Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łozyska do scorpiona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 lipiec 2007 - 07:56

W czym sie myle Remku? Miałem już kilka takich 50+ bolków i jakoś nie było problemu nawet w dużym nurcie :D


Ja tez miałem i chronarch nie dawał sobie rady - mówię o dużym uciągu i boleniu większym niż 50 cm (około 60 cm). Oczywiście można go wyciągnąć ale ... hamulec nie jest w stanie utrzymać niektórych odjazdów, mimo, że na moim Antku wogóle by nie odjechał.

pozdrawiam
Remek

#22 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3653 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 23 lipiec 2007 - 08:03

Remku multik ma tą dogodność że można hamować jeszcze szpulka palcem. Pewnie że mocniejszy hamulec by sie przydał, ale radziłem sobie nawet z sumkami 130+. Być może z czasem przejdę na inny model lub w tym zmienię podkładki. Tu ukłon w Twoją stronę o pomoc w doborze, bo masz znacznie większe doświadczenie :D

#23 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 lipiec 2007 - 08:04

Remku multik ma tą dogodność że można hamować jeszcze szpulka palcem.


Toku, dzięki :D

Pozdrawiam
Remek


#24 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 23 lipiec 2007 - 08:28

Tak ładnie się pogodziliście, a prawda może leżeć po środku. Sugeruję przeprowadzenie próby na atestowanym dynamometrze z pamięcią skali. Mocujemy dynamometr za mocy hak przyczepiamy końcówkę linki i odchodzimy na jakieś 6-8 metrów. następnie po dokręceniu hamulca wspomnianego multiplikatora próbujemy przy momocy kija (jakbyśmy holowali rybę) wygiąć mocno wędzisko. Po przeprowadzeniu takiej próby proszę sprawdzić wskazanie dynamometru. Wyniki są szokujące.
A dlaczego tak się dzieje. Bo my często rozkręcamy kołowrotek, czyścimy, smarujemy, dolewamy oliwki i takie różne. Po prostu 4 kG siły plus tarcie linki na przelotkach to jest naprawdę duża siła holu. :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych