Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PORADNIK KONSUMENTA - zasady reklamacji sprzętu wędkarskiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 czerwiec 2022 - 15:31

Musisz jeszcze brać pod uwagę fakt że różnie ludzie interpretują definicję ''stan dobry '',czy też ''bardzo ładny ''

Ale to jest uczciwie stan "bardzo trup" (no cholera, dolnik na jakąś taśmę gdzieś brakuje paru cm wędki dodatkowo, coś klejone w części szczytowej z całą pewnością też - to nie jest stan "bardzo ładny" i tego obronić się nie da), no i o uszkodzeniach i poważnych wadach należy kupujacego informować, szczególnie, jak o to się pyta. Teraz już wiem, że jak ktoś nie odpowiada jasno na pytanie o uszkodzenia, to trzeba ładnie dziękować i się żegnać, a nie zakładać, że po prostu nie ma o czym wspominać, bo wędka jest OK.


Użytkownik Andżej edytował ten post 03 czerwiec 2022 - 15:34

  • Sylwek1981 lubi to

#102 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3935 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 03 czerwiec 2022 - 16:47

Właśnie dlatego kupowanie kija czy kołowrotka na odległość to nie jest najlepszy pomysł. Często ludzie się skarżą, że otrzymane kręciołki nadają się tylko na złomowisko.
Może tym razem gość jest na tyle uczciwy, że zwróci kasę i wszystko dobrze się zakończy.
  • krzysiek i Andżej lubią to

#103 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 czerwiec 2022 - 21:22

Właśnie dlatego kupowanie kija czy kołowrotka na odległość to nie jest najlepszy pomysł. Często ludzie się skarżą, że otrzymane kręciołki nadają się tylko na złomowisko.
Może tym razem gość jest na tyle uczciwy, że zwróci kasę i wszystko dobrze się zakończy.

 

Rzeczywistość jest taka, że takich cwaniaków powinno się traktować sądem na lewo i prawo. Nie wiem, gdzie się podziała elementarna uczciwość swoją drogą... I najgorsze, że te oferty są dobrze zamaskowane, ale jest jeden sposób na test: czy produkt ma jakieś wady/pęknięcia/uszkodzenia i brak jasnej, jednoznacznej odpowiedzi. Jak ktoś jest uczciwy, to woli każdą pierdołę i rysę o której wie wymienić, bo chce, by kupujący był zadowolony. A cwaniak zleje temat, albo udzieli odpowiedzi wymijającej.


Użytkownik Andżej edytował ten post 06 czerwiec 2022 - 21:23


#104 OFFLINE   TommyW

TommyW

    Forumowicz

  • Bloggerzy
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaSkandynawia, 4eva!
  • Imię:Tommy

Napisano 06 czerwiec 2022 - 21:58

Rzeczywistość jest taka, że takich cwaniaków powinno się traktować sądem na lewo i prawo. Nie wiem, gdzie się podziała elementarna uczciwość swoją drogą... I najgorsze, że te oferty są dobrze zamaskowane, ale jest jeden sposób na test: czy produkt ma jakieś wady/pęknięcia/uszkodzenia i brak jasnej, jednoznacznej odpowiedzi. Jak ktoś jest uczciwy, to woli każdą pierdołę i rysę o której wie wymienić, bo chce, by kupujący był zadowolony. A cwaniak zleje temat, albo udzieli odpowiedzi wymijającej.

Jest sporo kwestii sprzecznych.

Są osoby które wystawiają sprzęt na sprzedaż z dopiskiem " nowy " ale otwarty do zdjęć. W tym momencie moim zdaniem sprzęt nie jest już nowy tylko używany, nawet jak ktoś nie kręcił - otworzył pudełko zalakowane, skręcił knob i porobił fotki, ale dalej ludzie się upierają, że jest nowy.

Wiem też, że w sklepach wędkarskich wysyłają by sprawdzić, ale to raczej inna kwestia, ja zawsze dopisuje czy to kij czy młynek, by towar nie był z dyspozycji ( jak coś jest fabrycznie uszkodzone ) robię fotkę i odsyłam.

 

Jak wcześniej wspomniałem. Uczciwości w polakach już dawno nie mam, sam spotkałem się przy sprzedaży z przykrą sytuacją i osądem w moją stronę, a jestem pewny i mam na to świadków i to nie jednego, że towar wysłałem w nienagannyj kondycji. Pomijając aspekt " żaby " bo nie miałem bladego pojęcia, że tam była, w pontonie.

 

Hehe.. ;)


  • md30 i Andżej lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych