Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Benche z Polski !!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
225 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 22 styczeń 2018 - 00:21

A dziękuję Muszę przyznać że taki „bench”, bardzo ułatwia pracę, oszczędza czas; wszystko masz pod ręką. Wcześniej szukałem narzędzi: a to zapomniałem gdzie odłożyłem wiązadełko, czy w jednej szufladzie z materiałami, w drugiej, czy może na blacie leży z innymi, gdzie szpikulec, to szukałem odpowiedniej szpulki z nicią w pudełku itp., nie mówiąc o przygotowywaniu stanowiska i składaniu, oraz sprzątaniu tego majdanu po skończonej robocie. Teraz wygoda: kiedy mam ochotę pokręcić muszki ściągam po prostu bench z szafy i kładę na biurku. W dwie sekundy jestem przygotowany do roboty kiedy kończę, odkładam bench z powrotem na swoje miejsce wysoko na szafie Porządek, szybkość i wygoda. Polecam każdemu coś sobie sklecić.
Ścinki i paprochy odkładam na blat roboczy bencha.
Na koniec odkurzam tanim, samochodowym odkurzaczem. Wciąga wszystkie śmieci, końcówki nitek, resztki piór, czy innych materiałów, ale jest na tyle słaby, że pozostawia kawałki lamet ołowianych, czy drucików, które odkładam w czasie kręcenia.
Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Janusz Wałaszewski, wiwaldi1970 i partyzant lubią to

#222 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 25 styczeń 2018 - 23:01

A dziękuję Muszę przyznać że taki „bench”, bardzo ułatwia pracę, oszczędza czas; wszystko masz pod ręką. Wcześniej szukałem narzędzi: a to zapomniałem gdzie odłożyłem wiązadełko, czy w jednej szufladzie z materiałami, w drugiej, czy może na blacie leży z innymi, gdzie szpikulec, to szukałem odpowiedniej szpulki z nicią w pudełku itp., nie mówiąc o przygotowywaniu stanowiska i składaniu, oraz sprzątaniu tego majdanu po skończonej robocie. Teraz wygoda: kiedy mam ochotę pokręcić muszki ściągam po prostu bench z szafy i kładę na biurku. W dwie sekundy jestem przygotowany do roboty kiedy kończę, odkładam bench z powrotem na swoje miejsce wysoko na szafie Porządek, szybkość i wygoda. Polecam każdemu coś sobie sklecić.
Ścinki i paprochy odkładam na blat roboczy bencha.
Na koniec odkurzam tanim, samochodowym odkurzaczem. Wciąga wszystkie śmieci, końcówki nitek, resztki piór, czy innych materiałów, ale jest na tyle słaby, że pozostawia kawałki lamet ołowianych, czy drucików, które odkładam w czasie kręcenia.
Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk

Też tak mam, jednakże muszę przyznać rację, że taka stolnica muszkarska znacznie ułatwia nasze hobby w  zakresie wykonania przynęt w postaci muchy.


  • Grzegorz78 lubi to

#223 OFFLINE   partyzant

partyzant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Rafał

Napisano 03 marzec 2018 - 22:09

Mam pytanie do doświadczonych życiowo :)
Zakupiłem używanego bencha obsmarowanego w kilku miejscach szelakiem. Czy można to czymś wyczyścić?
Spirytus :) nie działa.

#224 ONLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 03 marzec 2018 - 22:15

Papier ścierny ?
  • partyzant lubi to

#225 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 03 marzec 2018 - 22:21

Papier ścierny gradacja 120, 180, lub 240, a następnie szmatka, Danish oil i „olejujesz” dwa, trzy, cztery razy. Kolor Danish Oil dobierasz do koloru bencha, lub plamy od szelaku, aby ją „zgubić”.
Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk

Użytkownik Grzegorz78 edytował ten post 03 marzec 2018 - 22:22

  • partyzant lubi to

#226 OFFLINE   partyzant

partyzant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Rafał

Napisano 03 marzec 2018 - 22:23

Chyba trzeba będzie. Myślałem jeszcze o podgrzaniu.
Choć wolałbym chemią :)
Dzięki
:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych