Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nysa Kłodzka w okolicach Barda Śląskiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
257 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   karpiu08

karpiu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaKłodzko
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 kwiecień 2017 - 22:20

Miłośnicy nie zawiedli . Na ostatnich zawodach boleniowych na tym odcinku padł jeden miarowy boleń. Bolenia jest jeszcze sporo, ale drobnego. O wieksze sztuki takie powiedzmy 50+ jest już ciężko.

#142 OFFLINE   ergie1

ergie1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Gawron

Napisano 18 kwiecień 2017 - 13:15

Jedyne co tam jest to .... gówno z szamba w Młynowie.

Załączone pliki



#143 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 18 kwiecień 2017 - 14:14

Podobne widoki można spotkać na Ścinawce w Tłumaczowie przy samej granicy.... 



#144 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 03 maj 2017 - 19:46

Jest jakaś szansa połowić jutro na Nysie?Nie płynie błoto po tych ostatnich deszczach i roztopach ?



#145 OFFLINE   Robertxxx62

Robertxxx62

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaSzczytna
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Szewczyk

Napisano 03 maj 2017 - 19:56

Jest jakaś szansa połowić jutro na Nysie?Nie płynie błoto po tych ostatnich deszczach i roztopach ?

Oj dzisiaj to jeszcze masakra  nie do łowienia , stan podwyższony i można to tak nazwać że błoto 


  • stone i TomekSudety lubią to

#146 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 03 maj 2017 - 20:39

kolego nie połowisz płyną jakieś gałęzie itp nie wiem moze  gdzies cos kopią no i lekkie kakao. 2 dni trzeba by poczekać


  • stone lubi to

#147 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 06 maj 2017 - 18:55

Koledzy poprawiło się trochę na Nysie?Jest szansa żeby jutro powędkować poniżej Kłodzka?



#148 OFFLINE   tunczyk

tunczyk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaPiława
  • Imię:Tomek

Napisano 07 maj 2017 - 08:15

Woda brudna i wysoka, płynie dużo śmieci. Także jeszcze trzeba poczekać.


Użytkownik tunczyk edytował ten post 07 maj 2017 - 08:21

  • stone lubi to

#149 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 15 styczeń 2018 - 09:00

Trochę odświeżę. Czy jest sens wybrać sie nad Nysę Kłodzką latem, w celach pstrągowo-lipieniowych? Rozważam rodzinny, letni wypad w tamtą część Polski i szukam ciekawych łowisk ...



#150 OFFLINE   ergie1

ergie1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Gawron

Napisano 15 styczeń 2018 - 09:14

Witam kolegów.

Odradzam odcinek od Młynowa do Barda. Już od kwietnia nie połowisz tam po godzinie 8-mej. Pontoniarze ze spływów płyną sobie beztrosko całą szerokością rzeki, wpływają w przynęty, nawet napływają na stojącego wędkarza, a nawet opier......ją łowiących,że przeszkadzają im spływać !!

Chamstwo !

 

PS  

W Młynowie jest fajny koło kamienicy z nr 17 jest piękny wylot ścieków z szamba tej kamienicy. Interweniowałem w Sanepidzie, WIOŚ, Policji, wójta i .... nie wiem,czy tę dziurę zatkano. Jeśli tam będziecie sprawdźcie skarpę naprzeciwko kaminicy numer 17 -  wielorodzinny komunalny dom z czerwonej cegły . Ja to w tym roku sprawdzę też. 


  • duzers lubi to

#151 OFFLINE   kefaspirit

kefaspirit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 305 postów
  • Lokalizacjasilesia

Napisano 15 styczeń 2018 - 11:33

http://www.pzw.org.p...nysie_klodzkiej

Nie wiem czy to jeszcze aktualne- ale myślę że warto sprawdzić ten odcinek powyżej Kłodzka.



#152 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 15 styczeń 2018 - 12:13

http://www.pzw.org.p...nysie_klodzkiej

Nie wiem czy to jeszcze aktualne- ale myślę że warto sprawdzić ten odcinek powyżej Kłodzka.

 

Aktualne, ale gorzej z rybami...

Wydra robi swoje, nie tylko tam, ale i w całej Kotlinie.

 

 

Trochę odświeżę. Czy jest sens wybrać sie nad Nysę Kłodzką latem, w celach pstrągowo-lipieniowych? Rozważam rodzinny, letni wypad w tamtą część Polski i szukam ciekawych łowisk ...

 

Zawsze warto, natomiast lipienia jest tak mało, że ciężko łowi się go latem. Raczej jesień. Pstrągi latem to raczej górna część Nysy, dolna - klenie, jazie.



#153 OFFLINE   AdamLca

AdamLca

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 15 styczeń 2018 - 12:24

kuzyn ,,co chwile'' łazi po nysie ... Pstrąga i lipienia w górnej części bardzo mało i tak jak Tomek wyżej napisał , dolna część - idzie złapać ładnego klenia , piękne świnki , drobne sandacze , drobne okonie , trafi się czasami brzana



#154 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 15 styczeń 2018 - 12:59

To gdzie tam na pstrągi/lipienie się udać?? :unsure:  Do Czech?



#155 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 15 styczeń 2018 - 13:14

priv



#156 OFFLINE   ergie1

ergie1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Gawron

Napisano 15 styczeń 2018 - 13:35

W ubiegłym roku przetrzepałem kilka razy Młynów, Podtynie, Morzyszów, Opolnicę i bez kontaktu z pstrągiem. Ponoć ktoś w Opolnicy na muszkę capnął ładnego kabana, ale nie widziałem. Ogólnie tragedia. Odcinek spływów tj. od Młynowa do Barda jest pontonami strasznie przepłoszony. Taki ponton o powierzchni 5-8 m2 to jak Batory na morzu, wypłasza nawet robaki z dna, na płytszych odcinkach grubasy trą dnem po kamieniach, a nawet wychodzą do wody, aby przepchnąć gumiaka. Odcinek poniżej Gorzanowa za to strasznie spłyciał i został opanowany przez wydry. Więc szanse na pstrąga są nikłe.

Jesienią przeniosłem się na ujściowy odcinek przed Topolą, fajna zabawa, ale z okonkami, jakiś jazik, szczupaczek, sandaczyk -pstrąga zero. Niestety słyszałem,że w tej okolicy ma powstać następny zbiornik zaporowy, poprzedzający Topolę, więc - Nysa podupadnie jeszcze bardziej.

Poniżej Barda, jak Przyłęk w zeszłym roku ( czy w 2016) był zatruty, zginęła masa ładnych brzan,kleni, jest już cofka z pobliskich piaskowni i na dnie mulisty osad. 

Szkoda pięknej rzeki !    


  • analityk lubi to

#157 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 15 styczeń 2018 - 13:46

W ubiegłym roku przetrzepałem kilka razy Młynów, Podtynie, Morzyszów, Opolnicę i bez kontaktu z pstrągiem. Ponoć ktoś w Opolnicy na muszkę capnął ładnego kabana, ale nie widziałem. Ogólnie tragedia. Odcinek spływów tj. od Młynowa do Barda jest pontonami strasznie przepłoszony. Taki ponton o powierzchni 5-8 m2 to jak Batory na morzu, wypłasza nawet robaki z dna, na płytszych odcinkach grubasy trą dnem po kamieniach, a nawet wychodzą do wody, aby przepchnąć gumiaka. Odcinek poniżej Gorzanowa za to strasznie spłyciał i został opanowany przez wydry. Więc szanse na pstrąga są nikłe.

Jesienią przeniosłem się na ujściowy odcinek przed Topolą, fajna zabawa, ale z okonkami, jakiś jazik, szczupaczek, sandaczyk -pstrąga zero. Niestety słyszałem,że w tej okolicy ma powstać następny zbiornik zaporowy, poprzedzający Topolę, więc - Nysa podupadnie jeszcze bardziej.

Poniżej Barda, jak Przyłęk w zeszłym roku ( czy w 2016) był zatruty, zginęła masa ładnych brzan,kleni, jest już cofka z pobliskich piaskowni i na dnie mulisty osad. 

Szkoda pięknej rzeki !    

 

W planie raczej była sucha retencja w okolicach Pilc. Temat na razie obumarł i oby tak zostało.



#158 OFFLINE   ergie1

ergie1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Gawron

Napisano 17 styczeń 2018 - 09:33

Witam kolegów.

Przestudiowałem sobie wykaz wód pstrągowych opolskiego i.... znalazłem kilka dopływów Nysy Kłodzkiej wypływających z Czech i wpadających do Nysy w okolicach zbiorników Nysa-Otmuchów : Raczyna,Świdna, Widna i Kamienica. Czy ktoś z forumowiczów łowił na nich ??



#159 OFFLINE   duzers

duzers

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 17 styczeń 2018 - 11:39

Łowimy, i nawet są efekty - kropki 28-31 cm  :D

Może się w tym roku coś zmieni, czekam na 1.02


  • Dedo, TomekSudety i rapek lubią to

#160 OFFLINE   artxyz

artxyz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 luty 2018 - 22:39

Witam.

Ktoś może powiedzieć jak Nysa wygląda poniżej Kłodzka?

Na wykresie z wodowskazu pokazuje, że od 28 stycznia poziom wody zaczął rosnąć. Nie wiem tylko czy woda czysta czy czekolada, a myślałem, żeby w weekend się wybrać.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych