Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery Harjera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
785 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 25 kwiecień 2016 - 08:43

Jak to było z muchą  :)

Na początku lutego zrobiłem prototyp muszki, który posiada skrzydełka zrobione również z drewna, (zdj. nr 1). Próby i testy nie były w pełni zadawalające.

Dwa tygodnie później w tym samym formacie i wzorze zrobiłem je, ale już ze skrzydełkami z tworzywa folii, (zdj. nr 2). Ślicznie pływające na wodzie, (łowne),lecz do zastosowania tylko na super lekkim zestawie spinningowym.

Kilku z Was prosiło o zrobienie - takiej większej, "uranowej" :D

Tak też powstały muchy o dł. 4 cm i wadze 2,5 grama, XXL-Elki (zdj.3)  ;)

    Ostatecznie całe testy przeprowadził Kol. @Tomi 803 ( właściwie przez przypadek ) i udowodnił, że ten model muszki - sprawdził się i jest łowny, za co jestem mu niezmiernie wdzięczny. :)

 

Ps. dot. testów spinnigowych chrząszcza wodnego - pływaka żółtobrzeżka.

 

Gdy zostały wykonane przeze mnie, po moich testach, postanowiłem nieodpłatnie 20 szt. przekazać je Tym, którzy w zamian, przekażą mi swoje spostrzeżenia i opinie z łowisk.

Moją porażką okazała się ta inicjatywa, gdyż z pośród osób, która weszła w ich posiadanie - tylko dwie osoby uczyniły to o co prosiłem, o spostrzeżenia i opinie. :mellow:

Pływak...? - jest cholernie łowny ;) lecz i wiara potrzebna jest, by odnieść sukces :)

Załączone pliki


Użytkownik Harjer edytował ten post 25 kwiecień 2016 - 09:01

  • Ubik i TOMI803 lubią to

#662 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 04 maj 2016 - 17:13

Jeżeli doszedłeś do wniosku, że można coś zmienić - zrób to !

 

Żabka zielona. (pływająca, powierzchniowa  7 cm ).

 

Od modeli małych 3 cm do dużych 10 cm robię woblery żabek. Tylko jeden model żabki wykonuję poprzez odlewanie w formach. 

Jest to model 6 cm robiony z pianki PU. Dotychczasowe woblery żabek posiadały jedną kotwiczkę umieszczoną na brzuchu przy tylnych nóżkach. Zawsze przy prowadzeniu przynęty zachodzi duże prawdopodobieństwo zaczepu, szczególnie używając woblera na porośniętych roślinnością wodach, (płyciznach). 

        Mając na uwadze właśnie ten fakt, że 6 cm żabka odlewana jest z pianki PU, postanowiłem bez większego trudu zmodyfikować woblera, czyniąc go bezzaczepowym. Hak umieszczony został na grzbiecie i zabezpieczony drucikiem sprężystym przed ewentualnym zaczepem. Zmodyfikowałem tylne nóżki, dodając im paletki, które świetnie upodabniają woblera do płynącej żabki poprzez chybotanie na boki. ;)

 

Tak wygląda to na filmie, który można obejrzeć tutaj: 

http://jerkbait.pl/t...-7#entry1898288

Załączone pliki


Użytkownik Harjer edytował ten post 04 maj 2016 - 22:15


#663 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 04 maj 2016 - 18:08

Ciekawa konstrukcja Jurku. Żabka sama w sobie elegancka :)



#664 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 04 maj 2016 - 20:01

Ciekawa konstrukcja Jurku. Żabka sama w sobie elegancka :)

:)

Konstrukcja uzbrojenia - nie nowość. Rzeźba żaby - moja :D Po prostu, prosty, szybki sposób modyfikacji woblera, który ma spowodować komfort połowów bezzaczepowych. ;)


Użytkownik Harjer edytował ten post 04 maj 2016 - 20:43


#665 OFFLINE   calvuss

calvuss

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 705 postów
  • LokalizacjaMalbork
  • Imię:piotr

Napisano 30 czerwiec 2016 - 13:37

Śpieszę donieść ze pływaki łowią...
Załączony plik  mms_img1971553605.jpg   72,3 KB   12 Ilość pobrań
  • Harjer lubi to

#666 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 10 lipiec 2016 - 19:57

Śpieszę donieść ze pływaki łowią...
 

Inaczej nie może być ;)

Nie wystarczy mieć je w pudełeczku, trzeba mieć wiarę w daną przynętę i jej używać :)

Pozdrawiam.



#667 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 25 lipiec 2016 - 19:40

Ostatnio kupiłem kilka owadów Twojego wykonania. Na żywo wyglądają jeszcze lepiej niż na zdjęciach, podziwiam za talent do tego typu przynęt i podtrzymuje - to jest wyższa szkoła jazdy, której nie podejmuje się :) Nie miałem jeszcze okazji przetestować, ale tak przygotowana przynęta, odpowiednio zaserwowana, na pewno przechytrzy niejednego kleksa :)


  • TOMI803 i calvuss lubią to

#668 OFFLINE   calvuss

calvuss

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 705 postów
  • LokalizacjaMalbork
  • Imię:piotr

Napisano 22 styczeń 2017 - 19:56

Przepraszam czy owady jak w naturze zapadły w sen zimowy ?


  • TOMI803 lubi to

#669 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 09 luty 2017 - 19:19

No i wywołany zostałem do tablicy ;)

Odpowiadając Piotrkowi - w przyrodzie tak. W mojej pracowni fruwały od końca września i choć mrozów, dopiero teraz odleciały dużymi rojami. Cieszę się, że dzień w dzień nie muszę już ich oglądać.

Teraz odpoczynek i przygotowanie na aktywny powrót na portal :)


  • spinnerman, TOMI803 i calvuss lubią to

#670 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 15 luty 2017 - 16:18

Witam

 

Jeszcze chwila i małymi kroczkami zacznie nadchodzić przedwiośnie, wyruszymy na pstrągi - więc trzymając się tego tematu, rozpocznę dzisiejszą skromną prezentację swoich prac - od woblerów pstrągowych.

Na ten sezon zrobiłem jeden model typowy model woblera na rzeki. Nazwałem go "River". Mały 5,5 cm o cienkim korpusie doskonale "tnie" wodę, trzymając się świetnie w nurcie a drobną agresywną akcją sprawia, że będzie przynętą łowną.

Pozostałe modele woblerów w tym owad - stangalia, uzyskały tylko nowy design. Nowością kolorystyczną (rynkową) jest pstrąg źródlany. Przypomina mi moje rodzinne strony Kotliny kłodzkiej, gdzie do dzisiaj w potokach i źródłach żyje ten śliczny gatunek pstrążka.

*** Kolejna prezentacja - woblery kleniowe (niebawem) ;)

 

 

 

Załączone pliki



#671 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 16 luty 2017 - 14:19

W tym sezonie ekspansji owadów niestety nie będzie. Po cztero i półmiesięcznym codziennym struganiu robactwa z drewna lipy, które robione były na zamówienia - mam dość.

Jednak na otwarcie nowego sezonu uruchomiłem kilka form, ( w tym jedna nowa na chrząszcza-chrabąszcza 2XL ) i na luzie troszkę się zebrało :)

Woblerki kleniowe - dojrzewanie ;)

 

Załączone pliki



#672 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 16 luty 2017 - 14:43

Nie przebolałbym tego iż nie mam nic na wiosennego zanderka :(

Więc w ruch poszła forma na woblery "noski" - świetny wobler na szczupaki i wszystkie pozostałe drapieżne. W trollingu poławiam nimi od wiosny do jesieni szczupaki, okonie i klenie, często uderzały w nie bolenie. :)

Nieduża wielkość - 6 cm, baryłkowaty kształt i waga 9 g sprawiają, że wobler posiada doskonałą wyrzutność. 

 

Załączone pliki



#673 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 04 marzec 2017 - 17:35

Obiecywałem sobie, że w tym roku odpuszczę  z "wylęgiem" owadów. Po czasie, gdy ręce i oczy odpoczęły, nie robiąc nic, to nawet mój pies dziwnie się na mnie patrzy :o

a żona często mówi, żebym się czym zajął, np. odkurzył mieszkanie :P  :D Więc wstaję piję kawkę, spaceruję z mim czarnuchem i mam już poukładane co będę robił ;) Najpierw obowiązki a później "dłubanka" i nie chodzi człowiek po mieszkaniu jak ... :D

Tym razem coś mniejszego z owadów:

* konik polny zielony, 32 mm 

* świerszcz 35 mm

  chrabąszcze:

* majowy 25 mm

* czarny 27 mm

Po otrzymaniu zamówienia sterów pozostanie już tylko ich wklejenie i polakierowanie robactwa.

***Jak musimy być okrutni ażeby takich żywych owadów używać do połowów ryb. :mellow:

 

Załączone pliki



#674 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 05 kwiecień 2017 - 18:22

Żaba zielona wodna i żaba trawna.

 

Chyba dwa lata temu zrobiłem pierwsze prototypy dużej żaby zielonej, jedna w wersji jerk, druga w wersji woblera. Obie przynęty trafiły do innych osób a mi pozostał szablon obrysu żaby. W końcu w tym roku przed nadejściem wiosny wziąłem się do pracy. Kolejna rzeźba i robienie kolejnego prototypu w wersji woblera podpowierzchniowego. W ten sposób powstała wersja ostateczna, wielokrotnie testowana i forma do tychże woblerów. Ukazałem budowę woblera min. w czterech częściach filmików instruktażowych. 

Przedstawiam film prezentujący woblery - żaby, przynęt do połowów szczupaków od maja do jesieni oraz do nocnych połowów sandaczy.

Polecam zainteresowanym. ;)

 


Użytkownik Harjer edytował ten post 05 kwiecień 2017 - 18:24

  • woblery z Bielska, jaceen i _Xo lubią to

#675 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 11 kwiecień 2017 - 05:35

Drodzy Koledzy.

Na prośbę naszego Kolegi uprzejmie proszę o przeczytanie załączonego posta w  linku:

http://jerkbait.pl/t...amputacji-nogi/

i z sercem o  włączenie się do pomocy.

Trzymajmy kciuki za powodzenie.

Dziękuję :)


  • Melanzyk lubi to

#676 OFFLINE   ptr

ptr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 13 kwiecień 2017 - 08:57

Moje żabulce juz dotarły 🙂
Dziękuję za gratis
Pozdrawiam

cbd6f9436bf3.jpg
  • woblery z Bielska i Harjer lubią to

#677 OFFLINE   Epidares

Epidares

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 maj 2017 - 21:45

Wobki dotarły i...

Muszę Ci Harjerze bardzo podziękować za jeden z najfajniejszych wędkarskich wypadów  :)

 

Wybrałem się na bolenie na ciężko, ale nic się nie działo. Wiatr urywał głowę nad Wisłą.

Założyłem Rivera. Dokładnie w 3 rzucie okoń 25. Już wiedziałem że są łowne.

 

A potem testy Szerszenia na opasce. Wypuszczony daleko. Łup i silny odjazd, po czym zaczep. Wędka wygięta w pałąk, a zaczep ani drgnie.

Poszedłem wzdłuż brzegu. Zaczep z 10 metrów ode mnie. Podnoszę na napiętej na maximum plecionce jeszcze raz. Ledwo drgnęło. Zaczep ruszył...

Poczułem tylko uderzenie ogona na plecionce i koniec. Wędka do 40g, dobra plecionka 0,14. Nic nie mogłem zrobić z wąsatą rybką. Piękna sprawa, szkoda tylko ze wobler został w paszczy.

 

A potem puszczam kolejnego szerszenia z nurtem na rafkę. I wyjmuję klenia 40cm  :) Mój nowy rekord.

Super woblery. Gratuluję talentu ;)


Użytkownik Epidares edytował ten post 21 maj 2017 - 21:53

  • Melanzyk, Harjer i calvuss lubią to

#678 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 24 maj 2017 - 17:44

Witam

Gdy nie ma pomysłu na coś nowego, myśli się co można byłoby zrobić, coś dla siebie do trollingu, do połowu szczupaków, tym bardziej, że dwu lub trzykrotnie zamierzam wyjechać w tym sezonie na Żaronowiec.

Tak więc postanowiłem zrobić konkrentego woblera do tego celu - dziobasa, ( woblery zrobione przeze mnie przed kilku laty), lecz troszkę inaczej i o wiele większe.

Naprawdę niedużo czasu spędziłem w pracowni i mam surówkę woblera, wykonanego z drewna lipy: 20,5 cm o wadze 43,76 g  (drewno suszone przez trzy lata ).

Nie chcę go przecinać i robic "łamańca" - chcę uzyskać spokojną jego akcję i to by był cichy. :)

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak. Ostatecznie będzie to okoń. Całość z prezentacją po zakończeniu pracy. ;)

Załączone pliki


Użytkownik Harjer edytował ten post 24 maj 2017 - 17:46

  • _Xo, Darek K i LOLO lubią to

#679 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 27 maj 2017 - 20:14

Dziobas inaczej.

 

Surówka otrzymała dociążenia, stalaż, a po zaszpachlowaniu i wygładzeniu - impregnat. Następnie warstwę lakieru chemoutwardzalnego. 

Kolejną fazą było oklejenie woblera folią aluminiową z wyciśniętą łuską. Później nałożenie kolejnej warstwy lakieru chemoutwardzalnego i wostateczności można było przystąpić do pomalowania woblera. 

Miał to być okoń i jest, już bardziej realistycznie chyba nie potrafię :D  No cóż fotka wykonana aparatem telefonicznym nie oddaje jego efektu kolorystycznego 3D.

Od grzbietu czarno zielonkawego przechodzi na boki w zieleń, następnie złoto i przy brzuszku - srebrny, brzuszek biały. Od grzbietu wykonany natrysk pyłu brokatowego.

Teraz tylko codzienne nakładanie lakieru i będzie prezentacja akcji okonka w wodzie ;)

 

 

 

Załączone pliki



#680 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 28 maj 2017 - 15:11

Jurku, melduję że mała mucha wykonała swoje zadanie  ;)  :good:

NF2pUJI.jpg

B1NjORp.jpg?1


  • woblery z Bielska, Harjer, patzaw26 i 1 inna osoba lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)