Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowe Lowrance Elite-7 HDI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
971 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 luty 2013 - 20:25

Jak jest z blokadami? Pomijam język i jednostki miary, zastanawiam się nad blokadą przez GPS. Właśnie, może ktoś w dwóch słowach wyjaśnić na czym ona polega, czy da się obejść i co tracę?

 

Jak jest z blokadami? Pomijam język i jednostki miary, zastanawiam się nad blokadą przez GPS. Właśnie, może ktoś w dwóch słowach wyjaśnić na czym ona polega, czy da się obejść i co tracę?

o ile mi wiadomo Elite 7 nie ma blokady Geofencing prawdopodobnie na razie. Pierwsze HDSy tez nie miały a teraz mają.
Co do cen: skoro w USA musi byc tanio ( tam wszytko jest tańsze niż w Europie ale to temat na długą rozmowę) to gdzieś muszą zarabiać. Odbijają sobie w Europie. Wysokie ceny u nas to nie tyle marże sklepów i dystrybutora a raczej wynik polityki handlowej producenta. Co tracisz w urzadzeniu w którym w jakis tam sposówb usunięto blokadę regionalną? - Tracisz gwarancję i najczęsciej mozliwośc wykonywania update oprogramowania.



#22 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 luty 2013 - 20:38

5 kosztuje koło 6tyś. o 7 nie pytałem

 

5 kosztuje koło 6tyś. o 7 nie pytałem

Gdzie Ty za taką kasę to widziałeś!!!! Po co piszesz głupstwa. Najtańsza Elite 5X kosztuje poniżej 2 tyś. Taka z GPS ok 2800. Elite 7x ok 3 tyś a Elite 7 z GPS od ok 4 tyś.



#23 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 14 luty 2013 - 09:39

a Tak wygląda Elite 7 HDI http://www.thehulltr...mpressions.html



#24 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1360 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 luty 2013 - 10:43

Dość mocno napaliłem się na ten model, akurat bez gps. Po targach wiatr i woda, gdzie mam nadzieję pobawić się trochę tym urządzeniem, będę zamawiał.



#25 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1360 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 luty 2013 - 10:45

Sprzęt b. fajny, widziałem Elite7 HDI, bawiłem się ale tylko na sucho. Połączenie tardycyjnego echa z DSi na pewno pozwoli zobaczyć więcej. Ważne tez, że ma wbudowny BSM (wczesniej był tylko w HDS). Wg mnie echo z BSM a bez to dwa światy. Przetwornik trochę duży - chińskie uchwyty będą sie pewnie łamały jak sie popłynie szybciej niż jakieś 8 km/h.

 

Co to jest bliżej to BSM mniemam że jakiś skrót powiązany z broadband sounder coś tam ? Co to daje w praktyce ?



#26 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 14 luty 2013 - 12:52

Ciekawe ile,prądu będzie ciągnąć Elite 7 HDI,ale chyba więcej niż model Elite 5 DSI,więc trzeba bedzie mieć baterie 20Ah ,żeby popływać ze 2 dni na wodzie bez ładowania.Z tym systemem BSM się nie spotkałem a co to za bajer co on daje?


Użytkownik Kajtelek2 edytował ten post 14 luty 2013 - 12:53


#27 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1360 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 luty 2013 - 13:39

chcę to zamknąć w zestawie przenośnym i planuję do covera schować 2 x 9Ah



#28 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2013 - 13:48

Informacje o poborze prądu Lowrance podaje na stronie, wystarczy poszukać.

Dla Elite 7  to średnio 1,1A. (czyli przy podświetleniu ekranu na 50%). To nie jest mało, przyjmując, że wiekszosc z nas uzywa aku 7 Ah. Z drugiej strony nie tak żle jak na ekran 7" . Jak ktoś uzywa covvera to da sie zmieścic 2 akumulatory i wtedy na pewno wystarczy na 2 dni. pod warunkiem, że będziemy oszczędzac prąd. Jak nie musimy gapic sie w ekran wystarczy włączyć tryb Standby.
BSM - BroadbandSounderModule - długo by pisać, w skrócie: lepsze odwzorowanie tego co w wodzie, lepiej widac dno i jego strukturę, ryby a w szczegolności np. ryby przyklejone do dna. Pozwala także na uzyskanie także 120 stopniowego pokrycia ze zwykłego 200 kHz przetwornika. Zwiększa zasięg. Moim zdaniem zwykła klasyczna echosonda nie ma porównania do echa posiadającego BroadbandSounder (na podstawie  własnego porównania  Elite5 i HDS5). Aczkolwiek wszytko zależy od tego co umiemy "wycisnąć" z echa. Jak ktoś umie to wiecej zobaczy na X125 niż na super nowoczesnym sprzęcie z kolorowym ekranem.
 



#29 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2013 - 17:19

A jak to zrobić aby włączyć w HDS-ie 5 ten BroadbandSounderModule i uzyskać 120 stopniowe pokrycie z  przetwornika 200 kHz? Czary jakieś odprawić? Mam HDS-a i chętnie sie dowiem.



#30 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2013 - 18:57

BroadbandSounder sie nie włącza on po prostu jest, To jest technologia, która jest w urzadzeniu.
Przetwornik OEM  do HDSa na śródlądzie to HST-WSBL. Jest na rynku od lat. Pracowały na nim X125.X135, LMSy i LCXy. Ale tylko na 200 kHz co dawało kąt efektywny 60 st (-10bB). Przetwornik ten opisywany był zawsze jako wyłącznie 200 kHz. Od czasu pojawienia się HDSów i teraz  Elite 7 można wykrzesac z niego 83 kHz co pozwoli nam uzyskać stożęk efektywny 120 stopni. Tylko tyle :)



#31 OFFLINE   AndrzejT

AndrzejT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaTam gdzie ryby sie wypuszcza

Napisano 17 luty 2013 - 10:02

Moja Elite-7 HDI zostala dostarczona wczoraj i potwierdzam ze nie ma Geofencing-u :D



#32 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 28 luty 2013 - 10:37

Gdzie dostanę instrukcję w j.polskim do Elite 7 HDI ?



#33 OFFLINE   POGROMCA OKONI

POGROMCA OKONI

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaStolycA

Napisano 02 marzec 2013 - 20:53

Witam

 

Jako nowość na targach Wiatr i Woda pokazano Lowrance 7HDS gen2 tauch . co o niej sądzicie cena troche powala ale możliwosci nieziemskie .

 

 

Pozdrawiam Maciek



#34 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 marzec 2013 - 21:17

BroadbandSounder sie nie włącza on po prostu jest, To jest technologia, która jest w urzadzeniu.
Przetwornik OEM  do HDSa na śródlądzie to HST-WSBL. Jest na rynku od lat. Pracowały na nim X125.X135, LMSy i LCXy. Ale tylko na 200 kHz co dawało kąt efektywny 60 st (-10bB). Przetwornik ten opisywany był zawsze jako wyłącznie 200 kHz. Od czasu pojawienia się HDSów i teraz  Elite 7 można wykrzesac z niego 83 kHz co pozwoli nam uzyskać stożęk efektywny 120 stopni. Tylko tyle :)

Widzę, że jesteś prawdziwym specem. 

Nurtuje mnie jeden problem. Czy nie da sie wyłączyć modułu GPS w HDS-ie 5? Czasem nie ma potrzeby stosowania GPS-a a prądu na pewno trochę zasysa. Widać to na przykładzie nawigacji samochodowych czy komórek.



#35 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 03 marzec 2013 - 13:59

Moja Elite-7 HDI zostala dostarczona wczoraj i potwierdzam ze nie ma Geofencing-u :D

Pytałem na targach przedstawiciela Lowrance na nasz kraj o blokadę i powiedział że nie długo ma się pojawić nowe oprogramowanie już zabezpieczone.



#36 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 marzec 2013 - 18:20

Widzę, że jesteś prawdziwym specem. 

Nurtuje mnie jeden problem. Czy nie da sie wyłączyć modułu GPS w HDS-ie 5? Czasem nie ma potrzeby stosowania GPS-a a prądu na pewno trochę zasysa. Widać to na przykładzie nawigacji samochodowych czy komórek.

 

Widzę, że jesteś prawdziwym specem. 

Nurtuje mnie jeden problem. Czy nie da sie wyłączyć modułu GPS w HDS-ie 5? Czasem nie ma potrzeby stosowania GPS-a a prądu na pewno trochę zasysa. Widać to na przykładzie nawigacji samochodowych czy komórek.

Cos tam się podobno trochę znam ;) .

szukałem i nie znalazłem by sie dało wyłączyć GPS w HDS. On nie ciągnie aż tyle pradu by było warto go wyłączać, Producent podaje,że obór pradu HDS5 to 0,7 A z włączonym podswietleniem i 0,4 z wyłączonym podswietleniem ekranu. w  pzrypadku HDS 5X (bez GPS) podaje taki sam. Po pierwsze zmniejsz poziom podświetlenia z 10 na 7-8. po drugie korzystaj z funkcji standby jak nie musisz sie w ekran gapić, wtedy aku 7 Ah wystarczy ci na cały dzień.

Power Consumption 0.7A at 13 vDC with backlight on, 0.4A with backlight off - See more at: http://www.lowrance....h.rWEQAaaP.dpuf

 

Widzę, że jesteś prawdziwym specem. 

Nurtuje mnie jeden problem. Czy nie da sie wyłączyć modułu GPS w HDS-ie 5? Czasem nie ma potrzeby stosowania GPS-a a prądu na pewno trochę zasysa. Widać to na przykładzie nawigacji samochodowych czy komórek.

 

Widzę, że jesteś prawdziwym specem. 

Nurtuje mnie jeden problem. Czy nie da sie wyłączyć modułu GPS w HDS-ie 5? Czasem nie ma potrzeby stosowania GPS-a a prądu na pewno trochę zasysa. Widać to na przykładzie nawigacji samochodowych czy komórek.

 


Użytkownik bierjoza edytował ten post 03 marzec 2013 - 18:23


#37 OFFLINE   AndrzejT

AndrzejT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaTam gdzie ryby sie wypuszcza

Napisano 04 marzec 2013 - 18:23

Pytałem na targach przedstawiciela Lowrance na nasz kraj o blokadę i powiedział że nie długo ma się pojawić nowe oprogramowanie już zabezpieczone.

Straci na tym tylko Lowrance bo ludzie beda kupowac w US tyle ze HB.



#38 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1360 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 marzec 2013 - 09:29

Elite 7 HDI zakupiona, teraz tylko aby do maja :)

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany na teraz zakupem echa, z chęcią, na priv, polecę sprzedawcę u którego wytargowałem najlepszą cenę (sprzedawca z warszawy).

 

Ogólnie, spodobało mi się również profesjonalne przygotowanie walizki do covera pod montaż dwóch akumulatorów. Wszystko na gotowo, ładowanie przez złącze w walizce.


Użytkownik rower26 edytował ten post 05 marzec 2013 - 09:30


#39 OFFLINE   AndrzejT

AndrzejT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaTam gdzie ryby sie wypuszcza

Napisano 05 marzec 2013 - 23:11

Ogólnie, spodobało mi się również profesjonalne przygotowanie walizki do covera pod montaż dwóch akumulatorów. Wszystko na gotowo, ładowanie przez złącze w walizce.

masz zdjecie tej walizki ?



#40 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1360 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 marzec 2013 - 06:53

masz zdjecie tej walizki ?

 

Zdjęcia nie mam ale wieczorem mogę zrobić. Podaj proszę maila to prześlę ci fotkę. Walizka sama w sobie jest standardową do covera ale wewnętrzne kable i przegródki są zrobione pod rownolełgłe 2 akumulatory


Użytkownik rower26 edytował ten post 06 marzec 2013 - 06:55





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych