Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mazury, Mazury ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   piotr zamiara

piotr zamiara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 listopad 2007 - 08:09

Znam okolice Olecka, podobno Sedranki są lepsze od innych jezior, tak mówią w Olecku.... ale sam nie łowiłem.

Jezioro objechałem z południowej strony, wygląda bardzo interesująco, ale nie ma noclegu. Był tam ośrodek wypoczynkowy, ale nieczynny... poprzedni dzierżawca zrezygnował, bo dochody miał tylko dwa-trzy miesiące, co nie daje zysku przy całorocznych kosztach. Szkoda, bo byłaby to świetna baza wypadowa.


A jakie sa tem małe jeziorka prywatne?

Znasz Litygajno i Szwałk?

#22 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 418 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 13 listopad 2007 - 18:00

Z jezior małych w mojej okolicy polecam jezioro Krzywionka, Sumowo oraz Kolki. Są to jeziora prywatne i jakiekolwiek wędkowanie wchodzi w rachubę tylko i wyłącznie po osobistym uzgodnieniu tego z właścicielami (jedynie na Sumowo można wykupić pozwolenie w sklepie wędkarskim w Gołdapi). Te trzy jeziorka wystarczą mi do wędkarskiego szczęścia.
Pozdrawiam.

#23 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 14 listopad 2007 - 10:57

Ciężka sprawa - Warmińsko - Mazurskie ma bardzo duże bezrobocie i każdy kto może dorabia na kłusownictwie

Powiedzialbym raczej ze to klusownictwo nawykowe - dziadek klusowal, ojciec tez to i ja bede, i dzieci moje takze zarówno.
Chyba ze ten krag sie przerwie przez wyslanie tatusia na wikt panstwowy na pare lat...


#24 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 14 listopad 2007 - 21:22

Kuba -to napisal -@pirania74 Ciężka sprawa - Warmińsko - Mazurskie ma bardzo duże bezrobocie i każdy kto może dorabia na kłusownictwie - nie jest i nie będzie łatwo żal jednak jezior, które w okamgnieniu pustoszeją :/

Moje bylo-

Oj ciezka,ciezka a slowem dozo zwojowac sie nie da . :(




#25 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 17 listopad 2007 - 13:41

A ja powiem coś na podniesienie ciśnienia. Mój ojciec był pod koniec października na j. Tałty i jednego dnia wyjął szczupaka 80+ a drugiego o wiele, wiele większego (ojciec oceniał go na 10 kg, widział go) spiął po 10 min. holu. Odwiedził też mniejsze i płytsze jeziora i też połowił, i sytuacja znowu się powtórzyła - duża ryba rozgieła agrafkę. Poza tym wyjął wiele okołowymiarowych i jednego 3 kg.

Pozdr.

Salmo

#26 ONLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 04 grudzień 2014 - 15:00

Taka sytuacja....

Niekoniecznie Mazury, ale powiedzmy że w naszym regionie. 

 

http://lidzbarkwarmi...l#axzz3Kw9dYFE1



#27 OFFLINE   Fishhunter

Fishhunter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Sławek

Napisano 04 grudzień 2014 - 16:59

Banda trolli z okolicy uzurpuje sobie prawo do prywaty. :angry: Znam to, miałem okazję doświadczyć na jednym z jezior w okolicy Olsztyna. Aczkolwiek mniej drastyczna opcja.

Mimo, że woda PZW, i miałem zezwolenie , to lokalesi/gumofilce mieli swoje racje i chcieli mnie przegonić.

Ostatnim argumentem było to, że mam we wsi wuja i przecież pływam na jego łódce, którą powinni znać. Wówczas trochę odpuścili, ale dalej obserwowali i byli mało przyjaźni.

 

Niestety , ale takie rzeczy mają miejsce. Do tego grodzenie działki do samej wody lub nawet kilka metrów w lustro jeziora.

A co bardziej przekonani do swojej prywaty, jeszcze grożą i wyzywają jak człowiek powoła się na literę prawa. Ku...a , jak ja tego nie znoszę. Taka mentalność pazernego narodu....Może generalizuje , ale niestety takie wnioski....

Moim zdaniem wszystko przez to ,że Państwo nie kontroluje tematu , a pazerny naród to wykorzystuje...

 

Bez kontroli i nieuchronnej kary, nie będzie lepiej...

 

FH


Użytkownik Fishhunter edytował ten post 04 grudzień 2014 - 16:59


#28 ONLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 04 grudzień 2014 - 20:18

Bukwałdzkie - potwierdzam sytuację. Oni zarybiają sandaczem, robią zrzutkę i wydaje im się, że to ich woda.

samochód koledze porysowali gumofilce. Mam plan na nich i powoli dojrzewam do tego, żeby tam jechać na ryby.



#29 OFFLINE   Fishhunter

Fishhunter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Sławek

Napisano 04 grudzień 2014 - 20:35

@Dano-G

 

Dokładnie ta woda. Fajne kameralne jezioro, ale trudne bez rozpoznania. Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się banalne.

Płytkie i płaskie jak miska, z najgłębszym miejscem do 8-9 m, mocno zamulone ;)

 

Zarybiają, coś tam zarybiają...i uważają to za powód do traktowania tego w kategoriach ich prywatnej własności.

 

Pozdrawiam

 

FH



#30 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 07 marzec 2015 - 21:46

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu także skorzystam z tego. Panowie czy jest ktoś z okolic Szczytna kto udzieli mi kilku informacji, dokładniej chodzi o jeziora Babiety Wielkie , Małe i okoliczne bajora.

pozdrawiam

#31 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 07 marzec 2015 - 22:02

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu także skorzystam z tego. Panowie czy jest ktoś z okolic Szczytna kto udzieli mi kilku informacji, dokładniej chodzi o jeziora Babiety Wielkie , Małe i okoliczne bajora.

Dowiedz się kto jest dzierżawcą. Nie wiem czy o to chodzi ale jest też coś dwojga nazw : Babięty i Babant.

Kolega tam z łódki łowi okonie, niektóre ładne i czasami sporo ale wiem ze bywają dni gdzie zupełnie nic się nie przyczepi.

A gdzie Łukasz jedziesz? Bo jak koło Piecek i masz pływadło to warto na innym jeziorze spróbować



#32 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 07 marzec 2015 - 22:04

W okolice Jeleniowa / Ranska , i interesuje mnie czy jest lód na jeziorach, resztę ogarnę sobie.

#33 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 08 marzec 2015 - 09:03

Chyba najlepsze wyjście zadzwonić do jakiegoś agro i niech wyjrzą przez okno.



#34 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 21 luty 2018 - 16:01

Los tak chciał że w kwietniu będę prawie miesiąc w Olecku. Biorę ze sobą lekki spin z zamiarem szukania okoni. Ja wiem że opinia o mazurskich jeziorach jest nieciekawa, ale może ktoś bliżej mieszkający by kilka porad udzielił gdzie maszerować żeby w kompletną studnię nie rzucać.Tylko łowienie z brzegu. Google maps pokazuję trzy jeziora w zasięgu spaceru. Każda porada na wagę złota. Dzięki.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#35 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 14 lipiec 2018 - 09:35

i jak bylo w olecku ? 



#36 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 14 lipiec 2018 - 10:34

i jak bylo w olecku ?

Napiszę tak: beznadziejnie. Fakt kwiecień, woda jeszcze zimna. Na oleckim wielkim nawet jednego brania. Ale tam tylko bialoryb miejscowi łapią. Bo szczupaki leżały w Lewiatanie już jako świeże na sprzedaż. Tarliska poprzegradzane siatą wszystkie. Chodziłem ok 4km na piechotę na serdanki/sedranki?. Tam trochę okonia, jakieś nie wymiarowe szczupaki, ale bardzo ciężko dostępne z brzegu.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik RedJin edytował ten post 14 lipiec 2018 - 10:35

  • radmac5 lubi to

#37 OFFLINE   Mateusz95s

Mateusz95s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 lipiec 2023 - 08:46

Witam wszystkich. 

Planuje wypad we wrześniu na parę dni - padło na Mazury. 

Celuje w nieduże jezioro linowo - szczupakowo, gdzie mógłbym wynająć domek, łódkę z silnikiem elektrycznym, no i nazbierać prawdziwków. 

Raczej z dala od większych miejscowości - spokój i cisza, ktoś może coś polecić? Spinning, głównie szczupak. 
Pozdrawiam 


Użytkownik mario edytował ten post 06 lipiec 2023 - 08:50


#38 OFFLINE   jacenty75

jacenty75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria

Napisano 06 lipiec 2023 - 09:43

Sychowo, Ośrodek wypoczynkowy Na Cyplu

 

" Tu znajdziesz wszystko: ciszę, spokój, ryby, grzyby i domki bez łazienek"  - to jest cała prawda o tym ośrodku, ja bywam tam dwa do trzech razy w roku.



#39 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 06 lipiec 2023 - 11:30

Wersminia 🙂
  • PABL0 lubi to

#40 OFFLINE   SzefBTM

SzefBTM

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 07 lipiec 2023 - 05:30

Inulec, okoń szczupak masa białorybu.
  • jersey lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych