Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka i kołowrotek do GT poppingu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 28 styczeń 2013 - 18:53

Kupiłem Kamatsu Hyper Strong. Trzy typy, bo nie było jednej dużej partii u jednego sprzedawcy. 8mm-70kg, 9mm-94kg, 12mm-110kg. Te 70 kg to do średniego spinningu z brzegu będą dobre na Morzu. 



#62 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 styczeń 2013 - 18:59

a na jakiej wędce staneło?



#63 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 29 styczeń 2013 - 19:29

Na "ultralighta" kupiłem sobie St.Croix Avid AVS96HF2, 14gr-56gr do dłubania z brzegu na "paprochy" i na jezioro i na morze :). A do "popperowania" Dragon Millenium Heavy Duty Fjord Pilk 120gr-250gr i długość 250cm (nazwa dłuższa od wędki) + 1 zapas :). Średni spinning kupiłem dobry bo lubię tak łowić, już znam tą technikę i chciałem mieć dobry kij i będę na nią łowił zapewne dużo częściej niż na duże poppery. Natomiast do GT poppingu kupiłem kij tani, żeby nie było żalu jak się złamie, lub z braku zainteresowania tą techniką poleci w kąt. Do wędek będą Penny spinfisher V, odpowiednio 3500 i 8500. Jak coś źle dobrałem to mi teraz nie mówcie :), dopiero po powrocie :)

Plecionka tak jak ktoś mi tutaj doradził Daiwa Accudepth 0,35 mm (85lb) i na przypony fluorocarbon też Daiwy 1mm (100lb) i krętliki zwykłe i łożyskowane od 90 kg do 110 kg i kółka które wymieniłem wcześniej. No i uczę się tego węzła bi mini twist :) i tyle. Mam nadzieję że będzie chociaż jedno branie godne wytrzymałości tego sprzętu bo pierwszy raz mam takie "drobiazgi" w ręku i mam wrażenie że jedziemy wyciągać wraki statków na powierzchnie, a nie na ryby :) Do średniego spinningu osprzęt oczywiście odpowiednio chudszy.


Użytkownik kingadivers edytował ten post 29 styczeń 2013 - 19:39


#64 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 styczeń 2013 - 20:30

Powiem szczerze, że z kijem do popperów to ambitnie, ja bym chyba brał to co Panowie proponowali



#65 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 29 styczeń 2013 - 21:20

Prawie cała nasza ekipa kompletuje sprzęt od podstaw na ten wyjazd. Jak to wszystko złożyć do "kupy" to wychodzi za to wszystko okrągła sumka, więc syndrom CCC zaczął działać :) Nie mamy pewności czy te lepsze kije wytrzymają nasze "wędkowanie", to po pierwsze, a po drugie to głównie będziemy na jeziorze, a na GT to jest przewidziany jeden dzień, no może spontanicznie dwa, przy okazji nurkowania. Jak się nie sprawdzą, na następną będą inne :) W pierwszym tygodniu więcej będzie łowienia z brzegu w morzu, a tam sprawdzałem i "kijek trociowy" w zupełności wystarczy. Zdam Wam relację po powrocie co się sprawdziło w naszym przypadku, a gdzie nie domagaliśmy umiejętnościami i sprzętowo. To będzie prawdziwy test miejscówki bo w większości na ten wyjazd jadą wielcy miłośnicy wędkowania, ale z wielu przyczyn mocno niedzielni :)



#66 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 29 styczeń 2013 - 23:00

http://m.youtube.com...h0iaJ5nPw&gl=PL
Z tego filmu można sporo ogarnąć.
http://www.vimeo.com/43344588

Tu jest sporo mocnych holi....tak gwoli ostrzeżenia co Was czeka.

Użytkownik Gobio Gobio edytował ten post 29 styczeń 2013 - 23:10


#67 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 30 styczeń 2013 - 00:14

Wiem, że w Egipcie są ryby podobne do tych z Omanu. Ekipa przewodnika łowiła już GT powyżej 4o kg, amber Jacki ponad 30 kg.

Nie mówię o tuńczykach, czy ogromnych barakudach . . .

Ja też miałem kilka rybek, których po prostu nie zdołałem utrzymać na kiju. Fakt, że było to spowodowane zbyt słabym sprzętem. Ze dwa - trzy razy zawiodła plecionka (60 lbs), więc teraz nie schodzę poniżej 80 - 85 Lbs. Parę razy hamulec kołowrotka nie był w stanie sprostać sile GT, więc zakupiłem Stellę 20000 i mam względny spokój B) Spinning  musi mieć bezwzględnie duże przelotki. Długie rzuty to podstawa. Początkowo używałem starego, sprawdzonego na Bałtyku i w Norwegii Yada Langelanda do 250 g, ale nie jest to wędka  do poppingu. Trochę ryb złowiłem, ale wędka nie wytrzymała

spotkania z daszkiem łodzi :( . Próbowałem Shimano Beast Mastera do 150 g - niestety nie nadaje się. Teraz mam koreańską Cape Code Special 2,58 m do 200 gram. Rewelacyjnie się sprawdziła w listopadzie.Z niecierpliwością czekam na wędki i kołowrotki Kongera (były już testowane na Morzu Czerwonym), z uwagi na ich przystępną cenę i przyzwoitą jakość.



#68 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 30 styczeń 2013 - 00:17

Gobio Gobio, ja już te filmy widziałem :) Oj, chciałbym mieć takie zmartwienia "czy wędka wytrzyma", zamiast "może ciśnienie spada, albo miejscówka do bani, albo przynęta..." :)

Jakie modele Kongera masz na myśli, są już w ofercie, można je zobaczyć np. w katalogu?


Użytkownik kingadivers edytował ten post 30 styczeń 2013 - 00:19


#69 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 30 styczeń 2013 - 09:43

To moze zebrala by sie mala grupa zainteresowanych? Ja bym sie pisal. Najchetniej w okolicach przyszlego marca. Niestety rok 2013 mam juz obstawiony i juz nic nie wcisne. Ale na przyszly spokojnie wygospodaruje do 10 dni. Sa chetni?

#70 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 styczeń 2013 - 09:47

Są, choć będe usiłował jeszcze w tym sezonie sie zmieścić

Ale, nie mówie ze to będzie pojedyncza akcja, jeśli się spodoba?



#71 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 30 styczeń 2013 - 09:53

Sie spodoba na pewno :D


Inwestycja na dwa drogie nawijaki plus kijki i ta garstke przynet musi sie spodobac :)

Użytkownik MIGOTKA edytował ten post 30 styczeń 2013 - 09:55


#72 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 styczeń 2013 - 10:44

Ja wiem czy takie drogie?

Ja bym chyba uderzał w to co linkował Makamba, wygląda na ok rozwiązanie. Plus do tego jakiś tylko kij sensowny dobrać. Poppery drożej wyjdą



#73 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 30 styczeń 2013 - 11:08

Popery moze by udalo sie zamówic u kogos na forum. Jest tu troche obcykanych osób w temacie woblerów to moze.....

#74 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 styczeń 2013 - 11:08

Ja wiem czy takie drogie?

Ja bym chyba uderzał w to co linkował Makamba, wygląda na ok rozwiązanie. Plus do tego jakiś tylko kij sensowny dobrać. Poppery drożej wyjdą

 

@kuba

zobacz u okumy, tam dostaniesz wszystko, oprocz linek, a tanie poppery sa na ebay w ilosciach zaporowych :)  



#75 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 styczeń 2013 - 11:18

Pytanie tylko, czy hand mejd ew ebayowy popper wytrzyma 80kilo na zrywanie i szarpanie w każdą stronę. No, 40 powiedzmy. Ale przy takim sprzecie obawiam sie ze może być trochę zonk



#76 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 30 styczeń 2013 - 11:31

http://fishwrecked.c...ge/gt-poppers-0 prawie sto sztuk . Wow

#77 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 30 styczeń 2013 - 12:00

Gobio Gobio, ja już te filmy widziałem :) Oj, chciałbym mieć takie zmartwienia "czy wędka wytrzyma", zamiast "może ciśnienie spada, albo miejscówka do bani, albo przynęta..." :)

Jakie modele Kongera masz na myśli, są już w ofercie, można je zobaczyć np. w katalogu?

Kołowrotek  Saltex 8000 i 10000, bebechy z nierdzewki, testowany z powodzeniem :) . Bedzie w tegorocznym katalogu.

Przy okazji świetny na suma, czy Norwegię.

Poppery, woblery do trola i stickbaitsy też są w katalogu. Temat wedek jest dogrywany. Niestety jednorazowo trzeba zamówić dość znaczącą ilość, a nasz rynek póki co raczkuje w temacie poppingu morskiego :(

Jak byś chciał taką wędkę, co ja mam, to w granicy 500 USD można ją załatwić. Ja myślę o zakupie drujgiej, może połaczymy siły ?

Może udało by się uniknąć kosztów transportu. W czasie, gdy mamy byc w Egipcie, są targi wedkarskie w Chinach i jest szanasa na

przywiezienie wędek. Będzie tam kilku moich znajomych z branży . . .



#78 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 styczeń 2013 - 12:34

Pytanie tylko, czy hand mejd ew ebayowy popper wytrzyma 80kilo na zrywanie i szarpanie w każdą stronę. No, 40 powiedzmy. Ale przy takim sprzecie obawiam sie ze może być trochę zonk

 

mysle, ze te ebayoskie wytrzymaja lepiej jak te recznie robione, przez kogos, kto nigdy takich ryb nie lowil ^_^

http://www.ebay.ch/s...efLoc=2&_sop=15

kije okumy sa w cenach ponizej 200 dolarow



#79 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 30 styczeń 2013 - 12:57

mysle, ze te ebayoskie wytrzymaja lepiej jak te recznie robione, przez kogos, kto nigdy takich ryb nie lowil ^_^

http://www.ebay.ch/s...efLoc=2&_sop=15

kije okumy sa w cenach ponizej 200 dolarow

Popperki ciekawe. Sprawdzają się te od 15 do 22 cm. Ceny na niektóre modele bardzo przystępne.

Mam kilka modeli Opass, chcę jeszcze dokupić coś z Yo-Zuri. Generalnie oczopląs. Tylko te ograniczenia do 20 kg bagażu w samolocie :( .

Można trochę nieuzbrojonych przynęt wrzucić w podręczny, ale i tak zawsze każą wyjąć podczas kontroli, oglądają, macają :D . Ale da się przewozić.



#80 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 30 styczeń 2013 - 15:04

Są, choć będe usiłował jeszcze w tym sezonie sie zmieścić

Ale, nie mówie ze to będzie pojedyncza akcja, jeśli się spodoba?

 

+1






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych