Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Torqeedo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Noryb2013

Noryb2013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Maciej

Napisano 28 grudzień 2016 - 22:43

nie mialem przyjemnosci z torqeedo , mam 2hp ospaiana. i raczej nie uwierze w to , ze na nim osiagniesz 14km/h... nie przy tej mocy silnika.chyba ze na kajaku. na detce 3,2m w porywach do 9km/h i tj max. na lajbie moze 10-11 by bylo , ale nie 14

A jak się sprawuje 2HP? To jest w gruncie rzeczy mój główny wybór i zdecydowanie do tego zakupu się skłaniam - 2 HP używałem pożyczony od kumpla w tym sezonie i na moje potrzeby i wody: rewelacja. Pewną niedogodnością są akumulatory, bo swoje ważą i jest co targać... 

Z tego też powodu zerknąłem do konkurencji i wpadł mi w oko Travel 1003 z uwagi na zgrabną konstrukcję i baterię o wadze 5 kg. Nie wiem jednak jak z jej wydajnością i na ile pływania tak na prawdę wystarczy, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że osiągnę rezultat zbliżony do 2HP na bateriach 2x110ah (pomijam porąbaną cena Torqueedo). 



#42 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 grudzień 2016 - 07:39

Gdzieś już opisywałem wady i zalety tego 2hp. Upierdliwe jest targanie aku. I głośna przekładnia.  Po za tym nigdy więcej 12v . Co do aku to ten z torqeedo mały pierdol na pewno nie wyda tyle co 2x110. Przyjmij ze na vmax bierze 45Ax24v= 1.08kW/h na znosnych aku wystarczy to na 1.75h co w sumie da 1.89kW . Jak się nie mylę starsze baterie torqeedo miały chyba 0.5 kW. Co w teorii da z pół godziny vmax. Nowsze co wprowadzili mają bodajże niecały 1kW to już da 1h z vmax



#43 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 grudzień 2016 - 16:10

A jak się sprawuje 2HP? To jest w gruncie rzeczy mój główny wybór i zdecydowanie do tego zakupu się skłaniam - 2 HP używałem pożyczony od kumpla w tym sezonie i na moje potrzeby i wody: rewelacja. Pewną niedogodnością są akumulatory, bo swoje ważą i jest co targać... 

Z tego też powodu zerknąłem do konkurencji i wpadł mi w oko Travel 1003 z uwagi na zgrabną konstrukcję i baterię o wadze 5 kg. Nie wiem jednak jak z jej wydajnością i na ile pływania tak na prawdę wystarczy, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że osiągnę rezultat zbliżony do 2HP na bateriach 2x110ah (pomijam porąbaną cena Torqueedo). 

Nie mieszaj wątków:

http://jerkbait.pl/t...nku/?hl=haswing



#44 OFFLINE   robson12

robson12

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 styczeń 2017 - 19:21

Z jakością może być jak w niemieckich autach  ;)

To może nie tylko z jakością,a i problemem w jego serwisowaniu jak się zepsuje na gwarancji,bo po to już tragedia totalna.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych