Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Hydrostabilizatory - mity i fakty.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 czerwiec 2020 - 12:02

Sowiccy naukowcy mają patent na wszystko. :) Wiec nabyłem od nich hydropłat za niewielkie pieniądze który nie wymaga wiercenia w płycie (silnik na gwarancji). Plastiki bez wiercenia to 600~900 zł, wydaje mi się ze zaletą nierdzewki będą niskie opory w wodzie w porównaniu do grubego plastiku. Testy w tygodniu jak się nie sprawdzi wyląduje na giełdzie. :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
b9f02c8b3a2fb7dc37fa7dfd6c46bdd4.jpg871e41faf560c49511e8ff272afda402.jpg7acd864c0a5e72dc48636c45849994a0.jpg5765eb70b8da8007a3412f46e3395387.jpg8a9ff40e0d1ae8025559a7be7e291195.jpg

Użytkownik Tresor edytował ten post 20 czerwiec 2020 - 12:03


#82 OFFLINE   wiesławek

wiesławek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaPisz

Napisano 05 lipiec 2020 - 12:07

Sowiccy naukowcy mają patent na wszystko. :) Wiec nabyłem od nich hydropłat za niewielkie pieniądze który nie wymaga wiercenia w płycie (silnik na gwarancji). Plastiki bez wiercenia to 600~900 zł, wydaje mi się ze zaletą nierdzewki będą niskie opory w wodzie w porównaniu do grubego plastiku. Testy w tygodniu jak się nie sprawdzi wyląduje na giełdzie. :)

<...>
 

Witam i jak już po próbach bo jestem ciekaw efektów


Użytkownik Jano edytował ten post 05 lipiec 2020 - 12:11


#83 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 lipiec 2020 - 07:04

Niestety woda do wału w Odrze i miałem 2 tygodnie przestoju. W tym tygodniu rozglądam się za inną wodą może gdzieś uda sie zwodować bo Odrzanka potrzebuje jeszcze minimum tygodnia aby wrócić do koryta.



#84 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 06 lipiec 2020 - 18:01

Niestety woda do wału w Odrze i miałem 2 tygodnie przestoju. W tym tygodniu rozglądam się za inną wodą może gdzieś uda sie zwodować bo Odrzanka potrzebuje jeszcze minimum tygodnia aby wrócić do koryta.

Łukasz, okazuje się, że na jeziorze Sławskim można spalina pływać do 10 kw w godzinach 10-18. Może tam?

#85 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 lipiec 2020 - 20:32

Mam prawie 100km. Do Dychowa mam 27 a tam bez ograniczeń. :) Ale jest decyzja w czwartek Odra (5km) drzewa juz nie płyną spada szybko...

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#86 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 lipiec 2020 - 06:43

Popływałem wczoraj kilka h. Więc tak - pływałem mocno obciążonym pontonem (wtedy najmocniej kaczkował), po opuszczeniu trymu na maxa w dół ponton nie staje dęba, normalnie wchodzi w ślizg, prowadzi się jak po szynach.  Na pewno stracił na prędkości ale mocno padało i nie wyciągałem telefonu żeby zmierzyć. Kaczkowanie całkowicie znikło więc spełnia swoją rolę jak najbardziej. Jak dla mnie jednak ponton stracił na lekkości i zwinności, co przy jego małych wymiarach i nadmiarze mocy było zaletą. Dlatego po przemyśleniu i przespaniu się tematem w wolnej chwili moje hydro ląduje na giełdzie (jak znajdę czas na opis i zdjęcia). 



#87 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 10 lipiec 2020 - 14:26

Czyli zgodnie z przypuszczeniem jakie miałeś na początku, eksperyment zakończył się sukcesem - to znaczy został przeprowadzony.

 

Niektóre silniki mają takie powiększone płyty antykawitacyjne, przede wszystkim dłuższe, ale to nie zwiększa znacząco oporów jak te dokładane ze sterczącymi śrubami.


  • Tresor lubi to

#88 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 10 lipiec 2020 - 14:37

Koledzy hydrofoil robi jak najbardziej kupcie porzadnej marki mociwany na 4 sruby przewiercone na wylot a nie ruskie ustrojstwo z lopaty na milionow nakretek i za wielkim zaczepie napewno stracicie na predkosci ja ok 3km max ale plywanie duzo bardziej komfortowe na porzadnych hydrofoil mozesz jeszcze zredokowac sciaganie na strone jezeli masz rumpel

#89 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 lipiec 2020 - 08:25

Niektórzy mają silniki na gwarancji i wiercenie w płycie nie wchodzi w rachubę. Tak było u mnie.



#90 OFFLINE   macieknikos

macieknikos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaNad Morzem
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:W

Napisano 12 lipiec 2020 - 17:59

Nic nie trzeba wiercić zobaczcie Hydrostabilizatory firmy stingrey

#91 OFFLINE   wiesławek

wiesławek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaPisz

Napisano 12 lipiec 2020 - 18:13

Nic nie trzeba wiercić zobaczcie Hydrostabilizatory firmy stingrey

Tylko jest jedne małe ale nie do wszystkich silników pasuje.



#92 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 12 lipiec 2020 - 18:20

Ja nabyłem hydrostabilizator SE Sport 200 z dodatkowym zestawem do montażu bez wiercenia. Niby miało to pasować do prawie wszystkich silników 8-40km z nielicznymi wyjątkami, ale niestety do mojego Yamaha F25GWHL nie pasuje. Wyrzucone pieniądze. Jedyna opcja to wiercenie. Zobaczymy co serwis na to powie.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

#93 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 12 lipiec 2020 - 19:12

Ja nabyłem hydrostabilizator SE Sport 200 z dodatkowym zestawem do montażu bez wiercenia. Niby miało to pasować do prawie wszystkich silników 8-40km z nielicznymi wyjątkami, ale niestety do mojego Yamaha F25GWHL nie pasuje. Wyrzucone pieniądze. Jedyna opcja to wiercenie. Zobaczymy co serwis na to powie.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Jak pytałem w Tohatsu to dziury możesz wiercić, ale koniecznie trzeba zastosować śruby które szybko nie będą się utleniać.... Inna sprawa to jak dojdzie do utleniania metalu mogą Ci to podciągnąć pod usterkę silnika lub wymyślić 100 powodów do nie uznania gwarancji . Nawet jak będą mówić inaczej to 2 razy bym się zastanowił przed wywierceniem dziur :)



#94 OFFLINE   Dentex

Dentex

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 lipiec 2020 - 11:46

Tresor: Do jakiego silnika montowwałeś ten stabilizator? Stopa S czy L? Ile kW?

#95 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 lipiec 2020 - 12:15

Storm 13.5/15/18 moc na życzenie. :)
Czyli kopia yamahy 15 2T. Stopa L. Ponton 300

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#96 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 23 lipiec 2020 - 17:35

Tresor, czemu L do gumiaka?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#97 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 lipiec 2020 - 21:24

Sorki oczywiście S nie wiem czemu wskoczyło L.
Przecież i S za długa prawie o 5cm... :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#98 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 344 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 04 sierpień 2021 - 10:27

Trochę odświeżę temat :). Gumiak zadziera mi nos przy starcie i trochę trwa zanim wyskoczy z wody mimo że silnik nie jest ułomny i symboliczny. Znalazłem taki film. Silnik identyczny i gumiak o 10 cm dłuższy. O ile pamiętam z podstawówki rosyjski to gościu takie same objawy miał.

 

 

Założył kawał blachy i problemy zniknęły. Popatrzyłem, poczytałem, pooglądałem ceny za kawałek plastiku lub blachy i doszedłem do wniosku że trzeba to zrobić samodzielnie :). To nie jest nic nadzwyczajnego. Są wymiary SE 200 Sport więc takie coś narysowałem w Cad-zie i kumpel mi to na laserze wypalił ze blachy SS 2mm w ramach współpracy za free. W wolnej chwili popracuję nad tym kątówką, dopasuję, i pojadę na testy. Ale skoro w Rosji pomogło na tą samą przypadłość to i w PL też będzie dobrze. Napiszę jak to skończę i przetestuję. Takie coś mam jako bazę wyjściową wymiarami jak SE 200.

 

Hydro3866b0985b4dd594.jpg



#99 OFFLINE   darek63

darek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 344 postów
  • Lokalizacjawlkp.
  • Imię:Darek

Napisano 23 sierpień 2021 - 20:38

Znalazłem w końcu trochę czasu, popracowałem nad tą surówką aby stała się hydrostabilizatorem i zamontowałem. Wg. mnie jest OK. Jak pora deszczowa minie to testy na wodzie :) 

 

Hydro718030fd74b1f48f.jpg

 

Hydro2592da7d00e9f54bc.jpg


  • thug i drChlubicz lubią to

#100 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 17 wrzesień 2021 - 07:42

Znalazłem w końcu trochę czasu, popracowałem nad tą surówką aby stała się hydrostabilizatorem i zamontowałem. Wg. mnie jest OK. Jak pora deszczowa minie to testy na wodzie :)

Bardzo dobra robota.

Ja kupiłem SE Sport 200 do Merca 20 HP + Solar 360, wejście w ślizg niemal natychmiastowe, łódź mocno się ustabilizowała, nawet do tego stopnia że w zakrętach zamiast się lekko przechylić do wewnątrz zakrętu, idzie prawie płasko, przez co siła odśrodkowa próbuje mnie wyrzucić na zewnątrz, bardzo nieprzyjemne uczucie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych