Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Rządza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 04 luty 2018 - 13:17

I tak jest ☺

#42 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 04 luty 2018 - 13:43

I tak będzie :(



#43 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 04 luty 2018 - 14:06

To trzeba tłuc ile wlezie , a nie wypuszczać dla rybaków :( oni limitów i okresów ochronnych nie mają , subskrybuję sporo kanałów Rosyjskich na YT tam na lodzie to worami biorą  ,a ryba jest , nie ma PZW kasy na ''zarybienia'' to dlaczego ryba jest? zaraz ktoś powie że kraj wielki itd. ale podobno i bieda wielka  ;) a każdy Rusek ma ponton i kamerkę i inne gadżety , a u nas na ''zielonej wyspie'' najniższa krajowa  :angry: 


  • damianb lubi to

#44 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 04 luty 2018 - 14:36

To trzeba tłuc ile wlezie , a nie wypuszczać dla rybaków :( oni limitów i okresów ochronnych nie mają , subskrybuję sporo kanałów Rosyjskich na YT tam na lodzie to worami biorą  ,a ryba jest , nie ma PZW kasy na ''zarybienia'' to dlaczego ryba jest? zaraz ktoś powie że kraj wielki itd. ale podobno i bieda wielka  ;) a każdy Rusek ma ponton i kamerkę i inne gadżety , a u nas na ''zielonej wyspie'' najniższa krajowa  :angry:

Myślę , że trzeba przeliczyć obszar na liczbę mieszkańców . Gdzie mniejsze zaludnienie , więcej rybek - tak mi się wydaje , ale mogę się mylić .


  • venom_666 lubi to

#45 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 04 luty 2018 - 14:46

Może i jest w tym trochę prawdy , ale nie znaczy to że jak nie ma ludzi to woda pełna ryb - owszem może ona tam być ,ale jak nie ma drapieżnika to taka ryba skarłowacieje - weź takie glinianki , albo jak u mnie jeziorka potorfowe gdzie jest masa karasia i nawet lin ale mały . Moim zdaniem ryba powinna odbywać tarło w naturalnym środowisku , a nie narybek z hodowli który i tak potem trafia do prywatnych stawów prezesów .



#46 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 04 luty 2018 - 15:02

A to już (takie praktyki) inna sprawa .



#47 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 luty 2018 - 15:29

- kontrole + duże kary + czasowe zabranie uprawnień

Minimum 1000 PLN świadome łamanie prawa (za łowienie bez zezwolenia, zabieranie ponad limit, zabieranie niewymiarowych ryb, zabijanie w sezonie ochronnym, skrobanie ryb nad wodą).

To powinno być z automatu, w taryfikatorze a nie zasądzane przez sąd.

- wymiana pokoleniowa

Bez tego się nie obejdzie i nie będzie lepiej. Wielu tu na dżerku broni biednych emerytów co to pieniędzy na jedzenie nie mają. Guzik prawda. Mamy 21 wiek. Nikt już z głodu w Polsce nie umiera. Widziałem już nie jednego takiego biedaka co jak trafił na "dzień konia" to później na siłę białko sąsiadom rozdawał.

 

Dużo jeżdżę zawodowo, mam swoje spostrzeżenia i powiem wam, że w tej dziedzinie odnotowałem dużo przełomowych momentów. Sukcesywne podnoszenie kwoty mandatów, uznanie jazdy po pijaku przestępstwem a nie wykroczeniem, zabieranie prawka za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym itd. Jest lepiej - bezpieczniej.

W przypadku naszego hobby też byłoby lepiej - widzicie jakąś lepszą analogię?

Także.... karać, karać, nie wyróżniać :D


Użytkownik marienty edytował ten post 04 luty 2018 - 15:29

  • ASAPfishing i skilos lubią to

#48 OFFLINE   damianb

damianb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaGryfice
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Bogdan

Napisano 04 luty 2018 - 15:45

Pozowolę przytoczyć sobie pewne dane statystyczne z zakresu demografii:

 

Rosja gęstość zaludnienia 8,39 os./km² 

Polska gestość zaludnienia 124 os./km² 

do tego rozważmy wielkość terytorium państw i pogłowie rzek, jezior i innych wód. Sama delta naszej Wisły to około  3600km2,   wydaje się dużo? :) Delta rosyjskiej rzeki Wołgi ma powierzchnię równą 19 tys. km². W Rosji Ryb nie zabraknie, choćby łowili dzień i noc. U nas jest ogromna presja wędkarska, zobaczcie ile jest miejsc w Polsce nad wodą gdzie nie było nikogo przez więcej jak 6 miesięcy? No, może rzeczki pstrągowe w różnych okresach gdzie są niedostępne, a tak to takich miejsc brak (wystarczy popatrzeć po śmieciach) . U nich środowisko jest bogate, ale jest eksploatowane jeszcze silniej niż u nas, ale mają ogromny wachlarz dostępności wód, u nas jedynym skupiskiem wód jest Pojezierze Mazurskie, a jak ono wygląda aktualnie to sami wiecie, 


  • wujek, Krzysiek Rogalski, Mariano Mariano i 1 inna osoba lubią to

#49 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 04 luty 2018 - 16:05

To tak z przymrużeniem oka do karania :) No dobra limity/sryty i kary - nokill i C&R i sprzątanie w obrębie stanowiska - to taki spiningista ma całe jezioro wysprzątać? jeśli każdy zacznie wypuszczać i nic nie brać chociaż może , bo tak stoi w regulaminie , to za co płacić składki? na zarybienia? przecież nikt nie będzie brał to ryba będzie - po co zarybiać? może na wypłatę Prezesom i Strażnikom na samochody? mam 50lat kartę ''od zawsze'' a byłem kontrolowany z 5razy i to tylko zimą na lodzie , tu gdzie mieszkam obecnie od 21lat strażnika na oczy nie widziałem  . Na pewnym forum gdzie też bywam , ludzie chcą ingerować w przepisy RAPR np. aby był obowiązek posiadania podbieraka , tu mogę się zgodzić , ale nie w każdej sytuacji np. na lodzie :D albo obowiązek maty - że niby ryby nie wolno kłaść na ziemię  , bo jej się szkodzi . Był też taki pomysł aby każdy wędkarz miał widoczny ''numer osobowy'' aby ten biedny strażnik już z daleka widział że to nie kłusol i nie musiał ruszać doopy z służbowego auta kupionego za moje składki :o



#50 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 luty 2018 - 16:07

Fakt bieda nie jest wytłumaczeniem dla złodziejstwa i pewnych zachowań, ale z drugiej strony nam łatwo piętnować mięsiarstwo w przerwach między rozważaniami nad wyższością Stelli 2010 nad 2018 :). Na jerku większość użytkowników to wędkarze w wieku produkcyjnym. Ciekaw jestem ilu z nas w przyszłości będzie pałować ryby. Ja mam nadzieję że nie będę musiał :).
  • Jozi, Pisarz.......ewski Piotr i ibait lubią to

#51 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 04 luty 2018 - 16:23

Nie mów hoop ;)  teraz większość za najniższą krajową robi (i ja) emerytura jak się dożyje to będzie głodowa , a wtedy to albo prawo dżungli , albo dwa wina i lina -_-



#52 ONLINE   witaj

witaj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 04 luty 2018 - 16:27

Dwa dni temu rozmawiałem o rybach z przypadkowym gostkiem mieszkającym nad Bugiem koło Wyszkowa. Cały szczęśliwy zwierzył mi się jak to nie może się doczekać najbliższego tarła ryb - chce tradycyjnie rozstawić sieci. Mówił też o kolegach skazanych za kłusownictwo. Wygląda, że tam jest jakieś pieprzone kłusownicze zagłębie. To przykre, że temat jest aktualny praktycznie w całej Polsce.



#53 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 04 luty 2018 - 16:38

 http://wiadomosci.ga...h-minister.html

 

a tu pewnie kormorany? czemu jest tak czegoś wędkarzowi nie wolno a rybakowi można? np. u mnie na jednym jeziorze strefa ciszy a oni na spalinach pływają?



#54 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 luty 2018 - 16:43

Fakt bieda nie jest wytłumaczeniem dla złodziejstwa i pewnych zachowań, ale z drugiej strony nam łatwo piętnować mięsiarstwo w przerwach między rozważaniami nad wyższością Stelli 2010 nad 2018 :). Na jerku większość użytkowników to wędkarze w wieku produkcyjnym. Ciekaw jestem ilu z nas w przyszłości będzie pałować ryby. Ja mam nadzieję że nie będę musiał :).

Święte słowa, oby człek nie musiał się badziewić, by przeżyć, podobnie jak te panny przydrożne.....


  • wujek, Pisarz.......ewski Piotr, ASAPfishing i 1 inna osoba lubią to

#55 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 05 luty 2018 - 09:18

na górskim też kłusują :/



#56 OFFLINE   TTT.

TTT.

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 180 postów

Napisano 05 luty 2018 - 23:18

na górskim też kłusują :/


A no niestety.. Dzisiaj zająłem 6 rzutek na odc. górskim..

#57 OFFLINE   ASZCZEPAN

ASZCZEPAN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaSłupno
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Szczepański

Napisano 12 luty 2018 - 14:44

 

Fakt bieda nie jest wytłumaczeniem dla złodziejstwa i pewnych zachowań, ale z drugiej strony nam łatwo piętnować mięsiarstwo w przerwach między rozważaniami nad wyższością Stelli 2010 nad 2018 :). Na jerku większość użytkowników to wędkarze w wieku produkcyjnym. Ciekaw jestem ilu z nas w przyszłości będzie pałować ryby. Ja mam nadzieję że nie będę musiał :)

 

 Nikt nie neguje faktu ,że zabierają ryby , masz prawo zabrać złowioną rybę , po to są limity żeby ich przestrzegać i tyle.

 To że ktoś jest biedny to nie znaczy , że może  bezkarnie niszczyć przyrodę i okradać wody czy lasy ze zwierząt . Może się zgłosić do opieki społecznej .

 

Wydaje mi się ,że to stereotyp z tym "biednym mięsiarzem"  to nie są biedni ludzie , mają dobry sprzęt , domy etc.  z tymi którymi rozmawiałem na pewno głód nie doskwierał , nigdy nie usłyszałem że to z głodu .

 

To pokłosie myślenia ,że to co  państwowe to można ukraść ,zniszczyć , bo niczyje , bo mi się należy, niestety to bezmyślni głupcy.

 

Temat rzeka , ale miałem satysfakcję jak zapytałem tego pana co z kolegą tyle boleni nałapali czy myśli ,że w tym roku też tak połapie skoro tyle ryb ubili.

 Popatrzył na mnie skrzywił się i odjechał , mam nadzieje ,że dotarła choć odrobina  przekazu do jego mózgu i zmusiła do refleksji.

 

Edukować , edukować ,jeszcze raz edukować trzeba rozmawiać i tłumaczyć, zawsze coś zapamiętają .

 

 

Pozdrawiam.



#58 OFFLINE   TTT.

TTT.

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 180 postów

Napisano 12 luty 2018 - 14:56

Przy okazji proponuję popatrzeć poniżej stawu w Rządzy jaki pikny stawia ktoś sobie wykopal i jaki pierdolnik (bo inaczej nie nazwę tego) zrobił z brzegu rzeczki i drzew które rosły.. Tragedia

#59 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 12 luty 2018 - 15:09

Nie chcę być złym prorokiem ale kiedyś duża część z nas na emeryturach zasili rzesze mięsiarzy. Jak emerytury będą po 1000zl to już widzę jak będziemy wypuszczać sandacze. I boleń w occie będzie smaczny. Póki to się nie zmieni a raczej się nie zmieni mięsiarzy nie ubędzie i wymiana pokoleniowa nic tu nie da. Będzie decydował prosty rachunek ekonomiczny.

 

jeżeli o wszystkim decyduje rachunek ekonomiczny to jak wytłumaczysz gości w Q6 albo w wypasionych terenówkach z motorówkami za kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy złotych walących w łeb wszystko co się uwiesi na haczyk? To nie kwestia zamożności tylko pewnej świadomości.

Znam wiele osób zabierających ryby i żaden z nich głodem nie przymiera. Ot, głupia polska mentalność.

 

Wymiana pokoleniowa to mrzonka. Spotykam nad wodą ludzi w różnym wieku, młode łepki po 20 parę lat też walą w łeb wszystko jak leci. Pod koniec zeszłego roku mój brat był z paroma kolesiami na kilkudniowym wypadzie, ludzie w wieku 30-40 lat, mój brat jedyny no-killowiec na 7 uczestników wypadu...


  • spinnerman lubi to

#60 OFFLINE   TTT.

TTT.

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 180 postów

Napisano 17 luty 2018 - 17:31

Długo wychodzone 41 ☺️

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych