Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Moje projekty - Pracownia Wędkarska Zdzisław Czekała

autorski-rb pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
171 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 16 marzec 2011 - 13:13

Kompleksowa przebudowa wędki spinningowej Banax SPINN 240 1-5g. Przebudowę rozpocząłem od wstępnego projektu spacing-u i wstępnego design-u wędki po czym nastąpił demontaż wszystkich elementów wędki (przelotki, uchwyt, rękojeść). Czyszczenie blanku to proces dość pracochłonny w moim przypadku odbywa się w trzech czterech etapach przy pomocy papieru ściernego do polerowania szpachli samochodowej. Pierwszy etap to papier o grubości 600 następny to 800 kończę 1000. Czyszczenie cały czas odbywa się na mokro. Jeśli blank będzie malowany to na tym poprzestaję jeśli ma być naturalny grafit to poleruję go jeszcze bardzo drobną pastą do polerowania lakieru. W tym przypadku blank po wyczyszczeniu został pomalowany czarnym matowym lakierem. Po wyznaczeniu „kręgosłupa”, a nie było to proste w przypadku szczytówki z długą „wklejką” (60% długości szczytówki), przyszedł czas na spacing. Tytułem małego eksperymentu rozmieszczenie przelotek to dość mocno zmodyfikowany „new concept” ale z podstawowymi założeniami. Uwzględniając wielkość kołowrotka jaki używam do tej wędki zastosowałem przelotki Fuji Alconite LV nr 30; 20; 12; 10; i L nr 7; 6; 5,5; 5,5; przelotka szczytowa M nr 5-1,2. Zestaw może wydawać się dość dziwny ale całość po zmontowaniu prezentuje się bardzo zgrabnie. Do tego zestawu prosty nienachalny uchwyt kołowrotka Fuji DPS 16, rura Woven Graphite w kolorze czarnym i szczątkowa rękojeść korkowa. Do montażu użyłem czerwonej nici Gudebrod NPC i kobaltowego metalika, omotki polakierowane tradycyjnie U-40. Jak to wygląda proszę oceńcie sami mi osobiście się podoba, a sama wędka na sucho sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Po pierwszych testach NOWEGO STAREGO kijka napiszę parę słów.

Załączone pliki



#2 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 16 marzec 2011 - 13:28

Nie wyłącznie mucha? Będą z Pana ludzie, Panie Zdzisławie :lol:

Pozdrawiam serdecznie,
Fatso

#3 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 16 marzec 2011 - 13:46

Nie wyłącznie mucha? Będą z Pana ludzie, Panie Zdzisławie :lol:


O w końcu jakieś miłe słowo . Co do wyłącznie mucha to w sensie budowy wędek czy, w sensie łowienia na spinning? Jeśli mówimy o budowie to trochę wędek spinningowych popełniłem i nie jest tak z tym źle. A w temacie wędkowania to nigdy nie zaprzestałem poławiać na spinning. Prawdę mówiąc praktycznie tylko wczesną wiosną lub późną jesienią i praktycznie tylko okonki (ostatnio jest z nimi w moim rejonie kiepsko), ale zawsze to spinning. :mellow:

#4 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 16 marzec 2011 - 13:52

Raczej o budowę wędek mi chodziło, choć podejrzewałem też Pana o ograniczanie się do muchy w łowieniu. Skoro spinning też, to miło. Połamania kija (no, może nie dosłownie :mellow: )
Pzdr,
Fatso

#5 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 marzec 2011 - 17:28

Pan Zdzicho nieśmiało zaczyna pracować nad spinami :D .
Może będzie bliej do Rzeszowa jak do Krakowa B) .
Póki co widzę światełko w tunelu.
Panie Zdzichu może do Banaxa rozrzutnością byłoby dawać tytany ale o S6 można było się pokusić a startową 25 a nie 30.

#6 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 16 marzec 2011 - 18:27

Dziękuję miło Embarassed . Przymierzałem się do S6 ale ostatecznie do tej wędki (tip o grubości 1,2-1,3 mm) zastosowałem Alkonite ze względu na wielkość przelotek L 5,5 (wysokość 7,5 mm), a S6 L dostępne są dopiero od rozmiaru 6 (wysokość 9,52 mm) o 2 mm wyższe. Przypuszczam, że wagowo wyjdzie na jedno przynajmniej na szczytówce. Dlaczego 30, a nie 25? po prostu aby uzyskać podobny (niemal idealny na pierwszych czterech przelotkach) stożek musiałbym 25 przesunąć zdecydowanie (zbyt daleko) do przodu. Zamiast uzyskać optymalny przepływ żyłki uzyskał bym raczej jej tłumienie. Zobaczy się już niedługo w praktyce na sucho wydaje się miodzio.

#7 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 marzec 2011 - 18:51

A tak 6 wagowo może nawet trochę cięższe od 5,5-te bardziej subtelne, kij nie straci na dynamice i szybkości.Ja też myślę nad wizją przezbrojenia fenwicka 7stopowego w czteroskładzie, bo ma przelotki SS304 a chcę coś normalnego pod plećkę i bez niespodzianek - szlifowanek a to 10lb to S6 można będzie spokojnie włożyć i zbroić w L bo Y są wyższe (różnica między
nimi w wysokości to 13mm ).Koncepcję muszę omówić z kolegą Krzysztofem jak wróci z wyprawy.
A tak szczerze banax pięknie wygląda po liftingu, Sanowe i Wisłokowe okonie już powinny się bać B) .

#8 OFFLINE   maciekj

maciekj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaSkierniewice

Napisano 16 marzec 2011 - 21:34

Czy Twój Zdzisiu też leciał strasznie do przodu przed przerobieniem ? Ja mam 270 i strasznie leci w przód i od roku już przymierzam się do jego przerobienia.

#9 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 16 marzec 2011 - 22:16

Pozwolicie koledzy, że zgodnie z zasadami forów będę zwracał się per Ty i tak jeśli można proszę zwracać się do mnie. Jozi do 7', a do tego jak piszesz 10 lb ja osobiście zastosował bym klasyczny „New Concept” przelotki S6 oczywiście będą jak najbardziej ok. Macieki o ile dobrze pamiętam to w sprzedaży były trzy długości tej wędki (210; 240; 270) i chyba wszystkie miały tą samą krótką rękojeść zintegrowaną z uchwytem. Wniosek jest prosty czym dłuższa wędka tym gorsze wyważenie. 210 (wędka mojej żony) wyważa się prawie idealnie, 240 lekko leci w przód ja akurat tak lubię i tak zostało lekko przeciążone do przodu. Jak sprawa wygląda tak z 210 i 240 to 270 będzie bardzo przeciążona, poprostu niedoważona przez mały lekki kołowrotek jaki używa się do tych wędek. Przerabiając sugerował bym przesunąć kilka centymetrów uchwyt do przodu, a rękojeść (korkową) dociążył bym na samym końcu pierścieniami korko-gumy.

#10 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 marzec 2011 - 13:19

Mój fenwick już ma rodbuilera do przeróbki B) .Spacing zostanie omówiony po obdarciu blanku ze skóry a rękojeść i uchwyt pozostaje taki jaki jest.

#11 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 18 marzec 2011 - 03:59

Witam. Podoba mi się kolorystyka, jakości wykonania nie śmiem oceniać i ten symboliczny fore-grip bardzo mi odpowiada.
Nie słyszałem dotąd o tych kijkach, a konstrukcja wygląda ciekawie, więc pozwolę sobie być dociekliwym. Czy taka konstrukcja sprawia, że wędka jest relatywnie mocna w stosunku do małego CW? Jak prezentuje się ugięcie wędki? Czy pod maksymalnym obciążeniem ta długa wklejka tworzy płynny łuk z resztą górnego składu, i potem z dolnym? Ogólnie jaką pracą się ta wędka charakteryz... owała, przy wymachu i w holu? Do jakich przynęty najlepiej się nadaje?
P.S.
Odpowiedzi na moje pytania mogą poczekać do czasu testu przebudowanej wędki, może jakieś porównania w walorach użytkowych da się wykazać, myślę że mogło by to być ciekawe.


Pozdrawiam
Grzesiek

#12 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 18 marzec 2011 - 14:55

BANAX to Koreańska firma zajmująca się produkcją sprzętu wędkarskiego. Była obecna na polskim rynku chyba coś przez około dwa lata (chyba początkiem lat 2000) nie doceniona na Polskim rynku dość szybko z niego zniknęła. „Czy taka konstrukcja sprawia, że wędka jest relatywnie mocna w stosunku do małego CW?” Użytkuję wędkę od początku jak pojawiły się one w sprzedaż. Miałem na nią kilka większych przyłowów, oczywiście jak na taką wędkę, jak szczupły 75 cm, mały 50 cm sumik na Wiśle w dość mocnym prądzie czy 70 cm sandał. Wędka sprawowała się bardzo dzielnie i nie było większych problemów z holem tych ryb, a to chyba za sprawą takiej, a nie innej konstrukcji długa wklejka o stożku (1,2 mm – 3,2 mm na 72 cm). „Czy pod maksymalnym obciążeniem ta długa wklejka tworzy płynny łuk z resztą górnego składu, i potem z dolnym?” Ugięcie nawet pod prawie maksymalnym obciążeniem jest bardzo płynne i praktycznie nie widać prze sztywnień w miejscu wklejenia i na złączu. „Ogólnie jaką pracą się ta wędka charakteryzowała, przy wymachu i w holu?” Sama wędka jest bardzo przyjemna w wędkowaniu, wystarczająco dynamicznie ładuje się przy wyrzucie (spokojnie daje radę przy 1g jak i 5g), a jednocześnie szybko ale miękko reaguje przy zacięciu czy holu. Moim zdaniem takie cechy predysponują ją znakomicie do połowu okoni nawet tych bardzo dużych. „Do jakich przynęty najlepiej się nadaje?” Jeśli chodzi o przynęty to zdecydowanie gumy mogą być małe woblerki i bardzo małe obrotówki zdecydowanie takie które nie stawiają zbyt dużego oporu w wodzie. Wędka na wodę stojącą lub wolno płynącą szybsza woda powoduje zbyt głębokie ugięcie szczytówki i zmniejszenie drastycznie czucia brań.

#13 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 18 marzec 2011 - 15:09

Banaxy to dość udane kije.Miałem w ręku takiego kilka lat temu do 22g, niezłe narzędzie do połowu sandaczy.

#14 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 18 marzec 2011 - 19:13

Dzięki serdeczne za ten opis, nawet sobie wyobrażam, jakby mógł się ten kij zachowywać. Tylko to ugięcie na łączeniach (zwłaszcza wklejki) mnie zastanawiało, ale wierzę na słowo, że jest płynne. Chętnie wziąłbym w rękę taki kijek, ale to chyba trudna sprawa, skoro firma była krótko na rynku, dekadę temu i się nie przyjęła..
Ciekaw jestem spostrzeżeń po wędkowaniu nową, zapewne nie gorszą wersją. :D

Pozdrawiam
Grzesiek

#15 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 19 marzec 2011 - 10:33

Było by zbyt pęknie jakbym czegoś po prostu nie pomylił i nie pokiełbasił, tak to jest jak się mało robi spinnów i pomyli modele podobnych przelotek o podobnych wysokościach :( . W tym miejscu chciałbym przeprosić kolegów za błąd jaki popełniłem przy opisie tej wędki, który zapewne wielu zobaczyło ale nie chciało mi przy…walić za co dziękuję Embarassed . A pomyłka dotyczy użytych przelotek do przeróbki wędki i ich wielkości. Przelotki jakich użyłem to nie model LV alkonite tylko Y alkonite czyli BYAG w rozmiarach 25; 16; 10; 8; pozostałe to L-ki w rozmiarach 7; 6; 5,5; 5,5 i tu się nic nie zmieniło. Jeszcze raz bardzo, bardzo przepraszam.

#16 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 30 marzec 2011 - 21:03

Batson IP844 F

 

Bardzo ascetyczny kijek na blanku Batsona RX7 213 cm 7-21g stonowane czarne komponenty w połączeniu z czarną pianką EVA, do tego czarna nitka na owijki. Wersja pod mono z przelotkami Fuji BSVLG. Całość prezentuje się bardzo przyjemnie.
 

Załączone pliki

  • Załączony plik  ba.jpg   94,04 KB   675 Ilość pobrań
  • Załączony plik  14.jpg   132,72 KB   675 Ilość pobrań


#17 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 31 marzec 2011 - 06:01

Ładna wersja ekonomo :D .Kijek bez udziwnień ładnie stonowany.
Pod sandacza i szczupaka z łódeczki.
A dlaczego pod mono z siciem na górze pod plećkę jak nic.

#18 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 31 marzec 2011 - 07:37

Jozi napisał(a)A dlaczego pod mono z siciem na górze pod plećkę jak nic.
Eeee tam czysta spekulacja i błędne założenie ;) jak economo to economo, jak pod mono to pod mono i na górze zamontowana jest przelotka BPLT 2.2 - 8
:mellow:

Załączone pliki

  • Załączony plik  bat.jpg   126,63 KB   602 Ilość pobrań


#19 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 31 marzec 2011 - 07:55

A bo to w ogóle bardzo sympatyczny badyl jest. Taki polski, łódkowy uniwersał szczupaczy. Polski, bo na polskie, rozmiarowo, zębate.

Fajny ...

Pzdr,
Fatso

P.S. Ale ja i tak wolę korek

#20 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 31 marzec 2011 - 10:04

Niedużym nakłdem zmiana szczytu na sica i z plećką te 17lb da radę każdemu szczupaczemu i sandałowemu w naszym kraju :D .





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb, pracownia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych