Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

St Croix Avid AVS80MLM2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   Luke

Luke

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 17 luty 2013 - 18:39

Witam,

Czy któryś z kolegów miał do czynienia z w/w kijkiem? Jak wrażenia z użytkowania? Szukam czegoś na klenia w małej rzece z niewielkim uciągiem i ten model wydaje się ciekawym rozwiązaniem jako iż długich wędek nie toleruje. Wszelakie info bardzo mile widziane bo na necie praktycznie zero informacji.

pozdrawiam

Łukasz



#2 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 19 luty 2013 - 05:50

To dość nietypowa wędka , taki niby "uniwersał" dedykowany równolegle spinningowi i muchowaniu . Od lat jest w stałej ofercie St Croix . Ale jak każdy kompromis , nikogo wybrednego nie jest w stanie zadowolić ..

Bardzo długa wędka , jak na króciak :)



#3 OFFLINE   BOT

BOT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Adam

Napisano 02 październik 2016 - 16:41

Odświeżam temat. Używa ktoś? Zastanawiam się nad wymianą Phenixa elixira 902-2 na ten kijek.


Użytkownik BOT edytował ten post 02 październik 2016 - 16:41

  • DarekM lubi to

#4 OFFLINE   gieroj

gieroj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaPałuki - Bydgoszcz
  • Imię:Marcin

Napisano 28 grudzień 2017 - 15:09

Odkopuję. Również szukam informacji o tej wędce, ponieważ chciałbym kupić w miarę uniwersalny kij, który ogarnie klenia i okonia.
Jakie przynęty daje radę miotać (zależy mi żeby mógł podać zarówno kleniowego smużaka jak i 3" gumę na okonia), czy można nim ładnie poprowadzić gumę i pod jaką rybą zaczyna przyzwoicie pracować?

Użytkownik Rakurs edytował ten post 28 grudzień 2017 - 15:10

  • S.N. lubi to

#5 OFFLINE   fubu08

fubu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaDolnyslask
  • Imię:Szymon

Napisano 29 grudzień 2017 - 23:01

posiadam taki kij, bardziej taki BLANK gdyż nie mam go w originale tylko robiłem tą wędkę w pracowni. Uzbriojony w inny uchwyt FUJI i przelotki fuji torzite.  Z tego względu że jakoś wygląd nie pasował mi oryginału.

Kij robiłem pod pstrąga i okonia. Jednak spokojnie ogarnie klenia czy jazia. taki typowy rzeczny uniwersał z ta długością. wędkę posiadam dopiero miesiąc czasu więc nic wielkiego nie złowiłem mam nadzieje styczeń otworzy jakiegoś fajnego pstrąga więc dam znać jak praca na rybie +40 cm. bo nic większego nie miałem same okonie 10-25cm lecz czuć rybkę i uderzenie w przynętę było dobrze odczuwalne

 

przynęty jakimi rzucałem to :

Twistery 2-5 gram

keitech shiner 2``  lub 3`` 2-8gram

kopyto 8 cm 5gram

sg canibal 8cm 5-8 gram

 

obrotowy okonek 2gramowy i 4 gramowy  pięknie wyczuwalne jest kiedy zaczyna wirować łopatka byłem pod wrażeniem

 

rzucałem też kilkoma woblerami od 4-10 cm do testowania jak kij działa i spisywał się po mojej myśli.

 

co do gum to praca na tych główkach była dobrze wyczuwalna szło prowadzić i kontrolować przynętę.

nie wiem jak by było z odległością rzutu przy smużakach gdyż są lekkie. może znajdę czas to podjadę i dam ci znać.

 

ale kij bardzo mocno się ładuje przy rzucie 5gramowymi przynętami można osiągnąć ładną odległość. choć jak testowałem to pieknie latały przynęty 8-10gramnowe + guma coś pięknego dosłownie.

czuć moc w kiju więc spokojnie można go przeciążyć. ugina się typowo parabolicznie cały aż do dolnika dlatego spokojnie amortyzuje ryby. może uda mi się wstawić jakieś zdjęcie w week.

podnosiłem butelke 1litrową pełną wody byłem w szoku co wyprawia kijek.

 

jestem zadowolony z wędki choć też nie mam za bardzo odniesienia do takich długości wędek gdyż ta ma 244cm a wszytkie inne jakie mam to max 213cm więc ciężko mi powiedzieć.

spróbuje pojechać nad wodę i rzucić jakimś smużakiem by coś więcej napisać.

pod pstrąga czy okonia wydaje mi się że wędka spoko.

 

łowiłem żyłką 0.18  teraz przesiadam się na 0.12 lub 0.14 więc mniejszymi przynętami na pewno będzie mi lepiej operować dam znać


  • ASAPfishing i gieroj lubią to

#6 OFFLINE   gieroj

gieroj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaPałuki - Bydgoszcz
  • Imię:Marcin

Napisano 30 grudzień 2017 - 00:24

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, na to liczyłem ;)
Wędka wydaje się jak najbardziej spełniać moje oczekiwania.
Ten 2" Kei na główce 2g, czuć go na tej wędce, czy "jako-tako"?

#7 OFFLINE   cyta73032

cyta73032

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • Lokalizacjagrudziądz
  • Imię:Patryk

Napisano 01 styczeń 2018 - 23:25

Co do akcji kija moge dozucic od siebie , ze przy kropku 48cm sprawowal sie idealnie kazy "odjazd" czy "mlynek" byl w pelni kontrolowany. Kajtek 2" na glowce 2g jest wyczowalny ale jak dlamnie nie jest to kij do jiga okoniowego raczej taki kleniowo-pstragowy uniwersal bo i smuzaka poda na satysfakcjonujaca odleglosc i salmiaka minnowa 6cm w silnym nurcie przytrzyma bez problemu.

#8 OFFLINE   fubu08

fubu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaDolnyslask
  • Imię:Szymon

Napisano 02 styczeń 2018 - 18:30

po dzisiejszym wypadzie na ryby zgadam się z przedmówcą główki 2gramy to dla tego kija za lekko. próbowałem dzisiaj takim rzucać w rzece ale nie sprawiało mi to przyjemności dopiero na główce 4-5gram zaczyna się dobrze czuć przynętę.

duży nurt w rzece guma z główka 2gram spływała mi zbyt szybko dna nie szło wyczuć przy wodzie 1-2metrowej.

obsługuje u mnie wszystkie przynęty pstrągowe od 4cm do 12 cm łamańców bez problemu.  złowiłem kilka pstrążków 25 cm. kij ma bardzo duży zapas mocy.

rzuciłem też kilkoma smużakami (Dł. 3mm   waga 1,5 gr.- 2 gramy  )dla testów i odległość rzutu jak i operowanie przynętą jest dobrze odczuwalne i można coś po świrować przy prowadzeniu.

 

na razie nic większego nie udało się złowić więc liczę na takiego kropka jak koleżka Patryk wyżej :)



#9 OFFLINE   gieroj

gieroj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaPałuki - Bydgoszcz
  • Imię:Marcin

Napisano 03 styczeń 2018 - 23:59

Dzięki za opisy, tylko utwierdziły mnie w przekonaniu do tej wędki. Myślę że niedługo trafi do mojego arsenału ;)

#10 OFFLINE   fubu08

fubu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaDolnyslask
  • Imię:Szymon

Napisano 04 styczeń 2018 - 10:40

zobacz sobie opis wędki w wątku   pstrągman. (str.36)    ST.Croix Avid 8' 2-9g 4-8lb    

przyszło mi łowić takim arcydziełem ;) jakoś oryginalne uzbrojenie wędki w moim przypadku nie wchodziło w grę. trzeba było zrobić coś finezyjnego.



#11 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 07 czerwiec 2018 - 09:56

Trochę już zostało na jego temat napisane, ale czy może ktoś ma jeszcze jakieś informację odnośnie kijka? Jak po dłuższym użytkowaniu? Zależy mi przede wszystkim na tym, żeby obsłużył smużaki, wszelkiego typu chrabąszcze etc. i woblerki do ok 5 cm. Miejsca gdzie będę łowił to Wisła i małe zakrzaczone rzeczki, gdzie szerokość często nie przekracza 2-3 metrów, stąd taka długość :-) 



#12 OFFLINE   fubu08

fubu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaDolnyslask
  • Imię:Szymon

Napisano 09 czerwiec 2018 - 22:56

wiem że to nie sensowna odpowiedz ale proszę cię:

 

dzwoń do nich powiedzą co i jak bez strachu normalni ludzi z nich są.

 

używam pod klenie z żyłką 0.12 i powiem szczerze że długość rzutu jest zadowalająca moja rzeka na której łowie to od 3-6metrów sprawdza się super. Ale nigdy na dłuższe kije nie łowiłem więc ciężko mi porównać. Gdyż jest to najdłuższy kij z mojego wyposażenia spiningowego. nie licząc sprzętu feeder ;)

obsługuje wszystkie woblery jakie posiadam od 2 cm do 10 cm łamańców pstrągowych. więc spokojnie.

co do smużaków to łowię tą wędką swoimi robalami nieraz nie przekraczających nawet 1 grama. bardzo dobrze się katapultuję i ładuje.

największy kleń jakiego złowiłem to 43cm i spokojnie sobie poradziła pięknie się uginała.

 

powiem szczerze że po kilku wyjazdach nic więcej nie zabieram na ryby okoń pstrąg kleń. ta wędka mi wystarcza.

może ktoś coś powie Ci więcej gdyż nie mam zbytniego porównania z innymi droższymi wędkami. :lol: 


  • Kaamil i ASAPfishing lubią to

#13 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 11 czerwiec 2018 - 06:57

Super, bardzo dziękuję, a filmik widziałem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#14 OFFLINE   troutmaniacs

troutmaniacs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Michał

Napisano 04 wrzesień 2018 - 12:59

Witam, jestem w posiadaniu tego kija od kilku miesięcy. Przeznaczyłem go głównie pod łowienie pstrąga i wędka sprawdza się wyśmienicie. Pstrąg 40 + nie zrobił na niej wrażenia i każdy odjazd pięknie amortyzuje nie dając szan na ucieczkę nawet większemu cwaniaczkowi w kropki. Polecam ten wynalazek każdemy to lubi coś innego od klasycznego kija pstrągowego.


  • ASAPfishing lubi to

#15 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 10 listopad 2018 - 02:17

Myślicie, że mógłby się sprawdzić np. do caroliny rig, na okonie?

Da się tym przyciąć tak żeby hak offesetowy wylazł i przebił pysk ładnego okonia?



#16 OFFLINE   gieroj

gieroj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaPałuki - Bydgoszcz
  • Imię:Marcin

Napisano 27 listopad 2018 - 20:38

Na carolinę i inne tego typu wynalazki  ie łowiłem, ale łowię z brzegu tym kijem właśnie głównie gumami na offsetach i garbusy po 40+ na luzie ciągam.


  • ASAPfishing lubi to

#17 OFFLINE   DzikiBill

DzikiBill

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMazowieckie, Radom
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:B.

Napisano 14 marzec 2020 - 07:49

Czy ten kijek nadaje się na okoniowego drop shota z ciężarkami 7-8-10Gb i ewentualnie 3” gumkami, jaskółkami ??



#18 OFFLINE   jezier

jezier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaBlisko Sanu ;)
  • Imię:Piotr

Napisano 14 marzec 2020 - 10:45

Myślę że spokojnie. Łowilem DS z ciężarkiem 8g i ES4 w pełnym komforcie.

#19 OFFLINE   DzikiBill

DzikiBill

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMazowieckie, Radom
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:B.

Napisano 04 sierpień 2020 - 20:59

Wątek merytoryczny to nie giełda


Użytkownik Jano edytował ten post 10 sierpień 2020 - 10:23


#20 OFFLINE   ubot

ubot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 12 grudzień 2022 - 12:56

Sorry ale odkopię mocno temat.. ;) , czy ten kij (AVID) w aktualnej cenie (ok. 1300zł) to dobry wybór czy może popatrzeć na coś innego w podobnych pieniądzach.

Lub np. Konger Templar CX Thekilla 240cm 1-10g za ok. połowę tej ceny..?

Co sądzicie? 

Pytam bo stoję przed wyborem kija o takich parametrach i sam już nie wiem w którą stronę "pójść.." :mellow:

Z góry dzięki za wszelkie rady i opinie w w/w temacie..






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych