Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

dopasowanie wielkości kotwic do wielkości woblerów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 02 marzec 2013 - 10:07

Witam !

 

Mam mały problem nie wiem jaka wielkość kotwic ownera  ST36RD (czerwone) bedzie pasować do mowich wobków

jakie wielkości mam dać do wobków:

 

-rapala dt20

-dorado invader 7cm

-dorado invader 8cm

-dorado invader 9cm

-dorado invader 11cm

-dorado lake 5cm

-dorado lake 7cm

-woblery Janusza Widła 6cm,9cm,10cm i 12 cm

 

prosze o pomoc :)

 

pozdrawiam



#2 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 02 marzec 2013 - 10:39

Daj jak największe, tylko żeby nie czepiały się jedna o drugą.



#3 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 02 marzec 2013 - 11:02

Ok zrobilbym tak ale jeszcze ich nie kupilem chce uniknac niepotrzebnego zakupu niepotrzebnych wielkosci :) mozesz podac jakie nr kotwic pasowalyby do podanych woblerow ? :)



#4 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 02 marzec 2013 - 11:47

Tu masz wielkości kotwic

http://www.doradotri...duct&subprod=20

 

a jak to ma się do ownerów to sprawdz wielkości przed zakupem w sklepie


Użytkownik atb69 edytował ten post 02 marzec 2013 - 11:48


#5 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 02 marzec 2013 - 12:12

dzieki za pomoc ...

niestety w sklepie nie mam mozliwosci sprawdzenia tych kotwic bo nie ma ich w sklepach u mnie bede zamawial na necie i tu jest problem moze ktos ma rozeznanie w kwesti tych kotwic i uzywa ich do tych lub podobnych wobkow ?



#6 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 02 marzec 2013 - 12:33

Aby być w zgodzie z przepisami, mierzysz suwmiarką wobler w najszerszym miejscu, dodajesz 2 mm i masz maksymalną wielkość kotwiczki brzusznej. W zależności od wielkości woblera, oraz jego przeznaczenia, tylną kotwiczkę (rozmiar) zmniejszasz o 1 do 2. Dokładne wielkości kotwic znajdziesz w necie. 



#7 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 05 marzec 2013 - 07:24

Zrobilem pomiary i troche mi to sie nie widzi. wymiary z neta tez sa troche nie dokladne jedne sa opisane tak drugie tak i teraz nie wiem ktore sa wiarygodne. Moze ktos poda konkretne rozmiary tych kotwic do podanych woblerow. Wydaje mi sie ze ze do wiekszosci bedzie pasowala kotwica nr 4 tylko do widlow 6cm kotwica nr 6. Moze ktos potwierdzic moje przypuszczenia ?



#8 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 05 marzec 2013 - 12:03

W przypadku Rapali producent podaje zbrojenie. DT-20 kotwice 2 i 4.



#9 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 05 marzec 2013 - 12:31

Zrobilem pomiary i troche mi to sie nie widzi. wymiary z neta tez sa troche nie dokladne jedne sa opisane tak drugie tak i teraz nie wiem ktore sa wiarygodne. Moze ktos poda konkretne rozmiary tych kotwic do podanych woblerow. Wydaje mi sie ze ze do wiekszosci bedzie pasowala kotwica nr 4 tylko do widlow 6cm kotwica nr 6. Moze ktos potwierdzic moje przypuszczenia ?

1. Jeśli to nie jest wielki problem, kup trochę więcej. W razie ułamania którejś kotwiczki będziesz miał na wymianę, jeśli kupisz kolejnego woblera bez kotwic, to też sięgasz do pudełka i masz jak znalazł ;)

2. Trudno mi jednoznacznie, bez widzenia przynęty, określić na pewno, jaka kotwica - w przypadku woblerów 6 cm Janusza zaryzykuję jednak, że na brzuszek nr 8 a na ogon nr 10 będzie OK. Chyba, że masz wyjątkowo pękaty egzemplarz.

3. Janusz ma na nazwisko Wideł. Jak sądzę, należy mu się odrobina szacunku. Taka odrobina, które powoduje poprawne, bez przekręcania nazwiska nazewnictwo woblerów Jego produkcji. Czyli: nie widły, tylko WIDEŁY!



#10 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 06 marzec 2013 - 08:04

Pewnie że Panu Januszowi należy sie szacunek tak jak każdemu człowiekowi ...ale myśle, że nazewnictwo jego wobków od np. widelców, widłów, widelnic nie jest takim strasznym dyzhonorem i Pan Janusz się nie obrazi za to :) A wracając do kotwic.. ciężka sprawa. Mam ograniczone środki na zakup kotwic wiadomo rózne modele kotwic, różna numeracja. Chce zakupić wieksza ilość ale chce zakupic wielkości które będą pasowały do wobków na 100% chcę uniknąć zakupu wielkości które poprostyu będa nie pasowały 



#11 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 marzec 2013 - 09:51

(...) A wracając do kotwic.. ciężka sprawa. Mam ograniczone środki na zakup kotwic wiadomo rózne modele kotwic, różna numeracja. Chce zakupić wieksza ilość ale chce zakupic wielkości które będą pasowały do wobków na 100% chcę uniknąć zakupu wielkości które poprostyu będa nie pasowały 

To pozostaje tylko jeden pewny sposób. Kup po jednej sztuce w rozmiarach nr 4 i nr 6. Sprawdź, czy rozmiary są odpowiednie, jeśli do któregoś woblera potrzebna jest mniejsza lub większa od posiadanych, to będziesz miał informację ile takich kotwiczek potrzebujesz. "Na oko", zwłaszcza nie widząc ręcznie robionego woblera, nikt odpowiedzialny nie powie Ci, jakie kotwiczki masz zastosować.



#12 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 06 marzec 2013 - 10:28

Jeżeli po takich radach kolegów masz w dalszym ciągu problem ,radzę Ci kupuj wobki z kotwicami. ;) ;)



#13 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 06 marzec 2013 - 12:41

Myślałem ze chociaż do seryjnych woblerów ktoś poda dokładne rozmiary :) ale trudno to bedzie loteria zamykam temat jakoś sobie poradze :)

 

Dzieki za zainteresowanie i pomoc pozdrawiam :)



#14 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 06 marzec 2013 - 20:03

To ja na koniec swoje dwa zdania :D

 Nie ma idealnego schematu, ja zawsze zbroję "na oko". Nad wodą często koryguję wstępne założenia, szczególnie przy woblerach typu "hand made" - niektóre są bardzo "wrażliwe" i np. zbyt duże kotwice potrafią zaburzyć pracę przynęty. Czasami celowo używam dużo za dużych, np. przy kiepskim żerowaniu białych drapieżników - tu np. rezygnuję z dwóch mniejszych i zakładam jedną większą.

 Reasumując, każdy sposób jest dobry o ile jest skuteczny



#15 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 07:45

Odświeżę  .Mam pytanie ,czy regułą jest zakładanie większej kotwicy pośrodku woblera a na ogon mniejszej? 

Ja dobrac odpowiednie kotwice do danego woblerka .

Nigdy tego nie robilem a mam kilkanaście rożnych woblerkow zakupionych jeszcze w zeszłym stuleciu i czas je uzbroić .



#16 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 19 marzec 2015 - 10:28

Nie ma takiej reguły. Z tego co mi podpowiadali inni forumowicze i co później sprawdzałem nad wodą to aby kotwice nie zakłucały pracy woblera i aby nie czepiały się o siebie. Jak dobrać ? Najmocniejsze i nie zakłucające pracy przynęty kotwice będą najlepsze. Niestety robi się to na oko ale zawsze można zmiejszyć zakres poszukiwań odpowiedniej kotwicy patrząc na informację jaką kotwice zaleca producent woblera.



#17 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 19 marzec 2015 - 13:39

Nie ma takiej reguły. Z tego co mi podpowiadali inni forumowicze i co później sprawdzałem nad wodą to aby kotwice nie zakłucały pracy woblera i aby nie czepiały się o siebie. Jak dobrać ? Najmocniejsze i nie zakłucające pracy przynęty kotwice będą najlepsze. Niestety robi się to na oko ale zawsze można zmiejszyć zakres poszukiwań odpowiedniej kotwicy patrząc na informację jaką kotwice zaleca producent woblera.

A jak się ma zbrojenie np rapali dt20 w kotwice 1/0 do zaleceń producenta?  ;)



#18 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 19 marzec 2015 - 18:45

Pewnie nijak :) Są odstępstwa tak jak wymieniona dt20stka i wyskoczyłeś z kotwicą pod suma, bo wąsatego masz pewnie na myśli :) A ten wobler można uzbroić z powodzeniem w kotwice nr 6 zgodnie z zaleceniami producenta i łowić na niego inne drapieżniki ^_^



#19 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 21:51

No i dobra trzeba zabrac garsc kotwic  kij i na wode i testowac 

Dzieki za porade 



#20 OFFLINE   gawron

gawron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Gawroński

Napisano 20 marzec 2015 - 07:42

Warto pozbyć się zadziorów ... Za namową ogółu i przedstawieniem mi paru mocnych argumentów, od tego sezonu nie mam zadziorów w kotwicach. Spróbuj i Ty :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych