Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

LB HM Spinnerman


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4482 odpowiedzi w tym temacie

#3861 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2018 - 11:51

Teraz już nie pomalujesz

 

Mam farbę amelinową  :D



#3862 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4900 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 kwiecień 2018 - 13:10

Droga jak smok

#3863 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2018 - 13:10

Będą też takie ;)

Załączone pliki


  • guciolucky, Piotr Gołąb, Pisarz.......ewski Piotr i 6 innych osób lubią to

#3864 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 13 kwiecień 2018 - 13:06

Design o który prosi bardzo dużo osób. Srebro, perła i czarny lub oliwkowy grzbiet, bez wyciskania łuski ;)
Kiedyś już takie robiłem. Dzisiaj ludzie mnie pytają czy będzie jeszcze wersja Amelinium ? :)))
Będzie ;)

 

 

Proste jest piękne:)


  • spinnerman lubi to

#3865 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecień 2018 - 15:11

Proste jest piękne:)

 

I za zwyczaj skuteczne ;)



#3866 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2018 - 23:23

Weekendowe inspirations  :rockon:

Załączone pliki


  • Prus, Michał. i koval75 lubią to

#3867 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2018 - 23:29

Wow ! I cztery kafle postów pękło  :blink:  A to się człek musiał w te klawiature nastukać hehe

Ale było  :good:


  • Hesher, Prus i Michał. lubią to

#3868 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6205 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 15 kwiecień 2018 - 06:07

To już Adaś możesz Zaubery na giełdzie pchać spokojne.

#3869 OFFLINE   Spider 84

Spider 84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 21:57

  Witam serdecznie :D.

Nie wiem czy pozamiatane ale to dzięki Wam Panowie udało się wyhaczyć tego prosiaczka  :rockon:  :rockon: .

Z taką Ekipa bije się rekordy  B)


Użytkownik Spider 84 edytował ten post 18 kwiecień 2018 - 22:02

  • spinnerman i Prus lubią to

#3870 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2018 - 10:45

Zestaw na każdą wodę i warunki ;)

Wobki poleciały do Was priorytetem. Jutro powinny być na miejscu :)

Załączone pliki


Użytkownik spinnerman edytował ten post 25 kwiecień 2018 - 11:11


#3871 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 kwiecień 2018 - 10:08

Klasyka gatunku :)
Pływające 8 i 9-ki. Podstawa mojego wiślanego pudełka. Wobler który wszystko żre; od klenia, bolenia, sandacza, na sumie skończywszy. W tym sezonie 9-ki wzmocnione stelażem 1 mm ;)

Załączone pliki



#3872 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Napisano 29 kwiecień 2018 - 10:40

Klasyka gatunku :)
Pływające 8 i 9-ki. Podstawa mojego wiślanego pudełka. Wobler który wszystko żre; od klenia, bolenia, sandacza, na sumie skończywszy. W tym sezonie 9-ki wzmocnione stelażem 1 mm ;)


Dwie 9 poproszę.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3873 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 03 maj 2018 - 21:19

Adam,- dziś Twój wobler odmienił mi dzień  :)

http://jerkbait.pl/t...-2#entry2381221


  • spinnerman lubi to

#3874 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 maj 2018 - 08:14

Adam,- dziś Twój wobler odmienił mi dzień  :)

http://jerkbait.pl/t...-2#entry2381221

 

:good: Super !

Jak mówiłem wobler bardzo uniwersalny. Nie zdziwię się jak w czerwcu zabierze Ci go wąsaty  :D

...o czym mógł kilka dni temu przekonać się kolega @Epidares, łowiący na miejskiej Wisełce  ;)

Obecnie w przygotowaniu 9-ki z taką pracą, z tym, ze stelaż 1 mm  :)



#3875 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 maj 2018 - 07:07

8-ka po położeniu na wodę na tylko łepek na powierzchni a mocno obciążony ogon pod dużym kątem jest pod wodą, to jak sądzę powoduje, że po pierwsze daleko lata, ale co ważniejsze nie zamiata ogonem tylko ładnie i intensywnie drobi w nurcie lusterkując prawie w osi. Tę 8-kę od Ciebie dociążyłem jeszcze ciężkimi gamakami w rozmiarze 6 i jest nieźle ;) . Dobór wielkości w sensie powierzchni i posadowienia steru idealny  :) "woda" na sterze uruchamia go natychmiast i nawet przy wolnym prowadzeniu pracuje poprawnie.

Ideałem - przynajmniej dla mnie, byłby taki wobek, który pracuje tak drobno i intensywnie jak dobra pływająca boleniówka, których już i tak chyba nikt nie robi....

Z tego co widzę w ofercie rynkowej przeważają wobki typu "kamień", które co prawda latają doskonale ale trzeba im nadać takiej prędkości żeby zapracowały poprawnie, że tylko aktywnie żerujący boleń może je zdążyć zeżreć.

W czasach gdy robiłem woblery udawało mi się uzyskać takie efekty ale w innym kształcie korpusu i z innych materiałów no i z obciążeniem wygiętym.

Kupa roboty była z wyginaniem i posadowieniem obciążeń  do kształtu brzucha plus wysokie umieszczenie stelaża,- ale to już są wieści z formaliny.... :lol:

Wracając do rzeczy,- jak sądzę nikt nie ma większej wiedzy od Ciebie co do możliwych rozkładów obciążeń w korpusie typu "Panic" więc się nie będę wymądrzał ale te "moje dziwne wymagania" funkcjonują i to nie tylko na Renie więc może warto jeszcze coś poeksperymentować?

Zdaję sobie oczywiście sprawę z tego że każdy korpus ma swoje ograniczenia i szukanie z aptekarską wagą odpowiedniego rozkładu obciążenia nie jest tym co Twórcy lubią najbardziej,- ale może warto, bo tak powstają unikalne wobki których kopiści nie są w stanie rozgryźć  ;) choćby dlatego że nie znają składu materiału z którego odlewasz więc zastosowanie nawet po rozcięciu woblera takiego samego układu stelaża i obciążenia nie da takiego samego efektu, nawet przy kombinacjach z ustawieniem i wielkością steru.

Mam świadomość, że przy jednym określonym kształcie w różnych rozmiarach nie można dla uzyskania takiej samej pracy stosować prostej metody proporcjonalnego zwiększania kształtu i rozkładu obciążenia co widać wyraźnie nawet w wyrobach takich firm jak Rapala, Salmo czy innych potentatów rynkowych...

Dlatego legendami obrastają np: Flat Rapy 8-tki a nie 10-tki czy 6-tki choć wszystko w nich proporcjonalnie się zgadza...

Ale jakby Ci się udała ta sztuka z 9 czy z 10 to jestem chętny  ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 05 maj 2018 - 07:12

  • spinnerman lubi to

#3876 OFFLINE   siwek219

siwek219

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:ROBERT

Napisano 06 maj 2018 - 20:41

Sezon boleniowy uważam za otwarty. Na końcu zestawu rapmaster od Adama.

Załączone pliki

  • Załączony plik  G (2).jpg   50,4 KB   19 Ilość pobrań


#3877 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 maj 2018 - 18:45

Trochę majówkowych rybek. Jak na trzy dni wygospodarowane na łowienie, było bardzo dobrze. Ładna pogoda, z w miare stabilnym ciśnieniem sprawiła, że rybki ładnie współpracowały zarówno na Wisełce, jak i wodzie stojącej. Na Wisle ryby wyjatkowo wczesnie odpaliły w tym roku, chociaz bolki, te wieksze jeszcze czatuja przy dnie, natomiast klenie juz zaczęły miłosne igraszki ;) Były tez spotkania 3-go stopnia  :whistling: ale tymi rybkami zajme sie na dobre w czerwcu ;) Tak prawdę mówiąc,  znowu wszystko trochę  do góry nogami w tym roku. Najważniejsze, że biorą ryby :good:

 

11695425_11803043-38E5-448D-94C8-AB50A15

 

11695424_41FDC9E2-5C7B-4213-8144-148E4BE

 

11695428_A8111539-B0F7-4B86-886F-0652E3F

 

11695426_057FA36F-561B-4344-817F-FEE3463

Drapieżna ostryga :P :D

 

11695429_15194616-DC9A-46F3-83C2-328C910

 

11695427_F6156EE3-8924-42DE-9FBF-DB34600

 

 

 

 



#3878 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 10 maj 2018 - 20:54

Super połowiłeś  :good:


  • spinnerman lubi to

#3879 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2018 - 10:33

8-ka po położeniu na wodę na tylko łepek na powierzchni a mocno obciążony ogon pod dużym kątem jest pod wodą, to jak sądzę powoduje, że po pierwsze daleko lata, ale co ważniejsze nie zamiata ogonem tylko ładnie i intensywnie drobi w nurcie lusterkując prawie w osi. Tę 8-kę od Ciebie dociążyłem jeszcze ciężkimi gamakami w rozmiarze 6 i jest nieźle ;) . Dobór wielkości w sensie powierzchni i posadowienia steru idealny  :) "woda" na sterze uruchamia go natychmiast i nawet przy wolnym prowadzeniu pracuje poprawnie.

Ideałem - przynajmniej dla mnie, byłby taki wobek, który pracuje tak drobno i intensywnie jak dobra pływająca boleniówka, których już i tak chyba nikt nie robi....

Z tego co widzę w ofercie rynkowej przeważają wobki typu "kamień", które co prawda latają doskonale ale trzeba im nadać takiej prędkości żeby zapracowały poprawnie, że tylko aktywnie żerujący boleń może je zdążyć zeżreć.

W czasach gdy robiłem woblery udawało mi się uzyskać takie efekty ale w innym kształcie korpusu i z innych materiałów no i z obciążeniem wygiętym.

Kupa roboty była z wyginaniem i posadowieniem obciążeń  do kształtu brzucha plus wysokie umieszczenie stelaża,- ale to już są wieści z formaliny.... :lol:

Wracając do rzeczy,- jak sądzę nikt nie ma większej wiedzy od Ciebie co do możliwych rozkładów obciążeń w korpusie typu "Panic" więc się nie będę wymądrzał ale te "moje dziwne wymagania" funkcjonują i to nie tylko na Renie więc może warto jeszcze coś poeksperymentować?

Zdaję sobie oczywiście sprawę z tego że każdy korpus ma swoje ograniczenia i szukanie z aptekarską wagą odpowiedniego rozkładu obciążenia nie jest tym co Twórcy lubią najbardziej,- ale może warto, bo tak powstają unikalne wobki których kopiści nie są w stanie rozgryźć  ;) choćby dlatego że nie znają składu materiału z którego odlewasz więc zastosowanie nawet po rozcięciu woblera takiego samego układu stelaża i obciążenia nie da takiego samego efektu, nawet przy kombinacjach z ustawieniem i wielkością steru.

Mam świadomość, że przy jednym określonym kształcie w różnych rozmiarach nie można dla uzyskania takiej samej pracy stosować prostej metody proporcjonalnego zwiększania kształtu i rozkładu obciążenia co widać wyraźnie nawet w wyrobach takich firm jak Rapala, Salmo czy innych potentatów rynkowych...

Dlatego legendami obrastają np: Flat Rapy 8-tki a nie 10-tki czy 6-tki choć wszystko w nich proporcjonalnie się zgadza...

Ale jakby Ci się udała ta sztuka z 9 czy z 10 to jestem chętny  ;)

 

:clappinghands:  :clappinghands:  :clappinghands:

Mądrego, to i miło posłuchać ;) 

Niestety na fejsbukowych kopistów, o specjalizacji lania żywicy nie ma siły. Jak jesteś dla kogoś inspiracją, to wszystko Ok, ale jak ktoś na chama odlewa sobie formę z cudzego woblera i sprzedaje to pod jakąś idiotyczną nazwą przekonując cały świat jakiego to killera stworzył i jak długo nad tym móżdżył, jest najzwyklejszą kradzieżą intelektualną i pospolitym oszustwem. No cóż, dużo szujostwa w dzisiejszym świecie ...

Ale pomówmy o czymś milszym. 

Na podstawie pracy tych Panic 8, wiedziałem już dokładnie o co Ci chodzi i powstała taka 9-ka w wersji DR. I nie chodzi tu bynajmniej o głębokość nurkowania tego woblera, bo można go prowadzić w różnych warstwach wody w zależności od uniesienia szczytówki, ale o kształt steru zapewniający tą specyficzną, drobną pracę w osi woblera. Myślę, że się udało ;)

Drugi wobler to także 9-ka, o podobnej pracy, jednak o odrobinę większej amplitudzie. Ten wobler pracuje od zetknięcia się w wodzie :) Prawdziwa perełka, która od ubiegłego sezonu sieje spustoszenie na warszawskiej Wiśle :))) Trudna konstrukcja, o wielu krzywiznach.  

...ale czego nie da się odbić w silikonie ... rtg tez jest w powszechnym użytku  :D   :D  :D

 

https://www.youtube....h?v=Hben2TMUmrk

 

https://www.youtube....h?v=Piv-wz22dmA

 

Pozdrawiam


  • peekol, Michał. i kooper82 lubią to

#3880 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów

Napisano 11 maj 2018 - 10:57

Witam

Masz coś na sprzedaż z tych dwóch z linków?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych