Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

@TERMOS - PRZYNĘTY PODLODOWE I NIE TYLKO...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
551 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 27 grudzień 2012 - 19:22

Rafał troszkę mało wody, ta przynęta lepiej pracuje przy dłuższych pociągnięciach takich ok 80 cm i wtedy dopiero opad, lub delikatne opuszczanie.

Ale pierwsze koty za płoty.

Pozdrawiam.



#22 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 28 grudzień 2012 - 15:16

mullwad1.jpg


  • adashhh lubi to

#23 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 29 grudzień 2012 - 10:47

Faktycznie nie wiele wody w tym akwarium i nie obrazuje to calego przekroju mozliwosci tej przynenty .W rzeczywistosci przy dlozszych podciagnieciach losterkuje i odbija daleko na boki a to akwarium bylo lekko za male .Prosze jednak zauwazyc ze mimo szybkich i dosyc agresywnych podciagniec nie czepia sie ani nie wywraca jest idealnie wywazona .Przynenta zdecydowanie na wiele zastosowan i wiele znajdzie sie technik ktorymi mozna na nia lowic .Latem smigalismy z nia zarowno z wertykala jak i z kasta ,zasowa jak zywa oklejka .

Andzej w tej wielksci i pod lod z nia gdzies w okolicach Bergen .

Pozdrawiam .



#24 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 03 styczeń 2013 - 18:42

Kolejny film z cyklu  -akcja oblanki .Tym razem krotki zarys pracy Big Ben -a .To dosyc doza przynenta na sielawowe lowiska ktora sprawdza sie najlepeij na dozych glebokowciach powyzej 5 m do 15 m .Aczkolwiek ostatni wypad lowilem nia dosyc plykto i zachaczylem dwa zebate i pieknych okoni ,jeszcze nie takich ponad kilo ale juz dosyc zgrabnych do kilograma .Przy czym teorja mowi ze doza to selekcja i napewno dozo w tym prawdy z regoly na wieksze oblanki selektywnie lowi sie ryby wieksze .Tego dnia nie moglem sie odgonic od drobnicy w zasdzie na calemy lowisku gryzlo ale drobnica bez liku .nie bylo tak ze gryzly tylko doze i same doze -Wrecz odwrotnie same male i co jakis czas sredni a mozna by powiedziec raz na godzine dozy tu czy tam .

 

  

ps. wszytskie modele mam aktualnie  dostepne oprocz lizara 6,8 -18 gram .

pozdrawiam i zycze milego odbioru 


  • wobler129 lubi to

#25 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 03 styczeń 2013 - 20:35

Nareszcie.

Nareszcie jakaś zmiana w ofercie zimowej. Gratuluję odwagi w podjęciu tematu mało handlowego z uwagi na kaprysy aury w ostatnich latach. Jednakże trzymam kciuki, żeby wyszło z tego coś większego w przyszłości  :)



#26 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 10 styczeń 2013 - 20:35

Okonie okoniami ale takie rybki też dają sie złowić :)

http://img221.images...7/img1395nf.jpg


Użytkownik MIGOTKA edytował ten post 10 styczeń 2013 - 20:38


#27 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 11 styczeń 2013 - 21:19

joker-Dziekuje za dobre slowo powoli ale do przodu z nadzieja ze zima dopisze a z nia ryby z pod lodu .

Migotka ja bym pana prosil o krotki opis metody polowu ,przyznaje ze to ciekawy temat dla wielu .Egzotyczny powiedzialbym .

Jak by nie bylo lowic zaczynaja ludzie .

Jutro znikamy z ekipa na pstragi na male bajorko w okolicach stolicy .Poraz pierwszy w zyciu jade na pstraga z pod lodu .

Nie okon,sandacz ani szczupak  a pstrag jeziorowy .Bierzemy echo zeby znalezc dolki i spady .Ryby szukac bedziemy raczej gleboko ale z relacji znajomego wynika ze lowi sie je kilka metrow pod lodem z regoly dwa,trzy metry pod tafla  .To troche inna metoda plowu jak w przypadku okonia poniewaz na na oczku pod rybka podlodowa wiaze sie okolo 30 cm zylki a na niej z regoly kolorowe chaki  specjalnie wyginane i delikatnie przypomnianjace chak karpiowy .Nastepnie .....CDN 

Relacje zdam po powrocie ,delikatnie sceptyczny jestem i nie wierze ze zlowie rybe .Zadko mam takie podejscie dzien przed wypadem .Ekipe mamy za to git i nawet jak nie bedzie gryzlo to bedzie wesolo.

pozdr 



#28 OFFLINE   morigan40

morigan40

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaKnurów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Bogdanowicz

Napisano 11 styczeń 2013 - 21:26

Blaszki piękne tylko dlaczego kosiarki i resztę straszysz :)



#29 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 11 styczeń 2013 - 21:42

Andzrzeja Stanka  w tym zasloga ,piekne fotki cykal .Ale fakt dokonany ze w rzeczywisosci wygladaja jak bizoterja i takie bylo zalozenie ,swicidelka wedkarskie  .

Bizoterja dla wedkarza  ,brzmi troche jak nowy watek .

Nie za bardzo rozumiem te kosiarki i reszte straszysz   :)

pozdr



#30 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 22:26

Do mnie doszły.Misterna robota.



#31 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 14 styczeń 2013 - 10:34

Tomy polamania kija zycze .Fajnie ze sie podoba .

Juz ochlanalem po sobotnich pstrazkach .

Dzien zaczelismy od wybrania miejscowki ,padlo na srodek i okolo 8-9 metrow .Montaz sondy w pierwszym wywierconym otworze .

Sa stoja na 5-6 metrach zaraz obok wywiercilismy po dziorze dla kazdego .Zanim jednak zmontowalismy graty troche to potrwalo .Mimo to ryby staly w miejscu.

Klasyczne polowy pstraga z lodu na polnocy tak jak wspomnialem polegaja na montazu tak zwanej -blenke -blaszki wabika .

http://nymansfiske.s...igloo-pirk.html    a nastepnie much podlodowych pod wabikem naz zylce okolo 10-30 cm  

http://www.allfishin....nu/fotogalleri  (trzecie zdjecie od gory) ,moze to byc tez mormyszka a w naszym wydaniu byly to alla muchy podlodowe 

http://nymansfiske.s...impelrakan.html   

Na taki zestaw zaklada sie peczek bialych ,ochotki ,czerwonych ,moze byc kawalek krewetki .W odroznieniu od gonitwy okoniowej jest to lowienie stacjonarne .Po dziorze dla kazdego-brzmi dobrze 

Na dzien caly zrobilismy 5 miejscowek co daje 1,5-2 godzin na miejscu przy czym wiercilimy otwory kontrolne zeby namierzyc ryby na echu .Jak byly siadalismy i jazda,zestwy w dol i oczekiwanie .Od czasu do czasu podciaganie ,ruchy mormyszkowe i wszelkiego rodzaju akrobacje .Juz w pierwszym miejcu zaliczylismy brania ale ryby byly chimeryczne ,branie ,podciagniecie ,zaciecie i podlo .Do tego lowenia przgotowalem modele malowane w kolorze czarnym w srebrne kropy i kilka mniejszych pstrokatych .

Lowienie dla cierpliwych  ,ryby na lowisku specjalnym wydawac sie morze wyskakuja same z przerebla .Nie do konca te kilka bran w ciagu dnia ucza pokory i cierpliwosci .W sumie mielismy okolo 10   bran z czego na cztry osoby padly dwie ryby .Grill i gorace kielbaski o polodniu i goraca cherbatka podgrzewaly atmosfere .Byl naprawde milo i choc moglo by byc lepiej .Dzien pelen smiechu ,radosci i serdecznosci ,naprawde mily dzien na lodzie .

pozdr  



#32 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 14 styczeń 2013 - 11:37

Skromnie zakraszone fotograficznie .

pozdr 

Załączone pliki



#33 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 14 styczeń 2013 - 19:55

To palia? Ładna ryba



#34 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 17 styczeń 2013 - 23:20

Czesc joker .

Nie czesto lowie kropki ale tak mi sie wydaje .Fakt piekna ryba i bardzo waleczna .

pozdr 



#35 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 18 styczeń 2013 - 11:06

Znam palie tylko ze zdjęć, niestety 



#36 OFFLINE   j-23

j-23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Imię:Ernest
  • Nazwisko:Hemingway

Napisano 19 marzec 2013 - 12:09

Witam.

  Wielce żałuję że tak późno trafiłem na ten wątek .

Nawet przy super szybkiej transakcji nie wiem czy miałbym możliwość przetestowania tych blaszek na łowisku.

Ale zawsze spróbować warto więc wysłałem priv'a.

W okolicach Olsztyna to już chyba ostatni dzwonek ten weekend za tydzień będzie strach wchodzić chyba że z oponą od traktora .

 

 

 

Andzrzeja Stanka  w tym zasloga ,piekne fotki cykal .Ale fakt dokonany ze w rzeczywisosci wygladaja jak bizoterja i takie bylo zalozenie ,swicidelka wedkarskie  .

Bizoterja dla wedkarza  ,brzmi troche jak nowy watek .

Nie za bardzo rozumiem te kosiarki i reszte straszysz   :)

pozdr

kosiarki to rybki, które jedzą glony  ;)

 

 

Kotwice sa rzeczywiscie atutem tych przynent  .Udalo mi sie to pokompletowac i w efekcie mamy tu piekny zestaw na kazda okazje .Jako ciekawostkie mogie napisc ze wlasnie owe kotwice to cos co kazdy wiking ma w podelku w niezliczonych ilosciach .Kilka ,kilkanascie blaszek a do tego setkie albo kilka setek kolorowych kotwic .Z usmiechem na twarzy do dzis nie mogie sie przyzwyczaic ze najwieksze tu zawody podlodowe odbywaja sie tu na polnocy na przelomie kwietnia-maja .Jest tam wtedy 4000 chlopa ,uzbrojeni po zeby i kazdy z regoly ma w kieszeni taki zestaw .Co ciekawe ida giesiego na lod a w momecie gwizdka znikaja z jeziora .Siedza wtedy w trzcinach i dlobia okonki .Malo kto wychyla sie na tafle w okolice srodka czy tez gdzies na gorki czy kanty .

 

Hę czyli może zastosować taką taktykę trzcinową , nie próbowałem łowić w takich rzadkich trzcinkach.

Tylko żal zakładać tak ładne przynęty w takim zaczepowym łowisku   :)

Co do biżuterii to chętnie przygarnę te zawodnicze kotwiczki .

Czy w Szwecji nie stosują pojedynczych haczyków z wabikami na zawieszkach i łańcuszkach ?


Użytkownik j-23 edytował ten post 19 marzec 2013 - 12:25


#37 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 20 marzec 2013 - 19:13

Jak tak dalej pojdzie to jeszcze pod koniec kwietnia bede na lodzie .Teraz chwilowo przerwa techniczna .

Mrozi jak diabli nawet do -17 zapowiadaja .Wiosny nie widac ani tu ani tam .

  

Trzcinowe okonie to jak dla mnie marzec .A wlaciwie koniec lodu .Nie polecam ale jak juz moge zrobic kladke na lod to najlepiej bierze i tu dylemat poniewaz latwiej jest wejsc niz wyjc .Pisz-e ale nie polecam mozna sie wykapac .

Co do pojedynczych kotwic .Finland i Norge maja tendencje do pojedynczego chaka zadziej w Szwecji .

Pojedyncze stosuje sie najeczesciej na polnocy gdzie lowi sie wiecej kropkowanych z pod lodu .Nadziewane robakiem albo krewetka sa lakomym kaskiem .Lancuszki jak najbardziej nawet do 5 cm dlogosci iod kilku sezonow sa w modzie kolorowe  a nawet swiecace pod woda .Z regoly sa to jednak koncowki do szybkiej zmiany chaka .

pozdr 



#38 OFFLINE   j-23

j-23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Imię:Ernest
  • Nazwisko:Hemingway

Napisano 15 kwiecień 2013 - 19:16

Do mnie też doszły , kawał dobrej roboty .

Mistrzostwo świata - błystki razem  z zawodniczymi kotwiczkami tworzą zabójczy duet na okonie , szkoda tylko że na test miałem trzy dni .

Zdążyłem trochę ich połowić , trafił się nawet szczupaczek na ostatnim lodzie .

Rafale na przyszły sezon lodowy rezerwuję pokaźna ilość kotwiczek + blaszki .

Mi najbardziej sprawdził się kolor złoty , model RANDER i LIZAR.

 

pozdr



#39 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 11 listopad 2013 - 19:29

Powoli malymi krokami idzie zima .Milo wspominam zeszly rok  wypad na dorsze w okolicach Oslo  .

Czysto amatorsko zgralismy kawalek filmu .Mam przyjemnosc zaprezentowac .

Dorsze z pod lodu .

 

https://www.youtube....h?v=dofFK64bkhU

  

pozdrwiam i zycze milego odbioru 

Team Mullvad 



#40 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 11 listopad 2013 - 20:39

Przynęty fajne ale jakoś nie za bardzo widać metody połowu dorszy , a szkoda .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych