Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowiska w okolicach Rzeszowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bastuś z Bratko

Bastuś z Bratko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBratkowice

Napisano 03 wrzesień 2007 - 15:30

Witam,
Czy jest ktoś na forum kto łowi w tych okolicach?
Interesują mnie przeróżniaste wody, zarówno płynące(Wisłok) jak i stojące(pobliskie żwirownie).

#2 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 03 wrzesień 2007 - 17:42

A co chcesz łowić?

#3 OFFLINE   Bastuś z Bratko

Bastuś z Bratko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBratkowice

Napisano 03 wrzesień 2007 - 19:04

Chciałbym w końcu szczupaków coś połowić, jak narazie same krótkie a jak weźmie coś większego to albo trace w trakcie holu albo przy podbieraniu albo podczas połowów okoni tracę rybę z przynętą w pysku. Nad Wisłokiem nastawiam się głównie na klenia i nie idzie mi tak źle, coś tam łowie, ale w następnym sezonie a może jeszcze w tym chciałbym zapolować na bolenia.
Dziękuje za wszystkie rady i sugestie, liczę na informację dotyczące miejsz, przynęt itp.

#4 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 03 wrzesień 2007 - 22:04

Moim skromym zdaniem, najlepsze wody w okolicach Rzeszowa znajduja sie...na Slowacji. ;)

#5 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 04 wrzesień 2007 - 08:30

Na zalewie w Rzeszowie za szczupakiem mozna ale pływadełko by się przydało bo tak to lipa. W Trzebownisku masz ciekawy odcinek Wisłoka, szczupaka nie brakuje. Za boleniem w samym Rzeszowie pod mostem lwowskim jest pewna miejscowka. Klenie to gdzie łapiesz?

Załączone pliki

  • Załączony plik  ryby.jpg   41,95 KB   441 Ilość pobrań


#6 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 04 wrzesień 2007 - 08:32

Załączone pliki



#7 OFFLINE   Bastuś z Bratko

Bastuś z Bratko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBratkowice

Napisano 07 wrzesień 2007 - 17:49

Klenie łowię na Wisłoku w Jasionce od zaporówki przy lotnisku do starej zniszczonej opaski przy ujściu Świerkowca. Jest tam sporo bystrzy i jedna rozległa rafa. Niestety nie jestem zbyt mobilnym wędkarzem, jeżdżę rowerem czasem 50km dziennie, poza tym sezon rzeczny, dla mnie chyba się już skończył, brak czasu na dalsze wypady, został mi tylko pobliski zbiornik w Czarnej. Łowiłeś może w Jasionce albo na Czarnej? Jakieś spostrzeżenia?

#8 OFFLINE   Danin

Danin

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 07 wrzesień 2007 - 22:47

Ja też jestem z Rzeszowa i poluje ostatnio na bolka w miejscach gdzie Siksa wydarł już kilka ładnych sztuk, ale zawsze kicha.. To samo z Twoją brzaną- sliziok cały odcinek i tylko 2 niewymiarowe bolki.
Kiedyś chyba nawet się natknęliśmy ;) 2 potoki poniżej mostu Załęskiego.. początek sezonu.
Jak narazie ze szczupakiem od kolejowego aż po koral 0 brań, chociaż 3-4 lata temu na jesień zawsze padały 5 kg sztuki pod kolejowym na żywca, teraz nikt tam nie moczy kija. :( Ostatnio chyba spływała jętka, namierzyłem wtedy potencjalną miejscówke brzanowo-kleniową efektem był tylko 1 kleń 48, wczesniej tylko 1 bolek spod kolejówki. Narazie można z gruntu na sumika popróbować :mellow:

Załączone pliki


  • Ina86 lubi to

#9 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 08 wrzesień 2007 - 10:14

Kiedys wedkowalem na Jasionce ale to bylo dawno temu i nie mialo to wiele wspolnego ze spiningiem. Dużo pieknego leszcza tam jest i szczupaka.

#10 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 08 wrzesień 2007 - 10:16

Danin, pamietam :D

#11 OFFLINE   Gochu

Gochu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola / Rzeszów

Napisano 08 wrzesień 2007 - 11:06

A ja panowie kilka dni temu polowilem ladne kleniki na Wisloku przy moscie kolejowym. Zbieraly z powierzchni 2,5cm zarowiastoczerwone woblerki. Teraz woda poszla w gore ale za kilka dni... :D


#12 OFFLINE   Danin

Danin

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 08 wrzesień 2007 - 11:57

Jak narazie woda spada, a przy pewnym potoku :D zwanym Przyrwa płynie troche mniej zmulona woda. Właśnie tam się teraz zbierają rybki, wczoraj linek 42 :D

#13 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 08 wrzesień 2007 - 12:37

Ja tam po pierwszym wypadzie na Wisłe twierdze, ze na Wisłoku nie ma ryb.

#14 OFFLINE   Gochu

Gochu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola / Rzeszów

Napisano 08 wrzesień 2007 - 13:58

Wisla to Wisla :D nasza krolowa wiec nie ma co porownywac.
Wislok zostal zaniedbany przez rzeszowki pzw i mam nadzieje ze to sie zmieni bo szkoda rzeki :/
Siksa w co Ci te bolki na Wisloku stukaja?

#15 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 08 wrzesień 2007 - 16:32

Gochu a na Sige kilka zlapalem,na Gruba, na Knighta, na Siudaka. Rzeke zniszczyli wedkarze, nigdy nie widzialem wypuszczanej wymiarowej ryby na Wisloku. Jak widze typka co niesie 50cm bolenika w siatce i duma go rozpiera to mi sie smiac chce.

#16 OFFLINE   Danin

Danin

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 08 wrzesień 2007 - 16:35

Bede zgadywał B) Siksa używa w większości woblerków. Większe się nie sprawdzają. Co do Wisłoka to macie zupełną rację.
I jak ma zaczynać początkujący na Wisłoku? Wszędzie wokół, na forach wyciągają okazy. Nasuwa się myśl -> Albo jestem cienias, albo uciekać stad... Zawsze jak wracam o kiju zastanawiam się czy jest sens i tak do tej pory chadzam na ryby. Kiedy pojadę na San moge normalnie wędkować..

A co powiecie o Lipiu? Słyszałem że można dorwać szczupłe.

Tu jakiś okaz z LIPIA

Admin: Takich zdjęć nie prezentujemy na tym forum. Generalnie C&R.

Zdjęcie zaadresowane z pzw.org...

BTW - Okręg Rzeszów to banda złodzieji i nierobów. Kiedyś przyjechałem tam po papiery za odszkodowanie (wędkarskie) i nie potrafili podać mi numer polisy.

#17 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 09 wrzesień 2007 - 11:39

Tego szczupaka złapał koleś odemnie z koła w tamtym roku w pazdzierniku. Oczywiście na żywca. Pamiętam jak na spotaniu w kole, zarząd mu gratulował i pokazywał wszystkm foty martwej ryby. Łowca rownież działa w zarządzie <_< Słyszałem, że na Lipiu są duże szczupaki ale ja wole rzeki.

#18 OFFLINE   Gochu

Gochu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola / Rzeszów

Napisano 09 wrzesień 2007 - 11:46

Szczerze mowiac idac na wislok z nastawieniem na ryby a nie na spacer zawsze punktowalem... czasami byl to jeden maly okonek czasami klenik ale zawsze cos. Raz zdarzylo sie ze okoniowy kijek strzelil na laczeniu po zrywie okazalego szczuplego... zawsze cos sie dzialo. Rzeka wydaje sie dobrym lowiskiem... wystarczy zeby dzialacze sie postarali. To ze sa zlodzieje i nieroby to bardzo czeste zjawisko. Moje stare kolo sponsorowalo ze skladek klub pilkarski :angry:
Jest na to pewnien sposob panowie ale o tym napisze jak wszystko przemysle bo serio mamy mozliwosci.



#19 OFFLINE   Danin

Danin

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 09 wrzesień 2007 - 12:35

Należałem do koła Stulecie i wyparowałem do wojskowego nr. 6. Podejście prezesa [*] do młodzieży było lekko mówiąc olewające. Zawodów nie było też zbyt wiele i ogólnie wszyscy mieli nas (a było nas 5) w 4literach. Wszystkie koła topnieją w członków. Nikt nie rozwija wędkarstwa w Rzeszowie... Chyba nie ma nawet jakiegokolwiek klubu. Przykładem do naśladowania powienien być O Poznań, tam inwestuje się nietylko w młodzież. Szukają sposorów, to co robią to dla nich czysta pasja, a tu? ehh

#20 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 09 wrzesień 2007 - 12:51

Gochu, czy okonek lub klenik to jakis wynik? Mysle, ze zaden. Złapanie klenia ponad 30cm to nie takie łatwe zadanie na Wisloku. Miejsca fajne ale brakuje ryb. A co do dzialaczy to oni tylko zarybiaja Lipie karpiem a reszta na San idzie. W samym Rzeszowie nie ma zarybien.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych