Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Urząd Skarbowy a Allegro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   erixon

erixon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 20 luty 2013 - 15:55

Witam , jak to jest ze sprzedażą woblerków na Allegro? Ile można sobie dorobić ze sprzedaży woblerków nie odprowadzając podatku? (jako osoba legalnie pracująca). Czytałem różne wypowiedzi na innych forach i jedni pisza że można dorobić 1 tys zł inni że 3tys miesięcznie .. Jak to jest w końcu, czy jeśli wystawie  w serwisie Alllego woblerków na przykładowo 600zł - na miesiąc  to czy skarbówkę to zainteresuje?

 

Pozdrawiam



#2 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 20 luty 2013 - 16:11

moga sie upomnąć o VAT 



#3 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 luty 2013 - 16:19

Szczerze to nie wiem ile można sobie dorobić, wiem za to, że skarbówka interesuje się zakupami na allegro i wybiórczo ściga co niektórych handlarzy. Jest i na naszym forum przedstawiciel tego urzędu, nawet ostatnio śmialiśmy się, że będzie coś musiał zrobić z naszymi sprzedawcami i zaplusić u szefostwa. :P

 

 

Powodowany koleżeńską reprymendą, zmuszony jestem jednak wyedytować posta. Otóż kolejny raz okazałem się być złośliwym bydlęciem, a to co w moim mniemaniu jest poczuciem humoru, jest w istocie niczym innym, jak pierwszej wody złośliwością, godną stetryczałego, cierpiącego na łuszczycę gnoma. Oświadczam, że nic mi nie wiadomo o uśpionym agencie Urzędu Skarbowego na naszym forum. Wszystkich, którym swoim nieśmiesznym dowcipem spowodowałem nawrót choroby wrzodowej serdecznie przepraszam B) , faktycznie, żart w odbiorze uroczy niczym widelec wbity w krocze z doczepionym rachunkiem za telefon ;) . W ramach pokuty – proszę:

 

http://taxmachine.pl...-PITy-2012.html


Użytkownik Dagon edytował ten post 20 luty 2013 - 17:15

  • Guzu, Kuba Standera i Mielony lubią to

#4 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 20 luty 2013 - 19:44

@erixson

Teoretycznie powinieneś zarejestrować działalność gospodarczą; i wybrać zwolnienie z VAT-u.

Można sprzedawaćbez podatku rzeczy własne, używane, t.zn. posiadane od pół roku.



#5 OFFLINE   erixon

erixon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 21 luty 2013 - 08:15

moga sie upomnąć o VAT 

 

Tylko tyle czy może jeszcze grożą za to jakieś kary finansowe?

 

 

 

@Dragon

Cytat:

http://taxmachine.pl...-PITy-2012.html  - czyli legalnie mogę sobie dorobić 3tyt zł? (sorry  za te pytania ale jestem zielony w tych kwestiach)

 

Przykładowo:

W ciągu roku w serwisie Allegro sprzedam moje "wyroby" (:D) na kwotę nie przekraczającą 3091 zł to nie muszę rozliczać się z tego w rocznym zestawieniu PIT?


Użytkownik erixon edytował ten post 21 luty 2013 - 08:26


#6 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2013 - 09:54

@erixon jestem tak samo biegły w tych kwestiach jak i ty, dlatego korzystam z płatnych usług księgowych i mam dylematy z głowy. Tobie też zalecam, nigdzie nie uzyskasz pewniejszych informacji, odradzam natomiast kombinowanie na własną rękę, widzę, że starasz się uczciwie podejść do tematu, zależy ci na tym by nie podpaść i grać fair, dlatego poszukaj odpowiedzi u fachowca. Jeśli nie chcesz płacić księgowej za jednorazową pomoc, skorzystaj z tego serwisu - http://www.lexforum.pl/


Link, który zapodałem wcześniej wydawał mi się odpowiedni, ale teraz troszkę poszperałem i już sam mam wątpliwości, poniżej masz wpis z kafeterii odnośnie sprzedaży na allegro, poczytaj, ale i tak namawiam z uporem, skorzystaj z porady księgowej, będziesz miał 100% pewności czy przy osiąganych przez siebie dochodach i charakterze umowy o pracę możesz nie odprowadzać podatku od określonej kwoty.

 

 

"Prowadzenie działalności gospodarczej na Allegro

Jeśli zarabiasz na Allegro jako osoba zupełnie prywatna i nie prowadzisz jeszcze działalności gospodarczej, to możesz narazić się na poważne konsekwencje.

Nawet jeżeli sprzedajesz na bardzo małą skalę, zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej, powinieneś założyć firmę. Nawet kiedy jest to nieregularne.

Chyba, że jest to faktycznie okazjonalne, jak na przykład sprzedaż własnych niepotrzebnych przedmiotów. Pamiętaj jednak, że w takim przypadku każda umowa sprzedaży na kwotę powyżej 1000zł (przez osobę nie prowadzącą działalności gospodarczej) zobowiązuje do złożenia deklaracji PCC oraz do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych.

Działalnością gospodarczą, zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej, jest każda zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż, a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły.

Podstawowe cechy działalności gospodarczej to:

* zarobkowy charakter (działalność nastawiona na osiąganie dochodu, zysku),
* wykonywanie działalności w sposób zorganizowany (struktura organizacyjna, wyposażenie, biuro itp.),
* wykonywanie działalności w sposób ciągły (nie okazjonalny, jednorazowy, przypadkowy).

Jeżeli Twoja sprzedaż na Allegro ma te cechy, to powinieneś założyć firmę.

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą na Allegro bez zgłoszenia do właściwego organu (w tej chwili do Urzędu Miasta lub Gminy, wkrótce do Urzędu Skarbowego) narażasz się na poważne konsekwencje. Grozi Ci postępowanie karno-skarbowe oraz naliczenie podatków według tego co uzna Urząd Skarbowy."



#7 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 21 luty 2013 - 11:41

Nic złośliwego, ale... Gdyby ten wątek przeczytali kolesie, którzy wyłudzają VAT za paliwo i materiały budowlane, to pampersy odpadły by im ze śmiechu.  ;)


  • deichkind i kocmyrz lubią to

#8 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2013 - 12:11

Nie ta skala problemu, odwrócone intencje, kolega @erixon stara się być uczciwy, kolesie wyłudzający wręcz przeciwnie. Taki śmieszny kraj, jeden boi się, że nie zapłaci grosza od pięciu groszy, inny żyje z tego co rzesze bojących skrzętnie odprowadzają i faktycznie, masz rację, śmieje się i nie drży przed skarbówką.



#9 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 21 luty 2013 - 17:00

Luz. To tylko nasze lokalne kuriozum i patologia. W obliczu przekrętów na miliardy na Vacie, my się zastanawiamy jak być w zgodzie z fiskusem, sprzedając na aukcji 4 przynęty w roku. Oczywiście to bardzo ważne, bo nas będą ścigać, tamtych  nie. 



#10 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2013 - 17:49

Wpadają i wielcy i mali, wielcy pewnie rzadziej, bo tak to już nad Wisłą bywa, że im większy złodziej tym większe plecy. Ja rozterki sprzedających na allegro rozumiem, od jakiegoś czasu straszy się monitorowaniem serwisów aukcyjnych, audytami i innymi niespodziankami, a nasze przyjazne państwo lubi sięgać do kieszeni przeciętnych ciułaczy, tak jest łatwiej, kasa pewna a rozsiana pocztą pantoflową panika gwarantuje dodatkowe profity od przestraszonych, nawróconych podatników. Władający nam miłościwie, czy to z tego, czy innego politycznego podwórka czerpią chyba jakąś niezdrową satysfakcję w zachowaniu tych dysproporcji, kochany rodak, tylko wtedy jest kochany gdy mu wybierać przychodzi, za to gdy już wybrał, no cóż, niech płaci. @ Krzysiek_W ja rozumiem twój punkt widzenia, jak bardzo śmieszna, tragikomiczna wręcz jest wizja ścigania państwowym organem domowych woblerostrugaczy, ale ta wizja to niestety nie jest fikcja i obawiam się, że może nie za rok, nie za dwa, ale wkrótce możemy się przekonać jak daleko sięgają chciwe łapki skarbówki. Off top się trochę robi, za daleko od pytania a jeszcze dalej od odpowiedzi, dlatego jeszcze linka do poczytania wkleję i zmykam. :ph34r:

 

http://www.komputers...-czego-bac.aspx


  • Zwierzu i witeg lubią to

#11 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 21 luty 2013 - 17:54

Nie taki znowu offtop. Warto przypomnieć, że komórki US powołane do kontroli handlu online istnieją od ok. 2 lat. Nie pamiętam dokładnie kiedy usłyszałem o tym po raz pierwszy. Ponadto US ma 5 lat na to aby, żądać od podatnika wszelkich informacji. Tak długo jak nikt nas nie nachodzi jest spokój. Problem jest jak dostajemy jakieś wezwanie w sprawie sprzed 4 lat i się zaczyna cyrk. 



#12 OFFLINE   erixon

erixon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 05 kwiecień 2013 - 12:48

Postanowilem odswierzyc temat.  3 tyg temu bylem w US pytac sie  czy moge odprowadzc podatek (rekodzielo 18%) w rocznym zeznaniu PIT  ( z woblerow na mc wpadnie raz 100zl , raz 200 niekiedy wogole) Starszy Pan odpowiedzal cytuje: Moze Pan sobie dorobic ile tylko zechce jesli jest tak mozliwosc ale musi pan odprowadzic podatek w rocznym PIT . Dzis znow bylem sie dokladnie wypytac i jakis mlodszy Pan mowi,  ze musze otworzyc otworzyc dzalalnosc gospodarcza :D A to jest smiech na sali bo ja sie z tego w zyciu nie utrzymam. Nie wiem czy wyczytal to w necie bo kazal mi wyjsc na chwile czy mowil to z glowy.

Wiec pytanie do Was koledzy czy ktos wie czy moge sie rozliczyc ze swojego rekodziela w rocznym PIcie w rubryce 'Inne dochody'.  Nie wiem teraz kto ma racje czy Pan starszy czy Pan mlodszy :/

 

Sorry ze bez polskich znakow ale taka klawiature mam. Pozdrawiam


Użytkownik erixon edytował ten post 05 kwiecień 2013 - 13:06


#13 OFFLINE   szaniak1

szaniak1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Radek

Napisano 06 kwiecień 2013 - 08:47

Hehehe nie ma jak to uzyskać wyczerpującą odpowiedź ;)



#14 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 09:21

Jak byś nie zrobił to bez znaczenia. W PL, urzędy skarbowe interpretowały przepisy, a potem swoje własne decyzję na różne sposoby po kilku latach, doprowadzając wielomilionowe przedsiębiorstwa do upadku. Dlatego nie martwił bym się zanadto. 


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 06 kwiecień 2013 - 09:21


#15 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 kwiecień 2013 - 12:34

Zawsze możesz zwrócić się do US z pisemnym zapytaniem. Odpowiedź pisemna jest obwiązująca. Już nikt jej nie interpretuje.



#16 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 06 kwiecień 2013 - 14:42

...Oświadczam, że nic mi nie wiadomo o uśpionym agencie Urzędu Skarbowego na naszym forum.

 

Dobra dobra, a teraz Dagonie wyjaw nick jego, abyśmy mogli lżyć go w słowie i w piśmie, a przy spotkaniu wysmagać batogiem ;).

@erixon, nie pytaj ich bo oni sami w US nie wiedzą o czym mówią (podobnie jak w ZUS-ie).
Zwróć się z pytaniem na piśmie jeszcze wyżej do Izby Skarbowej, wtedy żaden US nie będzie tego kwestionował.



#17 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 06 kwiecień 2013 - 15:35

Interpretacja przepisów skarbowych to jest dopiero państwo w państwie, każdy US ma prawo do takowej i nie musi się liczyć ze zdaniem czy inna wykładnią innych US.

Trzeba pytać w swoim a najlepiej mieć to na piśmie. Taka nasza 'skala" to jest śmieszna i tylko początkujący gówniarz  z US może się po coś takiego schylić....

Reszta jak w najnowszym polskim filmie....

 

Pamiętam jak na początku tego stulecia  musiałem dopłacić jakiś odroczony podatek w sumie kilkadziesiąt tys złotych plus odsetki, nie umiałem tego dobrze zrobić bo zmieniały się w tym czasie kilka razy, więc zadzwoniłem do znajomej która była wówczas ważna personą w MF i zrobiła to dla mnie.

W moim US powiedziano mi ze to błędne wyliczenie i naliczono kwotę ok 3 razy wyższą, poprosiłem z naczelnikiem, przyszedł i poinformował mnie że pracownik dobrze policzył i moja znajoma nie zna się chyba na podatkach (nie mówiłem kim jest) więc nie czekając długo zapytałem czy zechciał by mojej znajomej wyjaśnić jak ma to obliczyć,- zgodził się, zadzwoniłem, rzedła mu mina z każdą sekundą rozmowy i na końcu naliczono jeszcze niższą kwotę niż wyliczyła znajoma....!!!!!

Pieniądze miałem w portfelu więc w kasie zażądałem tylko żeby na kwicie był stosowny wpis iż wpłacona kwota wyczerpuje wymagane zobowiązanie podatkowe w całości i że US nie będzie sobie rościł w przyszłości żadnych żądań z tego tytułu. Znów opór kasjerki, znów telefon i pismo spoczęło w mojej teczce a za resztę kupiłem sobie fajny kijek i butelkę szampana dla Bożenki....

 

Można się śmiać, można płakać ale tej rzeczywistości się nie odczaruje... żadnym zaklęciem... 


  • erixon lubi to

#18 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 kwiecień 2013 - 22:18

Dobra dobra, a teraz Dagonie wyjaw nick jego, abyśmy mogli lżyć go w słowie i w piśmie, a przy spotkaniu wysmagać batogiem ;).

 

Oj, to by było dopiero, gdyby się wydało, lincz na najbliższym zlocie murowany. :lol:

Chociaż skóry łatwo by zapewne nie sprzedał, a właściwie nie sprzedali.

Tak, tak, więcej ich tutaj, wielu urzędników państwowych wędkuje. Z zalecenia lekarza głównie, ot takie medyczne kuriozum, odreagowują przebywając z bliższymi sobie, zimnokrwistymi stworzeniami.  ;)

 

 

 

Dla miłośników dopytywania, kto, dlaczego i czy widzi ich IP, odpowiadam zawczasu – znowu żartowałem. ;)  :P



#19 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 07 kwiecień 2013 - 07:09

Nic złośliwego, ale... Gdyby ten wątek przeczytali kolesie, którzy wyłudzają VAT za paliwo i materiały budowlane, to pampersy odpadły by im ze śmiechu.  ;)

Heh komentarz mistrzowski! ukradniesz 1000zł to Cie wsadzą do paki ewentualnie przybiją zawiasy, ukradniesz miliony to Cie zawsze wyratują ! Taki kraj...

 

 

Kiedyś na cafe allegro czytałem że skarbówka a jakże zarzuca macki na handlujących tamże ale tu chodziło o osoby które sprzedają dużo, wystawiją jeszcze więcej i generują duży ruch. Wystawiając rzeczy w ilości kilku nastu aukcji jednocześnie to na Ciebie nawet nie spojrzą.



#20 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 07:21

chyba racja cos gdzies kiedys slyszalem ze interesuja ich konta kture przerabiaja ponad 10 tys obrotu rocznie pozatym jest kwota ktura mozna sobie dorobic bez podatku nie wiem ile teraz ale chyba cos kolo 3500 rocznie






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych