Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze łodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3318 odpowiedzi w tym temacie

#1981 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 30 październik 2017 - 22:13

Marcin- jeśli chodzi o szperacz to ten ma dla mnie dwie duże zalety- raz, że jest zasilany z gniazda zapalniczki, dwa- montowany na takiej szybkozłączce, po pływaniu mogę go schować albo zabrać do domu (łódź stoi na wodzie), żeby nikt go nie "pożyczył" w nocy.

 

Bartek- mały silnik to rezerwa, uznaję za konieczność tam, gdzie pływam; spory labirynt wodny i wiele miejsc, które poza sezonem letnim są mocno odludne. Jakby mnie w takim miejscu zwiódł główny silnik to bez rezerwy miałbym "ciepło" :P

Załączony plik  biesbosch.jpg   97,37 KB   115 Ilość pobrań

 


  • Gadget i JAKO lubią to

#1982 OFFLINE   k.p.basik

k.p.basik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Krzysiek

Napisano 30 październik 2017 - 23:03

Pływam już własną od jakiegoś czasu ale jeszcze się nie chwaliłem. Łódź jest po prostu świetna i mam z niej permanentną radochę, chociaż ryby coś ostatnio słabo żrą. Na moje wody i moje potrzeby idealna- jeśli chodzi o model i konfigurację.
PS Przy okazji wielkie dzięki wszystkim kolegom, którzy podzielili się swoją wiedzą na etapie wybierania przeze mnie łodzi i silnika, szczególnie:
@marcinesz, @psulek, @MarCinFin, @Yacare, @nurek28, @esox1972 i @Tabor. Szacun i pozdrowienia!

PS2 Zdjęcia robione z rozbujanego, pływającego pomostu więc niespecjalne :)
attachicon.gifDSC07387.JPGattachicon.gifDSC07571.JPGattachicon.gifDSC07573.JPGattachicon.gifDSC07549.JPGattachicon.gifDSC07525.JPGattachicon.gifDSC07419.JPG

Ale zaje kozak !!! Super naprawdę tak jak ma być.
  • Kuba (50cm+Perch Tracker) lubi to

#1983 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 30 październik 2017 - 23:07

Marcin- jeśli chodzi o szperacz to ten ma dla mnie dwie duże zalety- raz, że jest zasilany z gniazda zapalniczki, dwa- montowany na takiej szybkozłączce, po pływaniu mogę go schować albo zabrać do domu (łódź stoi na wodzie), żeby nikt go nie "pożyczył" w nocy.

 

Bartek- mały silnik to rezerwa, uznaję za konieczność tam, gdzie pływam; spory labirynt wodny i wiele miejsc, które poza sezonem letnim są mocno odludne. Jakby mnie w takim miejscu zwiódł główny silnik to bez rezerwy miałbym "ciepło" :P

attachicon.gifbiesbosch.jpg

Dżyzas , ile wody - bajka !


  • Kuba (50cm+Perch Tracker) lubi to

#1984 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 31 październik 2017 - 16:43

Dzięki. Na stojącej wodzie, najwolniej mogę płynąć 3km/h. Ciekawe, że maksymalna prędkość niewiele się zmienia przy zmianie obciążenia- sam płynę max 42km/h, w dwie osoby 40km/h, w trzy osoby plus sporo sprzętu- max 38,5 (silnik ma założony hydrostabilizator, może to dlatego) i taką mocno obciążoną bardzo fajnie mi się pływa.



#1985 OFFLINE   k.p.basik

k.p.basik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Krzysiek

Napisano 31 październik 2017 - 17:00

Dzięki. Na stojącej wodzie, najwolniej mogę płynąć 3km/h. Ciekawe, że maksymalna prędkość niewiele się zmienia przy zmianie obciążenia- sam płynę max 42km/h, w dwie osoby 40km/h, w trzy osoby plus sporo sprzętu- max 38,5 (silnik ma założony hydrostabilizator, może to dlatego) i taką mocno obciążoną bardzo fajnie mi się pływa.

Ja mam inną udke i motor 20hp. Ale jest podobnie solo 40/41, duet 38/39 kmh. W trio jeszcze nie próbowałem. Cięższa łodzią tez mi się lepiej płynie bo samemu to mały wariat.
  • Kuba (50cm+Perch Tracker) lubi to

#1986 OFFLINE   Miodzik

Miodzik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 09:23

Dzięki. Na stojącej wodzie, najwolniej mogę płynąć 3km/h. Ciekawe, że maksymalna prędkość niewiele się zmienia przy zmianie obciążenia- sam płynę max 42km/h, w dwie osoby 40km/h, w trzy osoby plus sporo sprzętu- max 38,5 (silnik ma założony hydrostabilizator, może to dlatego) i taką mocno obciążoną bardzo fajnie mi się pływa.


Czyli wbrew początkowym obawom,silnik główny spokojnie może robić jako trollingowy..
Gratuluję sprzęciora..

Pozdrawiam Darek

#1987 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 01 listopad 2017 - 19:39

Czyli wbrew początkowym obawom,silnik główny spokojnie może robić jako trollingowy..
Gratuluję sprzęciora..

Pozdrawiam Darek

Zgadza się. I tak jak przewidywałeś, najczęściej to właśnie jego używam do trollingu- cichy, na niskich obrotach pali krople i rumpel jest w wygodnym miejscu. :)  Mimo tego, tak jak pisałem, drugie źródło napędu jest nieodzowne i cieszę się, że jest ta mała spalina na pantografie. Pozdrawiam!



#1988 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 16 listopad 2017 - 14:05

Pływam już własną od jakiegoś czasu ale jeszcze się nie chwaliłem. Łódź jest po prostu świetna i mam z niej permanentną radochę, chociaż ryby coś ostatnio słabo żrą. Na moje wody i moje potrzeby idealna- jeśli chodzi o model i konfigurację.

PS Przy okazji wielkie dzięki wszystkim kolegom, którzy podzielili się swoją wiedzą na etapie wybierania przeze mnie łodzi i silnika, szczególnie:

@marcinesz, @psulek, @MarCinFin, @Yacare, @nurek28, @esox1972 i @Tabor. Szacun i pozdrowienia! ...

 

Kuba, trochę spóźniony ale serdecznie gratuluję zakupu łodzi, fajnie się prezentuje. Z czasem dokup jeszcze dziobowy silniczek z GPS i będzie full wypas :).   Z załączonej mapy widać, że jest gdzie pływać i połowić. Niech służy!


Użytkownik MarCinFin edytował ten post 16 listopad 2017 - 14:06

  • Kuba (50cm+Perch Tracker) lubi to

#1989 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 16 listopad 2017 - 20:20

Dzięki Marcin! Wody nie brakuje. Co do elektryka z gps-em- pewnie kiedyś się szarpnę, idea mi się podoba. Pozdrawiam.



#1990 OFFLINE   ramzesso

ramzesso

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Marcin

Napisano 16 listopad 2017 - 22:41

Witam gorąco. Świeżutki zakup zmobilizował mnie do pochwalenia się moimi "pływadłami". Wczoraj pojawiła się łódź Załączony plik  20171115_114420_HDR (Kopiowanie).jpg   68,55 KB   66 Ilość pobrańZałączony plik  20171115_114542_HDR (Kopiowanie).jpg   60,81 KB   66 Ilość pobrań, no i dalej pozostaje na stanie "gumiak". Załączony plik  20170520_123028 (Kopiowanie).jpg   70,57 KB   66 Ilość pobrańZałączony plik  20170908_141939_HDR (Kopiowanie).jpg   81,95 KB   65 Ilość pobrań



#1991 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 17 listopad 2017 - 15:23

Jaki to model ponton.
Jak Ci się sprawdza.

#1992 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 17 listopad 2017 - 16:17

To chyba elling proszę mnie poprawić jeśli się mylę a tak na marginesie oglądałem taki i jakiś wąski mi się wydawał.

#1993 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 17 listopad 2017 - 16:23

Ale fajne masz te zabawki gratuluję i życzę pociechy z pływania

#1994 OFFLINE   ramzesso

ramzesso

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Marcin

Napisano 17 listopad 2017 - 17:05

Tak to Elling Pilot 370. Co do szerokości, to jego kształt jest tożsamy z Kolibri DSL . A konkretnie wymiary to dł.370 cm szer.160 cm śr. tub 42cm. Służy mi przede wszystkim w trakcie eskapad kamperowych ze względów transportowych. Pływam nim z silnikami Yamaha 6KM 4 takt i Suzuki 15Km 2 takt (oczywiście nie jednocześnie) :) .


  • Wamper72 i Ropuch lubią to

#1995 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 19 listopad 2017 - 15:11

Małym przypadkiem stałem się posiadaczem takiej łupiny. Łódka ogólnie jest w nezłej kondycji jednak potrzebuje lekkiej kosmetyki a mianowicie obie poręcze mają luz. Wkręty wyłażą z gniazd czym i jak to naprawić? Bedę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

 

ab385cf5f0e9.jpg


Użytkownik albercik2 edytował ten post 19 listopad 2017 - 16:04


#1996 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 19 listopad 2017 - 15:57

Mała fota

#1997 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 19 listopad 2017 - 16:03

Jak stukniesz w fotkę bedzie duża



#1998 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 styczeń 2018 - 20:58

Witam, nie chce zakładać nowego tematu . Może ktoś tutaj coś doradzi potrzebuje naprawić uszkodzenie po uderzeniu kotwicy , dodam że nigdy tego nie robiłem i nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Uszkodzenie widoczne na zdjeciu0b2401c666ea8222adffe9d594189433.jpg

#1999 OFFLINE   adamo_t

adamo_t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Adam

Napisano 09 styczeń 2018 - 21:37

Małym przypadkiem stałem się posiadaczem takiej łupiny. Łódka ogólnie jest w nezłej kondycji jednak potrzebuje lekkiej kosmetyki a mianowicie obie poręcze mają luz. Wkręty wyłażą z gniazd czym i jak to naprawić? Bedę wdzięczny za wszelkie wskazówki

Możesz przesłać jakieś dokładne zdjęcie jak wygląda to mocowanie i wkręty i opisać jaki jest luz poprzeczny czy jak?

 

Łukaszu u ciebie wystarczy odrobina szpachli z włóknem następnie wygładzić papierkiem do idealnej powierzchni, odtłuścić acetonem okleić taśmą i pomalować żelkotem pod kolor.  


  • Łukasz.t lubi to

#2000 OFFLINE   Darnok

Darnok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 17 luty 2018 - 20:51

To i ja się pochwalę nowym nabytkiem.

 

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych