Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Krakowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7838 odpowiedzi w tym temacie

#1741 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 22 maj 2016 - 07:05

nie wiem jak inni, ale ja znalazłem dzisiaj parę godzin czasu na łowienie i piękna pogoda i zachód słońca, i pełnia...marzenie...i nic razem z synkiem 1klenik i w ogóle nie widzieliśmy żadnych ryb poza drobnicą katastrofa, niewiem co się dzieje, a czekałem cały tydzień ech...


Sam sobie odpowiedziałeś co jest grane 😎
  • Orni lubi to

#1742 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 22 maj 2016 - 20:56

Dzisiaj już klenie trochę brały, mieliśmy po kilka, ale dopiero wieczorem, miałem też 50aka, który niestety spiął się przy podbieraniu.

Bolenie bardzo, bardzo rzadko się pokazywały.Ale pogoda piękna i namierzyłem nowe miejsce kleniowe :)



#1743 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1440 postów

Napisano 22 maj 2016 - 21:18

Brały pewnie przed samym wieczorem nawet na smuzaki nic niekopło choc widac ze klenie sa i to ładne.Ale treba trafić odpowiednia porę gdy zeruja i niepłyna glony z tamy na przewozie jak dzis.

#1744 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1264 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 23 maj 2016 - 10:19

Wieczorne 50+

 

Były jeszcze bolenie i sandacze ale nie powalały wielkością :)

Załączone pliki



#1745 OFFLINE   leszkuuu

leszkuuu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 maj 2016 - 22:53

Byłem dziś na spinningu przy ujściu Prądnika, ale nic. Jedna obcinka na 2cm twisterze (nastawiałem się na okonie).

 

Tak po za tym to witam wszystkich! Jestem nowy na forum. Chętnie bym się ustawił z kimś na wspólne wędkowanie gdyż jest to mój pierwszy sezon wędkarski w Krakowie i nie znam zbyt dobrze tutejszych wód.



#1746 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 24 maj 2016 - 20:51

Wieczorne 50+

 

Były jeszcze bolenie i sandacze ale nie powalały wielkością :)

Życzę wszystkim częstych takich radości jak u kolegi. :)

Na jaki wobler kleń? ,a łowisko ,opaska?


Użytkownik jerzy6 edytował ten post 24 maj 2016 - 20:52


#1747 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1264 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 25 maj 2016 - 10:01

jerzy6 wszystkie ryby na tego samego woblera którego używam do nocnego boleniowania, a łowisko to taki mały warkoczyk :)



#1748 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 26 maj 2016 - 21:55

A co to za wobler?



#1749 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 26 maj 2016 - 22:41

Dobry i łowny :D
A poważnie to na większe kleksy z Wisły polecam uklejkowate i wąskie, wręcz sandaczowe, 6-7cm. Krakusek nr1, Hegemon Zandi, Salmo sting, kleń to nie bolek i nie jest super wybredny, a zakąsi i 8cm jak ma te 40cm. Ale jak chcesz połowić w ogóle i dużo to hornet 4cm.

#1750 OFFLINE   Dadi

Dadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaKrK - NH

Napisano 27 maj 2016 - 10:42

byłem wczoraj w dwóch podejściach - porannym i popołudniowym - bieda jakich mało ^,-



#1751 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 27 maj 2016 - 12:27

A w jakim rejonie mniej więcej? Bo mam plan na jutro i jeszcze się zastanawiam czy W3 czy na pstrąga.

#1752 OFFLINE   Dadi

Dadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaKrK - NH

Napisano 27 maj 2016 - 13:11

W3 poniżej przewozu



#1753 OFFLINE   Yoruus

Yoruus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Jacek

Napisano 27 maj 2016 - 21:49

Dziś Wisła ujście Raby, bryndza jakich mało, od rana przez 6 h jedno pykniecie  i to wszystko. Kolega złowił brzankę niewiele większą od wobka, w którego uderzyła. 



#1754 OFFLINE   Dadi

Dadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaKrK - NH

Napisano 27 maj 2016 - 22:23

Ja zaraz planuje wstac i jak sie uda to atakuje w2 - w cuda nie wierze, ale moze bedzie to 1 wymarzone branie... :)

#1755 OFFLINE   romanus

romanus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Roman
  • Nazwisko:Trojan

Napisano 28 maj 2016 - 14:38

Panowie, uwaga na kleszcze na odcinku W2 ( poniżej stopnia Kościuszki )na brzegu od strony masywu Lasu Wolskiego i Przegorzał !!!  Przy dojściu do wody unikać trawy powyżej kolan i ścieżek używanych  przez zwierzaki.



#1756 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 28 maj 2016 - 15:05

Dobry i łowny :D
A poważnie to na większe kleksy z Wisły polecam uklejkowate i wąskie, wręcz sandaczowe, 6-7cm. Krakusek nr1, Hegemon Zandi, Salmo sting, kleń to nie bolek i nie jest super wybredny, a zakąsi i 8cm jak ma te 40cm. Ale jak chcesz połowić w ogóle i dużo to hornet 4cm.

drogi kolego wiem na jakie woblery i inne sztuczne bierze kleń, gdyż na spining łowię 35lat, chociaż daleko mi do specjalistów od tej ryby :)  natomiast tu tylko zapytałem się z ciekawości jaki w tym wypadku był wobler.

ja swojego największego złowiłem na Bandziorka Widły, a niewiele mniejsze na Krakuski, na obrotówki itp.łowiłem na mikro jak i na 9-10cm Widły!

myślę ,że jeśli by było tyle ryb co 15-20 lat temu, to dopiero można by sumiennie testować wszystkie przynęty

Ogólnie rzecz biorąc przynęta musi spodobać się kleniowi, najlepiej podobna do naturalnego pokarmu, ale musi też chcieć ją w danym momencie pożreć, bo inaczej będziemy mieli same odprowadzenia nawet choćby okazów, które na zawsze pozostają w pamięci :)
napiszcie lepiej jak tam dzisiaj, sam jadę dzisiaj w okolice Szczurowej , ale duszno strasznie...

połamania kija wszystkim!


Użytkownik jerzy6 edytował ten post 28 maj 2016 - 15:43


#1757 OFFLINE   CzarnyPL

CzarnyPL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Kamil

Napisano 29 maj 2016 - 08:13

Panowie, uwaga na kleszcze na odcinku W2 ( poniżej stopnia Kościuszki )na brzegu od strony masywu Lasu Wolskiego i Przegorzał !!!  Przy dojściu do wody unikać trawy powyżej kolan i ścieżek używanych  przez zwierzaki.


2 lata temu tam właśnie złapałem kleszcza. Miałem mała dziurkę w spodniach nad kolanem co kleszcz sprytnie wykorzystał i się wgryzł. Było to akurat 2 dni po opadnieciu wody na terenie zalewowym w wysokiej trawie. Tych małych gnojków nawet powódź nie zabije.

#1758 OFFLINE   Signu

Signu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Tomek

Napisano 30 maj 2016 - 18:16

Koledzy powiedzcie mi gdzie mogę połowic bolenie w okolicach Krakowa fajne miejsca jakieś mnie by interesowały, oczywiście 100% C&R i jeśli kto ma coś godnego polecenia a nie che publicznie z danych powodów to może na pw , może zaliczy się jakiś wspólny wywiadzik :D to moje pierwsze kroki boleniowe że tak powiem :)

 

Pozdrawiam



#1759 OFFLINE   święty

święty

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 czerwiec 2016 - 15:25

cześć, czy może mi ktoś polecić jakieś miejsce na miejskim odcinku? Jakieś ujście wilgi/rudawy? Jest jakikolwiek sens się tam wybierać? Pytam ponieważ dopiero zaczynam swoją przygodę i w takie miejsca mam najbliżej. Z góry dzięki i pozdrawiam :)



#1760 OFFLINE   pontonss

pontonss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 czerwiec 2016 - 16:50

Kolego idź na spacer wzdłuż wałów Wawel i okolice możesz być zaskoczony a i widoki super
  • święty lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych