Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka i kołowrotek do GT poppingu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 10 styczeń 2013 - 17:39

mz bardziej chodzi o rownowage wedki (multik u gory reka go nei obejmiesz a wazy swoje - spinningowy masz +- w okolicach osi obrotu przy szarpaniu wiec jego ciezaru tak nie czujesz) i predkosc nawoju niz o hamulec (avety raptor maja do 100lb dragu).

 

ale z popingiem mam tylko tyle wspolnego co puszczanie bakow pod woda


Użytkownik gooral edytował ten post 10 styczeń 2013 - 17:40


#22 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 18:19

Hm...efekt podobny. Tez bulgocze na powierzchi....

#23 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 05:20

Dzięki za odzew, czy żyłka nie byłaby lepsza do tej metody i trochę dłuższy kij?

Rozumiem że trzeba szukać kręcioła o wielkości 6000-7000?

Czy wie ktoś gdzie mogę kupić poppery do tej techniki w polsce?

Zdecydowanie plecionka, ze wzgledu na srednice  bedziesz mial jej wiecej na kolowrotku, rowniez lepsza kontrola podczas prowadzenia przynety ze wzgledu na mala rozciagliwosc no i sama dlugosc rzutow.

Przy zaburtowym, silowym "przeciaganiu liny" bardziej przydatny jest krotszy kij, dluzszy latwiej mozna polamac. Dluzszy kij tez nie sluzy do kilkugodzinnego popingu no chyba ze masz ramie bylego gubernatora Kaliforni. Z reguly kije do tej metody nie przekraczaja 8 stop.

Okuma ma tez ciekawy kijek https://www.okumafis...uz-popping-rods


Użytkownik Darecki72 edytował ten post 11 styczeń 2013 - 05:22


#24 OFFLINE   Marek16

Marek16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 11:10

Myślę, że powinieneś zerknąć tutaj:

http://www.360tuna.c...-beginers-4762/



#25 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 11 styczeń 2013 - 11:33

mala kopalnia wiedzy ;)



#26 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 11 styczeń 2013 - 11:48

Dzięki, nie mam więcej pytań w tym temacie  :)



#27 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 styczeń 2013 - 12:43

Muszę powiedzieć, ze cały ten wątek mocno zaostrzył mi apetyt na taką przygodę. Coś czuję ze w tym roku trzeba ambitniejszy tardżet sobie postawić niż Szwecyja.



#28 ONLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 11 styczeń 2013 - 13:34

Muszę powiedzieć, ze cały ten wątek mocno zaostrzył mi apetyt na taką przygodę. Coś czuję ze w tym roku trzeba ambitniejszy tardżet sobie postawić niż Szwecyja.

Targetów ci Panie dostatek, apetyt dopisuje,  jeno  patronów nie staje... :( 



#29 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 styczeń 2013 - 13:44

Na to chyba znajdzie się sposób ;)



#30 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 14:11

mialem sie w tym temacie nie odzywac, bo to nie jest lowienie na moje kosci, ale znam kogos, kto tak dwa razy do roku lowi, i tej sredniej okumy uzywal, opinia jak najbardziej pozytywna, to samo dotyczy kolowrotka raw2, dobry tackle za tanie pieniadze ... przy okazji do wszystkich milosnikow kolowrotkow full metal, ta okuma jest tak skonstruowana i NaCl



#31 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 18 styczeń 2013 - 23:45

Koledzy a co myślicie o tej wędce w połączeniu z tym kołowrotkiem? Jak myślicie, czy to się sprawdzi w poppingu przy popperach około 100 gramowych i bardzo słonej wodzie? Nie ukrywam że szukamy taniej alternatywy, ponieważ z naszej 6 osobowej ekipy, pięciu musi kupić cały sprzęt na tą wyprawę. A komplet tego to nie mały wydatek.

Wędka i kołowrotek razem to wydatek około 500-600 pln...

kołowrotek - http://www.firmadrag...-dragon/rock-hd

wędka - http://www.firmadrag...gon/boat-master

 

lub inna wędka Sea Master dl. 2,4 m, c.w. 180-250 gr., lub inny model Soroya pilk 2,5 m c.w. 100-200 gr., lub Senja jig 2,5 m. c.w. 75-150 gr. - http://www.firmadrag...on/millenium-hd

 

Która z tych wędek będzie najodpowiedniejsza, lub jakaś inna w cenie około 300 zł? 

Czy jest ktoś na forum kto ma jakieś doświadczenia z tym sprzętem?

Poproszę o rady, bo nasze doświadczenie w tej dziedzinie jest żadne :)


Użytkownik kingadivers edytował ten post 18 styczeń 2013 - 23:47


#32 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 09:44

Witam! w sprawie popperów wysłałem priv. :)



#33 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 styczeń 2013 - 14:59

W 2012 miałem okazję spróbować GT poppingu w indonezji i zaraziłem się tym stylem :)
Mam przyszykowany materiał pod artykuł na forum (informacje techniczne, wywiad z prekursorem tej metody w Indonezji, trochę popperów na GT w pudełku :), zdjęcia itd.)
Jednak poniżej przedpremierowo przedstawiam parę informacji:

 

Wędka:

  • długość: 75'-86'feet
  • akcja: medium - heavy
  • 40-80lb, PE6-PE10
  • wędka dwuczęściowa (blank oddzielany od rękojeści)
  • polecane modele: Carpenter Super Popping 78H, Carpenter Super Popping 80M, Coral Viper, HOT’S 77XXXH, HOT’S79XH

Kołowrotek:

  • pojemność min 160m
  • hamulec do 20kg
  • polecane modele: STELLA 10000, STELLA 18000, DAIWA DOGFIGHT

Plecionka:

  • min 160m
  • 70-120lb

Przypon:

  • 4-4,5m
  • 130-170lb

kółka itd:

  • 200-300lb

 

My łowiliśmy na wędki caperntera z kołowrotkiem stella 18000

Byłem zaskoczony że do tak ciężkich przynęt nie używa się multiplikatorów, ale zostało nam wyjaśnione, że osoba z Daiwy próbowała nawet to zrobić, ale po paru rzutach szybko zrezygnowała :) Kołowrotek standardowy daje przewagę że nie plącze linki przy rzutach z mocnym wiatrem (który jest bardzo częsty łowiąc w ulubionych miejscach bytowania GT)


  • gooral lubi to

#34 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 styczeń 2013 - 15:02

Przykład wyników Pana Adhek (osoby z którą mieliśmy przyjemność wędkować, niestety rybka nie była złowiona przy nas):

Załączony plik  _IMG_5274.JPG   52,42 KB   94 Ilość pobrań

 

Karolcia holująca GT:
Załączony plik  _IMG_6358.JPG   69,53 KB   95 Ilość pobrań

 

 

p/s

i jeszcze jedno wybierając wędkę: łowienie GT na poppery jest bardzo wyczerpujące, typowe poppery na duże sztuki charakteryzują się wagą 100-200g, po 2h człowiek jest dosłownie wyczerpany. Bardzo wazne jest aby wędka miała długi dolnik, chodzi o to, że taki dolnik umieszcza się sobie pod ramieniem i podciągnięcia robi się nie z ręki, ale robiąc przeciągnięcie całym ciałem, trzymając sztywno wędkę, obraca się cały tłów. Wtedy popper robi duży chlup i wabi rybki, a jednocześnie ręce nie odpadają po 5 min :)


Użytkownik SzymusS edytował ten post 19 styczeń 2013 - 15:07


#35 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 19 styczeń 2013 - 16:52

@Kinga, ten kołowrotek wygląda jak kupa. Lata temu miałem duży morski kołowrotek dragona, wstyd! Musisz mieć dobry sprzęt. Ale w tym przypadku ten dobry sprzęt jest nie dla wypasu tylko dlatego żeby się nie rozpadł.



#36 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 23 styczeń 2013 - 10:47

Mam jeszcze pytanie odnośnie przyponów, z czego powinny być? Rozumiem że ze względu na zasolenie odpadają przypony stalowe. Więc jeśli nie stalowe to jakie, fluorocarbon? A jeśli tak, to jakim węzłem go wiązać do kółek łącznikowych? Zrezygnowałem z agrafek ze względu na duże obciążenia zestawu, zostają mocne kółka łącznikowe i krętliki łożyskowane o dużej wytrzymałości, moje pytanie brzmi na jaki węzeł to wiązać żeby jak najmniej osłabiać plecionkę?

 

ps. kołowrotki wybrałem Penn'a Spinfisher V 8500...



#37 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 styczeń 2013 - 10:54

Tak - nie metalowy :)
Przypon w przypadku GT nie służy tylko do ochrony przed zębami :) Są dwie inne ważne kwestie:
- GT może przeciąć główną linkę przy holu ocierając ją o krawędzie płetw, swoich boków

- długość 4m wynika z długości wędki x 2 :) Chodzi o to, że przy rzucie takim ciężkim poperrem możemy sobie szybko pozdzierać skórę z palca blokującego linkę przy kołowrotku lub bardzo szybko zniszczyć rękawiczki, gdyby była ona cienka. Gdy jest to grubszy przypon - mamy ochronę :)



#38 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 23 styczeń 2013 - 11:40

Ok, rozumiem. Czyli fluorocarbon? Nigdy tego nie używałem, na jakie węzły to wiązać?



#39 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 23 styczeń 2013 - 14:20

Poppery ciężko dostać w kraju, widziałem w WMH firmy Sebille, ceny sporo powyżej stówki/szt.

Niestety za granicą za przyzwoite poppery też trzeba zapłacić minimum 20 euro + przesyłka.

Jest szansa, że w tym roku pojawi sie kilka modeli popperów i stickbaitsów w rodzimym Kongerze.

Ja kupowałem kilka za granicą oraz u przewodnika na Morzu Czerwonym.

Polecam modele Dumbbell i Halco Roosta, takie ok. 100 g/szt.

Kij specjalistyczny min. do 150/200 gram, raczej Korea lub Japonia, duże przelotki.

Kołowrotki jak u poprzedników. Ja używam Stelli 20000.

W ciągu roku we wspomnianym Kongerze mają sie pojawić przyzwoite kręcioły i przyzwoite kije.

Ten, kto zdecyduje się na popping morski i zachoruje na niego tak, jak ja, nie będzie musiał wydawać majątku na

dobry sprzet. Złowiłem już kilkadziesiąt ryb tą metodą, choś początkowo sporo urwałem częściowo z winy słabego sprzętu.

Każdy detal ma znaczenie. Branie powierzchniowe ponad dwudziestokilowego GT, amber jacka lub  barakudy sowicie wynagrodzi bolączki finansowe związane z zakupem sprzętu.



#40 OFFLINE   kingadivers

kingadivers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMarsa Alam

Napisano 23 styczeń 2013 - 15:05

Poppery już ogarnąłem. Robią się, w dwóch wagach 120 i 160 gram :) Kompletuje plecionki, kółka, krętliki, mało tego w kraju, generalnie ciężko dostać komplet czegokolwiek w jednym miejscu. Trzeba sztukować po sklepach. A na mojej głowie złożenie 6 kompletów. Montuje te hiper solidne zestawy na wędkowanie z łodzi, ale robię też "lekki" spinning do łowienia z brzegu, mamy fajne miejscówki wokół bazy, szkoda żeby się marnowały :) Lekki, mam na myśli taki 20-80 gr wyrzutu, na rafową "drobnicę". Koledzy doradźcie odnośnie przyponów i węzłów, bo mam "zagwózdkę" tutaj...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych