Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ochrona stopki kolowrotka

kołowrotek tuning

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaŁężyca

Napisano 13 luty 2013 - 22:06

Kiedys w jednym kijku miałem lekki luz na uchwycie, który zniwelowałem podkładając pasek cieniutkiej skóry pod stopkę, zeby kołowrotek nie latał, ale żeby ryski nie zrobić?... Cóż, niektórym do szczęścia brakuje tylko szczęścia...

#42 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 14 luty 2013 - 07:17

No cóż jak widać z tej dyskusji zawsze byli, są i będą tacy, którzy dbają o sprzęt i tacy, dla których jest on zwykłym przedmiotem użytkowycm. W ten sposób każdy pozostanie przy swoim zdaniu i dobrze bo na ryby nie chodzimy po to aby się stresować, ale po to aby odpocząć.

Ale tak naprawdę to na rynku brakuje mi precyzyjnie wykonanych pokrowców (pudełek) na szpule zapasowe, które bez nich się brudzą w wędkarskiej torbie i trzeba je pakować w foliowe torebki. Pomimo iż Daiwa, Shimano i inni produkują pokrowce na dwie zapasowe szpule, to tak naprawdę do żadnego modelu one idealnie nie pasują (albo są za małe albo za duże).

Z nostalgią wspominam legendarnego Mitchella 300, który nie tylko układał na szpuli żyłkę najrówniej ze wszystkich mi znanych kołowrotków, to jeszcze każda z dwóch zapasowych szpul była zapakowana w idealnie dobrane wymiarowo plastikowe pudełko. A było to ponad 40 lat temu.

Pozdrawiam


  • jankrobath lubi to

#43 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 luty 2013 - 10:45

Z nostalgią wspominam legendarnego Mitchella 300, który nie tylko układał na szpuli żyłkę najrówniej ze wszystkich mi znanych kołowrotków, to jeszcze każda z dwóch zapasowych szpul była zapakowana w idealnie dobrane wymiarowo plastikowe pudełko. A było to ponad 40 lat temu.

 

jeszcze niedawno widzialem jakies ostatnie niedobitki tych kolowrotkow, w hiszpanskim sklepie online, niestety adresu nie zachowalem, ale moge poszukac, jezeli taka potrzeba



#44 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 luty 2013 - 11:23

Se okleiłem dwie :P .  Ciekawość mnie zżera, jak długo to wytrzyma. Pewnie długo, bo na razie Stelki w gablotce pomieszkują a ja wciąż z tym rzęchem, z wcześniejszych fotek latam  :lol:


  • Guzu lubi to

#45 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 14 luty 2013 - 11:25

Dziękuję,

dziś szukałbym modelu 300A, który ma ruchomą rolkę prowadzącą, jeśli jest gdzieś coś na świecie do sprzedania, a ja akurat tego szukam, to na pewno to znajdę.

Niemniej jednak dziękuję raz jeszcze za ofertę pomocy.

Rotor tego kołowrotka obraca się w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara, czyli odwrotnie niż we wszystkich innych znanych mi kołowrotkach, trzeba się do tego przyzwyczaić bo żyłka spada zbyt łatwo z palca w czasie rzutu, ale ja go używałem głównie do angielskiej odległościówki, więc to nie problem.

Pozdrawiam Serdecznie



#46 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 14 luty 2013 - 20:25

No cóż jak widać z tej dyskusji zawsze byli, są i będą tacy, którzy dbają o sprzęt i tacy, dla których jest on zwykłym przedmiotem użytkowycm...

Dla mnie jest przedmiotem użytkowym, ale o  niego dbam. Zawsze jest należycie użytkowany, konserwowany i zabezpieczony na czas transportu. A że po latach ma nieco odrapaną stopkę i korpus, no cóż, starzeje się razem ze mną...


  • popper lubi to

#47 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 14 luty 2013 - 20:55

To z innej parafii: telefony, aparaty, ipody, ipady i inne elektroniczne gadgety... Kto ochrania folią wyświetlacz i dlaczego?

Jakbym miał kręciołek za 2 kółka to bym pewnie też starał sie go chronić przed umyślnym lub też nie zniszczeniem... Na szczęście nie planuję takich zabaweczek.

#48 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 14 luty 2013 - 21:17

Nie widzę nic zboczonego w tym ,ze ktos zabezpiecza czyms stopke kolowrotka.Tym bardziej jesli kolowrotek jest po kazdym wedkowaniu odkrecany od wedki.Glupota jest wydac 2 kola na upragniony kreciek i o niego nie dbac.Nie mowię tu o oszczedzaniu go w boju i trzymaniu na polce, tylko o  zwykła kosmetyke.Wysuszyc po wedkowaniu,wyczyscic.Chyba,ze kogos stac co roku na nowy model,wtedy moze i piwa nim otwierac.


  • mdziam_78 lubi to

#49 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 luty 2013 - 22:45

Nie widzę nic zboczonego w tym ,ze ktos zabezpiecza czyms stopke kolowrotka.Tym bardziej jesli kolowrotek jest po kazdym wedkowaniu odkrecany od wedki.....................

No, jak już odkręcisz od wędziska, to warto w takie CÓŚ  zapakować  ;) Załączony plik  062.JPG   38,46 KB   80 Ilość pobrań



#50 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 14 luty 2013 - 23:05

Ja mam coś takiego
Załączony plik  image.jpg   37,02 KB   41 Ilość pobrań
I sobie chwale, do tego pokrowce materiałowe pojedyncze i lux

#51 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 luty 2013 - 23:10

A ja mam inne :P

 

W domu takie cos :

i-aluminiowa-skrzynka-activejet-na-390-c



#52 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 luty 2013 - 23:15

A w drodze na lowisko i z powrotem takie :
 

daiwa-neo-reel-case-2.jpg

 

A to powyzej pokazane wkladam sobie potem w takie :

 

bps-bolsa-vinis-extreme-finesse-binder.j

 

Ale stopek nie oklejam bo nie musze - na splawikowki z metalowymi uchwytami nie lowie :P

 

Pozdrawiam



#53 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 14 luty 2013 - 23:43

Ja śmiał się nie będę z tych co owijają w trosce o wygląd-wolny kraj.Ale manewr owijania taśmą stopki również stosowałem gdy kołowrotek/stopka luźno leżał w zamku, była też druga strona medalu ,czyli zdarzało się że kołowrotek/stopka był jakiś za duży do uchwytu -wtedy szlifierka i ognia :D i jakoś jak sprzedawałem dwa czarnuchy po takim zabiegu szlifierskim stopki ,to dostałem tyle ile chciałem .Po jakimś czasie również zacząłem używać szlifierki do skracania luźnych stopek .....bo mnie ta taśma i inne takie najzwyczajniej w..wiały. :)



#54 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 luty 2013 - 07:10

Dbać o sprzęt wypada niezależnie czy dało się 300zł czy 3000zł, zdrowy rozsądek podpowiada,aby nas później nie zawiódł na łowisku.

Guzu zaprezentował dbałość o sprzęt - nie ma prawa upadku ewentualnie innych przypadłości podczas transportu.

Często przewożone wędki za siedzeniem w aucie bez tuby, później zdziwienie "o patrz podczas rzutu szczytówka się złamała".

Po skończeniu łowienia zakręcone hamulce, później zdziwienie - kiepsko działa :D .



#55 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2013 - 08:06

Często przewożone wędki za siedzeniem w aucie bez tuby, później zdziwienie ....

 

Z tubą przewożone też potrafią szkód narobić, zwłaszcza gdy sąsiadują na tylnej kanapie z lepkimi łapkami naszych pociech. Ani się człowiek spostrzeże gdy na światłach usłyszy – „popatrz tato, mam lunetę” i gdy z ciekawości głowę w stronę młodego wynalazcy obróci, dostaje centralnie między oczy spodem tuby, aż wędki radośnie zagrzechocą. Co do owijania, bądź zaniechania owijania stopek kołowrotka, to przyznam się, owijałem, owijać przestałem, gdy powstały bardziej przyjazne, mniej skrobiące lakiery na stopkach, uchwyty kołowrotków.  


  • Guzu lubi to

#56 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2209 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 15 luty 2013 - 13:03

No, jak już odkręcisz od wędziska, to warto w takie CÓŚ  zapakować  ;) attachicon.gif062.JPG

:) Waldku, a na tym Shimanowskim pokrowcu to jakaś ptasia kupa sie znalazła czy co :)? Taka ptasia kupa to potrafi nawet lakier zmatowić :)



#57 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 luty 2013 - 20:06

To stary pokrowczyk. Kiedyś go nadpalilem/nadtopilem. Może nawet papierosem? Nie pamietam.

Zabezpieczyłem distalem. Trzyma jak łata juz z 15 lat (tyle jak nie palę będzie) a wyglada, jak ...... wyglada :lol:

 


Użytkownik popper edytował ten post 15 luty 2013 - 20:09


#58 OFFLINE   bumech

bumech

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 08 listopad 2017 - 21:44

witam, czy ktoś  naklejał oryginalną ochronkę na  stopkę?

jak to się spisuje?

nie ma problemu  z późniejszym odklejeniem?

nie trzeba zmywać zmywaczem do paznokci jak coś, nie zostawia  śladów?

dziękuję



#59 OFFLINE   pepe17

pepe17

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 09 listopad 2017 - 00:41

Spisuje się dobrze, ale szelest odstających końców naklejki trochę może denerwować. Można przyciąć te odklejające się rogi. Być może ja nie nakleiłem tego jak należy 🤔 Schodzi bez problemu , nie zostawia żadnych śladów. Razem z tą ochronną zeszła mi ze stopki okrągła srebrna naklejka.

Użytkownik pepe17 edytował ten post 09 listopad 2017 - 00:44

  • bumech lubi to

#60 OFFLINE   bumech

bumech

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 09 listopad 2017 - 05:21

Spisuje się dobrze, ale szelest odstających końców naklejki trochę może denerwować. Można przyciąć te odklejające się rogi. Być może ja nie nakleiłem tego jak należy Schodzi bez problemu , nie zostawia żadnych śladów. Razem z tą ochronną zeszła mi ze stopki okrągła srebrna naklejka.

dzięki pepe

o to mi chodziło

pozdro







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kołowrotek, tuning

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych