Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okolice Radomia...gdzie łowić??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 11 lipiec 2007 - 20:18

witam,
dostałem dzisiaj fuchę i od weekendu pewnie przez najbliższe 2 tygodnie będę kursował od lotniska w Radomiu do Dęblina.
może mi ktoś polecić jakieś okoliczne łowiska?
Dęblin to Wisła, a Radom??


#2 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 11 lipiec 2007 - 20:37

Radom to...Radomka :lol:
A powaznie, gdzies w okolicy Radomia jest zalew Domaniów. Podobno niezle sandaczowo.
Kursy MIGiem czy tylko Iskra?? :wacko: :lol:
  • uvex lubi to

#3 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 12 lipiec 2007 - 09:51

Radom to...Radomka :lol:
A powaznie, gdzies w okolicy Radomia jest zalew Domaniów. Podobno niezle sandaczowo.
Kursy MIGiem czy tylko Iskra?? :wacko: :lol:



ja to raczej z brzegu bede łowił, nie wiem czy na łódkę znajde czas.

a latam w cywilu, od wojska z daleka :mellow:

#4 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 12 lipiec 2007 - 14:28

Z brzegu tam tez sie da...trupiec albo jaka inna glizda.

#5 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 12 lipiec 2007 - 16:26

hmm... glizda mowisz..
czasem jak już totalna bryndza i mi się nudzi to przerabiam mojego sandaczowego Dragona na gruntówke :mellow:

a tak obserwując mapę, znalazłem na północ od Radomia takie dosyć duże stawy (widać je jak się jedzie trasą E7), ktoś coś o nich wie?



#6 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 12 lipiec 2007 - 17:18

tak wygoglilem sobie... i martwi mnie jedno zdanie..

Do jego funkcji należą: zasilanie wodą w okresach suszy, wykorzystanie spiętrzenia dla celów energetycznych, prowadzenie zorganizowanej gospodarki rybackiej, rozwój turystyki i rekreacji.


z tego linku: http://pl.wikipedia....ro_Domaniowskie

zalew utworzony przed 6 laty, a już rybacy się nim zajęli?

#7 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 22 lipiec 2007 - 11:10

Te stawy o których piszesz to jakies prywatne gospodarstwo rybackie w miejscowoscie Wsola k. Jedlińska. Niema możliwości wędkowania!
O Domaniowie powiem więcej bo tam często lowiłem/łowie (ale tylko z łódki). Z brzegu do spina to bardzo ciężkie łowisko, z troka moze trafisz jakiegos okonia a z czymś cięższym to musisz miec fuksa niezłego. Chyba ze masz spodniobuty i brzeg od strony Radomia wybierzesz gdzie jest las, ukształotowanie dna tam pozwala na dojście jakies 150 do max 200 m w głab i wtedy szukasz ryby dookola.
Sluchaj a masz jakis kołowy środek lokomocji auto, motorek hehe albo rowerek????? Pokazałbym ci fajna wode jakies 60 km od Radomia.
Mało siedze teraz na necie wiec jak cos wal na koma, ktory poszedl w privie. Pozdro

Aha odnosnie tej gospodarki rybackiej na Domaniowie to ja jeszcze oprócz kłusowniczej zadnej innej niewidzialem.

#8 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 22 lipiec 2007 - 11:24

Aaaa i jeszcze jedna myśl. Na tycxh stawach zwykli wędkarze niemaja wędkowania ale tuż koło nich ,od strony Radomia, płynie odnoga Radomki (o bardzo zróżniocowanej strukturze), łowiłem tam dwukrotnie 2 lata temu i trafily sie jakies szczuple a starzy miejscowi wyjadacze łowili na stare radzieckie teleskopy ...kilkukilogramowe karpie :huh: .
W miejscu gdzie wplywa na ogrodzony teren jest zrobiona tama z dosc glebokim rozlewiskiem przed nia. Tam smialo możesz ustawic jakas gruntówke oraz szukac szczupłych na spina.

#9 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 27 lipiec 2007 - 16:02

witam ponownie,
aktualnie siedze w Dęblinie,
przez ostatni tydzien, miałem popołudnia wolne, także siedzę nad wisłą. Ogólnie z miejscówkami z brzegu jest kiepsko. w wiekszosci plaze... znalazlem 2 glowki, jedna z ladnym przelewem, i taka jakby odnoge wisly ze sztucznie usypanym przelewem. (jak bede mial mozliwosc to wrzuce fotki).
sukcesów wielkich nie ma, tak w 3-4 h zdarza sie trafic ok 20-30 szt. glownie to klenie i okonki. dosyc male. ladnie chodzi bolen, ale nie mam do niego juz cierpliwosci :D
w sklepie wedkarskim na polce lezy 6 woblerow (!!) oprocz tego mozna kupic wino i czesci rowerowe. takze nie ma rewelacji:)
jak bede mial jeszcze chwile to wrzuce fotki.

pozdrawiam

#10 OFFLINE   Aztekaztecki

Aztekaztecki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Dominik

Napisano 13 maj 2015 - 21:09

Witam! Pomyślałem że odświeżę temat. Jestem z Radomia i osobiście po ostatnich dwóch tygodniach łowienia bez efektów muszę spytać - czy ktoś zna jakieś miejscówki, gdzie warto jechać za szczupłym ? Czterokrotnie odwiedziłem siczki, zasiadki po 3-4h dookoła zbiornika, czterokrotnie odwiedziłem radomkę, również po 3h i dwa razy borki - kompletnie nic, nawet puknięcia. Szukam czegoś w okręgu 50km od Radomia. Pozdrawiam.  :(



#11 OFFLINE   sieko

sieko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaZwoleń

Napisano 13 maj 2015 - 21:41

kolego Yeah obok Dęblina płynie piękna rzeka Wieprz,spróbuj tam.pozdrawiam


  • Czoper lubi to

#12 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 13 maj 2015 - 21:59

Siczki nie są złe zwłaszcza na początku sezonu. Co prawda przez ostatnie kilka lat tam nie byłem ale zawsze dobrym miejscem na szczupaka był początek zalewu tam gdzie wpływa rzeczka. Ponadto można było mieć dobre wyniki trochę dalej po stronie zabudowań - zaraz za pasem trzcin (oczywiście w woderach) Teraz jest tam całkowity zakaz wędkowania od tej strony więc można by spróbować ze środka pływającego obrzucać ten brzeg. Generalnie miejscowi swoje wyciągali w każdym sezonie. Sandacza można było poszukać w korycie rzeki ze środka pływającego. Nigdy nie miałem tam imponujących efektów ale systematyczne bywanie nad wodą nawet na 2 godz. pozwalało od czasu do czasu coś utrafić - Głównie około wymiarowe bo jednak presja jest tam dość duża.



#13 OFFLINE   dexter4127

dexter4127

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaDęblin
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 maj 2015 - 22:02

Yeah co do miejscówek w okolicach Dęblina, to mogę Ci polecić odcinek Wisły w lewo od ujścia Wieprza do niej, aż do samej tamy w Gołębiu, do tego druga strona Wisły na przeciwko tamy w Borowej, a także samo ujście Wieprza jak i wyżej. A jeśli chodzi o wędkarskie sklepy, to szczególnie polecam 2 znajdujące się w tzw "podkówce" (niedaleko Orlenu).

 

Edyta: Dopiero zobaczyłem jak stary jest ten wątek, no ale swoje rady podtrzymuje. ;)


Użytkownik dexter4127 edytował ten post 14 maj 2015 - 22:07


#14 OFFLINE   theYard

theYard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:K.

Napisano 20 lipiec 2016 - 11:15

Witam, koledzy czy ktoś wie jak to jest z zalewem w Janowicach na rzece Plewce ? Czy można tam wędkować ze spiningiem ? Bo podobno tylko spławik i grunt ?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

#15 OFFLINE   S.O.D.

S.O.D.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 21 lipiec 2016 - 10:30

Witam, koledzy czy ktoś wie jak to jest z zalewem w Janowicach na rzece Plewce ? Czy można tam wędkować ze spiningiem ? Bo podobno tylko spławik i grunt ?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Byłem, na spinning dużo okonków wielkości palca... Dlaczego niby nie można na spinning? Z tego co wiem na razie jest to łowisko na tzw. "białą kartę", tj. w opiece gminy. Nie ma go na razie w wykazie żadnego okręgu (ani Lublin ani Radom). Nie jest też w prywatnych rękach.



#16 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 21 lipiec 2016 - 10:48

Panowie a ktoś chodził koło Radomki w okolicach Woli Owadowskiej, Wojciechowa, czy Bartodziejów? Sama rzeka wygląda tam super ale coś czuję, że nawet jak cos było, to miejscowi załatwili temat.... A może Pacynka? Słyszałem plotki o ładnych szczupłych ale to chyba tylko lokalne legendy...:)



#17 OFFLINE   theYard

theYard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:K.

Napisano 21 lipiec 2016 - 11:01

Byłem, na spinning dużo okonków wielkości palca... Dlaczego niby nie można na spinning? Z tego co wiem na razie jest to łowisko na tzw. "białą kartę", tj. w opiece gminy. Nie ma go na razie w wykazie żadnego okręgu (ani Lublin ani Radom). Nie jest też w prywatnych rękach.

Podobno taka informacja jest na tablicy przy zbiorniku, i jeszcze jest "dozorca" który chodzi i gania, że niby były zarybienia szczupakiem itp. I nie wolno. Jutro pojadę połowić na spławik to zobaczymy. W zeszłym roku okonie 20-30 cm ładnie brały na obrotówki.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

#18 OFFLINE   S.O.D.

S.O.D.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów

Napisano 21 lipiec 2016 - 12:07

Nie widziałem ani dozorcy, ani tablicy (oprócz typowej tablicy informacyjnej)



#19 OFFLINE   theYard

theYard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:K.

Napisano 21 lipiec 2016 - 14:51

Nie widziałem ani dozorcy, ani tablicy (oprócz typowej tablicy informacyjnej)

Czyli ktoś puścił plotkę. Dzięki za info.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

#20 OFFLINE   theYard

theYard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:K.

Napisano 22 lipiec 2016 - 11:39

Dzisiaj byłem nad zalewem w Janowicach, totalna samowolka, jeden zawodnik łapał na bata, dwie gruntówki, i dwa teleskopy a w międzyczasie na boczny trok okonki tłukł. Ogólnie na spławik sporo karasi, zdarzają się liny i karpie, następnym razem zobaczymy czy coś na spinning bierze.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych