Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionki Sufix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 27 sierpień 2007 - 08:25

Chciałbym zasięgnąć waszej opinii na temat plecionek tej firmy. Jak wiadomo dopiero raczkuję w castingu. Do tej pory łowiłem na żyłkę (bo tania i nie szkoda jak się poplącze), ale chcę powoli przejść na plecionki. Moją uwagę zwróciła oferta Sufix'a. Zwłaszcza Sufix Gyro. 135 metrów tej plecionki kosztuje 34zł, a ceny pozostałych też nie są wysokie :D Co o niej sądzicie?

#2 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 27 sierpień 2007 - 08:56

Nie używałem, ale cena jest podejżanie niska, więc prawdopodobnie i jakość nie najlepsza. Lepiej dołożyć i nabyć coś sprawdzonego niż potem mieć żdziwioną mine :o

#3 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 27 sierpień 2007 - 09:20

Pewnie masz rację, ale pamiętaj że to ma być ciągle plecionka szkolno-treningowa :D

#4 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 27 sierpień 2007 - 09:34

jak sufix to tylko żyłki, plecionki są w mojej opinii gorsze niż innych producentów. ta GyRO to zwykły sznurek.
przeszukaj forum, na ten temat było sporo.

Najlepiej, jesli kupisz na ebayu lub w jakimś amerykańskim sklepie wysyłkowym plecionkę Tuf line XP, Stren, Spiderwire Stealth lub Power Pro. To najlepsze produkty.
pozd JW :D

#5 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 27 sierpień 2007 - 09:41

Ok. Dzięki :D

#6 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 27 sierpień 2007 - 10:05

Polecam plecionkę SUFIX Braid - bardzo dobra linka - używam dwa sezony i jak do tej pory nie stwierdziłem żadnych wad, a łowię na nią bardzo dużo.

MATRIX PRO - również bardzo dobra jakość.


PZDR
Zanderix

#7 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 27 sierpień 2007 - 10:06

Polecam plecionkę SUFIX Braid - bardzo dobra linka - używam dwa sezony i jak do tej pory nie stwierdziłem żadnych wad, a łowię na nią bardzo dużo.

MATRIX PRO - również bardzo dobra jakość.


PZDR
Zanderix


na castingu ?? :huh: Dwa sezony?? jaka moc linki?
pozd JW :D


#8 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 27 sierpień 2007 - 10:08

Z tego co wiem, Arek nie łowi zwykle na casting, bo jak zaczyna stosować multik, to korbiarze go... denerwują

#9 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 27 sierpień 2007 - 10:15

@Jerzy
A gdzie ja napisałem, że używam do castingu ? ;)

Osobiście nie bawię się w kategoryzację plecionek typu : ta do casta a ta do kręcioła.

Uważam iż jest to niezbyt rozsądne ponieważ dobrej jakości plecionka sprawuje się na obu typu młynkach tak samo dobrze.

Jeżeli zaś chodzi o dwusezonowość w/w BRAIDA to sam jestem zaskoczony ponieważ jeszcze żadna z dotychczasowych plecionek tyle u mnie nie wytrzymała ( a ta była juz w wodach słonych słodkich i co niektórych może zdziwić zasadowych również :D )


  • Fiskare lubi to

#10 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 27 sierpień 2007 - 10:34

cześć

No fakt ty Zanderix nigdzie nie pisałeś, że używasz casta, ale autor watku tak i taka plecionke potrzebuje. :D

Też mam zdanie, że dobra plecionka spisuje się i na korbie i na multi, ale akurat nie SufiX braid. Ja kupiłem w poznaniu szpulkę cieniutkiej plecionki o mocy 6 lbs u sprzedawcy bedacym Twoim kolegą z teamu Wiec zakładam, że była to oryginalna linka.

Starczyła mi na dwie wyprawy!

Nieskromnie przyznam się, że potrafię się posługiwac castem na tyle, że PP czy strena mam na multiku tego samego przez minimum sezon. SUFIX Braid do casta się nie nadaje. Wrzyna sie w szpule, jest platliwa, trudno rozsupłać ją nawet jak zrobi sie kilka lużnych zwojów. Podczas splątrań zapieka się i trzeba ciąć. Ze Strenem, PP czy Tuf linem XP nigdy takich problemów niebyło.

Moze poprostu nie jest to linka do multiplikatora. Miałem kiedyś plecionke Rapala Titanium Braid i na stalej szpuli była rewelacyjna na multiplikatorze koszmar. Kleiła sie do szpuli, żle układała itd.

Jest jeszcze jeden aspekt, sprawy. Moż enawet najważniejszy.
100m tego Sufixa kosztuje tyle ile 275m oruinalnej PP czt Spiderwire Stealth na ebayu u sprawdzonego sprzedwacy..
niewidze powodu żeby przepłacać, aż tyle.. :unsure:
pozd JW :D

#11 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 27 sierpień 2007 - 11:12

Jak SUFIX to tylko PERORMANCE BRAID,bardzo dobra plecionka.Jej atutem jest bardzo ścisły splot,jest cieniutka i wytrzymała.Używałem zazwyczaj POWER PRO,ale dla porówniania:sufix 0,19 jest cieńszy niż power pro 0,17,poza tym z tego co wiem SUFIX podaje wytrzymałość linki na wężle,a power pro nie.Moim zdanie jest to plecionka godna polecnia,sprawdziłem ja dokladnie na rybach,zaczepach itd.Nie twierdze,że POWER PRO jest gorsza,bo też jest super i tez na niej z powodzeniem wędkuję.Nie można oceniać producenta po chyba jednej z najtańszych plecionek jaką jest np:GYRO.Przepraszam ,ale chyba za 35zł.(tyle kosztuje GYRO) nie ma na rynku żadnej nawet średniej plecionki.Wnioski są takie,że nie warto na plecionce oszczędzać,lepiej wydać raz 90zł w ciągu 2 lat,niż 5 razy po 35zł.POZDRAWIAM

#12 OFFLINE   JJack

JJack

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 sierpień 2007 - 11:41

Witajcie

Na allegro jest taki użytkownik salmo_trutta czy jakoś tak, ma plecionki PowerPro i Stren czasami. Wszystko idzie z USA, są oryginalne i po 50 zł. W sklepie około 100zł.
Sprawdzałem i to oryginał.
Sam używam strena i jestem zadowolony, Power Pro używałem i też byłem. Za 50 zł warto taką plecionkę kupić

A oczywiście ja z tym panem nie mam nic wspólnego, po prostu kupuję od czasu do czasu jakieś woblery bo ma o 1zł licytacje a plecionki też kupiłem.




#13 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 27 sierpień 2007 - 13:17

cześć

No fakt ty Zanderix nigdzie nie pisałeś, że używasz casta, ale autor watku tak i taka plecionke potrzebuje. :D

Też mam zdanie, że dobra plecionka spisuje się i na korbie i na multi, ale akurat nie SufiX braid. Ja kupiłem w poznaniu szpulkę cieniutkiej plecionki o mocy 6 lbs u sprzedawcy bedacym Twoim kolegą z teamu Wiec zakładam, że była to oryginalna linka.

Starczyła mi na dwie wyprawy!

Nieskromnie przyznam się, że potrafię się posługiwac castem na tyle, że PP czy strena mam na multiku tego samego przez minimum sezon. SUFIX Braid do casta się nie nadaje. Wrzyna sie w szpule, jest platliwa, trudno rozsupłać ją nawet jak zrobi sie kilka lużnych zwojów. Podczas splątrań zapieka się i trzeba ciąć. Ze Strenem, PP czy Tuf linem XP nigdy takich problemów niebyło.

Moze poprostu nie jest to linka do multiplikatora. Miałem kiedyś plecionke Rapala Titanium Braid i na stalej szpuli była rewelacyjna na multiplikatorze koszmar. Kleiła sie do szpuli, żle układała itd.

Jest jeszcze jeden aspekt, sprawy. Moż enawet najważniejszy.
100m tego Sufixa kosztuje tyle ile 275m oruinalnej PP czt Spiderwire Stealth na ebayu u sprawdzonego sprzedwacy..
niewidze powodu żeby przepłacać, aż tyle.. :unsure:
pozd JW :D


tu się nie zgodzę sam posiadam sufixa ( 20lb) nawiniętego na antaresa ar i jestem zadowolony, w odróżnieniu od np. strena w ogóle się nie odbarwia, pięknie się nim rzuca i bynajmniej się nie plącze. moim zdanie dużo bardziej owalna niż PP - tu porównuje ją do strena, splot za to bardziej zwarty, lekko sztywniejsza od strena ale nie zatraca tym dobrych wałściwości rzutowych. moim zdanie bardzo dobra plecionka. ostatnio miałem kłopot z wędką pstrągową i spokojnie rzucałem ( linka 20lb kij do 1.5oz) egzekutora 5. jak wszyscy wiemy w takiej sytuacji to właśnie młynek i linka decydują o rzucaniu. naprawdę @jerzy nie wiem skąd u ciebie taka opinia o tej lince. może trafiłeś na jakąś podróbę?
pozdrawiam!


#14 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 27 sierpień 2007 - 13:57

Witam.
Ja używam plecionek Sufix Herculine (20 i 10 lbs), także Power Pro i Stren. Za Herculine płaciłem ok. 55 zł za szpulkę 110 yds u Żbika. Moim zdaniem to dobra plecionka, nie mogę o niej powiedzieć nic złego. Zdaje się tylko, że na początku trochę brudził się na zielono palec (opuszka kciuka)hamujący szpulkę. Poza tym- zupełnie bez zastrzeżeń. Innych linek Sufixa nie znam. Z żylek to używam tylko Sufixa (b. tanie i b. dobre) :D

#15 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 27 sierpień 2007 - 14:14

Jerzy@ Ty stawiasz sprawę jednoznacznie ale czy to oznacze, że poprawnie. Nie chcesz zauważyć, że nie wszyscy są tak jak Ty globtroterami. Większość wędakrzy urodziła się tutaj. Tu żyje, rozmnaża się, chodzi na ryby i tutaj kupuje swój sprzęt wędkarski. Jest to jak najbardziej naturalne i normalne. Uważam, że nie należy wychodzić z jednobrzmiącymi teoriami, że tylko zakupy w USA są opłacalne. Wiele rzeczy można kupić taiej w Meksyku, Boliwi, Argentynie. Tanie są w RPA czy na Nowej Zelandii. Tylko co z tego???? My żyjemy tu i teraz.
A patrząc tak szerzej to widzę narastającą fascynację na forum właśnie wędkarstwem skandynawskim, amerykańskim, japońskim. Chyba to jednak wynika bardzeij z mody niż jakiś rzeczowych argumentów bo n.p. cudowne pstrągi są w Andach peruwiańskich czy w górach Nowej Zelandii. A jakoś nikt nie zachwyca się tamtymi regionami. Ciekawe dlaczego?

pozdrawiam

#16 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 sierpień 2007 - 15:04

Do skandynawii każdy może, jest rzut beretem, Ameryka byłą, jest i będzie TheBest!! (tak z definicji, wszystko co z USA musi być takie :mellow: ). O wędkarstwie Japońskim ja przynajmniej nie wiem nic, po za kilkoma filmami co je Remek pokazywał - a to nastolatek targa jakieś bassy, a to facet gubi krecioła - ogólnie jakieś psychotyczno - psychodeliczne klimaty, trudno było mi zajarzyć o co w tym biega, choć oczywiście :mellow: miałem wrażenie dotykania jakiejś głębi i istoty mego bytu :mellow:

A Andy... Nowa Zelandia czy Tasmania, Tierra del fuego itd....

To jest inny wszechświat. W ogóle to nie istnieje :mellow:

Czy na tasmanii jakieś multiki robią to nie wiem, ale w Japonii chyba tak <_<

#17 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 27 sierpień 2007 - 17:36

Peresada, tobie akurat wierzę. jesli byleś zadowolony, to znaczy, że może ta cieniutka 6 lbs była jakaś mniej udana.
musze sprawdzic tę linke poraz kolejny tyle, że w większej mocy. daj namiary gdzie kupowałeś tego sufixa? Domyślam się, że nie w
PL :D

Thymallus
Czy ci sie to podoba, czy nie to juz od dawna zyjemy w zglobalizowanym świecie tu i teraz. Mnie łatwiej jest kliknąć kilka razy myszką w domu i za kilka dni odebrać paczkę z markowym, nowym, japońskim i oryginalnym produktem, który jest jeszcze w dodatku tańszy niż różne chińskie czy tajwańskie cuda w polskich sklepach. Nie ma to nic wspólnego z globtroteryzmem :lol: bo wkońcu nie jestem takim szczęściarzem, zeby po woblery jeżdzić osobiście np. do Singapuru. Co do fascynacji wedkarstwem w US czy JP jakoś jak widze japońskiego weterana castingu podczas łowienia, to jestem zachwycony ! A jak widzę polskiego weterana castingu to chce mi się śmiac najczęściej. Dlatego jak na stan dzisiejszy fascynuję się sprzętem i wedkarstwem z zaoceanu. :D
to tyle :unsure:

#18 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 27 sierpień 2007 - 17:37

Czy na tasmanii jakieś multiki robią to nie wiem,

nie na tasmanii, ale niedaleko i nie multiki, a blanki...odpowiada radio erewan. ;)
dostalem niedawno spiderwire ultracast...ale sie nie dowiem czy na casting dobra, bo na staloszpulowy nawinalem. wyglada ladnie, ale nie wyglada na 2 x lepsza od pp. a kosztuje 2 x wiecej:(


#19 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 27 sierpień 2007 - 17:39

dzięki za zaufanie @jerzy ;)
linkę tak jak wszystkie zresztą kupiłem w basspro.
pozdrawiam!

#20 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 27 sierpień 2007 - 17:41

kuba daj jakies namiary na ten spider ultra cast.... wramach wdzieczności nawinę na multi i poinformuję cię czy w castingu dobry! :lol:
ja łowie teraz na spidrwire stealth 15 lbs i jest zajebis..ta!
pozd JW :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych