Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódź Romana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bednar

bednar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • Lokalizacjaserock

Napisano 03 marzec 2010 - 22:57

Witam.
Pytanie do użytkowników lodzi typu romana 430. Myślę nad zakupem i za wszystkie opinie będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

#2 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 04 marzec 2010 - 11:15

Przejdź na Forum Motorowodne i tam się dowiesz dużo więcej na temat tej łodzi http://www.motorowod...forum/index.php

#3 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 marzec 2010 - 15:12

Jestem użytkownikiem takiej skorupki z silnikiem 30hp. Czego chciałbyś się dowiedzieć?

#4 OFFLINE   bednar

bednar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • Lokalizacjaserock

Napisano 14 marzec 2010 - 21:58

Jest chyba kilku producentów łodzi tego typu, którego wybrać żeby nie wpakować sie na mine i ile taka impreza wynosi.
Pozdrawiam

#5 OFFLINE   pietiabo

pietiabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 00:15

Kolego ten wzór łódzi jest juz produkowany kilkanascie lat tak ze wątpie zeby ktos kiszke robił najwiecej znajdziesz na allegro a co do jakosci no to wiadomo im taniej tym gorzej poza tym to na łódz masz gwarancje oczywiscie jak kupisz nową.
Pozdrawiam

#6 OFFLINE   ArturK

ArturK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Imię:Artur

Napisano 08 październik 2011 - 07:32

Witam.
Pytanko, czy Romana 430 jednopłaszczówka, bez kabiny, waga ok. 180 kg wchodzi w ślizg na silniku 15km przy dwóch osobach na pokładzie?
Pozdrawiam, Artur.

#7 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 08 październik 2011 - 08:23

jeśli to pomoże to romana 430 z balastem czyli trochę cieższa z silnikiem 20km yamaha 2-sów wchodzi bez problemów.

#8 OFFLINE   dzerwys

dzerwys

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1046 postów
  • LokalizacjaTrzy kroki do Iny
  • Imię:Igor
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 08 październik 2011 - 08:54

Wchodzi bez problemu ale mniej bym już nie polecał.Sam kiedyś śmigałem w ślizgu z silnikiem 10km ale byla totalna flauta :D

#9 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 12 październik 2011 - 14:25

Wchodzi bez problemu ale mniej bym już nie polecał.Sam kiedyś śmigałem w ślizgu z silnikiem 10km ale byla totalna flauta :D


Przy lekkiej falce na Żarnowcu dawało radę z yamahą 9,9 skorupa dwupłaszczowa dwie osoby na pokładzie i wędkarski majdan.Cała rzecz miała miejsce na ostatnim zlocie multiplikatora na Żarnowcu i są świadkowie. :D
Ważne aby to była NAPEWNO romana a nie cos garażowe romanopodobne..

#10 OFFLINE   erni

erni

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 16 grudzień 2012 - 12:55

Witam szanowne grono forumowiczów,

Jestem stałym czytelnikiem Waszego forum i wiem, że macie sporą wiedzę na temat sprzętu pływającego. W związku z tym chciałbym prosić Was o pomoc. Szukam osób które miały styczność z łodzią typu Romana. Chodzi mi głównie o grubość laminatu oraz wytrzymałość. Wypatrzyłem na aukcji allegro wersję zubożoną ale za to tańszą. I mam dylemat. Co sądzicie o łodzi w zamieszczonym poniżej linku? 
http://otomoto.pl/lo...dz-B226749.html
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Erni



#11 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 16 grudzień 2012 - 13:59

solidna wydaje sie, producent tez ok.szkoda ze 2 skorupowa.



#12 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 16 grudzień 2012 - 15:56

Solidna łódka ,znam wędkarzy co śmigają tym po Zatoce Gdańskiej za trocią i dorszem,na silniku 25km idzie w slizgu ponad 35km/h.Cena z linku normalna , oprócz relingów nic łódce nie brakuje .Też rozważam ten model :)



#13 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 16 grudzień 2012 - 16:03

Jest tez alternatywa 1-skorupowa (pewnie grubsza warstwa laminatu):
http://www.lodzie.co...lowe&Itemid=210
lub
http://www.lodzie.co...lowe&Itemid=210

#14 OFFLINE   dzerwys

dzerwys

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1046 postów
  • LokalizacjaTrzy kroki do Iny
  • Imię:Igor
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 16 grudzień 2012 - 16:38

Mam romane fakt ze sprzed x lat ale to bardzo fajna konstrukcja, lodka jest bardzo stabilna mozna na niej tanczyc ;)



#15 OFFLINE   erni

erni

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 16 grudzień 2012 - 17:32

Dzięki za odpowiedzi. Mam jednak obawy co do grubości laminatu. Dzwoniłem do producenta i powiedział, że jest na niej mniej laminatu niż w standardzie. Stąd możliwość zamontowania silnika tylko do 20 KM. Za grubszy laminat odpowiednio więcej kasy, za relingi też. Także sprawa nie jest prosta.
Jednoskorupowe łodzie nie leżą mi jakoś ;)



#16 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaAugsutów

Napisano 16 grudzień 2012 - 22:05

Erni - jestem z Augustowa i znam tą firmę, jak też i inne w okolicy, mnóstwo moich znajomych jest szkutnikami w różnych zakładach

 

Jeśli chodzi o Polmir to oni robią głównie na export zagranicę, ale taka romana w standardzie na export u nich kosztuje jeśli się nie mylę około 8000, warto było by dołożyć chociaż te 1500zł do ceny za jaką chodzi romana 2 skorupowa w polsce za te 6000 łódka będzie na lata.

 

To sprawdzony i specyficzny kadłub, sam w sobie jest dosyć sztywny ale nie warto przy takiej długości oszczędzać na laminacie, w szczególności że zabawa na romanie zaczyna się od silników ponad 30km

 

Jeśli celujesz w ten segment kadłubów to brał bym albo tą romanę za 6000zł albo Solara 430 za podobną kwotę.



#17 OFFLINE   dzerwys

dzerwys

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1046 postów
  • LokalizacjaTrzy kroki do Iny
  • Imię:Igor
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 16 grudzień 2012 - 23:30

30km?Ja mam do swojej 25 i to jest swiat!!!Jak dla mnie, wczesniej plywalem na 9.9 i tez nie bylo zle wiadomo w slizg bylo ciezko wejsc ale do przemieszczania sie spoko.



#18 OFFLINE   Jar1808

Jar1808

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaBraniewo
  • Imię:Jarek

Napisano 28 wrzesień 2016 - 18:25

Odkopie temat, mam pytanie do użytkowników tych łodzi jak się spisują i.jak silnik do nich musi być minimum? Zbieram z kolegą fundusze na łódź głównie na za zalew Wiślany i myślimy o Romanie za wszelkie wskazówki dzięki z gory,
  • janos75 lubi to

#19 OFFLINE   pepe17

pepe17

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 28 wrzesień 2016 - 19:23

Ja od 1,5 roku jestem w posiadaniu Romany 430 z Polmiru. Spisuje się bardzo dobrze w zestawie z silnikiem 20 km Honda z długą stopą. Vmax we 2 osoby (90kg każdy) + ok 50kg szpeju to 42 km/h z prądem rzeki, pod prąd max 35 km/h. Pływa się bardzo przyjemnie, wysoka burta, duża stabilność. Do łowienia dla 2 osób jest sporo miejsca, trzecia też bez problemu wejdzie. Rekreacyjnie pływałem w 4 osoby, ale maksymalnie płynąłem 20 km/h. W mojej wersji jest 7 bakist tak więc zbędne rzeczy nie walają się po pokładzie. Wydaje mi się, że można by się pokusić o silnik 25-30 km jeśli komuś zależy na jeszcze większej prędkości. Ja wybrałem 20 ze względu na niższą wagę.

Pozdrawiam

#20 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 28 wrzesień 2016 - 22:12

...

Użytkownik kotwitz edytował ten post 28 wrzesień 2016 - 22:12





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych