Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Moje woblery - Wepster


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
555 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 06 luty 2013 - 10:47

@ wepster: Nietuzinkowe są te Twoje wabie. A raczki? Rewelka! Widzę tu niemały talent. W życiu nie wystrugałem choćby jednego wobka, ale gdy patrzę na Twoje prace, trudno mi uwierzyć, że w tak krótkim czasie doszedłeś do takiej znakomitej formy. I nie jest to przytyk, a komplement (w razie wątpliwości :ph34r: ). Oby tak dalej!



#42 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 06 luty 2013 - 11:19

I z Płocka :)

Bardzo mi się podobają raczki, a te zbudowane na haku szczególnie. Świetna robota. Witam na Forum :)



#43 OFFLINE   bielik

bielik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Kamil

Napisano 06 luty 2013 - 13:49

super wobki szczegolnie te leszczyki krapiki przyciagaja uwage reszta tak samo az sie wierzyc nie chce ze to twoje poczatki 



#44 OFFLINE   Kamil G

Kamil G

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 06 luty 2013 - 14:54

Bardzo miło czyta się wasze posty, potraficie zmobilizować do dalszej pracy jak nikt, aż mi ręce się trzęsą żeby coś wystrugać ale schodząc na ziemię to do 22:00 zalegam w robocie  :angry:

 

Te chyba malutkie są ? Ten drut 0.6 taki gruby się w nich wydaję. Kawał dobrej roboty. Takie jakie lubię. Chyba też spróbuję gąbkomanii :) Czyżby szykuje się nowy trend na forum, z oklejania folią alu zaraz wszyscy przejdą na gąbki :) oczywiście jak zobaczą twój wątek

No nie są zbyt duże takie ok 4,5-5 cm

 

 

I z Płocka :)

Bardzo mi się podobają raczki, a te zbudowane na haku szczególnie. Świetna robota. Witam na Forum :)

Dokładnie to z okolic Płocka  ;) Na pewno mnie Pan nie kojarzy panie Robercie ale spotkaliśmy się ubiegłej wiosny nad Skrwą, mamy wspólnego znajomego, z którym zawsze jeżdżę naryby B)



#45 OFFLINE   linkaz

linkaz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaWilno , Litwa

Napisano 06 luty 2013 - 14:59

ot, otworzylem wątek  Wepstera, popatrzylem na tę perelki, zamknąlem ... i znow otwieram, i patrzę z podziwieniem ..Gratuluję talentu !



#46 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 luty 2013 - 17:11

(...)Swoje pseudo woblery zacząłem strugać na początku tej zimy więc nie porażają urodą ale mam nadzieję, że będzie coraz lepiej. (...)

 

No pięknie.

Początkujący, który nie zaliczył żadnej wpadki z kształtem typu myśliwiec (czyli "myślałem, że będzie chodził"), który gąbką cieniuje lepiej, niż niektórzy aero, który stworzył taką różnorodność przynęt, a mamy dopiero początek lutego - toż to połowa zimy!!!

Buty mi spadły z wrażenia i nagle poczułem się baaardzo stary...

Jeśli to o początkach napisałeś szczerze, za zakładam, że tak, to z głębi serca - podziwiam, zazdroszczę i kibicuję kolejnym dokonaniom.



#47 OFFLINE   Kamil G

Kamil G

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 06 luty 2013 - 20:50

Wielkie dzięki  :rolleyes: Ale z tym brakiem wpadek to nie jest do końca tak ładnie. Nie wszystkie z woblerków pracują tak jak sobie wymarzyłem, w niektórych(jak widać z resztą na załączonych obrazkach) musiałem nieco podginać stery by bardziej ochoczo merdały ogonkami... ale wszystkie z nich są wersjami eksperymentalnymi, więc będę starał się je ulepszać i doprowadzić do perfekcji. Rozmieszczanie obciążenia to temat rzeka ale małymi krokami zaczynam go zgłębiać B) Postaram się też wrzucić jakieś wannowe testy. Najbardziej jara mnie stworzenie niekonwencjonalnych dziwolągów, których jeszcze ryby w naszych przełowionych wodach nie widziały ale myślę też o jakiejś boleniowej, co z tego wyjdzie to zobaczmy :huh:


  • stoner lubi to

#48 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 06 luty 2013 - 20:52

Kopara mi opadła. Masz kolego talent przez duże T.

Jak tak teraz patrze na te swoje pomazańce .... 



#49 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 06 luty 2013 - 21:05

No kolego. To co tutaj zaprezentowałeś przysparza mnie o kompleks totalnego beztalęcia

Próbuję od roku robić robale i inne mikro , ale jakoś nic nie wychodzi.

Super i oby tak dalej. Mam nadzieję nacieszyć oko innymi perełkami w Twoim wykonaniu



#50 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 699 postów
  • Imię:K

Napisano 06 luty 2013 - 21:25

Obejrzałem Twoje wobki.
Spojrzałem na swoje.
Obejrzałem Twoje jeszcze raz.
Spojrzałem znów na swoje.
Zaczeło mi sie cisnąc wiele niecenzuralnych słow co do swoich wyrobów, a wiele pochwał co do Twoich.
Panie, klasa. :)
 



#51 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 luty 2013 - 21:52

Wielkie dzięki  :rolleyes: Ale z tym brakiem wpadek to nie jest do końca tak ładnie. Nie wszystkie z woblerków pracują tak jak sobie wymarzyłem, w niektórych(jak widać z resztą na załączonych obrazkach) musiałem nieco podginać stery by bardziej ochoczo merdały ogonkami... ale wszystkie z nich są wersjami eksperymentalnymi, więc będę starał się je ulepszać i doprowadzić do perfekcji. (...)

Kto z nas sterów nie doginał, niech pierwszy rzuci co tam ma pod ręką! Nie dotyczy kolegów, którzy tworzą bezsterowce! :D

Ster czy oczko "się podgina" i już. Taka to uroda ręcznych wyrobów. Chodziło mi o fakt, że żaden - a to już wyczyn przy takiej ilości prototypów - żaden nie sprawiał wrażenia, że trzeba się było nad nim modlić, by przestał być sztywny jak przecinak.

 

Najbardziej jara mnie stworzenie niekonwencjonalnych dziwolągów, których jeszcze ryby w naszych przełowionych wodach nie widziały ale myślę też o jakiejś boleniowej, co z tego wyjdzie to zobaczmy :huh:

Nie jesteś osamotniony, czekam na kolejne "dziwolągi" i kibicując życzę wystarczająco dużo wolnego czasu. Twórz ku pożytkowi jerkbait`owemu!



#52 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 07 luty 2013 - 09:24

Przyznam się bez bicia, że ciebie nie rozpoznałem z tego zdjęcia. Jak tylko wspomniałeś o Skrwie, to od razu sobie przypomniałem to pierwsze i jedyne jak dotąd spotkanie.

Z naszym wspólnym kolegą Tadziem znamy się od wielu lat, to świetny kolega i wędkarz. Właśnie przeprowadziłem z nim mały wywiad o twoim tajnym struganiu, bo nic wcześniej mi nie wspominał  ;) Wiosną z pewnością zrobimy wspólny wypad nad Skrwę i mam nadzieję, że przy ognisku pomacamy swoje dłubaki. Z tydzień temu wyciągnąłem z zapasów lipę i zacząłem znów coś dłubać  :ph34r:

Z mojej strony dużo zachęty ci życzę do dalszego twórczego rzemiosła, bo w oku i dłoniach masz dar, więc warto byś go rozwijał.

 

Powtórzę tu, za niektórymi, że niewielu może wziąć do ręki kawałek kija i za pierwszym razem wystrugać z niego coś, co jest ładne. Ja się do takich nie zaliczam, moje pierwsze woblery nie mogły by konkurować o miano ładnych przy boku twoich... i myślę, że nadal w tej konkurencji przegrywają. 

Kiedy patrzę na cudeńka, które wstawiają tu strugacze, to aż chce się poprawić soje umiejętności, co tez zamierzam uczynić  :D



#53 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 07 luty 2013 - 12:24

Fotki robią wrażenie , bardzo fajne. Jestem przekonany że na żywo jeszcze ładniejsz.

 Na ognisku się zapisuje mam kiełbasę :D 



#54 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 07 luty 2013 - 13:01

Jacku, obowiązkowo musisz być  :)



#55 OFFLINE   Kamil G

Kamil G

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 07 luty 2013 - 16:09

Dzięki za miłe słowa panowie :) Co do wspólnego wędkowania i ogniska to jestem jak najbardziej ZA!!! Pogaduchy z kolegami po kiju przy ognisku, browarek w ręku a to wszystko nad piękną, dziką rzeką...Kwintesencja wędkarstwa! Ale teraz to się rozmarzyłem  :rolleyes:



#56 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 07 luty 2013 - 19:56

Nie marz, tylko strugaj  :lol:



#57 OFFLINE   Kamil G

Kamil G

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 07 luty 2013 - 20:33

Niestety siedzę jeszcze w pracy :( Ale po powrocie do domu noc jeszcze długa...a mam jeszcze jakies pare korpusików do skończenia to napewno coś się jeszcze wydłubie ;)



#58 OFFLINE   Kamil G

Kamil G

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 10 luty 2013 - 12:56

Witam kolegów. Z racji tego, że przyjechałem na weekend do domu rodzinnego by trochę się podtuczyć na mamusinym garnku musiałem chwilowo zaprzestać prac woblerowych, gdyż cały osprzęt roboczy został w Wawie- gdzie aktualnie pomieszkuję. Jednak wobleroza cały czas dolega, więc korzystając z okazji postanowiłem chwycić lepszy aparat i cyknąć kilka fotek w lepszej jakości...Załączony plik  P1030346.JPG   67,7 KB   195 Ilość pobrań

Tu chyba nie wrzucane jeszcze przeze mnie 2x cosie na klenia z oddalonego wiślanego przelewu- 3,5 cm i 1 agresorek 4 cm malowany na coś przypominającego pstrąga :)

 

Załączony plik  P1030344.JPG   70,69 KB   231 Ilość pobrań

Załączony plik  P1030345.JPG   69,01 KB   207 Ilość pobrań

tu jeszcze raz płetwale w twórczej kompozycji z rozgwiazdą

Załączony plik  P1030347.JPG   55,66 KB   167 Ilość pobrań

Załączony plik  P1030348.JPG   56,98 KB   141 Ilość pobrań

Załączony plik  P1030350.JPG   58,37 KB   186 Ilość pobrań

raczki w nieco lepszej jakości

Załączony plik  P1030351.JPG   73,66 KB   191 Ilość pobrań

A tutaj dałem się nieco ponieść fantazji :lol:


Użytkownik wepster edytował ten post 10 luty 2013 - 12:56


#59 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 10 luty 2013 - 12:59

Bardzo ładne ;) tego wielkiego szczupaka też sam zrobiłeś?



#60 OFFLINE   Kamil G

Kamil G

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 10 luty 2013 - 13:02

Heh. Niestety nie, to nagroda z zawodów :) Ale kto wie, może kiedyś się podejmę... :rolleyes:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych