Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarz w samolocie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
196 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 01 marzec 2013 - 18:13

Z tą plecionką to najdziwniejsza sprawa. Przecież jakbym ją wrzucił luzem to na ich RTG nic by się nie pokazało. Mógłbym nawet uszyć sobie sweter z PP65lbs :) i pruć go w samolocie odzyskując kolejne metry :).

Szkoda, że Osamy nie załatwili wcześniej, gdyby nie on nie byłoby pewnie takich curków na lotnisku :)

Bo ja wiem?

Tu chodzi o cyrk i związany z nim strach. 

Generalnie ludzie boją się niewłaściwych rzeczy. Medialnych.

W USA ludzie powszechnie (w większości stanów) posiadają w domach broń. Rodzice obawiają się posyłać dzieci do takich domów, ale bez problemu posyłają do takich, gdzie jest basen. Na przydomowych basenach w USA zdarza się kilkadziesiąt razy więcej wypadków, niż z bronią. 

Ludzie boją się piorunów, ale nie zawału. Choć ryzyko zawału jest setki razy większe niż trafienia piorunem. 

Boją się wariata pędzącego motorem przez miasto, a nie paniusi za kółkiem rozmawiającej przez telefon. 

Generalnie boją się tego, czego media każą im się bać. Celnicy nie są wyjątkiem. Ich nadgorliwość bywa irytująca, choć ja ją rozumiem. Nadgorliwość jest nagradzana a za pobłażliwość można z pracy wylecieć.

Niewiele to ma wspólnego z głównym wątkiem, ot taka refleksja mnie naszła. Przepraszam ;)


  • Jack__Daniels i Granturismo lubią to

#22 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 02 marzec 2013 - 22:03

Zawsze wożę kołowrotki z nawiniętą linką/plecionką w podręcznym (bo one ciężkie są ;) ), nigdy nie miałem problemów, a latam sporo.



#23 OFFLINE   MATT1989

MATT1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 lipiec 2013 - 20:20

W środę wylatuje do finlandii liniami Wizzair. Ile może kosztować zabranie tuby z wędkami? jest to uważane za dodatkowy bagaż nawet gdybym tubę przypiął do torby? 



#24 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 lipiec 2013 - 20:59

Jeżeli się nie mieścisz w wymiarach to raczej musisz kupić bagaż sportowy:

 

Opłata za sprzęt sportowy / na stronie wizzair.com i telefonicznie / Za lot, za pasażera i za sztukę bagażu / 168 PLN http://wizzair.com/p...on/service_fees

 

przypięcie raczej się nie uda, zresztą ja bym nie zaryzykował...


Użytkownik Jano edytował ten post 08 lipiec 2013 - 21:00


#25 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 08 lipiec 2013 - 21:12

Ja miesiąc temu leciałem do norwegii i płaciłem chyba 420nok czyli ok 230zł

Dodam że nie miałem wykupionej rezerwacji na taki bagaż,dokupiłem go na lotnisku.

Tak sobie policzyłem że w tym roku odłożyłbym już co najmniej 1000zł na dobry kijek,zamiast wozić sprzęt tam i z powrotem co jakiś czas :)



#26 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 08 lipiec 2013 - 23:01

Szukaj na stronach przewoźnika. Wiosną jedna europejska linia próbowała nam w........ić 350 eurasów za tubę, po grubej awanturze skończyło się na 65. Jest różnica :angry:

 

Bartek



#27 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 09 lipiec 2013 - 05:29

Swoją drogą,nie lubie latać tym kukuryźnikiem bo zawsze mam z nim jakieś przygody.Albo to opuźniony o kilka godzin,albo bagaże pozostawione w kraju.Nie wspomne już o ciasnocie jaka tam panuje,niedługo pewnie zrobią tam miejsca stojące :lol:



#28 OFFLINE   MATT1989

MATT1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 lipiec 2013 - 07:42

Parę lat temu jak leciałem też do finlandii to manewr przypięcia tuby do walizki wypalił i nie musiałem nic dopłacać ale to były linie finnair :/



#29 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 09 lipiec 2013 - 16:21

W wizzairze na pewno to nie przejdzie.Tam za bagaż podręczny taki troszke większy trzeba płacić



#30 Guest_outsider_*

Guest_outsider_*
  • Guests

Napisano 09 lipiec 2013 - 17:02

Witam !

         

          Często latam tymi linniami i nie narzekam na komfort Airbusów. Jeżeli chodzi o tube na wędki wykup sobie wcześniej on line bagaż sportowy. Na lotnisku dużo drożej. Można też wykupić normalny bagaż rejestrowny za 163 zł w dwie strony ,ale niektóre odprawy lotniskowe nie zezwalają na oddanie bagażu w takiej formie.

 

Pozdrawiam i życze udanych połowów

 

Outsider



#31 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 09 lipiec 2013 - 17:51

Albo w cenie bagażu kup travela do walizki. :)



#32 OFFLINE   MATT1989

MATT1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 lipiec 2013 - 17:59

rozważam zakup jakiegoś spinana miejscu w fin :)



#33 OFFLINE   Aston

Aston

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 10 lipiec 2013 - 00:42

Witam !

         

          Często latam tymi linniami i nie narzekam na komfort Airbusów. Jeżeli chodzi o tube na wędki wykup sobie wcześniej on line bagaż sportowy. Na lotnisku dużo drożej. Można też wykupić normalny bagaż rejestrowny za 163 zł w dwie strony ,ale niektóre odprawy lotniskowe nie zezwalają na oddanie bagażu w takiej formie.

 

Pozdrawiam i życze udanych połowów

 

Outsider

Szczerze mówiąc to nie polecam Airbusów osobom powyżej 190 cm wzrostu. Mam tu na myśli dłuższe rejsy, za ocean. Te krótsze da się znieść, ale nie jest wygodnie. Dlaczego? Airbus to trafna nazwa, czuję sę tam jak w ciasnym autobusie. Boeing to klasa sama w sobie.



#34 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 10 lipiec 2013 - 05:17

Fakt,w boeingu siedzisz jak pan.Ale wydaje mi się że zależy to od przewoźnika.Wizzair są tanimi liniami i po prostu żeby było bardziej opłacalnie zainstalowali pewnie kilka rzędów siedzeń więcej :)



#35 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2638 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 04 październik 2013 - 12:18

Zachcialo mi się polecieć. Polecieć na ryby, rzecz jasna. Do tego jeszcze polecieć do innego kraju unijnego (Finlandia). I to jeszcze LOT'em. No i mam za swoje. Lecimy jutro, we czterech. Wszystkie badyle spakowaliśmy do jednej Bazuki Flambeau i wziąłem się za zglaszanie tego bagażu sportowego szanownemu przewoźnikowi. Okazało się, że ów "szanowny przewoźnik" :( okazał się (zdaje się jak powoli i inne linie lotnicze, niekoniecznie te tanie) pazernym g...ozjadem. Za jedną 15cm średnicy Bazukę, nawet nie rozsuniętą ponad swą długość minimalną (158 cm), zaplacimy łącznie (w obie strony) ok. 900 zł :blink:  :angry:  :angry:  :angry: . Nigdy więcej! Następnym razem albo samochód, albo travele. Z jednej strony będę robił kolejne wędki :D , z drugiej - trza bedzie nadprogramowo parę tysi wyłożyć :angry: . Można przewieźć w tej samej cenie rower, deskę surfingową, komplet kijów do golfa (wraz z piłkami i butami), komplet kijów hokejowych (plus łyżwy, ochraniacze i kask) albo: "dwie wędki, torba lub pudełko, para butów wędkarskich, kosz lub siatka wędkarska" :wacko: . Niezależnie od tego, czy te dwie wędki są w jednej tubie, czy w dwóch, czy jeszcze inaczej. I tak potraktowali nas ulgowo, bo ze sprzętu wędkarskiego tylko jedna tuba, choć kilka w niej wędek. Od kiedy te wały lotnicze mają mi limitować ilość wędek w tubie? Czysta, żywa pazerność. Pier...ę latanie LOT'em :angry:

 

http://www.lot.com/p...ports-equipment

 

Fatso



#36 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 04 październik 2013 - 12:27

Hej,w sumie to chyba dałeś odpowiedź wyżej,ale zapytam..robiłeś jakiś research u innych przewoźników? Bo cena w locie,to faktycznie jakiś kosmos :angry: . Miałem kupować travela,ale pomyślałem aby zapakować właśnie bazookę..już się wyleczyłem.



#37 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 04 październik 2013 - 12:30

W wizzie kosztuje coś około 170zł , a na lotnisku już około 250zł

Ile ja już kasy wydałem na te bagaże. Ale to już ostatni raz, sprzęt zostawiam już na dobre w norwegii, nie dam już im zarobić na sobie :)



#38 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 04 październik 2013 - 12:37

W wizzie kosztuje coś około 170zł , a na lotnisku już około 250zł

Ile ja już kasy wydałem na te bagaże. Ale to już ostatni raz, sprzęt zostawiam już na dobre w norwegii, nie dam już im zarobić na sobie :)

No,to jest i tak duża różnica w stosunku do Lot-u..(ewentualnie do przełknięcia na 1 raz). Ciekaw jestem jak to przy lotach czarterowych wygląda? 



#39 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 04 październik 2013 - 12:46

Zgadza się, różnica jest kolosalna ale na kilkanaście lotów już nie jeden kijek bym ukręcił za tą kase :)  


Użytkownik fish28 edytował ten post 04 październik 2013 - 12:46


#40 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2638 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 04 październik 2013 - 13:42

Nieszczególnie porównywałem z innymi przewoźnikami, bo akurat LOT miał zdecydowanie najlepsze (dla nas) godziny lotów. Gdybyśmy jednak polecieli Finnair'em, to byłoby to 60 euro w jedną stronę (bo suma wymiarów przekracza 158 cm. Jeśli poniżej 158, to 30 euro). Generalnie płaci się tym dziadom, jak za zboże. :angry: . Jak w innych liniach lotniczych, nie wiem.


Użytkownik Fatso edytował ten post 04 październik 2013 - 14:56





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych