Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kłodnica w Zabrzu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 06 marzec 2015 - 22:17

Wczoraj byłem tam na popołudniowym spacerku, też po raz pierwsz.

Rzeka wyglada grubo, spora, momentami głęboka. Jedno branie przyzwoitego zębacza.

Wszystko fajnie tylko ta rzeka jest fioletowo - sina, z dość specyficznym zapaszkiem.

Także ze względów BHP powinien tam być obowiazkowy "no kill".

W Lenartowicach przed syfonem fajna miejscówa na lipienia.



#22 OFFLINE   Rudy

Rudy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaKnurów

Napisano 28 marzec 2015 - 09:20

No Panowie to mnie zaskoczyliście, z tą krainą pstrąga. Pomysł bardzo fajny i faktycznie brakuje NO KILL, w Rudzińcu kolor wody jest jasno błękitny jedynie zapach wymieszanego ludwika z purem jest odpychający. Myślę że niżej jak się trochę bardziej wymiesza z poszczególnymi dopływami może być ok . Ale mięsiarze znów to z pewnością zepsują bo już co do no kill na odrze niektóre koła piszą petycje o zniesienie tego przepisu, oby ość stanęła im w poprzek dupy .



#23 OFFLINE   namek

namek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaZabrze
  • Imię:Damian

Napisano 07 maj 2015 - 17:34

Witam mam pytanie czy łowi ktoś może na Kanale Gliwickim w łabędach? słyszałem że podobno można tam połapać całkiem ładnego okonia.



#24 OFFLINE   Melabolgia

Melabolgia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Bartłomiej
  • Nazwisko:Bar

Napisano 07 maj 2015 - 19:03

Na Kanale Gliwickim jest ładny okoń, aczkolwiek nie jest go łatwo namierzyć, złowienie takiego koło 40-50cm to już wyższa szkoła magii... specyficzna woda i klimat. Mnie pasuje :)



#25 OFFLINE   namek

namek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaZabrze
  • Imię:Damian

Napisano 08 maj 2015 - 04:44

Ale dokładnie chodzi mi o łabędy czy tam jest szansa na okonia?



#26 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 08 maj 2015 - 15:24

Łowiłem w tym roku na Kłodnicy w ok. Ujazdu i Sławęcic, byłem kilka razy w styczniu, lutym i marcu. Przy wiosennych stanach wody rzeka była piękna ale trochę mało czytelna. Podobno letni poziom wody jest niższy i odsłania ładne dołki, zamierzam się tam wybrać żeby to osobiście sprawdzić. Efekt moich wiosennych łowów to jeden potok ok. 40cm, który oczywiście wrócił do wody, i kilka małych kleni. 

 

 

Załączone pliki


  • Sayonara lubi to

#27 ONLINE   Lukasch44

Lukasch44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 marzec 2017 - 13:17

Witam. Wy reanimuję kotleta . Z racji tego że pozamykali nam wszystkie stojące bajorka do maja a spinningować gdzieś trzeba zapytam: Czy ktoś coś wydreptał w tym sezonie na w/w ciurkach?

#28 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 17 marzec 2017 - 13:50

Myślałem żeby się wybrać na Kłodnicę, ale nie wiem czy racji tego, że jest to woda graniczna, możemy tam łowić ( PZW Katowice ) czy należy wykupić dodatkową składkę ?



#29 OFFLINE   kefaspirit

kefaspirit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 305 postów
  • Lokalizacjasilesia

Napisano 17 marzec 2017 - 14:15

Wojtek możesz łowić w obrębie odc. należącego do PZW Katowice- czyli do ujścia do Dzierżna Dużego. Kłodnica poniżej Pławniowic ( czyli de facto to potok Toszecki i woda z Kanału Gliwickiego) to już Opole. W tym roku dopłata na wody graniczne 75zł, a pełna na Opole 150- do wykupienia najbliżej w Kedzierzynie-Koźlu.

Byłem w ostatnią niedziele na rekonesansie na Kłodnicy w ok. Rudzińca - na zero- nie widziałem nawet ogona....



#30 ONLINE   Lukasch44

Lukasch44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 marzec 2017 - 14:25

To to samo miałem wczoraj na kanale Gliwickim w Rudzińcu. Zero nawet drobnicy nic jakby wszystkie do odry popłynęły .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych