Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Regulamin Giełdy - pytania i odpowiedzi ( FAQ )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
519 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 03 marzec 2013 - 12:42

Witam

 

A czy nie można napisać prywatnej wiadomości?

 

Pozdrawiam



#42 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 marzec 2013 - 13:59

Witam

Dlaczego trzeba czekać 30 dni, żeby uczestniczyć w forum i giełdzie?- chciałbym kupić wędka Tica i nie mam jak się ogłosić.

Pzdr

 

najprostsza odpowiedź brzmi: bo taki jest regulamin.

 

Był to bardzo często zgłaszany postulat przez dotychczasowych użytkowników, żeby nowi forumowicze mieli pewien okres karencji ( przez ktory np. będą mogli zapoznać się z zasadami funkcjonowania portalu) zanim zaczną uczetniczyć w giełdzie - i na takie rozwiązanie się zdecydowaliśmy.



#43 OFFLINE   jabr

jabr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 392 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Jacek

Napisano 08 marzec 2013 - 22:51

1. Jak aktualizować zgłoszenie w dziale Kupię/zamienię/oddam aby wyskoczyło na górę - na początek ?

   Jak zaktualizowałem pierwszy wpis to temat dalej był daleko, musiałem dodać nowy wpis aby wyskoczył na górę.

Dla działu Kupię/zamienię/oddam są takie same zasady jak dla działu Sprzedam - dodawanie wpisów musi być zgodne z regulaminem (czyli być odp. na pytanie zadane w wątku)

 

Reasumując: nie można sztucznie "podbijać" ogłoszenia własnymi wpisami.

 

 

2. Jak edytować temat z tego działu ?

 

Normalnie, w trybie edycji wiadomości można również edytować tytuł


Użytkownik Friko edytował ten post 08 kwiecień 2013 - 08:22


#44 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 22:15

Pytanie dla moderatorów.

Dlaczego tylko niektórzy dostają ostrzeżenia za te same przewinienia :)

 

Może to być wyłącznie wynikiem przeoczenia lub błędu. Moderatorzy robią co mogą ale są tylko ludźmi i trudno oczekiwać że skuteczność będzie wynosiła 100%. Jeżeli zauważyłeś naruszenie regulaminu - zgłoś do moderacji, na pewno spotka się to z adekwatną reakcją.


Użytkownik Friko edytował ten post 08 kwiecień 2013 - 08:24


#45 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 kwiecień 2013 - 18:10

UWAGA Wprowadzono niewielką zmianę:

 

Dot ogłoszeń przedmiotów nowych, nieużywanych itp itd. NIEDOPUSZCZALNE JEST posługiwanie się zdjęciami cudzymi, z sieci czy innych katalogów. Zdjęcie przedstawiające AKTUALNY STAN (wg reg) jest zdjęciem zrobionym konkretnie oferowanemu przedmiotowi. Nie będzie odstępstw.
Tłumaczenia typu:

FOTKI WSTAWIĘ WIECZOREM itp itd będą traktowane jako naruszenie regulaminu!!!



#46 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 01 maj 2013 - 16:26

Witam

Mam pytanie do Moderatorów.

- dlaczego w dziale Giełda - Giełda twórców nie mogę dokonać wpisu zakładając nowy temat dot. sprzedaży moich przynęt?

 

Pozdrawiam

Harjer



#47 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 01 maj 2013 - 16:44

Musisz chyba mieć swój autorski temat w dziale lurebuilding'owym.

http://jerkbait.pl/f...budowa-przynęt/



#48 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 01 maj 2013 - 19:03

Witam

Mam pytanie do Moderatorów.

- dlaczego w dziale Giełda - Giełda twórców nie mogę dokonać wpisu zakładając nowy temat dot. sprzedaży moich przynęt?

 

Pozdrawiam

Harjer

 

Odpowiedź jest prosta i znajduje się w regulaminie giełdy twórców:

 

Z działu „Giełda Twórców” jerkbait.pl korzystać mogą Użytkownicy posiadający uprawnienia nadane przed administratora. Administrator zastrzega sobie prawo do modyfikacji uprawnień w każdym czasie, bez podania przyczyn. Od dnia wejścia w życie niniejszego regulaminu (01.02.2013r) do korzystania z Giełdy Twórców uprawnieni są Użytkownicy zarejestrowani w galerii lurebuildingowej ("Index Twórców") lub w galerii rodbuildingowej ( "Nasze Prace" ) na jerkbait.pl.



#49 OFFLINE   mlynek1976

mlynek1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 368 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW

Napisano 07 czerwiec 2013 - 13:19

jak długo ostrzeżenie będzie wisiało na winowajcy, czy kasuje się po jakimś czasie, faktycznie nie wszyscy sa traktowanii jednakowo jeżeli chodzi o podbijanie postów, w temacie udzielił odpowiedzi nie udzielił opowiedzi podbił sztucznie ogloszenie nie podbił :(

 

 

Ostrzeżenia się nie kasują. Każde zauważone naruszenie regulaminu giełdy j.pl należy zgłaszać do moderacji.


Użytkownik mario edytował ten post 08 czerwiec 2013 - 10:24


#50 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 02 wrzesień 2013 - 09:06

Rozumiem że jeśli nikt nie widzi nie jest zainteresowany moim ogłoszeniem i jest gdzieś daleko z tyłu to mam czekać 3 miesiące na kasację by móc wstawić na nowo by było na początku. Czyli totalny brak aktualizacji?

#51 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3529 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 02 wrzesień 2013 - 10:58

Zgodnie z tym:

http://jerkbait.pl/t...-sierpnia-2013/


stare ogłoszenia będą usuwane po 1 miesiącu liczonym od daty ostatniego wpisu, co umożliwi np. ponowne wystawianie na sprzedaż przedmiotów, które się nie sprzedały w ramach poprzedniego (usuniętego ogłoszenia)



#52 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 29 październik 2013 - 17:09

A co jeśli ogłoszenie po miesiącu dalej wisi? Czy mogę napisać post by wskoczyło na początek giełdy czy może napisać do moderatora?

#53 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 29 październik 2013 - 18:05

A co jeśli ogłoszenie po miesiącu dalej wisi? Czy mogę napisać post by wskoczyło na początek giełdy czy może napisać do moderatora?

Jeżeli wisi to pewnie nie długo, staramy się regularnie czyścić giełdę, jednak nie przebywamy na forum 24 h, więc czasami trzeba poczekać.



#54 OFFLINE   marchem2

marchem2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaKoluszki
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:CH.

Napisano 06 listopad 2013 - 15:49

Witam

 

Na forum jestem nowy.

Punkt pierwszy regulaminu mówi, że z giełdy moga kozystać forumowicz, którzy mają nadane uprawnienia. Jak i do kogo moge zgłosić sie o nadanie uprawnień. Czy to znaczy że nie mogę również kupować, na giełdzie. 

POZDRAWIAM



#55 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 listopad 2013 - 18:17

Witaj @marchem2 :)

Przeczytałeś regulamin, to się chwali. Wielu "odpuszcza sobie" i później się dziwi ;)

Dobrze by było, byś punkt pierwszy przeczytał w całości. Dla Twojej wygody wkleiłem go poniżej. Jest tam coś o jakiś 30 dniach...

1.Z działu „Giełda” jerkbait.pl korzystać mogą Użytkownicy posiadający uprawnienia nadane przed administratora. Administrator zastrzega sobie prawo do modyfikacji uprawnień w każdym czasie, bez podania przyczyn. Od dnia wejścia w życie niniejszego regulaminu (01.02.2013r) do korzystania z Giełdy uprawnieni są Użytkownicy zarejestrowani na portalu jerkbait.pl dłużej niż 30 dni.


  • Friko i 11charlotta11 lubią to

#56 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 06 listopad 2013 - 20:01

A ja proszę o rozwianie wątpliwości. 

 

W regulaminie stoi, co następuje:

 

7. ...Zakazane są wszelkie próby obchodzenia zasad aktualizacji ogłoszeń...

 

Czy aktualizacja ogłoszenia poprzez dopisywanie, przez forumowiczów w ogłoszeniach postów nie wyczerpujących punktu 8.

 

8. Osoby zainteresowane ogłoszeniem mogą dopisać do wątku chęć rezerwacji lub zadać pytanie dotyczące właściwości przedmiotu ogłoszenia;

 

jest czy nie jest złamaniem punktu 7. Innymi słowy. Czy działania polegające na dopisywaniu do ogłoszenia postów, które nie mają nic wspólnego ze sprzedażą, a skutkują tym samym co zabroniona aktualizacja, czyli podbiciem ogłoszenia, są czy nie aktualizacją? 



#57 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 listopad 2013 - 22:09

@woblery z Bielska - dzięki za odpowiedź dla Kol.@marchem2 - jest dokładnie jak zacytowałeś, uprawnienie jest nadawane z automatu po 30 dniach stażu na forum.  

Warto przy okazji zauważyć, że dostęp do Giełdy może być również odebrany - takie ograniczenie zostało zastosowane wobec kilku osób uporczywie naruszających regulamin Giełdy.

 

@Krzysiek_W

co do zasady masz rację, powinno być to uznawane za niedozwoloną aktualizację, ale myślę że to należy oceniać w zależności od indywidualnego przypadku. Myślę że z kontekstu danego wpisu wynika czy stanowi on próbę podpbicia ogłoszenia czy np. dodatkową informację która może być istotna dla potencjalnego kupującego / sprzedającego.

 

Jeśli masz wątpliwości co do takiego wpisu najlepiej zgłosić go do moderatora, który podejmie decyzję w danym przypadku.


  • Wojtek B. lubi to

#58 OFFLINE   marchem2

marchem2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaKoluszki
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:CH.

Napisano 07 listopad 2013 - 15:54

Witam

 

 

Dzięki za odpowiedź, czytałem o 30 dniach ale myślałem, że po tym okresie jeszcze muszę otrzymać uprawnienia.

Odpowiedź zrozumiałem i satysfakcjonuje mnie w 100%.

 

Pozdro



#59 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 09 listopad 2013 - 22:13

A jaki cel ma zapis o sprzedaży przedmiotów na własny użytek? Gdzie kończy się użytek własny, a zaczyna handel detaliczny?

#60 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 listopad 2013 - 22:30

@mdziam , zapytaj się w urzędzie skarbowym, tam ci wytłumaczą ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych