Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Core


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 12 lipiec 2007 - 00:17

Witam
Oglądając ostatnio najlepszą stronę o sprzęcie wędkarskim natrafiłem na ciekawą nowość w ofercie shimano której premiera była 10 lipca. Multiplikator Shimano Core bo o nim mowa, będzie miał do wyboru dwa przełożenia 6.2:1 oraz 7.0:1. Wyglądem jest nieco zbliżony do shimano Metanium XT 2005 oraz do nowego Metanium MG7. Oglądnijcie zdjęcia. Ciekawa maszynka. Ciekaw tylko jestem ile będzie kosztowało to cudo.

#2 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 12 lipiec 2007 - 08:19

Aż nie chce się wierzyć Maćku. Na najlepszej stronie podali takie szczegóły jak nazwę i nawet przełożenie, a nie podali ceny? To prawie niemożliwe. A może to nie była najlepsza strona?

pozdrawiam

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 lipiec 2007 - 08:28

Maćku,
Widziałem tego newsa na TT już jakiś czas temu i powiem Tobie szczerze, że nie wiem co o tym sądzić. Wygląda to dośc dobrze ale ... muszę dokładnie przemyśleć sprawę gdzie go uplasować bo to coś więcej niż XT ale moim zdaniem chyba mniej niż kultowy AR. Po co pchać jeszcze jeden między nie??? Ja bym osobiście wolał by Shimano zaprojektowała coś konkurencyjnego do Presso i Pixy i był to LOW-PROFILE a nie śliczny round.

Pozdrawiam
Remek

#4 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 12 lipiec 2007 - 13:44

http://www.tackletou...ast07reels.html
http://www.tackletou...elsaltopg2.html
tutaj jest trochę zdjęć nowego shimano.

@Thymallus
wątek wstawiłem wczoraj wieczorem. zdjęcia skopiowałem z drugiego linku na którym nie było opisanych cen multika. Dzisiaj w nocy wyszedł nowy link z relacji z ICAST na którym już były opisane ceny. Ty wchodząc na tackleTour sprawdziłeś pierwszy tekst na którym były ceny. Stąd to nieporozumienie. następnym razem bądź bardziej wyrozumiały
@remek
A core to nie jest przypadkiem amerykańska wersja japońskiego Metanium MG7?

Serdecznie pozdrawiam
Maciek

#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 12 lipiec 2007 - 14:00

faktycznie wygladem podobny Do AR, a widze elementy jak w XT 2005. Szpula raczej głebsza niz płytsza. Może to jakaś seria robiona na jakiś konkretny rynek? Mnie podobnie jak Remkowi wydaje się, że robienie coś miedzy XT 2005 a AR jest trochę dziwne. Chetnie kupiłbym jednak nieistniejącego jak narazie niskopropfilowca klasy Liberto Pixy (ale nie Presso). Bo mnie coś do conquestów nie ciągnie. :o
JW :D

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 lipiec 2007 - 14:48

@remek
A core to nie jest przypadkiem amerykańska wersja japońskiego Metanium MG7?

Serdecznie pozdrawiam
Maciek


Maćku, jakaś krzyżówka :D
W każdym razie jak tak wygląda oferta Shimano na 2008 to mamy kolejny rok w plecy.

Z drugiej strony jak porównuję targi ICAST do naszych Na Ryby to w następnym roku nawet mi się nie chce jechać na te drugie :D Chodzi mi oczywiście o ofertę.

Pozdrawiam
Remek


#7 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 12 lipiec 2007 - 14:53

to Możliwe, amerykańska wersja AR czyli calais 201 to tez zasadniczo krzyżówka. Remek czemu uważasz, ze kolejny rok w plecy? ja chetnie kupie Nowe Metanium Mg jak tylko bedzie w wersji LH jeśli jest to produkt odczuwalnie lepszy niz AR.
pozd jW :D

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 lipiec 2007 - 14:57

Moim zdaniem metanium mg7 nie jest lepsze od Antaresa AR. Mogę się jednak mylić. Dlaczego w plecy? No bo po co mi do diabła Core skoro mamy już Metanium XT, Mg7, DC7, AR. Wolałbym subtelnego, małego, cicho i płynnie chodzącego multika do przynęt od 3g, takiego odchudzonego scorpiona a'la presso ale jeszcze lepszego.

Pozdrawiam
Remek

#9 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 12 lipiec 2007 - 15:03

.... Wolałbym subtelnego, małego, cicho i płynnie chodzącego multika do przynęt od 3g, takiego odchudzonego scorpiona a'la presso ale jeszcze lepszego.

Pozdrawiam
Remek


Kup sobie Curado 101D z łożyskami ABEC 5 :lol: :lol:

A tak poważnie to chyba kiedys rozmawiałem o tym z Mifkiem. Skoro stosunkowo niedawno zdecydowali się na lifting conquesta 51 i powstał 51S to zapewne jeszcze przez minuimum dwa sezony nie będa robili sobie sami konkurencji. A szkoda, bo ja do klenii wolalbym niskoprofilowca niż rounda a Pixy nadal kosztuje bardzo wiele. Ponad 300$. Może to właśnie wynik braku konkurencji ze strony Shimano.
pozd JW :D

#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 lipiec 2007 - 15:41

Mnie 51SS bardzo się podoba. Jednak do mojej wędeczki 8lb wolałbym subtelnego niskiego profila. Mówimy tutaj tylko i wyłącznie o moich subiektywnych odczuciach - niczym więcej.

Pozdrawiam
Remek

#11 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 lipiec 2007 - 20:21

mysle, ze shimano pcha sie po prostu w konstrukcje magnezowe i dlatego ten mlynek, mysle, ze chca tez nadgonic w stosunku do daiwy i specjalistycznej serii steez (taka analogia marketingowa ... oczywiscie wedlug mnie, moze sie myle)

bedzie tez nowy kolowrotek spiningowy, uplasowyny ponizej sustaina ale powyzej stardica (no chyba, ze cos pokielbasilem), bo przepasc cenowa pomiedzy stella a sustain jest na razie ogromna, a z kolei stardic i sustain, to tez dwa swiaty ...
wszystko polityka rynkowa

#12 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 12 lipiec 2007 - 21:12

napewno, steezy, alphasy, fuego są sporo lżejsze i bardziej ergonomiczne niż shimano z tego samego segmentu. Jednak rzutowo moim zdaniem Daiwa to minimum klasa nizej. Miałem alphasa 103L, Advantage 153HL, TD Fuego, TD Sol, Procatsera Rojo i zawsze odnosiłem to samo wrażenie. Dużo delikatniejsze, mniej płynne, bardziej hałasliwe, rzutowo gorsze (dystanse krótsze), ale lżejsze, mniej męczące po kilku godzinach łowienia i dizajnersko bardziej dopracowane. Mimo,że do Daiwy mam spory sentyment z czasów lowienia na kabłągowca to jednak jakoś multiki ich mi niebardzo pasują. :D
Jestem ciekawy jak by wypadł test porównawczy Steeza 103L z Antaresem AR. Bo jak rozumiem DC jest wciąż klasą samą dla siebie.
pozd JW :D

#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 13 lipiec 2007 - 08:40

Jestem ciekawy jak by wypadł test porównawczy Steeza 103L z Antaresem AR


Miałem okazję łowić tym i tym. Oba są świetne. Jednak gdybym miał ostatecznie wybrać poszedłbym w kierunku AR.

Pozdrawiam
Remek


#14 OFFLINE   adam 13

adam 13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaBremen, Niemcy
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Slowik

Napisano 21 lipiec 2018 - 17:22

Hej

 

Pany, gdzie kupie lozyska do multka Shimano core 101

Znalazlem cos takiego   

https://www.ebay.de/...QsAAOSw2GlXGeDE

 

Brac ?  Kupowal ktos juz je?

A jak nie tam , to gdzie?

 

Pozdrawiam Adam :)



#15 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 21 lipiec 2018 - 17:59

Proszę https://www.hedgehog-studio.co.jp łożyska oliwki i masa innych pierdoletów.

Użytkownik Paweł J edytował ten post 21 lipiec 2018 - 18:00

  • Novis, adam 13 i xeniowy lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych