Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Aerograf w pytaniach i odpowiedziach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
855 odpowiedzi w tym temacie

#641 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 20 listopad 2016 - 17:25

A dwa lodówkowce podpięte do zbiornika 50L praktykował ktoś?

#642 OFFLINE   padus

padus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjamałopolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 listopad 2016 - 23:14

Dwa lodówkowce podpięte do 50l nie sprawdzałem, ale u mnie oryginalny silnik o mocy ok. 1850W pompuje zbiornik parę minut. Policz ile mniej mają lodówkowce i przemyśl ile to będzie trwało. Taki duży zbiornik to już kawał żelastwa i bez zaworu bezpieczeństwa bym nie próbował. Dochodzi wyłącznik ciśnieniowy, regulator ciśnienia i inne pierdoły. Cenowo dokładnie tyle ile kosztuje oryginał więc bym się nie porywał na to, no chyba, że masz zepsuty kompresor i szczeliła Ci w nim tylko pompka.



#643 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 20 listopad 2016 - 23:18

Połowicznie.

Mam dużą butlę - chyba 50 czy 60 litrów - nówka od hydroforu.Na szybko służy jako zbiornik powietrza w aktualnym lodówkowcu z butlą 3 litry.Mam też drugi agregat - i teraz pozostaje to wszystko przemontować.

Zaleta dużej butli jest oczywista - mniejsza częstotliwość załączania kompresora.A do drobnych "psiknięć" taki zbiornik(przy odpowiedniej szczelności układu) służy dość długo.

Pojedynczy agregat przy intensywnym malowaniu czasem wymagał "chłodzenia wodnego" - mokra ściereczka położona na wierzchu to zapewniała.

Dwa agregaty podpięte jednocześnie spowodują szybsze uzyskanie nominalnego ciśnienia.



#644 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 20 listopad 2016 - 23:37

Dwa lodówkowce podpięte do 50l nie sprawdzałem, ale u mnie oryginalny silnik o mocy ok. 1850W pompuje zbiornik parę minut. Policz ile mniej mają lodówkowce i przemyśl ile to będzie trwało. Taki duży zbiornik to już kawał żelastwa i bez zaworu bezpieczeństwa bym nie próbował. Dochodzi wyłącznik ciśnieniowy, regulator ciśnienia i inne pierdoły. Cenowo dokładnie tyle ile kosztuje oryginał więc bym się nie porywał na to, no chyba, że masz zepsuty kompresor i szczeliła Ci w nim tylko pompka.

 

U mnie kompresor (z lodówki) ten zbiornik 50 litrów od zera do 4 atm napełnia w ciągu 5 minut

 

Kompresory (te z lodówek) mają różną wydajność.

Najprościej - po wielkości lodówki z której jest wzięty.Mała lodówka - mała wydajność - mniej niż 1m3 powietrza na godzinę - ale już taki z lodówki z zamrażalnikiem będzie miał wydajnosć  - 2 - 3 m3.

Szczegóły - choćby tutaj:

http://products.danf...20-240v-50hz/#/

 

Nas interesuje - Swept volume [cm3 - pojemnoćś skokowa - im wyższa tym lepiej

 

Mimo porównywalnych kosztów gotowego kompresora - myślę,że komfort pracy powinien przeważyć.

Lodówkowiec jest praktycznie bezgłośny - sam to zresztą wiesz...


Użytkownik wobo edytował ten post 20 listopad 2016 - 23:41


#645 OFFLINE   padus

padus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjamałopolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 listopad 2016 - 10:11

 

Kompresory (te z lodówek) mają różną wydajność

Dobrze wiedzieć, słuszna uwaga.

Nie wiem jak inne lodówkowce, ale mój po paru latach używania już czasami trochę popuszcza. Oczywiście po wyłączeniu.



#646 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 21 listopad 2016 - 10:52

Właśnie głośność fabrycznego kompresora ze zbiornikiem 96 DB odstrasza. A miał służyć do wielu zastosowań.
Ale chyba najlepiej zrobić lodówkowca z małym zbiornikiem tylko do malowania.

#647 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 23 listopad 2016 - 23:29

Panowie z doświadczenia jeden lodówkowiec do jakiej wiellości zbironika ogarnie nabicie ciśnienia? 20-30 litrów nie bedzie za duzo?

#648 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Napisano 23 listopad 2016 - 23:50

Panowie z doświadczenia jeden lodówkowiec do jakiej wiellości zbironika ogarnie nabicie ciśnienia? 20-30 litrów nie bedzie za duzo?

To jest membranowka nie została stworzona do nabujania butli tylko krótkich cykli sprężania wymiennika ciepła. Do takiej wielkości zbiornika proponowałbym dwie sprężarki ale zasadniczo nie ma ograniczeń jeśli chodzi o wielkość zbiornika tylko o czas w którym kompresor taką butlę nabije do odpowiedniego ciśnienia.
  • Kaszub Bait lubi to

#649 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 24 listopad 2016 - 00:10

To jest membranowka nie została stworzona do nabujania butli tylko krótkich cykli sprężania wymiennika ciepła. Do takiej wielkości zbiornika proponowałbym dwie sprężarki ale zasadniczo nie ma ograniczeń jeśli chodzi o wielkość zbiornika tylko o czas w którym kompresor taką butlę nabije do odpowiedniego ciśnienia.

Agregaty z lodówek to wszystko sprężarki tłokowe - o pojemnościach skokowych rzędu 3 - 30 czy nawet więcej cm3.Te cykle wcale nie są takie krótkie.Wystarczy zmierzyć czas w jakim pracuje agregat w lodówce.Porównywalny czas jest przy napełnianiu zbiornika.

 

Można pompować(napełniać) naprawde duże zbiorniki...nie mogę znaleźć filmiku...

 

Koleś podłączył taki agregat do koła w ciągniku i poszedł na obiad.

A efekt - ciśnienie rozsadziło oponę i wywaliło ścianę w garażu...


  • Melanzyk i Kaszub Bait lubią to

#650 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 04 grudzień 2016 - 20:01

Cześć. Panowie oglądał ktoś na żywo taki sprzęt.

https://www.castoram...-kompresor.html

Dzisiaj byłem w Castoramie po hartzlacka i wpadł mi w oko ten zestaw. Nie miałem nigdy aerografu więc trudno mi ocenić czy to się nadaje do czegokolwiek. Może ktoś z Was napisze parę słów, a może ktoś takiego używa? W tym zestawie jest aerograf, jakiś mini pistolet z 2 zbiorniczkami, z 5 czy 6 farb no i kompresor. A cena wydaje się atrakcyjna, równe 200 zł. Będę wdzięczny za Wasze opinie.



#651 OFFLINE   weizen

weizen

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaBolesławiec

Napisano 17 styczeń 2017 - 22:44

http://allegro.pl/ae...5435128522.html

 

Warto brać ten aerograf wcześniej miałem jakiś tani do 50 zł który zrobiły pewnie małe chińskie rączki i masakrycznie się malowało a szukam jakiś do 200zł



#652 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 18 styczeń 2017 - 10:38

Odpowiedzi masz kilka stron wcześniej - jakość malowania nijak się ma do ceny aerografu.


Użytkownik wobo edytował ten post 18 styczeń 2017 - 10:40


#653 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 20 styczeń 2017 - 12:36

Będę zaczynał zabawę z aerografem i mam zamiar właśnie kupić kilka farb. Parę już mam, bo malowałem pędzlem kilka wobków. Na razie mam kilka akryli w tybkach (głównie Maimeri fluo i Maimeri Polycolor) i na razie kilka takich chcę dokupić (pewnie później bardziej profesjonalne, tym bardziej że są w przygotowaniu :)  u kol. Rudi).

Kupując pierwsze farby nie zwróciłem uwagi i dwie z nich są podpisane jako Vinyl, ni Acrillico. Czy nadają się do użycia i nie zmyje ich Hartzlack lub Domalux?

Wydaje mi się, że na jednym czy 2 woblerach ich użyłem i chyba nie zmyło (ale używałem do nich chyba lakieru jachtowego).

I druga sprawa - jak bardzo je rozcieńczyć do aerografu i czy wystarczy rozcieńczyć wodą czy rozpuszczalnikiem (wiem, że przy wodzie trzeba będzie je szybciej użyć). Lepiej użyć wody destylowanej czy zwykłej kranówy?



#654 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6203 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 20 styczeń 2017 - 12:47

rozcieńczaj wodą destylowaną do konsystencji mleka.


  • Darek K lubi to

#655 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 20 styczeń 2017 - 22:34

Dzięki



#656 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 styczeń 2017 - 07:46

Ktoś tu kiedyś wspominał, że ma namiar na sprzedającego butle wraz ze stelażami po kompresorach ze sprzętu stomatologicznego. Mogę prosić o przypomnienie kto to był.



#657 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 22 styczeń 2017 - 08:14

Ktoś tu kiedyś wspominał, że ma namiar na sprzedającego butle wraz ze stelażami po kompresorach ze sprzętu stomatologicznego. Mogę prosić o przypomnienie kto to był.

Kolego mam takie dwie butelki (3-5 litrów muszę sprawdzić)ze stelażami mniejsze kupiłem w tamtym roku w Polsce,bo miałem sam robić lodówkowce dwa,

ale w międzyczasie trafiłem okazyjnie już gotowego,do dziś gość czeka na mój znak gdzie ma je wysłać,bo mu z góry zapłaciłem i tak się umówiliśmy,

mi wiszą to mogę odstąpić po tyle co kupiłem plus wysyłka,a to były jakieś grosze.



#658 OFFLINE   Grzesiak cast

Grzesiak cast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacjaradom
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 styczeń 2017 - 14:32

Chętnie odkupilbym taka esox napisz ile chcesz za nią.

#659 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 22 styczeń 2017 - 15:07

Chętnie odkupilbym taka esox napisz ile chcesz za nią.

napisz na priv,bo już jeden kolega też interesowny to bym was obdzielił.



#660 OFFLINE   grizzli

grizzli

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 11:06

czy ktoś próbował nabijać butlę kompresorem do pompowania kół taki tani ?posiadam butlę około 10l i się zastanawim czy taki kompresor Podola. z lodówki jest trochę duży i narazie w moim przypadku odpada. na jaki okres pracy taka butla nabita do 3-4 barow będzie wystarczać




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych