Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

St.Croix Avid

blank st.croix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 lipiec 2007 - 20:03

Bezszmerowo minął nas Efftex..
Ale szczątki ,czy też okruszki nowości dziś u Żbika obejrzałem . Nowości z St.Croix na 2008 ..
Wreszcie dotarły Avidy w długości 10'6 według IPC skonstruowane . I jestem pod wrażeniem . Trzy czwarte uncji ma moc , szybkość , chęć do tyrki , siłę , upór . I autentyczne ,wyrażne progresywne ugięcie . Prawie długi Elite ..
Zupełnie inny blank niż dotychczasowe Salmony tej firmy . Także Inshore'y i Elite'y w nowych wcieleniach mogą zachwycić .
Cen jeszcze nie ustalono .
Lobbystycznie może powyższe trącić , ale intencja jest czysta .
Uwielbiam to ..



#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 lipiec 2007 - 20:50

Ciekawe rzeczy piszesz Sławku, chyba będę się musiał wybrać do Łodzi :unsure: czy nowe blanki / wędki są na składzie u Żbika?

Pozdrawiam

#3 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 lipiec 2007 - 21:50

Mało co zostało .
Kilka sztuk zaledwie z wiekszej ekspozycji. Wyłącznie gotowce ..
Kontentuję się tylko oględzinami i zazdrością spóżnionego gapia..

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 lipiec 2007 - 22:17

Szkoda. I tak prawdopodobne będe musiał bujnąć się do Łodzi, jak przyjdzie zamówiony Lamiglasek. Może jeszcze coś zostanie do tego czasu - albo przyjdzie coś nowego :D

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 lipiec 2007 - 05:09

@pawel
jak juz sie bedziesz po lodzi bujal, to looknij, na avida 25 lb w okolicach 8'6 ... gdybys mogl

#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 lipiec 2007 - 07:24

Jak bedzie na składzie, to pewnie że tak....

#7 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 14 czerwiec 2009 - 08:28

Czy ktoś z Was (najlepiej użytkowników ww.) mógłby porównać pracę kijów na blankach:

1. St. Croix Avid
2. Talon VI+
3. Batson RX7

przy czym wszystkie 9-cio stopowe i do 3/4 uncji?
Pozdrawiam,
Fatso

#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2009 - 10:22

Porównać nie porównam, ale na dziewięciostopówce VI+ Talona do 3/4 uncji i 15 funtów mocy (9'0MF2) ma od wielu lat spinning mój redakcyjny kolega @Gumofilc, no i jako że widziałem ten kij w akcji nieraz a i sam trochę pomachałem mogę powiedzieć że jest to jeden z najlepszych blanków tej konfiguracji jaki miałem w rękach. Najlepszy bo najbardziej uniwersalny - naprawdę moim zdaniem Talonowi w tym modelu udało się zawrzeć bardzo dobry kompromis który dla mnie jest punktem odniesienia do innych konstrukcji.

Oczywiście tam gdzie mówimy o markowych produktach, tak jak w tym przypadku, możemy mówić co najwyżej o osobistych preferencjach bo na zły wyrób raczej się nie natrafi :D I nie zamierzam ukrywać że mi najbardziej leżą właśnie wyroby Talona. Talon nie robi szumu medialnego wokół swoich wyrobów, nie przeprojektowuje co sezon modeli, materiałów itp - przez co niektórzy mogą odnieść wrażenie że konstrukcje tej firmy zdążyły się zestarzeć. Ja jestem innego zdania - uważam że wiele blanków Talona jest po prostu tak świetnie przemyślanych, zaprojektowanych - że nie ma co już w nich poprawiać :D

#9 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 14 czerwiec 2009 - 14:11

jest to jeden z najlepszych blanków tej konfiguracji jaki miałem w rękach. Najlepszy bo najbardziej uniwersalny ... a konkretnie?
Pzdr,
Fatso

#10 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 14 czerwiec 2009 - 15:09

mam avida 9`6 do 3/4 czy opinia sie nada ??

#11 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 14 czerwiec 2009 - 15:57

Nie wiem. A jak ma się akcją do tego 9 stóp i do tych pozostałych?

#12 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 czerwiec 2009 - 07:02

Łowię AVS90MF2 i jestem nią zachwycony. Fakt, nie mam porównania do w/w kijów stąd moje zdanie nie będzie w pełni obiektywne. Traktuję go jako lekki uniwersał. Doskonale spisuje się już z woblerkami 2-5cm w podchodach jaziowo-kleniowych, kilkunastogramowymi boleniówkami (choć niektóre jak HERMES potrafią już solidnie wygiąć blank pod prąd), gumą uzbrojoną w główkę 5-15 gr czy obrotówką w rozmiarze 1-4. Świetnie się ładuje, ponadto nie odnotowałem żadnego poważniejszego spadu. Traktowany jako uniwersał służy mi także jako podstawowe narzędzie do polowania na brzany, blank potrafi pięknie je umęczyć i wyciągnąć (dla odmiany AVSMHF2 jest wg mnie dla nich za twardy)

#13 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 16 czerwiec 2009 - 07:22

jak napisał mój przedmówca bardzo uniwersalny kij do większości zastosowań nad rzeką fajnie męczy ryby jest dość ustępliwy z gumą od 5 do 15 gram da sobie rade później może być problem ciepła w miarę głęboka akcja pozwala w miarę komfortowo i bez zbytnich stresów połowić klenie na woblery 4 5 cm boleniowki do 7 9 cm ale z oszczędną pracą (salmo thrill już był lekka przesadą) obrotówki 2 3 jak najbardziej to co mi się w moim podoba to to ze zakładam szpule z 0,18 i wobki po 5 cm i kusić klenie, bolenie i da sie połowić a za chwilę zakładam linkę 10 lb wobler 12 cm i mogę próbować łowić sandacze w nocy

wydaje mi się,że 9`0 może być nieco bardziej z akcja szczytową niż 9,6

#14 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 16 czerwiec 2009 - 10:52

Senkjuwerymacz
A może jeszcze ktoś na temat Talona i Batsona, a szczególnie w kwestii PORÓWNANIA...
Pzdr
Fatso

#15 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 16 czerwiec 2009 - 11:04

Witam,

@Fatso- najlepiej bedzie chyba jak udasz sie do Fishing Center. Nie jest to zlosliwa uwaga pod zadnym pozorem. Obejrzysz sobie blanki czy gotowe wedki i bedziesz mial wieksza szanse wybrac cos co ci najbardziej bedzie pasowalo. Uzytkowo nie bedzie miedzy nimi za wielkich roznic a te male powoduja wybor takiej a nie innej wedki.

Osobiscie zawsze lubilem wedki zbudowane na blankach Talona. Mam troche dluzszego ( 10') do 3/4 oz i jestem bardzo zadowolony. Lowilem nim bolki w Polsce, pstragi w UK czy spore szczupaki w Szwecji. Polecam.

Pozdrawiam,

Bujo

#16 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 16 czerwiec 2009 - 11:23

Oooooooo ja też mam takiego samego Talona jak kolega @Bujo :D,mój ma matowy blank.Ciskam nim wobki od 4g do 20g czasem ponad.Wyśmienity kij na bolenia ale i nie tylko.Po wizycie w FC stwierdzono ze kij ma już z 10 lat :D.Wcześniej tym kijem łowił na Wiśle i Odrze klenie,bolenie,szczupaki kolega @pirania74.

Jestem w posiadaniu też Batsona XST1264F RX8 3,20 c.w 10-28 linka 10-17, Fast Med,lecz jakoś nie mam chęci nim łowić...może na jesieni.Zakochałem się w Talonie B).

#17 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 16 czerwiec 2009 - 11:39

Witam,

@Biosteron- moj to travel :D :D :D Batson XST przeszedl u mnie ciezkie testy i dolaczyl do grona wedek, ktore maja u mnie dozywocie :D

Pozdrawiam,

Bujo

#18 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 czerwiec 2009 - 12:38

zakładam szpule z 0,18 i wobki po 5 cm i kusić klenie, bolenie i da sie połowić a za chwilę zakładam linkę 10 lb wobler 12 cm i mogę próbować łowić sandacze w nocy

Ja też tak mam B)

#19 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 16 czerwiec 2009 - 13:54

W FC byłem i pogadałem sobie. Pogadać mogę również przez telefon. Kijów na tych blankach akurat nie było. Poza tym u P. Matuszewskiego jest szansa jedynie na Talona, czy Batsona. St.Croix nie ma i nie wypowiada się na ten temat. Ktoś miał okazję porównać ww. kije?
Pzdr
Fatso

#20 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 16 czerwiec 2009 - 14:14

Ja miałem

Ale jako nieuzytkownik lecz składacz-suchomachacz I moje odczucia bez łowienia mogą być nieobiektywne..... Acz myslę że ciężko będzie ci znaleźć kogoś kto łowił wszystkimi trzema wymienionymi i ma dobre porównanie użytkowe.

Pozdr







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, st.croix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych