Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

@TERMOS - PRZYNĘTY PODLODOWE I NIE TYLKO...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
551 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 10 styczeń 2015 - 15:26

Ciekawe iz mimo ze ryba ta wystepuje w wielu zbiornikach na polnocy Szwecji  nikt nie slyszal ani nie widzial polowu jej na blaszki .

Ryby ktore sie tam lowi sa w przedziale 1-4kg wiec nie sa to male ryby .Dlaczego nikt nie lowi ani nie probuje lowic ich na blystki pozostaje dla mnie nie wyjasnione .Mimo iz probowalem zasiegnac jezyka w temaci nie mam zadnej sensownej odpowiedzi .Tu kroluje mormycha i na ni lowie sie torpedy .



#162 OFFLINE   j-23

j-23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Imię:Ernest
  • Nazwisko:Hemingway

Napisano 10 styczeń 2015 - 17:33

Oczywiscie Darek zawsze cos mozna zgrac a i Wojtek pewnie by sie chetnie wybral.

 

 

Życie pisze różne scenariusze i kto wie  ;) może kiedyś zawitam bedzie mały rewanż za potop  :D

Ten sezon mam zajęty i napięty jak baranie jaja  :)



#163 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 10 styczeń 2015 - 23:18

Oczywiscie Darek zawsze cos mozna zgrac a i Wojtek pewnie by sie chetnie wybral.

 

Tym czasem ryba o ktorej slyszalem jako kajtek ,ba zlowilem nawet kiedys piekna srebrna .....

Sami zobaczcie ,smutne ale prawdziwe .Gdzie sie podzialy tamte srebrniaki .

 

milego odbioru 

Gdzie te ryby?.. Gdzie ten lód? 

Kilka tych rybek złowiłem, jedną z lodu i dwie na spinning. Dzisiaj też polowałem, ale nie dało rady. 

Pani siejka.. 

 

sieja_x3022.jpg

Załączone pliki


Użytkownik Iras1975 edytował ten post 11 styczeń 2015 - 11:31


#164 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 15 styczeń 2015 - 20:48

Mysle ze ryba nie jest do konca ciezka do zlowienia .Trzeba miec jednak cynk gdzie ja zlapac .

 

Odstatnio mecze Rosyjskie filmy polowu z pod lodu .Daleko tam do C&R ale z drogiej strony jak widac jakie goscie z tego polem potrawy robia to  slinka cieknie .Tendencja jst jednak taka ze wszystko z regoly widzi patelkie .Szkoda troche i tak w sumie na kilkadziesiat filmow tylko dwoch panow ryby wyposcilo .Dobrze to czy zle nie Mi oceniac ,jedno jest pewne do pewnych wnioskow trzeba czasem dojsc juz po czasie .Pytanie tylko czy nie bedzie za pozno .

 

Nie moglem sie powstrzymac i wciskam ten kawalek .Naprawde swietna atmosfera .

 



#165 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 15 styczeń 2015 - 21:27

Wiesci z polnocy rowniez nie sa zadawalajace ,zima cienka .Jeziorka wprawdzie stoja ale lod cienizna .Skoki temperator niebywale .

Mimo wszystko w niedziele zdecydowalem ze znikm na zawody podlodowe oczywiscie .

Zbiorka 9 00 -start 10 00 -koniec 14 00 .

 

Jezioro Dreviken 

Wzmianka o zawodach na stronie 

http://www.norrtalje...tfiskeklubb.se/

 

Chetnych zapraszam .

 

Jade napewno ,jak znam zycie szalu nie bedzie ale maja tam nowinki podlodowe i mozna zamienic kilka slow z miszczami .

Temat podlodowek jest jak rzeka .Model ktory juz sprawdzil sie na fracie lekko podrasowalem kolorem .

Okonie bily w niego jak wsciekle .Cala operacja to zestaw 6 lakierow do paznokci a efekt ,dla okon sie podobalo .

Zamierzam nim jechac przez cala impreze ,biore wiec tylko szt. kilka w tym samym kolorze .

Nie wiem dlaczego ale kolor kojarzy mi sie z sandalem ,taka tez jest jego misja .Tylko z tym metno okim na lodzie to szczescia Mi brak .

Załączone pliki


  • @slider@ lubi to

#166 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 15 styczeń 2015 - 22:04

Jestem chętny i czuję się zaproszony :)

Z prawdziwym żalem jednak muszę zrezygnować. Wiesz, "trochu" daleko :(

A tak bardziej na poważnie - na przełomie października i listopada podano do wiadomości, że pojawił się prąd "El Niño". Zwykle wtedy są śnieżne i mroźne zimy w USA, u nas - wręcz odwrotnie. Można spodziewać się łagodnej, choć wietrznej zimy. Co właśnie oglądamy za oknami. 

Jako zadeklarowany miłośnik pod lodowych łowów dodam - niestety...



#167 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 16 styczeń 2015 - 18:58

Pytanie wiec do Ciebie jak wyglada sytuacja za wielka woda na dzien dzisiejszy .

Oczywiscie jestem ciekaw na co lowia a ostatnio siedze o zerka jak tam u rosjan i amerykanow .Trzeba sie niezle nagimanastykowac zeby zobaczyc na co lowia amerykanie .Jezeli mozesz kilka slow na temat co jak i kiedy .Jestem naprawde ciekaw .



#168 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 16 styczeń 2015 - 20:15

Moja wiedza na temat tego, co łowią w USA ogranicza się do wieści z netu i od przyjaciela, zamieszkującego obecnie stan Nevada i łowiącego w Zatoce Meksykańskiej :D

A jeśli mówiąc o "Wielkiej Wodzie" miałeś na myśli słodkosłoną kałużę, na wyrost trochę zwaną Morzem Bałtyckim, to uprzejmie donoszę, że w tej chwili za oknem jest +9 i nie zanosi się na brutalny atak zimy. Przynajmniej w najbliższym czasie. 

U mnie z łowienia z lodu, kolejny rok z rzędu, nici :wacko:



#169 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 20 styczeń 2015 - 20:20

Przyznam bez bicia na zawodach nie bylem ,sprawy wazniejsze sie wytoczyly .

 

Co do sezonu zimowego to fakt w tygodniu slyszalem wroble swierczace weslolo za oknem .Oczywiscie jako kibic i wierny lowca podlodowy nie chcialem ich slyszec .Nie takiej zimy sie spodziewalem,zima ma byc zima ,sanki ,lyzwy i zimno w uszy a tu flauta i ptaszki za oknem .Takiej zimy nie chce niech wiosna szybko zawita bo Mi do jerkow mi teskno .



#170 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 21 styczeń 2015 - 09:15

wiosna to na pewno będzie :)

ale co z zimą  ? wiadro nowych przynęt , nowe gumofilce , żyłki nowe listopadzie po nawijane i co dalej .....

herbatę codziennie w termos robię  ;) 

a Ty tu Rafał o wróblach :(



#171 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 21 styczeń 2015 - 18:47

Tak jakos taka zima niby nie zima .

Prognozy sa jednak takie za ma pomrozic w lutym tak zerkajac na pogode .Prawda jest jednak taka ze drogi sezon zima niby nie zima jest cienka .

W zeszlym roku w zasadzi raz bylem na lodzie .Sezon ten lekko poprawiony ale dalej brak zimy prawdziwej .Takiej ze az w uszy mroz i w raczki ziebi .

Franc ja mam nadzieje ze pomrozi i tu i tam ale niech pomrozi pozadnie przez kilka miechow zeby lod byl jak nalerzy .

Jakos tak mi sie ta pogoda ostatnio z wroblami tak z wiosna zkojarzyla .Dzis zas za oknem 10 moze wiecej centymetrow sniegu i ledwo 0,1 na termometrze .Tam u Ciebie lodu nie ma a tu na lod strach wejsc i gdzie ta zima z tamtych lat.

A jaki nr .GUMOWFILCOW moze odkupie  ;) .



#172 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 21 styczeń 2015 - 18:52

Koniec biedolenia .

Model niedawno zdjety z patelni .Malowalem serje kilku szt. na probe i wyszlo cos w tym stylu .

Aragon wersja L . cos na kolejny sezon .

 

Załączone pliki


  • @slider@ lubi to

#173 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 21 styczeń 2015 - 20:44

Aragon?
Region w Hiszpanii, czy inny źródłosłów?



#174 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 22 styczeń 2015 - 20:12

Nazwa rodem z Tolkena .

Przekonalem sie ze nie latwo znalezc nowa nazwe dla przynent ,mamy taki wybor ,tylu wspanialych tworcow a jeszcze wiecej nazw .

Nazwa nie zawsze pasuje do danej przynety i odwrotnie .Niby takie proste a takie zkomplikowane .

Dla Mnie sama wyszla z siebie po przeczytaniu pierwszego tomu .



#175 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 22 styczeń 2015 - 20:15

To może Aragorn? ;)

PS.

Uwielbiam tą trylogię :)



#176 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 22 styczeń 2015 - 20:22

Tez byloby niezle ,obcialem jadna literke .Z drogiej strony Hiszpania tez piekny kraj a oblanka (podlodowka,szarpak) ARAGON na swoj temperament .


  • woblery z Bielska lubi to

#177 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 26 styczeń 2015 - 21:49

Wczorajszy wypad zaliczylismy z 1000 cem braci ,czyli stadami nieokileznanych okoni do 15 cm .

Odwiedzilismy dwa rozne jeziorka ,jedno bajoro do 2 m glebokosci gdzie zima potrafi uderzyc piekny okon .Drogie krystalicznie czyste ze zroznicowana glebokoscia i spadkami z 2 m na 12 scie .Ryby staly na glebokosci okolo 5 metrow i bylo tego naprawde dozo ,niestety rozmiarem nie powalaly .Kolega zlowil jednego sredniaka ,Ja zaliczylem dwa .Kilka uderzen i obcinek pod brode .Bawilismy sie z malymi oblanka --mi .Gleboko sie zastanawiam czy nie pobiegac z mormycha ,problem w tym ze na miejscu za dlogo nie usiedze Aktywne lowienie mi w glowie a i z ochotka licho tu na polnocy i w sklepach brak .

Zaczalem wiec kombinowac z mini blaszkami ,naprawde malymi jak na te wody ,cos ala wielka mormycha ,narazie w fazie testowaj ale daje rade .

Kolor zdecydowanie spawdzal sie zarowkowy ,woda czysta jak krysztal a mimo wszystko okoniom pasowal seledynkowy pod lodem .

Załączone pliki



#178 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 31 styczeń 2015 - 20:39

Tak mnie ostatnio zastanawia czy ekipa za wielka woda cos lowi .Moze sie Jacek Gawlinki kiedys udzieli  w temacie co tam u Niego w tarwie piszczy.

http://www.cda.pl/vi...rstwo-podlodowe

 

Takie tam podobno klimaty .



#179 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 01 luty 2015 - 20:52

Przemyslenia na temat polowu okonkow z pod lodu w Szwecji .

Z biegiem lat zaciera Mi sie linia pomiedzy przyneta krajowa a wabikiem wikinga .Przechodzi sie z regoly na te drogie i kopuje to co jest w ofercie sklepowej .W podelku rdzewieja stare killery,chodzi sie z rozmiaru i zaklada kordupelki .Tu wabik 5 cm na lod ma byc super obciazony najlepiej wolframem ,oblanki powyzej 5 cm stosowane sa sporadycznie .Zauwazam ze odchodzi sie od tego a trendem jest blaszka zawodnicza i rozmiar 3-5 cm .Idac za ciosem zmniejszam i Ja rozmiar a ryb szukam nie jak kiedys po glebokim tylko uganiam sie po plyciznach zadrobnica w nadziej na wieksze .Blad i to wielki , dzis zmienilem taktykie ,wabiki powyzej 5 ciu(z wyjatkiem balansa ) i glebokosc od 8 do 15 metrow .Zadsze brania i wiecej biegania ale efekty same w sobie zadawalajace .Okonie z glebiny byly zaledwie trzy w tym jeden na poziomke ale rozmiary okazale .Zszedelm na 1,5-3 metra i zaczela sie sieczka ,miedzy drobnica kilka sredniakow .Okoni nie brakowalo ale zaden nie mial powyzej 15 cm moze 20 stu cm .Wnioski z dzisiejszego dnia wyciagam takie ze wracam do starych sprawdzonych sposobow ,doza cieza blacha od 5cm .Balansik lekko bujany zaczyna tez mnie wciagac .To jak wielka mormycha ,brania agresywne az wede z rak wyrywa .

Załączone pliki


  • tyczkasport1 i woblery z Bielska lubią to

#180 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 01 luty 2015 - 21:05

Rafał ważne że łowisz. U nas z lodem kicha. Przygotowałem sobie sprzęt, twoje blaszki i na razie dupa.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych