Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MIKADO AIRSPACE 2008 FD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 28 maj 2013 - 17:18

Biorę te stradicki po cztery stówy... gdzie?

 

A teraz poważnie, Mikado 200zł a Stradicki czy Emblemy to od 550zł w górę - widzisz pewną różnicę?

Fakt, to potwierdza skuteczność działań Panów z Abramisa skoro tylko taką różnice widzisz.

Za 550 to można już - panie - piękne sztuki kupić... takie, że hoho. Nawet jakaś Fuego się trafi, gdyś potrzebował jakiegoś gorszego zamiennika w kolorze tematowego Mikado.

Niestety odpadnie frajda z corocznych zakupów, ale nie można mieć wszystkiego.


Użytkownik krzychun edytował ten post 28 maj 2013 - 17:19


#22 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2013 - 17:41

Coroczne pytania o sezonowe nowości sprzętowe, zwłaszcza te „wypasione”, ale atrakcyjne cenowo najczęściej są retoryczne, może z 10% pytających naprawdę bierze pod uwagę odpowiedzi, których się im udziela, znakomita większość, niestety, chce się jedynie utwierdzić w decyzji już podjętej, ewentualnie pocmokać nad nowym kolorowym sprzętem w gronie sobie podobnych. Co roku bierzemy w tym udział i co roku jest równie wesoło, bo odradza się, przekonuje a i tak spore grono łasi się na ten czy inny przełom technologiczny za dwie stówki i najczęściej pod koniec roku mamy laurkę, a ukochany i chwalony wcześniej sprzęcik przyrównywany jest wtedy do tego co koń na bruku lubi zostawić.



#23 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2013 - 18:35

Ale jaki uniwersalizm. Bebechy takie same od rozmiaru 2000 do 4000.  



#24 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 29 maj 2013 - 10:18

Fakt, to potwierdza skuteczność działań Panów z Abramisa skoro tylko taką różnice widzisz.

Naprawdę uważasz, ze jestem aż tak naiwny?

Chyba się nie zrozumieliśmy. Fakt, że trochę przejaskrawiłem z tymi cenami wiec zrobię to jeszcze bardziej.

Nie 200 zł a 20 000zł za jeden i nie 400zł, a 40 000 za drugi - produkt dowolny. Jak ktoś nie ma kasy to może trochę poczekać i dozbierać - to najczęściej słyszymy na forum :).

Wybór sprzętu zależy od wielu czynników. Zdaję sobie sprawę, że to forum promuje dobry sprzęt i to się chwali. Z drugiej strony irytuje mnie strasznie, że coś nowego pojawia się na rynku i od razu "znani fachowcy" wypowiadają się o danej rzeczy, ze chujnia bo tylko Twin Power z 95' się liczy, a inne to się nie nadają.

Zakładam, że jakbym takiego Airspaca kupił ojcu to pewnie by łowił do końca życia - takich jak mój ojciec jest zdecydowana większość niż nas tu na forum. My sobie możemy psioczyć, ale wiele osób faktycznie uzna to za cud techniki.


Użytkownik Jack__Daniels edytował ten post 29 maj 2013 - 10:18

  • Marcyś lubi to

#25 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 29 maj 2013 - 11:29

. My sobie możemy psioczyć, ale wiele osób faktycznie uzna to za cud techniki.

I to właśnie do tego za 200zł muszę dozbierać bo chcieli tańszy jednak ten czy inny się spodobał :)



#26 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 maj 2013 - 17:27

Jack, to podaj przykład czegoś co wyszło w przeciągu ostatnich 5lat kosztowała do 400zl i nie było padliną po dwóch sezonach? Poza tymi RedArcami to chyba nic. I czy na tej podstawie nie można wysnuć takich wątków? No można i takie też wysnuwam.

 

Procent procentem a wartość wartością. Podpucha  z pupy, ze tak powiem z tym efektem skali.

 

Druga spraw to mój przekaz. Miałem na myśli coś w stylu: kto się na czyich błędach uczy. Co roku ten sam scenariusz i co roku te same achy i rozczarowania. To o to chodzi.

 

A liczenie? Wybacza. 2-3 sezony i koszów nie ma.

Wiadomo, nie piszemy o typowo niedzielnym wędkarzu, ale o takim który ma szanse zajechać taki kołowrotek. Przecież przy odrobinie nieszczęścia on może mieć go 3-4 razy na rybach. Padnie ze względu rozrzut jakościowy, zwrot na gwarancji i dopiero po miesiącu nowy. A co przez miesiąc? Zakup owego za 200? Skrajne? Myślę, że nie, że bardziej prawdopodobne niż kupienie za 400zł zarżniętego emblema.

 

O ile przy wędkach takich różnic nie ma (są bardzo fajne serie Konger WC), to przy kołowrotkach możemy mówić o przepaści. I chociaż sam nie wydam więcej na kołowrotek niż ~500/600zł, to bardzo odradzam innym zakup takich patentów jak ten promowany* przez Marcysia.

 

* oczywiście nie twierdze, ze Marcyś bierze pieniądze za promowanie sprzętu Mikado, a ni innych korzyści nie przyjmuje (to tak jakby nie można było czegoś promować bezinteresownie? Ja np. promuję... hm...hm...  nic mi do głowy nie przychodzi. Już mam - daleko nie trzeba szukać -  Emblema. Daiwa mi nie płaci)


Użytkownik krzychun edytował ten post 30 maj 2013 - 21:53


#27 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 29 maj 2013 - 17:50

Coroczne pytania o sezonowe nowości sprzętowe, zwłaszcza te „wypasione”, ale atrakcyjne cenowo najczęściej są retoryczne, może z 10% pytających naprawdę bierze pod uwagę odpowiedzi, których się im udziela, znakomita większość, niestety, chce się jedynie utwierdzić w decyzji już podjętej, ewentualnie pocmokać nad nowym kolorowym sprzętem w gronie sobie podobnych.

 

cotygodniowy dzien swiszcza B)



#28 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 29 maj 2013 - 18:22

Jack, to podaj przykład czegoś co wyszło w przeciągu ostatnich 5lat kosztowała do 400zl i nie było padliną po dwóch sezonach? Poza tymi RedArcami to chyba nic.

to ja ci podam taki przykład do 300... taki głupi Robinson Marschal, idzie mu piąty sezon i nie moge go zajechać i nie używam go raz w roku ,tylko minimum 2 razy w tygodniu do gum i kogutów 20- 35gr, kumpel to samo.



#29 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 29 maj 2013 - 18:51

to ja ci podam taki przykład do 300... taki głupi Robinson Marschal, idzie mu piąty sezon i nie moge go zajechać i nie używam go raz w roku ,tylko minimum 2 razy w tygodniu do gum i kogutów 20- 35gr, kumpel to samo.

Podpisuję sie pod tym swojego codziennie katuję. Może marketing nie był tak dobry bo młynek nie do zajeżdżenia. No i nie układa tak ślicznie pletki jak moja druga Excia no ale...



#30 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 maj 2013 - 18:54

No to ok, na przestrzeni tylu lat mamy powiedzmy 5 modeli i pewnie żeby stwierdzić że któryś jest dobry będzie nam musiało wystarczyć max pięć opinii.

Ząbkują ;) ?



#31 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 29 maj 2013 - 19:44

Ryobi Arctica też według mnie pasuje do schematu 400PLN i wytrzymałość, u mnie 3 sezony intensywnego łowienia, fakt, że model 1000 i łowienie pstrągów/okoni/kleni/jazi ale proporcje mocy maszynki do gramatury przynęt i warunków spiningowania odpowiednie i też nie zauważyłem oznak zużycia kręcioła, aczkolwiek w obecnym sezonie w tym zestawie Artice zastąpił Emblem  ;)



#32 OFFLINE   slawek60

slawek60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 02 czerwiec 2013 - 19:20

Czv to prawda że ten młynek ma 5 lat gwarancji?

 

http://allegro.pl/ko...3240281555.html



#33 OFFLINE   slawek60

slawek60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 02 czerwiec 2013 - 19:32

Jescze raz przeleciałem po allegro, trzech sprzedawców daje 5-letnią gwarancje, paru 12-miesięczną,

jeszcze inni wystawiają  ją   w dnu zakupu nie podając wogóle na jak długo.

Ciekawe?



#34 OFFLINE   hornet1975

hornet1975

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • Lokalizacjagarwolin
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:talarek

Napisano 02 czerwiec 2013 - 19:41

znajomy się podjarał i kupił to mikado na allegro to mikado , przy zarzucaniu kabłąk mu się zamyka i korbka się odkręca.



#35 OFFLINE   tier

tier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 02 czerwiec 2013 - 20:25

to niech wymieni ten model na dobry

#36 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 02 czerwiec 2013 - 21:51

to niech wymieni ten model na dobry

Czyli z Twojego doświadczenia ten model Mikado jest do bani?



#37 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 czerwiec 2013 - 00:23

Ryobi Arctica też według mnie pasuje do schematu 400PLN i wytrzymałość, u mnie 3 sezony intensywnego łowienia, fakt, że model 1000 i łowienie pstrągów/okoni/kleni/jazi ale proporcje mocy maszynki do gramatury przynęt i warunków spiningowania odpowiednie i też nie zauważyłem oznak zużycia kręcioła, aczkolwiek w obecnym sezonie w tym zestawie Artice zastąpił Emblem  ;)

A jak się Emblem sprawuje? Czuć różnicę?



#38 OFFLINE   tier

tier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 03 czerwiec 2013 - 07:18

z mojej informacji wiem ze czesc z partii tych kołowrotków która trafiła na rynek miało wadę techniczną która powodowała że odkręcała się korbka. Mikado bezpłatnie je wymienia. 



#39 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 03 czerwiec 2013 - 09:45

Emblem od kolegi hasiora czyli praktycznie nówka kręci jak dla mnie bardzo płynnie, pod obciążeniem typowo pstrągowym (obrotki 2 i wobki 6cm) praca idealna, natomiast Arctica (1000) już trochę musiała się wysilać i czuć było mechanizm przy takich wymaganiach, po kilku miesiącach plus zdecydowany dla Daiwy ale Ryobi według mnie godne uwagi ;)  



#40 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 03 czerwiec 2013 - 17:10

Odpukac z mojego jestem zadowolny :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych