Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Wkra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
608 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Napisano 29 czerwiec 2020 - 09:03

80 cm więcej wody to wydarzenie by było niemałe... jestem nad Wkrą kilka razy w tygodniu. Patrząc po punktach charakterystycznych chociażby w okolicach przytoczonego Jońca, niech będzie górką 30 cm...stan z soboty rano.

Sorki, tak jak koledzy. Wody więcej jakieś 30cm . Moja pomyłka w pisaniu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik koval75 edytował ten post 29 czerwiec 2020 - 09:04


#422 OFFLINE   Niusio99

Niusio99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki
  • Imię:Dominik
  • Nazwisko:Kiełbasa

Napisano 29 czerwiec 2020 - 10:00

A już się wystraszyłem że się mylą wodowskazy. Wybieram się w tym tygodniu poszukać ryb, o ile dziś bardzo deszcz nie zleje że znowu kawa z mlekiem się zrobi :)

#423 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2140 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 29 czerwiec 2020 - 10:03

Nie ma tragedii podobno, rozmawiałem przed chwilą na kawie z Koleżankami w pracy które mają działki w Jońcu - wody więcej, ale nic się nie rozlało nigdzie - przynajmniej tak twierdzą...:)



#424 OFFLINE   Szczepek2

Szczepek2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Szczepkowski

Napisano 29 czerwiec 2020 - 10:15

Wczoraj wracałem S7 do W-wy, w Strzegowie na moście woda przejrzysta delikatnie podniesiona.



#425 OFFLINE   Niusio99

Niusio99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki
  • Imię:Dominik
  • Nazwisko:Kiełbasa

Napisano 29 czerwiec 2020 - 11:27

To spokojnie mogę się wybrać w środę lub w czwartek :)

#426 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 29 czerwiec 2020 - 12:01

Nie ma tragedii podobno, rozmawiałem przed chwilą na kawie z Koleżankami w pracy które mają działki w Jońcu - wody więcej, ale nic się nie rozlało nigdzie - przynajmniej tak twierdzą... :)

Wylane tylko w Pomiechówku, łąki są zalane nad Narwią.

W Kosewku już ok, byłem wczoraj z dziećmi na plaży.
 


  • malcz lubi to

#427 OFFLINE   Niusio99

Niusio99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki
  • Imię:Dominik
  • Nazwisko:Kiełbasa

Napisano 29 czerwiec 2020 - 12:50

Wylane tylko w Pomiechówku, łąki są zalane nad Narwią.

W Kosewku już ok, byłem wczoraj z dziećmi na plaży.
 

Czyli od Kosewka w dół, nie ma co jechać? Mam nadzieję że długo nie potrwa ten stan rzeczy bo mam sentyment do odcinka od Pomiechówka do ujścia. :) 



#428 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 29 czerwiec 2020 - 17:12

W Kosewku już ok, można łowić (pomiędzy kajakami) w Pomiechówku w pobliżu kościoła dużo wody.
Za chwilę będzie spadać.



#429 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2140 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 29 czerwiec 2020 - 18:42

W Kosewku już ok, można łowić (pomiędzy kajakami) w Pomiechówku w pobliżu kościoła dużo wody.
Za chwilę będzie spadać.


Koło kościoła...dobra meta...

#430 OFFLINE   Niusio99

Niusio99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki
  • Imię:Dominik
  • Nazwisko:Kiełbasa

Napisano 30 czerwiec 2020 - 07:17

Koło kościoła...dobra meta...

 

Jedno z moich ulubionych miejsc. Tylko czekać aż woda się unormuje. W tym tygodniu wybiorę się trochę w góre rzeki :) 



#431 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2140 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 01 lipiec 2020 - 22:51

Dzisiaj byłem wieczorem, chyba drugi albo trzeci raz w ogóle na wieczór. Wyrwałem się z pracy i o 18ej byłem na rzeką...woda podniesiona ale stosunkowo klarowna...natomiast ilość krzaków, pokrzyw, chaszczy....takiej ilości nie widziałem jeszcze. Niestety na ostatniej wyprawie dwa tygodnie temu podarłem spodniobuty i jeszcze nie odkupiłem, niestety w samych kaloszach do kolan nie bylo podjazdu do większości miejscówek...kleń 30, okoń 25 i mały boleń. Dwie nietrafione zbiórki bromby już lepszych ryb, parę spadów młodzieży i kilka kontaktów - ogólnie rybki aktywne, kto się dobrze nastawi i wejdzie do rzeki to połowi.

Pozdrawiam,
Malcz

P.S. to co się stało z borkowem to jest si-fi, abstrachuję od całej infrastruktury pod kajaki itp...idąc lewym brzegiem wzdłuż rzeki jest niebieski szlak pieszy, teraz jakiś baran kupił sobie działkę postawił przyczepę-domek holenderski i tak się ogrodził że nie ma przejścia bo plotek jest do samej skarpy...k..wa ręce opadają, zastanawiam się w ogóle czy ktos to weryfikuje?

Użytkownik malcz edytował ten post 01 lipiec 2020 - 22:51


#432 ONLINE   civilservant

civilservant

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaOld Pieścirogi
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 lipiec 2020 - 08:44

Dzisiaj byłem wieczorem, chyba drugi albo trzeci raz w ogóle na wieczór. Wyrwałem się z pracy i o 18ej byłem na rzeką...woda podniesiona ale stosunkowo klarowna...natomiast ilość krzaków, pokrzyw, chaszczy....takiej ilości nie widziałem jeszcze. Niestety na ostatniej wyprawie dwa tygodnie temu podarłem spodniobuty i jeszcze nie odkupiłem, niestety w samych kaloszach do kolan nie bylo podjazdu do większości miejscówek...kleń 30, okoń 25 i mały boleń. Dwie nietrafione zbiórki bromby już lepszych ryb, parę spadów młodzieży i kilka kontaktów - ogólnie rybki aktywne, kto się dobrze nastawi i wejdzie do rzeki to połowi.

Pozdrawiam,
Malcz

P.S. to co się stało z borkowem to jest si-fi, abstrachuję od całej infrastruktury pod kajaki itp...idąc lewym brzegiem wzdłuż rzeki jest niebieski szlak pieszy, teraz jakiś baran kupił sobie działkę postawił przyczepę-domek holenderski i tak się ogrodził że nie ma przejścia bo plotek jest do samej skarpy...k..wa ręce opadają, zastanawiam się w ogóle czy ktos to weryfikuje?

Też się zastanawiam czy ktoś to weryfikuje, chyba nikt. Bynajmniej swojego czasu zapytałem w urzędzie o podobny problem - w Cieksynie gospodarz ogrodził się do samej rzeki, niby jest furtka do przejścia ale przybiegają psy i to dość spore - uzyskałem odpowiedź, że leży to w kwestii Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarząd Zlewni w Ciechanowie. Co do szlaku niebieskiego to wydaje mi się, że to już PTTK.

A jak wiemy: Prawo wodne art. 232 ust. 1 -> Zakazuje się grodzenia nieruchomości przyległych do publicznych śródlądowych  wód  powierzchniowych  oraz  do  brzegu  wód  morskich  i morza terytorialnego w odległości mniejszej niż 1,5m od linii brzegu, a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar.

Ehhh :mellow:


  • malcz lubi to

#433 OFFLINE   daniel.gajkowski

daniel.gajkowski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 02 lipiec 2020 - 08:53

Malcz, oj tak. Z każdym tygodniem ubywa miejsc, do których można w miarę swobodnie podejść. W tym sezonie myślałem, że brodzenie będzie rozwiązaniem, ale czasami na odcinku kilkuset metrów nie można znaleźć zejścia. A ponadto ta rzeka potrafi być ku mojemu zaskoczeniu na tyle głęboka, że nie da się jej pokonać i trzeba mozolnie wracać w górę... 09bbbbdb4ea65f00a8a8e0d181c99833.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
  • malinabar i malcz lubią to

#434 OFFLINE   PETEREK

PETEREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjapo stronie Pragi....
  • Imię:Piotr

Napisano 02 lipiec 2020 - 09:06

piękna fotka !!!

ja mam działkę na wysokości Lelewa i w sumie to nie wiem co bym wybrał ..... ale chyba chaszcze i pokrzywy są lepsze od tego co pozostawiają po sobie kajakarze.... w zasadzie o tej porze roku przestaję chodzić nad wodę bo widoki i aromaty mnie rozwalają. Dopiero jesienią to wszystko jakoś się degraduje... swoją drogą zaczynam się zastanawiać czy gdzieś nie poruszyć tego tematu bo ogólnie to jest to przykry widok. Wiem że wypożyczalnie są od wydawania sprzętu i trzepania kasy ale mogliby dodawać do kajaków nawet małe worki na śmieci a później odbierać je po zakończonym spływie i do utylizacji..... ot, taki pomysł przyszedł mi do głowy.


  • malcz i Niusio99 lubią to

#435 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2140 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 02 lipiec 2020 - 11:22

aaaa i przywiozłem dwóch pasażerów na gapę do WA - uwaga na kleszcze....jest ich naprawdę sporo. W czasie łowienia zrzuciłem kilka z kamizelki, ale dwa cwaniaki się przedarły i trzeba było kombinować wieczorem przy lustrze...



#436 OFFLINE   Niusio99

Niusio99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki
  • Imię:Dominik
  • Nazwisko:Kiełbasa

Napisano 02 lipiec 2020 - 12:59

piękna fotka !!!

ja mam działkę na wysokości Lelewa i w sumie to nie wiem co bym wybrał ..... ale chyba chaszcze i pokrzywy są lepsze od tego co pozostawiają po sobie kajakarze.... w zasadzie o tej porze roku przestaję chodzić nad wodę bo widoki i aromaty mnie rozwalają. Dopiero jesienią to wszystko jakoś się degraduje... swoją drogą zaczynam się zastanawiać czy gdzieś nie poruszyć tego tematu bo ogólnie to jest to przykry widok. Wiem że wypożyczalnie są od wydawania sprzętu i trzepania kasy ale mogliby dodawać do kajaków nawet małe worki na śmieci a później odbierać je po zakończonym spływie i do utylizacji..... ot, taki pomysł przyszedł mi do głowy.

 

Też jestem zdania że to straszne brudasy, powinni zacząć ich kontrolować i wlepiać mandaty za śmiecenie. Dlatego wybieram odcinki i gdzie ich jest po prostu mniej. Np. przy tamie w Bolęcinie zauważyłem że jest ich znacznie mniej. I poniżej mostów w Pomiechówku. Też mam plus że mogę jeździć w środku tygodnia gdzie też jest ich duuuużo mniej i jak pływają to w małej częstotliwości :) 



#437 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 21 wrzesień 2020 - 17:54

Nadszedł czas jesiennych zarybień Okręgu Ciechanowskiego .Dzisiaj pomagałem wpuszczać brzany.Staramy się odbudować populację tych wspaniałych ryb w naszych wodach.
Załączony plik  20200921_163814_copy_1280x720.jpg   76,73 KB   27 Ilość pobrań
Załączony plik  20200921_135313_copy_1280x720.jpg   95,29 KB   27 Ilość pobrań
Załączony plik  20200921_133320_copy_1280x720.jpg   102,31 KB   28 Ilość pobrań
Załączony plik  20200921_163513_copy_1280x720.jpg   89,92 KB   29 Ilość pobrań

#438 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 25 wrzesień 2020 - 18:48

Dzisiaj wpuszczaliśmy świnki,bolenie i klenie. Fantastyczne ryby!
Załączony plik  20200925_155923_copy_1280x1064.jpg   99,75 KB   27 Ilość pobrań
Załączony plik  20200925_154456_copy_1280x925.jpg   33,46 KB   27 Ilość pobrań
Załączony plik  20200925_154642_copy_1280x1259.jpg   88,89 KB   27 Ilość pobrań
Załączony plik  20200925_155310_copy_1280x720.jpg   83,9 KB   27 Ilość pobrań

#439 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1644 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 25 wrzesień 2020 - 19:02

Gdzie te ryby się mieszczą w tej Wkrze, które wpuszczacie . Zajebista sprawa, super

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
  • Darek P, Białek i Qcyk lubią to

#440 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 25 wrzesień 2020 - 19:24

Jakoś się mieszczą :) Najepsze jest ,że widać efekty tych zarybień brzaną i świnką.Ostatnio obserwowałem fajne stado małych brzan a dzisiaj całkiem spore świnki.Zakaz zabierania tych ryb pozwala mieć nadzieję na odbudowanie populacji.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych