:34

Dzięki za uwagi.

 

Jest jeszcze dużo mniejsza wersja - https://www.waveinn....pontoon/44441/p

hqdefault.jpg

 

filmiki:

 

Wygląda jednak na to, że w drugim filmiku gościu i tak używa więcej płetw, niż malutkich wioseł. Swoją drogą zastanawiam się, jak w tym maluchu będzie ze stabilnością (krzesełko jest dość wysoko).

 

Pozdrawiam,

Dominik


Użytkownik Dominik.kdp edytował ten post 13 maj 2016 - 22:35


#242 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 maj 2016 - 22:13

Ja tam napisalem swoje oczywiscie kazdy kupic co mu sie wydaje bardziej odpowiednie. Po to na rynku sa rozne rzeczy zeby kazdemu dogodzic ;)



#243 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 25 maj 2016 - 20:30

Skręcanie w takim pływadle to nie jest znowu aż taka akrobatyka.

Chyba , że ma się tylko jedną nogę.

Można sobie też podłączyć silniczek elektryczny , co w tradycyjnym "pampersie"(belly boat) może być trudne.

 

Załączony plik  boat1.jpg   80,51 KB   22 Ilość pobrań

 

Z tyłu lub z przodu.


Użytkownik makamba edytował ten post 25 maj 2016 - 20:37

  • Dominik.kdp lubi to

#244 OFFLINE   Licus

Licus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Przemek

Napisano 09 sierpień 2016 - 14:07

ma ktoś doświadczenie z tymi pływadełkami, proszę o opinie

 

http://www.decathlon...id_8327541.html

 

http://www.decathlon...id_8215387.html



#245 OFFLINE   Dominik.kdp

Dominik.kdp

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 10 sierpień 2016 - 12:32

Witam,

Z tymi z decathlonu nie miałem doświadczenia.

Ja w tym roku kupiłem berkley belly boat pro model 2015, dokładnie takie:

161z3wk.jpg

 

Plusem jest dodatkowa rozpórka przy siedzeniu - jest bardzo stabilne. Waży jakieś 6 kg. Pod 4 litery można dołożyć dmuchaną poduszke za kilkanaście PLN, coby było sucho. Kupiłem za 600 zł. Ja jestem zachwycony ;)

 

Pozdrawiam,

Dominik

 

 


  • Licus lubi to

#246 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 12 sierpień 2016 - 20:46

Dominik,

Wydaje mi się, że cena bardzo dobra

 

ma ktoś doświadczenie z tymi pływadełkami, proszę o opinie

 

http://www.decathlon...id_8327541.html

 

http://www.decathlon...id_8215387.html

Licus,

Z tymi bełtami nie mam doświadczenia ale plusem w Dekatlonie jest mozliwość kupienia towaru na raty



#247 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 13 sierpień 2016 - 10:07

Muszę pochwalić serwis Vision-a. Na mazurach podczas przenoszenia belly zgubiłem plastikową rozpórkę. Jeden z dwóch elementów się znalazł, drugiego nie ma. Zadzwoniłem do sklepu z zapytaniem o brakujący-tzw. Męski element i odpowiedziano mi, że oczywiście zamówią go dla mnie. Czas oczekiwania ok 2 tyg. Kiedy spytałem o cenę, otrzymałem odpowiedź, że nie zapłacę ani grosza! Poprosili adres do wysyłki i już
  • Przemek_M lubi to

#248 OFFLINE   migdau

migdau

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria
  • Imię:Grzesiek

Napisano 08 październik 2016 - 12:13

Coś się zmieniło w sprawie pływadełek z Decathlona? Ma ktoś? Testował? Jakaś opinia? Żeby obejrzeć widzę że tylko na Targówku. I pytanie do użytkowników innych pływadełek: Z czego jest zrobiony "wkład" do pływadełek bo z tego co znalazłem na youtube to te z decathlona mają chyba z PVC.


Użytkownik migdau edytował ten post 08 październik 2016 - 12:33


#249 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 10 październik 2016 - 15:33

Coś się zmieniło w sprawie pływadełek z Decathlona? Ma ktoś? Testował? Jakaś opinia? Żeby obejrzeć widzę że tylko na Targówku. I pytanie do użytkowników innych pływadełek: Z czego jest zrobiony "wkład" do pływadełek bo z tego co znalazłem na youtube to te z decathlona mają chyba z PVC.

Vision ma pcv. Ps +za serwis visiona jak napisano wyzej raz mi wyslali nowy balon a raz rure do pompki.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

#250 OFFLINE   migdau

migdau

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria
  • Imię:Grzesiek

Napisano 10 październik 2016 - 16:04

Dzięki za odpowiedź.



#251 OFFLINE   Rowino

Rowino

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaLbn
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:R

Napisano 12 październik 2016 - 21:38

Muszę pochwalić serwis Vision-a. Na mazurach podczas przenoszenia belly zgubiłem plastikową rozpórkę. Jeden z dwóch elementów się znalazł, drugiego nie ma. Zadzwoniłem do sklepu z zapytaniem o brakujący-tzw. Męski element i odpowiedziano mi, że oczywiście zamówią go dla mnie. Czas oczekiwania ok 2 tyg. Kiedy spytałem o cenę, otrzymałem odpowiedź, że nie zapłacę ani grosza! Poprosili adres do wysyłki i już

Potwierdzam, kontakt i obsługa klienta rewelacja, pozdrawiam P. Andrzeja z serwisu, inni mogą się od Vision uczyć jak ma wyglądać serwis



#252 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 04 listopad 2016 - 04:35

Coś się zmieniło w sprawie pływadełek z Decathlona? Ma ktoś? Testował? Jakaś opinia? Żeby obejrzeć widzę że tylko na Targówku. I pytanie do użytkowników innych pływadełek: Z czego jest zrobiony "wkład" do pływadełek bo z tego co znalazłem na youtube to te z decathlona mają chyba z PVC.

NRV camo 7 BASS DESIGN z Dacathlonu

Zakupiłem taki wynalazek tuż przed wakacjami . Pływałem kilkadziesiąt razy i uważam ze to dobrze wydane pieniądze . Choć niektóre rzeczy bym zmienił :) .

Zacznę od minusów .

Kiepskie zaworki w balonach siedziska / takie tradycyjne wentyle jak w piłce plażowej / Napompować taki balon do zadowalającej twardości i upchnąć wszystko oraz bezpiecznie zasunąć suwak ;) , mozolne i wymaga sporo uwagi i wyczucia  ^_^ . Wystarczyło by wykonać dwa otwory w poszyciu umożliwiające napompowanie balonów bez konieczności kombinowania jak to potem bezpiecznie zamknąć  :) . Wentylki mają małą średnicę więc ich pompowanie jest powolne . Same balony trzymają bardzo przyzwoicie , i jeśli po pływaniu nie spuszczamy powietrza z belly boat to konieczność dopompowana jest raz na kilkanaście dni . 

 

Balony boczne mogły by być lepiej wyprofilowane . Mam wrażenie ze są ciut przyduże i nie układają się podczas pompowania idealnie . Niekiedy napinały nierówno poszycie i trzeba było poświecić kilka minut żeby spuścić trochę powietrza i lepiej je ułożyć . Wyposażone w standardowe chińskie zawory bostońskie . Choć czy to wada chyba nie ^_^ . W razie zagubienia lub wystrzału podczas spuszczania powietrza :D , bez problemu i tanio nabędziemy nowy  :) . Moje trzymają wzorcowo zdecydowanie lepiej niż te wentylki w balonach siedziska . Chyba tylko raz dopompowywałem , po kilku tygodniach nie spuszczania powietrza .

 

Dolne poszycie wykonane z grubszego laminowanego materiału , mogło by być jeszcze grubsze najlepiej grubo gumowane  :D . Przeważnie woduje się na kamiennych opaskach co powoduje powstawanie rys na tym poszyciu . Nawet jak uważam to zawsze gdzieś tam przytrę ^_^

 

 

To teraz Plusy .

W zestawie jest wszystko co potrzebne do zabawy ; pływadełko , płetwy , pompka , duża pakowna torba /mieszczą się nawet wodery :D i jest jeszcze miejsce na czteropak piwa / . Pasy umożliwiające przenoszenie napompowanego pływadełka // czy przewożenie :D przeważnie zasuwam ze swoim skuterem , zakładam jak plecak i nie stoję w korkach jak reszta ^_^ //

Wykonanie jest przyzwoite , nie zauważyłem rozchodzących się szwów czy tym podobnych . Oczywiście można się przyczepić do detali wizualnych tu jakaś niteczka a tam zameczek trochę krzywo zachodzi ale to tyle ^_^ .

Całość jest dość stonowana kolorystycznie , można odnieść wrażenie ze ryby nie zdają sobie sprawy z mojej obecności . Kilka razy miałem okazje przepłynąć obok bolenia czy stadka kleni  i niekiedy zdarzało się sprowokować te ryby do ataku . Przy spokojnym wachlowaniu skradamy się bezszelestnie niczym Ninja .

Płetwy w zestawie są jak dla mnie wystarczające i jeszcze nic się nie rozpadło :lol: , Choć ich zakładanie nie jest wygodne to klucz do ich stabilności jest w krzyżowym zapinaniu klipsów . Doszedłem do tego po tygodniu normalnie zapinane potrafiły się odpiąć . Nawet na tydzień miałem pożyczone płetwy nurkowe o dużo większej powierzchni . I faktycznie napęd dawały większy ale i opór stawiały znaczny co bardziej męczyło . Przede wszystkim pływam po Odrze i walka z nurtem to po prostu pomyłka . Bez znaczenia jakie mamy płetwy . Na wodzie stojącej fakt można pomyśleć o konkretnych szpachelkach :) , ale w moim przypadku przede wszystkim się spławiam przepływając tylko od główki do główki oraz wewnątrz klatek . Bardziej manewruje niż się napędzam .

Całość jest stabilna , żeby wywinąć fikołka trzeba po prostu chcieć inaczej sobie tego nie wyobrażam . Choć wsiadając pierwszy raz wcale pewnie się nie czułem . Założyłem rozpórkę zapiąłem siateczkowy stolik a serce miałem w przełyku  . Teraz tylko sporadycznie zapinam stolik jak muszę coś na nim położyć ^_^ .  Zawsze mam na sobie pneumatyczną kamizelkę co daje mi dostateczny komfort i poczucie bezpieczeństwa w nawet najdziwniejszej sytuacji . Zaliczyłem już choćby burze z gradem i wiatrem który nie pozwalał wypłynąć mi z klatki . Po trzydziestu minutach wszystko się uspokoiło ale miałem jaszcze z dwie godziny do celu i mokro troszkę mi było :ph34r: .

Przy 95kg siedzę nad wodą , pupa sucha :)  . Cztery niezależne komory . Dwie sakiewki na bokach na pudełka z przynętami  , butelkę i kanapki wystarczą . I tak zawsze mam z tyłu małą wodoszczelną torbę z dodatkowymi gadżetami . 

Widziałem już kilka pływadełek i NRV Camo // Hart :ph34r: // zarówno niczym szczególnym się nie wyróżnia jaki nie odstaje od tych o bliźniaczej konstrukcji  . A cena jest atrakcyjna :) .


  • kefaspirit, thug i waldek6987 lubią to

#253 OFFLINE   tom3k_lubin

tom3k_lubin

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Tomek

Napisano 12 styczeń 2017 - 16:26

Witam. Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytanie albo słabo szukałem więc zapytam tutaj... 

W tym roku zapadła decyzja ! Kupuję pływadełko, na początek nie chcę wywalać kupy kasy więc padło na Ron Thompson :D Spodniobuty neoprenowe już mam ,natomiast pojawia się pytanie co z kijem? Jaka długość będzie najlepsza? Myślę że będę operował główkami miedzy 10-20g więc cw. max 30g. Na co zwrócić jeszcze uwagę przy wyborze wędki?



#254 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 12 styczeń 2017 - 16:35

Proponuje cos raczej krotkiego i elastycznego milo zapas mocy ale raczej przy rekojesci. Ciezko podebrac duza rybe inaczej niz zameczajac ja niemal do imentu. A podbierak 1 zgubilem drugi mam z worka karpiowego i wyciagam tylko w ostatecznosci (ryba 90+) no tez go ciezko obslugiwac. Uzywam wedki abu veritas modelu ml (opisana do 14g realnie gdzies do 40 moze 50 rzuca bez krepacji, ale sie gnie calkiem ladnie )
https://youtu.be/zG8UPtFA3Fo
Przy sztywniejszej lub dluzszej wedce bylo by jeszcze gorzej.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

#255 OFFLINE   tom3k_lubin

tom3k_lubin

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Tomek

Napisano 12 styczeń 2017 - 16:40

Pływasz w śpiochach czy spodniobutach?



#256 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 12 styczeń 2017 - 16:45

3 rozne pary spiochow na to buty nurkowe neoprenowe na to pletwy. Pletwy niemal niewykonalne dobrac rozmiarem. Mam buty rozmiar l albo xl i pletwy xxl tej samej firmy i musialem ciac pletwy nozem by z grubsza pasowaly.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
  • tom3k_lubin lubi to

#257 OFFLINE   Piana86

Piana86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 15 styczeń 2017 - 15:14

Czy mogłby ktos polecić jakieś belly do 1000zł na którym będzie bezpiecznie przy moich 110 kg?



#258 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 15 styczeń 2017 - 15:16

Nie wiem ile kosztuje vision ale moje 110 120 wytrzymuje ok.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

#259 OFFLINE   Thrill

Thrill

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wójcik

Napisano 16 styczeń 2017 - 11:12

Fajne pływadełka wypuścił MadCat i Savage Gear, ale niestety ich koszt znacznie przekracza 1000 pln..



#260 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 16 styczeń 2017 - 12:01

Witam. Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytanie albo słabo szukałem więc zapytam tutaj... 

W tym roku zapadła decyzja ! Kupuję pływadełko, na początek nie chcę wywalać kupy kasy więc padło na Ron Thompson :D Spodniobuty neoprenowe już mam ,natomiast pojawia się pytanie co z kijem? Jaka długość będzie najlepsza? Myślę że będę operował główkami miedzy 10-20g więc cw. max 30g. Na co zwrócić jeszcze uwagę przy wyborze wędki?

Mam takie pływadło, bardzo fajne. Ważę 80Kg i tyłek mam ponad wodą. Co do wędki to najczęściej używana to 2,4 m i spokojnie daje rade ale jednak wygodniej operuje się krótszą. Teraz jak będę kupował to kupie 2,1m.  Wędka powinna mieć w miarę krótki dolnik.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych