Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Regulamin Giełdy - pytania i odpowiedzi ( FAQ )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
519 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 luty 2013 - 21:11

Ten wątek zostawiam tylko na pytania i odpowiedzi dotyczące nowego, obowiązującego regulaminu. 

 

Dyskusję dotyczącą propozycji zmian na Giełdzie w przyszłości przeniosłem do wątku gdzie już kiedyś się toczyła:

 

http://jerkbait.pl/t...ie-kupie-oddam/

 

- natomiast tutaj  proponuję nie robić bałaganu tylko zająć się wyjaśnianiem wątpliwości i interpretacją nowego regulaminu, wyłącznie



#22 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 03 luty 2013 - 19:59

pytanie, odnośnie punktu

(I) w tytule ogłoszenia wyraz SPRZEDAM / KUPIĘ / ZAMIENIĘ / ODDAM odpowiednio do treści ogłoszenia

 

czy w tytule ogłoszenia można stosować zamiast długiego wpisu, skrótów tak jak to jest ogólnie przyjęte

[S]  w zamian SPRZEDAM

[K]  w zamian KUPIĘ

[Z]  w zamian ZAMIENIĘ

[O]  w zamian ODDAM

 

?



#23 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 luty 2013 - 20:24

- TAK, można

 

Generalnie chodzi o to żeby treść ogłoszenia jednoznacznie wskazywała co jest zamiarem wystawiającego ogłoszenie: sprzedaż, zakup, zamiana czy darowizna - najłatwiej jest to osiągnąć w sposób zaproponowany w regulaminie tj. poprzez dodanie odpowiedniego wyrazu do tematu ogłoszenia, ale inne formy tez są dopuszczalne byleby nie pozostawiały wątpliwości o co chodzi



#24 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 04 luty 2013 - 21:22

Punkt 7.

 

Kiedy możemy odpowiadać na pytanie kupujących generując nową wiadomość?

Proszę o podanie jakiegoś przykładu, bo rozumiem że pytanie typu "gdzie był kupiony młynek i do kiedy jest gwarancja" nie upoważnia mnie do tego.


Użytkownik sol321 edytował ten post 04 luty 2013 - 21:23


#25 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 04 luty 2013 - 21:26

Upoważnia. Usunąłem swoją uwagę w Twoim wątku sprzedaży.

#26 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2013 - 09:08

OGŁOSZENIA PŁATNE

 

W nawiązaniu do pkt. 2 regulaminu, wprowadziliśmy usługę podczepienia ogłoszenia na Giełdzie na umówiony okres czasu.

Osoby zainteresowane możliwością skorzystania z takiej usługi proszę o kontakt za pośrednictwem komunikatora na forum (wiadomości prywatne) lub na adres e-mail: friko77@wp.pl w celu ustalenia indywidualnych warunków korzystania z Giełdy.

 

 

 

przypominam że ten wątek to FAQ i nie służy komentowaniu regulaminu tylko wyjaśnianiu stosowania jego postanowień w praktyce, wypowiedzi nie spełniające tej zasady będą usuwane z wątku ; do komentowania, proponowania itp jest założony inny, sąsiedni wątek 



#27 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 07 luty 2013 - 09:00

   Czy po okresie 3 miesięcy , gdy stare ogłoszenie zostanie automatycznie usunięte - można je wstawić jeszcze raz w wypadku gdy sprzedawany przedmiot wcześniej nie znalazł chętnego ?



#28 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 07 luty 2013 - 09:08

TAK



#29 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 08 luty 2013 - 19:28

A ja bym poszedł jeszcze dalej i poprosił o zaprzestanie nie tylko ostrzegania użytkowników o popełnionym błędzie przez innych użytkowników (szeryfów - którzy tym samym dają szansę poprawić wpis nim znajdzie go odpowiedzialny za dział moderator ;) ) , ale też o zaprzestanie dawania upomnień z zielonym wyjaśnieniem przez moderatora (choć dla niektórych to jedyna zachęta i okazja do zapoznania się z regulaminem)  i o automatyczne kasowanie postów/tematów łamiących regulamin.

Bo publiczne łamanie regulaminu i chytre próby jego obejścia są dla mnie niesmaczne i pokazują jedynie brak taktu i szacunku względem innych użytkowników. B)

Jeśli bowiem ktoś chce być "łamaczem" , chytrusem ,cwaniakiem i nie chce mu się czytać regulaminu lub do niego stosować to niech wystawia się na allegro a nie zaśmieca tym samego forum. :lol:

 

Jesteśmy tuż po zmianie regulaminu i traktujemy ten okres jako 'przejściowy' kładąc nacisk na edukację, a nie penalizację. Stąd upomnienia z zielonym komentarzem. Niebawem zostaną one zastąpione ostrzeżeniami.

 

 

I dwa  pytania odnośnie interpretacji regulaminu :

 

1.

Punkt 7 regulaminu mówi :

7. Aktualizacja / zmiana treści ogłoszenia następuje wyłącznie poprzez edycję pierwszej wiadomości ogłoszenia przez ogłaszającego; ogłaszający może utworzyć kolejną wiadomość w wątku wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie kontrahenta zadane publicznie w wątku ogłoszenia. Zakazane są wszelkie próby obchodzenia zasad aktualizacji ogłoszeń, w szczególności poprzez wielokrotne wystawianie tego samego towaru na sprzedaż.

 

Czy w związku z tym umieszczanie wpisów brzmiących "w trakcie finalizacji z XXX" przez sprzedającego w osobnym,nowym poście to łamanie regulaminu czy nie?

 

[ AKTUALIZACJA ] Jest to naruszenie regulaminu. Aktualizacja powinna się odbywać wyłącznie poprzez edycję pierwszej wiadomości - dotyczy to również aktualizacji statusu ( dostępne / niedostępne )

 

2.

Punkt 5 regulaminu mówi :

(iv) ogłoszenie sprzedaży lub zamiany musi zawierać aktualne zdjęcie przedmiotu a także informację o stanie fizycznym / technicznym / wadach widocznych i ukrytych

 

Czy w związku z tym zdjęcie , które ma być dodane do ogłoszenia powinno być wykonanym przez sprzedającego i przedstawiającym faktyczny stan sprzedawanego przedmiotu czy można zamiast tego wklejać link lub fotkę ściągniętą z sieci , ze strony producenta lub sklepu ,gdzie jak wiadomo fotki są zawsze idealne i pozbawione jakichkolwiek wad?

 

Pojęcie zdjęcia aktualnego - REAL FOTO. Niedopuszczalnym jest zamieszczanie zdjec pozyskanych z innych źródeł - np ze stron producentów itp itd...



#30 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 08 luty 2013 - 23:01

Mam pytanie ogólne.

 

13. Naruszenie niniejszego regulaminu lub równoważnych z nim zaleceń i decyzji moderatorów może powodować konsekwencje w postaci (i) edycji lub usunięcia wpisów na portalu (ii) przyznania punktów ostrzeżeń (iii) czasowego ograniczenia możliwości tworzenia treści na portalu (iv) blokady konta (ban).

 

Rozumiem, że jest to równoznaczne, ze stwierdzeniem że nie wszystko, co nie łamie regulaminu jest w nim zgodzie. Tak? Czyli ostateczna decyzja dotycząca usunięcia ogłoszenia, zależy od decyzji moda działu, nawet jeśli formalnie regulamin nie jest złamany?

 

 

Punkt 13 mówi o tym że oprócz regulaminu użytkowników obowiązuje również stosowanie się do zaleceń i decyzji moderatorów - jeśli takie zostaną wydane.  Nieprzestrzeganie zalecenia / decyzji moderatora ma takie same konsekwencje jak nieprzestrzeganie postanowień regulaminu.



#31 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 09 luty 2013 - 13:14

Mam pytanko do szanownych modów, co do pkt 3 cyt :"Dopuszczalne jest zamieszczanie ogłoszeń dotyczących jedynie przedmiotów związanych z wędkarstwem."

Nie żebym się czepiał, tudzież absolutnie nic nie mam do osób wystawiających, czy też decyzji moderatora co do decyzji.
Chciałbym jedynie wiedzieć, na jakiej zasadzie jest wydawana decyzja że dany przedmiot jest powiązany z wędkarstwem.
Do tej pory wydawało mi się że przedmioty związane z wędkarstwem to takie które standardowo można kupić w większości sklepów wędkarskich, przyznam szczerze że w żadnym sklepie wędkarskim nie spotkałem się aby sprzedawali aparaty fotograficzne, optykę do nich, czy też elektronarzędzia.
Rozumiem że telefon komórkowy z wgraną aplikacją pomocnik wędkarza (a więc przedmiot służący wędkarstwu) mógłbym wystawić w dziale Sprzedam ?
Brnąc dalej, jeśli będę chciał sprzedać samochód, którym jakby nie było dojeżdżam nad wodę, holuję przyczepkę z łodzią itd - to jest to przedmiot powiązany z wedkarstwem czy nie ?

 

 

Każdą ideę można wypaczyć i sprowadzić do absurdu. Dlatego ostateczną decyzję o tym czy przedmiot ogłoszenia narusza czy nie narusza regulamin podejmuje każdorazowo moderator - arbitralnie, na podstawie swojego rozsądku i doświadczenia życiowego.



#32 OFFLINE   patronservice

patronservice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 11 luty 2013 - 14:01

 Witam, w dniu wczorajszym wystawiłem trzy kołowrotki. W pierwszy poscie nie podałem informacji dotyczącej rezerwacji.

Jeden z kolegów forumowiczów porosił o rezerwację ze znakiem zapytania co oznaczało, że nie wie czy można rezerwować czy nie, na co odpowiedziałem że ok.

Zaraz po tym zorientowałem się, że zaraz zacznią się ostrzeżenia o nieprzestrzeganiu regulaminu więc wstawiłem przez edycje informacje o możliwości rezerwacji. I tak jak się spodziewałem dostałem ostrzeżenie i post został usunięty. Lecz nie piszę tutaj żeby się rozczulać, tylko zapytać czy po sprzedarzy jednego z trzech wystawionych przedmiotów, mogę to ogłośić jako kolejny post  czy tylko przez edycje w pierwszym.
 


Poprzez edycję w 1szym poście.


Użytkownik mario edytował ten post 11 luty 2013 - 16:03


#33 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 luty 2013 - 23:26

Czy regulamin, wraz z aktualizacjami po 1 lutego 2013, reguluje kwestie umieszczania ofert sprzedazy w watkach sprzedazowych, ktorych autorami sa inni forumowicze ?
Jesli reguluje to w jaki sposob?

Pozdrawiam

 

Guzu

 

 

Nie reguluje bezpośrednio takich kwestii.
W takich przypadkach możemy zastosować pkt. 8 regulaminu, który stanowi:
Osoby zainteresowane ogłoszeniem mogą dopisać do wątku chęć rezerwacji lub zadać pytanie dotyczące właściwości przedmiotu ogłoszenia; zakazane jest komentowanie przez kupujących ceny sprzedaży ustalonej przez sprzedawcę.
Pozostałe wpisy w ogłoszeniu są nieregulaminowe i będą usuwane.

 


Użytkownik mario edytował ten post 16 luty 2013 - 14:30

  • Tropiciel salmonidów lubi to

#34 OFFLINE   patronservice

patronservice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 15 luty 2013 - 12:49

Witam

Mam pytanko do moderatorów ?

Zaznaczam, że nie jestem upierdliwy i nie chcem się czepiać jak również łamać regulaminu ale:

 Wystawiłem trzy kołowrotki, jeden sprzedałem przez edycje zamieściłem informacje o sprzedarzy i jest OK. Dwa pozostałe były zarezerwowane później w trakcie finalizacji o czym poinformowałem przez edycje w pierwszym poście, trwała to około 5 dni, więc jak ktoś zaglądał przeczytał informacje w trakcie finalizacji z XXX i nawet był zainteresowany to odpuszczał. Los jednak chciał, że do finalizacji nie doszło a ogłoszenie jest gdzieś daleko, a ja informacje o zmianie statutu ogłoszenia mogę zmienić tylko przez edycje ???????


Tak, dokładnie - tylko przez edycję 1go posta.


 


Użytkownik mario edytował ten post 16 luty 2013 - 14:10


#35 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 18 luty 2013 - 16:16

- regulamin obowiązuje od 1
lutego, oczywiście ogłoszenia opublikowane do 31 stycznia nie będą
usuwane z powodu niezgodności z regulaminem ale, od 1 lutego trzeba już
stosować nowe zasady aktualizacji np.  


zatem nowy regulamin nie działa "wstecz" tylko stosuje się do aktywności na giełdzie od 1 lutego

jezeli regulamin nie działa wstecz i zarejestrowałem się w ostatnich dniach stycznia to czemu nie mogę korzystać z giełdy ?



#36 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2013 - 16:44

 Nie możesz korzystać z Giełdy gdyż nie upłynął Ci 30-dniowy staż liczony od daty rejestracji (patrz: pkt. 1 Regulaminu Giełdy ). Po 30 dniach będziesz mógł korzystać. W tym czasie mam nadzieję zdążysz zapoznać się z portalem i obowiązującymi na nim regulaminami.



#37 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 28 luty 2013 - 15:20

 Chciałem tylko zaznaczyć / przypomnieć, że w dniu dzisiejszym kończy się okres "przejściowy". Od jutra działania moderatorskie będą miał bardziej zdecydowany charakter (ostrzeżenia i blokady dla recydywistów) niż obecnie (żmudna praca kończąca się głównie odnotacjami na zielono...)



#38 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 02 marzec 2013 - 15:03

Witam, mam pytanie - co zrobić jak wątek jest ze stycznia/lutego i jest daaaleko w tyle naście stron za innymi? Nie ma już aktualizacji po 14dniach? Może zrobić chociaż comiesięczną?



#39 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 marzec 2013 - 17:21

brak aktualizacji dla ogłoszeń od lutego... niemniej jednak zaznaczam ze WSZYSTKIE ogloszenia podlegaja mozliwej kasacji po 3 miesiacach od ukazania sie.....



#40 OFFLINE   gcav

gcav

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 marzec 2013 - 12:36

Witam

Dlaczego trzeba czekać 30 dni, żeby uczestniczyć w forum i giełdzie?- chciałbym kupić wędka Tica i nie mam jak się ogłosić.

Pzdr






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych