Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowiska w okolicach Rzeszowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 09 wrzesień 2007 - 12:56

Danin są w Rzeszowie kluby spiningowe, tylko ze sa one zakladane w celu uczestnictwa w Grand Prix Okregu. Zbiera sie 5 kolesi nazywaja sie np Cywil banda Rzeszow i startuja w zawodach.

#22 OFFLINE   Bastuś z Bratko

Bastuś z Bratko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBratkowice

Napisano 09 wrzesień 2007 - 13:50

Ja w tym sezonie(pierwszy na rzece)złowiłem dwa klenie powyżej 30cm, jeden 45 drugi 36, oprócz tego sporo 30+ straciłem, wydaję mi się, że w Jasionce z kleniami nie jest tak źle. No ale jak zwykle jest jakiś problem, tutaj również, mianowicie chodzi o zanieczyszczenie wody. Nie wiem kto jest sprawcą, ale pewnego lipcowego dnia Wisłokiem przez cały dzień płynęły trupy ryb, głównie młodszych roczników. Podejrzewam, że sprawcą może być pewien zakład mleczarski w Trzebownisku. Za szczupakiem się tu jeszcze nie uganiałem, spróbuję za rok. I jeszcze jedno ostatnie pytanie, czy w okolicach Rzeszowa są organizowane zawody spinningowe, takie dla wszystkich a nie dla mistrzów kół czy coś takiego?
Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie, czy łowicie sandacze w Wisłoku? Gdzie ich szukacie? W moim przypadku wątek sandaczowy sprowadza się do jednego krótkiego epizodu podczas połowów okoni, były to trzy sandaczyki o długości może 20 cm złowione na Czarnej.

#23 OFFLINE   Gochu

Gochu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola / Rzeszów

Napisano 09 wrzesień 2007 - 14:38

Wiem ze to zaden winik... zaden ktorym mozna sie poszczycic ale jednak

Moze w przyszlym roku bede mial wiecej czasu zeby pojezdzic po okolicy Rzeszowa i cos poczukac. Puki co zostaje mi tylko Wisłok i mysle ze jakos mi sie odwdzieczy za to ze kazda rybka wracala do wody :D

PS. Panowie probowaliscie na Wisloku spinningowac wczesna zima albo nawet przez cala zime? Jest sens czy lepiej sobie odpuscic?

@ Bastuś z Bratko ja mialem dwa miarusy przy moscie kolejowym

#24 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 09 wrzesień 2007 - 15:12

Bartus to nie bylo zatrucie a zwykla przyducha. Sa organizowane zawody Grand Prix i chyba mozesz tam uczestniczyc jesli za moich czasow nic sie nie zmienilo. Zapytaj sie na Akacjowej w ZG.


Gochu to zalezy od pogody. W tamtym roku spokojnie i w listopadzie mozna bylo lowic. Osobiscie zime odpuszczam bo sensu nie widze.




#25 OFFLINE   Danin

Danin

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 09 wrzesień 2007 - 17:28

@Gochu w którym miejscu klenie ściągały twoje czerwone woblerki??



Za drzewami był kiedyś fajny dołek i tam z gruntu na trupka złowiłem 3 lata temu sandacza 4,5 kg. Jakimi sposobami proponujecie obławiac kolejówkę??

Załączone pliki

  • Załączony plik  pano.jpg   25,46 KB   341 Ilość pobrań


#26 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 15 wrzesień 2007 - 08:50

Ja tam po pierwszym wypadzie na Wisłe twierdze, ze na Wisłoku nie ma ryb.



Ja zawsze to powtarzałem :D


PS
jedziemy jutro nad Solinę?

#27 OFFLINE   Bastuś z Bratko

Bastuś z Bratko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaBratkowice

Napisano 23 wrzesień 2007 - 19:58

@ Bastuś z Bratko ja mialem dwa miarusy przy moscie kolejowym
Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale chodzi Ci chyba o tą opaskę pod mostem, tak? W moim rejonie opaska występuje tylko w postaci starej, dziurawej, oderwanej od brzegu, pojedynczej, reliktowej opaski, która w dodatku nie obdarzyła mnie niczym konkretnym. Za to bystrza znajdujące się w jej bezpośrednim kontakcie sa ciekawym łowiskiem jazi oraz kleni. Na następnych wakacjach obiecuję, że się mocniej przyłoże do tej opaski, bo nie wierzę, że wszystko co można z niej wyciągnąć to jakieś skarlałe klonki i okonki.
Bartus to nie bylo zatrucie a zwykla przyducha.
Przyducha?! A jaki był jej powód i dlaczego wystąpiła na tak dużą skalę w dodatku tylko raz.

Jeszcze takie jedno pytanie, jakie warunki muszą wystąpić aby na rzece wystapiło zjawisko przykosy? Czy są jakieś szanse znalęźć taką miejscówę na Wisłoku?

#28 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 24 wrzesień 2007 - 12:32

Stan wody był bardzo niski a temperatura bardzo wysoka. Przy takich okolicznosciach to nawet małe ilosci szamba wywołają przyduchę. Przykosa tworzy się z piasku a na wisłoku nie ma piasku.

#29 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 24 wrzesień 2007 - 12:38

Przykosa tworzy się z piasku a na wisłoku nie ma piasku.



trzeba dwie wywrotki zalatwic i po sprawie :mellow:

P.S.

szczupaki gryzą ładnie na zalewie, ostatnio z brzegu poławiam bo nie mam środka pływającego, ale dzieje się jak nigdy.
może bez jakiś wielkich sztuk, ale 50+ się trafiają często.

#30 OFFLINE   lukexio

lukexio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 wrzesień 2007 - 21:26

czesc wam!! :mellow:
mieszkam w warszawa a moja dziewczynka mieszka w rzeszowie :mellow: !!!widzialem kilka rzeka w rzeszowie jest niska woda :angry: ;/mam pytanie was!ile kosztuje na tydzien PZW ??bo chce lowic na bolka w rzeszowie!!! ;) ;)

pozdro lukexio

#31 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 04 październik 2007 - 11:33

czesc wam!! :mellow:
mieszkam w warszawa a moja dziewczynka mieszka w rzeszowie :mellow: !!!widzialem kilka rzeka w rzeszowie jest niska woda :angry: ;/mam pytanie was!ile kosztuje na tydzien PZW ??bo chce lowic na bolka w rzeszowie!!! ;) ;)

pozdro lukexio



tu prawie nie ma bolków, w wisłoku..
zezwolenie nie powiem ci ile kosztuje, bo opłacam karte w lublinie.


#32 OFFLINE   Danin

Danin

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 04 październik 2007 - 15:19

A jak z szczupłymi z zalewu? Ponoć nieźle gryzą to prawda??

#33 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 04 październik 2007 - 16:29

tu prawie nie ma bolków, w wisłoku..
zezwolenie nie powiem ci ile kosztuje, bo opłacam karte w lublinie.
[/quote]



Boleń na Wisłoku w okolicach Rzeszowa jest liczny, tylko nie liczni potrafia go świadomie łowić. To, że złowienie 1 tak jak na Wiśle czy Odrze jest nie realne to inna sprawa.



Znaczy się 10. :mellow:

#34 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 04 październik 2007 - 16:31

Na zalewie sie ruszyły w niedziele złapaliśmy 5 sztuk i mi przy pontonie się wypioł taki na -70cm. Wczoraj na Wisłoku miałem typka co mi tak łyknoł, że teraz pływa ze stalką.

#35 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 04 październik 2007 - 22:57

no na zalewie ja mialem same maluchy...z brzegu
na wisłoku poniżej Rzeszowa ostatnio trafiłem wysokiego na 70cm :lol:


#36 OFFLINE   lukexio

lukexio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 październik 2007 - 23:19

[quote]
czesc wam!! :mellow:
mieszkam w warszawa a moja dziewczynka mieszka w rzeszowie :mellow: !!!widzialem kilka rzeka w rzeszowie jest niska woda :angry: ;/mam pytanie was!ile kosztuje na tydzien PZW ??bo chce lowic na bolka w rzeszowie!!! ;) ;)

pozdro lukexio
[/quote]


tu prawie nie ma bolków, w wisłoku..
zezwolenie nie powiem ci ile kosztuje, bo opłacam karte w lublinie.

[/quote]

jak to nie ma zezwolenie w rzeszwoie :unsure: :unsure: ??czemu nie mozna powiedz mi :huh: :huh: ile kosztuje??

#37 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 05 październik 2007 - 07:51

[quote]
czesc wam!! :mellow:
mieszkam w warszawa a moja dziewczynka mieszka w rzeszowie :mellow: !!!widzialem kilka rzeka w rzeszowie jest niska woda :angry: ;/mam pytanie was!ile kosztuje na tydzien PZW ??bo chce lowic na bolka w rzeszowie!!! ;) ;)

pozdro lukexio
[/quote]


tu prawie nie ma bolków, w wisłoku..
zezwolenie nie powiem ci ile kosztuje, bo opłacam karte w lublinie.

[/quote]

jak to nie ma zezwolenie w rzeszwoie :unsure: :unsure: ??czemu nie mozna powiedz mi :huh: :huh: ile kosztuje??
[/quote]


nie powiedzialem ci ze nie ma, nie wiem ile kosztuje, bo ja nie oplacam zezwolenia w rzeszowie bo mi sie to nie oplaca :D

sprawdz tu:

http://www.pzw.org.pl/45/ moze cos bedzie napisane, jak nie to na pewno bedzie tel.


EDIT:

ooo... google twoim przyjacielem http://www.pzw.org.pl/45/mod.php?dir=wiadomosci&file=cas cade&id_wiadomosci=7675&id_kategorii=1&opcja=wia domosc&pozycja=0

#38 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 16 październik 2007 - 21:17

Chłopaki z Rzeszowa lub okolic. Wybieram się na weekend w wasze okolice gdzie nmożna teraz powędkować? co prawda jade na zjazd na uniwerek ale mam prawie cała sobote wolną więc połaził bym tu i ówdzie :o może nawet wspólny wypad jakbyście czas mieli???

#39 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 16 październik 2007 - 22:06

Zabierz pontonik i próbuj na Zalewie. Zaczyna się najlepszy czas na wypasione rzeszowskie szczupaki.


#40 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 16 październik 2007 - 22:30

Właśnie sobie tak myślałem, ale gdzie dokładnie jest tem zalew, bo dopiero zapoznaje się z tymi klimatami:)

ps. a tak na marginesie gdzie można się dobrze pobawić nocą Embarassed polecacie jakiś godny uwagi rzeszowski klub? :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych