Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Polaroidy dla okularnika

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   rzewo

rzewo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:wojtek

Napisano 21 luty 2013 - 10:02

rzewo czy chodzi o te nakładki?

 

http://www.flyhouse....eyewear-clipons

 

I jeśli wiesz co znaczą te wersje 48,50 itd to napisz. Ciekawy jestem jak wygladają te nakładki na normalnych okularach. Wiesz gdzie jakieś zdjęcia są takich "zestawów". 

tak chodzi o te nakładki, są bardzo lekkie i trwałe, choć posiadają szklane cienkie soczewki, numery o które pytasz  pochodzą z katalogu i i oznaczają kształt oprawki-nakładki , którą dopasowuje się do twoich okularów korekcyjnych po nałożeniu całość wygląda z zewqnątrz jak oryginał ( monocok). Katalog z wzorami w skali 1:1 u producenta i w flyhousie, po prostu przykładach korekty i wiesz!!!!!  Powższe numery oznaczaja także możliwość rozciągniecia - zwiekszenia szerokości ramki-haczyki zewnętrzne, w zależności od szerokości oprawki ramek, z uwzględniem jednoczesnie rozstawu żrenic na środku szkła. Dlatego wejdż na stronę producenta lub prześlij  do flyhousu odrysowane na kartce papieru rzut ramek okularów korekcyjnych w skali 1:1, im większy numer tym bardziej"rociągliwe na boki sprężynki w centrum" - nosek


Użytkownik rzewo edytował ten post 21 luty 2013 - 10:09


#22 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2013 - 11:20

Niedrogo tutaj oprawki z nakładkami: http://www.okularypo...id_kategorii=13



#23 ONLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 21 luty 2013 - 14:48

Ze swoich okularniczych doświadczeń - na co dzień oprawki z magnesikową nakładką spokojnie dają radę, ale jeśli chcesz naprawdę mieć sensowne rozwiązanie do łowienia w słoneczne dni- osobne okulary korekcyjne ze szkłami polaryzacyjnymi. Innej sensownej opcji, po wykluczeniu kontaktów i operacji po prostu nie ma. Ja okulary robię w małym zakładzie optycznym, wybór, zaopatrzenie podobne, albo lepsze co np. w Vision, a cena... kiedyś szukając okularów porównywałem- okulary z nakładkami na magnesy kosztowały gdzieś 1/2 ceny okularów bez tych nakładek w Visionie przy promocji "druga para gratis" (w promocji był oczywiście mocno ograniczony wybór oprawek, a o fanaberiach typu nakładki, czy przyciemnione szkła można było zapomnieć).



#24 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 21 luty 2013 - 17:22

22 marca ide do okulisty okulary korekcyjne nosze juz chyba 5 lat oczy dostały po dupie od monitorów lcd + choroba zobaczymy co mi moja pani okulistka powie nie ukrywam ze nakładanie na korekcyjne polaroidow to jakas masakra oprawki mam ok mi leżą ile będę musiał zapłacić za same szkła ??

 

mniej jak kolowrotek (przynajmniej wiekszosc takich jak smigaja po forum). Za porzadne oprawki (rudy project) i porzadne szkla z antyreflexem i fotochromem dalem z 8 lat temu 1200pln. wlasnie mi wychodza (oprawki przezyly 3 pary szkiel teraz juz same mowia dowidzenia) i jak szukalem tutaj chcialem wziasc oakleye, ale to drobnostka 500-600 euro na dzien dobry ;) a u optyka za okolo 150 euro dostane 2 pary okularow niemal dowolne (tutaj co ciekawe 1 para kosztuje bodaj 120 a 2 150 czy cos a same szkla kolo 100!!!...) za same szkla w pl placilem cos kolo 500pln? (mam -1? jedne zawsze biore fotochromy a drugie polaryzacyjne - polaryzacyjnych nie da sie nosic 24/7 bo np wiekszosc wyswietlaczy lcd przetajesz w nich widziec pod pewnym katem (w sumie tak on dziala nie? polaryzuje krysztal ciekly, ;)

ja nie poszalejesz z oprawkami powinienes sie w kilku stowkach zmiescic.

Ps a jak juz jestesmy przy okularach szukam czegos szerokiego na moj czerep (tak z 15cm szerokosci? najszersze zwykle po sklepach to kolo 13-14...)



#25 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 21 luty 2013 - 17:48

no właśnie,operacja...może napiszę coś więcej w tej materii bo sam robiłem,także mam jako taką wiedzę...warto się nad takim rozwiązaniem zastanowić bo jeśli chodzi np.o cenę to często jest tak,że wychodzi taniej niż zakup dwóch par dobrych okularów...wiem,że ceny zaczynają się już od 1500zł i w zależności od rodzaju wady jest dobierana metoda jaką zabieg będzie przeprowadzany...Jeśli się zdecydujemy to pierwszym krokiem jest konsultacja z lekarzem,badanie i określenie wady i od razu metody jaka jest zalecana.sam zabieg jest bezbolesny i trwa +- 30min trochę nieprzyjemnym momentem jest chwilowe "wyłączenie" widzenia w operowanym ok,ale do przeżycia...natomiast kolejne godziny po operacji już tak kolorowo nie jest,oczy pieką jak zasypane piaskiem,łzawią i występuje światłowstręt,jednak jakieś pigułki przeciwbólowe łagodzą troszkę to wszystko.po nocy człowiek wstaje jak nowo narodzony (nowo widzący) i jest całkiem ok...przez parę dni występuje taki efekt rozświetlenia tzn, mamy wrażenie patrząc na jasne przedmioty,że emitują własne światło,taką poświatę jak gdyby(po kilku dniach jest ok)następnie kilka wizyt kontrolnych i po sprawie...reasumując przez 25 lat nosiłem okulary (testowałem prawie wszystko to o czym piszą koledzy wyżej)teraz żałuję tylko jednego,że nie zrobiłem zabiegu wcześniej...może komuś stojącemu przed takim dylematem to co napisałem pomoże podjąć decyzję...pozdrawiam



#26 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 21 luty 2013 - 18:03

te wielkie okularki to porażka... ciężki, wyglądają jak okulary spawalnicze i strasznie wystają nikomu z ręką na sercu ich nie polecam. Krystiano a jakie są dalsze prognozy po takiej operacji? bo różne opinie słyszałem ale nie wczytywałem się specjalnie w temat, jest jakiś procent że wada może z powrotem powrócić? 



#27 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 21 luty 2013 - 18:17

lekarz zapewnił,że nie ma takiej możliwości aby wada powróciła,owszem za 10-15lat będą mi potrzebne raczej okularki,ale to już takie normalne, jak mają ludzie starsi do patrzenia z bliska(jak będę czytał gazetkę i ręka okaże się za krótka,to znak,że trzeba iść po okularki)...pzdr



#28 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 21 luty 2013 - 18:42

te wielkie okularki to porażka... ciężki, wyglądają jak okulary spawalnicze i strasznie wystają nikomu z ręką na sercu ich nie polecam. Krystiano a jakie są dalsze prognozy po takiej operacji? bo różne opinie słyszałem ale nie wczytywałem się specjalnie w temat, jest jakiś procent że wada może z powrotem powrócić? 

Dlatego taką operację powinno się robić po ukończeniu pewnego wieku, kiedy już rozwój pewnych elementów w oku jest pełny, wcześniej ponoć taka operacja nie ma sensu. Na pewno podczas konsultacji z lekarzem wszystkiego się dowiesz.



#29 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 21 luty 2013 - 18:54

mojej córce która ma niecałe pięć lat pewna "pani doktor" chciała zrobić też operację,coś mi to się nie spodobało i pojechaliśmy do innej kliniki,tam jak się dowiedzieli o propozycji tej lekarki to byli naprawdę w bardzo ciężkim szoku...potem się dowiedziałem,że operacja owszem ale dziewczyny min 20lat a chłopcy min 19 lat...oko musi po prostu przestać rosnąć,rozwijać itd...ja natomiast jestem już rok po zabiegu i widzę same plusy...pzdr



#30 OFFLINE   Riqelme

Riqelme

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 21 luty 2013 - 18:56

rzewo dzięki serdeczne :)



#31 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 21 luty 2013 - 19:15

mojej córce która ma niecałe pięć lat pewna "pani doktor" chciała zrobić też operację,coś mi to się nie spodobało i pojechaliśmy do innej kliniki,tam jak się dowiedzieli o propozycji tej lekarki to byli naprawdę w bardzo ciężkim szoku...potem się dowiedziałem,że operacja owszem ale dziewczyny min 20lat a chłopcy min 19 lat...oko musi po prostu przestać rosnąć,rozwijać itd...ja natomiast jestem już rok po zabiegu i widzę same plusy...pzdr

Dokładnie o to mi chodziło, aczkolwiek bałem się podać jakichkolwiek dat, żeby nie wprowadzić kogoś w błąd. Dzięki!

 

 

Pozdrawiam

Kamil



#32 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 21 luty 2013 - 19:22

ok... :) może ktoś kiedyś będzie miał podobny problem czy dylemat to już troszkę sprawa naświetlona będzie,zwłaszcza jeśli chodzi o nasze dzieci,bo naprawdę lepiej odwiedzić dziesięciu lekarzy niż jednego i tylko na jego opinii polegać...pzdr



#33 OFFLINE   smasher

smasher

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaRegensburg/Bawaria

Napisano 21 luty 2013 - 20:58

Ja moje zakupiłem u Optyka za 125€ i jestem zadowolony, urzywam ich też na codzień. Jedyna wada - wyglądałą troche niesportowo. Na niektórych zdjęciach wyglądam jak "Heino" Chętnie bym sobie kupił jakeś fajne Oakleye ale Operacji na oczy sie boje.



#34 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 23 luty 2013 - 16:52

Witam, moi znajomi noszą od paru sezonów okulary rowerowe z wkładkami na soczewki korekcyjne tzn. okulary rowerowe nakladkę wewnętrzna wyczepiasz zanosisz do optyka i dorabia ci szkła doczepiasz do wewnętrznej strony i po bólu, Niewątpliwą zaletą systemu jest to że okulary nie są za duże,istnieje możliwość wymiany szkieł na przyciemniane oraz żółte.Pozdrawiam.



#35 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 23 luty 2013 - 17:57

nie wieze ze ktos jest zadowolony z takiego rozwiazania probowalem w wielu wariantach - szyby paruja brudza sie pmiedzy soba cuda na kiju wolalbym bez polaroidow



#36 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 24 luty 2013 - 12:01

Hm,nie będę się sprzeczał ja noszę normalne polaroidy ale znajomi nigdy nie meldowali o żadnych problemach z tego typu okularami,pozatym nie wiem czemu miałyby parować?To okulary rowerowe z reguły takowe mają wentylację w postaci szczelin.



#37 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 24 luty 2013 - 22:15

wentylacja w okularach rowerowych dziala pod warunkiem, ze jedzie sie dosyc szybko (robilem okolo 7-8 tys km na rowerze co roku kilka lat temu - nie bylo opcji bym zaodal 2 pary okularow na wypasy mnie nie bylo stac koniec koncow jezdzilem na rowerze bez korekcyjnych tylko w sportowych a i to parowaly straszliwie (w zimie wrecz do oszalenia).



#38 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 luty 2014 - 21:31

no właśnie,operacja...może napiszę coś więcej w tej materii bo sam robiłem,także mam jako taką wiedzę...warto się nad takim rozwiązaniem zastanowić bo jeśli chodzi np.o cenę to często jest tak,że wychodzi taniej niż zakup dwóch par dobrych okularów...wiem,że ceny zaczynają się już od 1500zł i w zależności od rodzaju wady jest dobierana metoda jaką zabieg będzie przeprowadzany...Jeśli się zdecydujemy to pierwszym krokiem jest konsultacja z lekarzem,badanie i określenie wady i od razu metody jaka jest zalecana.sam zabieg jest bezbolesny i trwa +- 30min trochę nieprzyjemnym momentem jest chwilowe "wyłączenie" widzenia w operowanym ok,ale do przeżycia...natomiast kolejne godziny po operacji już tak kolorowo nie jest,oczy pieką jak zasypane piaskiem,łzawią i występuje światłowstręt,jednak jakieś pigułki przeciwbólowe łagodzą troszkę to wszystko.po nocy człowiek wstaje jak nowo narodzony (nowo widzący) i jest całkiem ok...przez parę dni występuje taki efekt rozświetlenia tzn, mamy wrażenie patrząc na jasne przedmioty,że emitują własne światło,taką poświatę jak gdyby(po kilku dniach jest ok)następnie kilka wizyt kontrolnych i po sprawie...reasumując przez 25 lat nosiłem okulary (testowałem prawie wszystko to o czym piszą koledzy wyżej)teraz żałuję tylko jednego,że nie zrobiłem zabiegu wcześniej...może komuś stojącemu przed takim dylematem to co napisałem pomoże podjąć decyzję...pozdrawiam

Odgrzewam. Też jestem po operacji i moge wreszcie stosować klasyczne okulary, a nie nakładki. Polecam. Ale pierwsze 2 doby po operacji wyjęte z życiorysu. Człowiek chodzi po ścianach i oczy chce sobie wydrapać. Proszki przeciwbólowe prawie nie pomagają.


  • Panek lubi to

#39 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 08 luty 2014 - 21:40

Odgrzewam. Też jestem po operacji i moge wreszcie stosować klasyczne okulary, a nie nakładki. Polecam. Ale pierwsze 2 doby po operacji wyjęte z życiorysu. Człowiek chodzi po ścianach i oczy chce sobie wydrapać. Proszki przeciwbólowe prawie nie pomagają.

Gratuluję decyzji Andrzej... :) U mnie ten ból pooperacyjny trwał jeden dzień,ale ja "tramal" sobie zaaplikowałem więc nic dziwnego... ;)



#40 OFFLINE   POLONIAb

POLONIAb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjabyd
  • Imię:A
  • Nazwisko:S

Napisano 08 luty 2014 - 22:00

Można coś wiecej?
Jaka wada, jak długa przerwa w normalnym funkcjonowaniu (praca), cena itd.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych