Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wycinarka lub wyrzynarka do drewna (lipa ewentualnie twarda balsa)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 25 luty 2013 - 09:52

Cześć. 

 

Panowie zaczynam swoją przygodę z Lurebuildingiem i mam pytanie odnośnie wyrzynarki do drewna. Chodzi mi o cięcie listewek z desek lipy oraz twardej balsy plus wycinanie gotowego kształtu korpusu.

 

Czy urządzenia tego typu by sie nadawały do cichej pracy z małym przydomowym warsztaciku ?:) 

 

http://www.narzedzia...2-w-1,2523.html

 

Ew coś takiego ?

 

http://allegro.pl/pi...3028477965.html

 

 

Nie mam doświadczenia w tym temacie więc liczę na pomoc kolegów , którzy lizneli już  nieco tematu :) 

Do tej pory używałem piły tarczowej, ale nie jest to zbyt dokładne urządzenie. Zależy i na dosyć precyzyjnym wycinaniu ksztaltów tak aby korpus po wycięciu był gotowy już do strugania :) Myślę, że taka opcja zaoszczędzi nieco czasu , którego i tak mi ciągle brakuję.

Myślałem też o kupieniu lepszej piły tarczowej , ale sam nie wiem co będzie dla mnie lepszym rozwiązaniem. Dodam , że wobki robię tylko dla siebie i potrzeba mi urządzenia do zrobienia max  kilkunastu przynęt  w miesiącu :)

Jak Wy sobie radzicie z tym ?

 

Ps. Mam nadzieję, ze nie dubluje tematu bo nic nie mogłem o podobnej tematyce zlokalizować  :( 

 

 



#2 OFFLINE   scca

scca

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 25 luty 2013 - 10:07

Właśnie temat przerabiałem.

Wszystkie wyrzynarki "pseudo" podobne do tej z allegro którą pokazałeś są dość głośne,nieumocowane w trakcie pracy wpadają w wibracje i "jeżdżą" po całym stole.Co do Dremela się nie wypowiem bo nie znam.

Osobiście znalazłem i wylicytowałem na allegro starszej wersji Proxxona:

http://allegro.pl/wy...3005673029.html

 

tu masz podobną:

http://allegro.pl/wy...3056317459.html  różni sie od mojej brakiem regulacji obrotów

 

i kolejna:

http://allegro.pl/wy...3050826556.html taka jak moja z regulacją obrotów

 

Proxxon to super dokładne,precyzyjne narzędzia niemieckiej firmy,do tych wyrzynarek stosuje się tradycyjne brzeszczoty bez tzw bolca myślę że to też ważne.

 

100% nawet używana Proxxona posłuży ci dłużej niż tania bezfirmowa chińszczyzna.


Użytkownik scca edytował ten post 25 luty 2013 - 10:08


#3 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 25 luty 2013 - 10:12

A mam pytanie do kolegi.... udaje Ci sie na tym urządzeniu wyciąc gotowy już korpus do strugania ?? 

 

Wyglądają fajnie a cena jak najbardziej wporzo ....z tym , że boje sie takich opisów .."sprzedaje jako uszkodzoną " kurcze niby sprawna ale....


Użytkownik pablo208 edytował ten post 25 luty 2013 - 10:14

  • kuras lubi to

#4 OFFLINE   scca

scca

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 25 luty 2013 - 10:32

A no właśnie..."sprzedaje jako uszkodzona"....te aukcje tylko poglądowo ci pokazałem że takie coś jest.Decyzja i wybór należy do ciebie,oczywiście że się da wyciąć korpus,wycinam z lipy,balsy...ale lipa lipie nie równa,jak jest ze starego grubego drzewa to jest dość twarda i wtedy wyrzynarka ma "ciężej" ale daje radę.Przy balsie zero problemów.Jednak dokładne wycięcie korpusu zalezy od odrobiny wprawy,i przede wszystkim super ostrego brzeszczotu(myślę że wchodzą w grę tylko firmowe proxxona ok.13 zł za opakowanie)



#5 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 25 luty 2013 - 10:37

Propozycja ciekawa , zwlaszcza , że nowa to koszt ok 500 zl :) A propo brzeszczotów to musza to być pilki proxxona czyli jakies dedykowane do danej maszyny czy pasuja od innych urządzeń ?



#6 OFFLINE   scca

scca

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 25 luty 2013 - 10:40

Mogą być inne,aby były bez bolca.



#7 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 25 luty 2013 - 10:54

ja używam tej http://allegro.pl/wy...3051293399.html  cicha zajmuje mało miejsca i tnie lipe bez problemu



#8 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 25 luty 2013 - 11:24

Właśnie o tym modelu myslalem .... fajna i całkiem w normalnej cenie do naszych poczynań chyba będzie najbardziej oki :)



#9 OFFLINE   sebson

sebson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:M.

Napisano 25 luty 2013 - 18:25

Mogą być inne,aby były bez bolca.

Można kupować i z bolcem usunięcie nie sprawia kłopotu



#10 OFFLINE   scca

scca

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 25 luty 2013 - 18:54

Można kupować i z bolcem usunięcie nie sprawia kłopotu

Zgadza się B) 

 Do naszych celów te Proxxon-ki są super,małe ciche,bardzo poręczne.Mój "starszy" DS/220 model jest bez żadnych wodotrysków :P ale ten  nowy to nawet ma gniazdo do rury odkurzacza żeby wióry zasysać :lol:  w trakcie pracy.Jak będzie ktoś kupował używanego zobaczcie czy w komplecie są prowadnica i kątomierz do cięcia i przede wszytkim klapkę zaślepiającą pojemnik na wióry jak nie ma jest okazja by zbić cenę ;)



#11 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 25 luty 2013 - 19:11

jest na allegro jedna sztuka ...koleś chce 180 zł, ale sama wyrzynara bez akcesoriów :( Chyba jednak warto wydac te 550 zeta i kupic nową. Tak myslę jeszcze nad tym dremelkiem MOTO-SAW ms20. Nikt nie używał ??



#12 OFFLINE   scca

scca

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 25 luty 2013 - 19:53

jest na allegro jedna sztuka ...koleś chce 180 zł, ale sama wyrzynara bez akcesoriów :( Chyba jednak warto wydac te 550 zeta i kupic nową. Tak myslę jeszcze nad tym dremelkiem MOTO-SAW ms20. Nikt nie używał ??

Nie używałem Dremela....hym cena podobna do Proxxona (504zł) ale z tego co widzę Dremelek jest przykręcany do blatu stołu i raczej musi trochę ten blat wystawać by się zmieściła ta "rękojeść",Proxxona stawiasz na stół,taboret i do dzieła...



#13 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 25 luty 2013 - 20:01

Mam tego Dremelka - fajnie wycina, można w razie czegoś wyciągnąć i ciąć z ręki.

Piankę przecina 5 cm ze spokojem, listewki 2 cm na razie bez problemu, teraz będę testować z deseczkami grubości 3cm.

Jedyny problem to trochę delikatne mocowanie.



#14 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 25 luty 2013 - 20:12

Chiński badziew taki jak na alle.., zaakceptowałem. Jest głośny jak diabli- kupiłem ochronę na uszy. Jeździ po stole prawda, ale to są wszystko klony więc można znaleźć taki który ma w korpusie otwory. Trafiłem na taki i przykręciłem do stołu. Precyzja cięcia do przyjęcia. Największy minus to moc, wymięka przy lipie 30mm, chociaż jest napisane że tnie 50mm drewna, a lipa przecież miękka jest.  



#15 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 25 luty 2013 - 20:18

Proxxon jest na 100% lepszy od Dremela.Sama jakość materiałów jest super.Mam stojak wiertniczy Dremela i widziałem go w wydaniu Proxxona-nie ma porównania na plus dla tego drugiego.



#16 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 25 luty 2013 - 20:52

Proxxon jest na 100% lepszy od Dremela.Sama jakość materiałów jest super.Mam stojak wiertniczy Dremela i widziałem go w wydaniu Proxxona-nie ma porównania na plus dla tego drugiego.

W tym segmencie narzędzi, to nawet nie ma co się zastanawiać. Przeszedłem obie firmy i nie niestety Dremel jest zabawkowy.

Druga sprawa to prowadnice w Proxxonie. Bardzo przydatna rzecz, której chyba nie oferują Lidle/Einhele i tym podobne.



#17 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 25 luty 2013 - 21:50

Za co lubię Jb  ?? Za konkrety chwila i mam odp na nurtujące mnie pytania :) Konkretne pytanie i konkretne odp . Więc sprawdzimy proxxonika cena 504zeta wydaję sie byc oki .

 

Tomy ? Używasz tej wyrzynarki  proxxona ? Jak z dokladnościa cięcia i trwałością  ? Ew może , któryś z kolegów użytkowników owego urządzenia sie wypowie  ??



#18 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 25 luty 2013 - 22:48

Jakość cięcia to zależy od wielu czynników (częstotliwość, rodzaj brzeszczota, prędkość podawania itd). Wprawy troszkę trzeba.



#19 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 25 luty 2013 - 23:26

Za co lubię Jb  ?? Za konkrety chwila i mam odp na nurtujące mnie pytania :) Konkretne pytanie i konkretne odp . Więc sprawdzimy proxxonika cena 504zeta wydaję sie byc oki .

 

Tomy ? Używasz tej wyrzynarki  proxxona ? Jak z dokladnościa cięcia i trwałością  ? Ew może , któryś z kolegów użytkowników owego urządzenia sie wypowie  ??

Ja używam szlifiery tarczowej ale widziałem maszynki Proxxona w akcji i znam ludzi którzy pracowali na Dremelu i Proxxonie.Dużo lepsze opinie ma Proxxon.



#20 ONLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 25 luty 2013 - 23:36

Ja mam proxxona tylko wieksza niż ta o której wspominacie - maszyna precyzyjna dokladna cicha i nie do zaje.... :) polecam ( z reszta wszystko co mam w pracowni jest zielono-żółte) haha 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych